Polski > Lemosfera

Wokół Lema się dzieje

<< < (2/114) > >>

Q:

--- Cytat: olkapolka w Kwietnia 13, 2015, 10:54:27 am ---Hm...najlepsza była Trurl? ::)
--- Koniec cytatu ---

Cóż? Trurl była kobietą? ::)

W zasadzie...

"– Ja nie jestem bezpłciowu, nie jestem aseksualnu – rzekłu sucho phoebe, spoglądając na Zamoyskiego bez mrugnięcia. - Po prostu moja seksualność całkowicie transcendetuje kategorie męskości i kobiecości. Jeśli możesz dowolnie zmieniać kolor włosów, pozbyć się włosów w ogóle, lub zastąpić je czymś zupełnie innym, i przyszedłeś na świat ze wszystkimi tymi potencjami - to jaki sens ma pytanie, czy jesteś blondynem, czy brunetem? Tak samo nie pytasz o płeć postseksualisty."

Twój ulubieniec Dukaj, "Perfekcyjna..."
Do bohaterów "Cyberiady" pasuje.

olkapolka:

--- Cytat: Q w Kwietnia 13, 2015, 01:45:30 pm ---Twój ulubieniec Dukaj, "Perfekcyjna..."
Do bohaterów "Cyberiady" pasuje.
--- Koniec cytatu ---
Noo...że ulubieniec to lekka przesada, ale słabość jest:)
Wiadomo - w Perfekcyjnej najlepszy jest - tytuł :D;)
Tę bezpłciową metodę raczej sobie Dukaj wypożyczył z lemowej Maski...niźli z Cyberiady.
Ale do obu pasuje mi kawałek z Linii oporu [która też mi ciężko wchodzi po całości - kartkowałam miejscami - znaczy smok mnie pokonał;)) - jednak nieco bełkotliwe - chocia wiadomo o co mu;)]:
Na granicy poproszono mnie o płeć. Zdjąłem ją i oddałem, i weszłum nagu.
Tuż za granicą na drzewie mięsistym i strzelistym siedziało okrąglutkie Dziwo. Takie Dziwo nikogo nie przepuści bez pytania.
- Ile jest trzy plus trzy?
- Sześć.
Kiwało łebkiem.
- Ile jest trzy plus trzy?
- Dziewięć.
Kiwało łebkiem.
- Ile jest trzy plus trzy?
- Trzy.
Dziwo znowu tylko pokiwało.
- Ile jest trzy plus trzy?
- Ile?
- Nie wiem.
Chyba więc mogłum przejść.

Marginesowo - Starość...jest wariacją w temacie ostatniej linii oporu - mniej nadmiarowa. Ale perfekcyjnie niedoskonała;))

Q:

--- Cytat: olkapolka w Kwietnia 13, 2015, 02:13:01 pm ---Wiadomo - w Perfekcyjnej najlepszy jest - tytuł :D;)
--- Koniec cytatu ---

:D


--- Cytat: olkapolka w Kwietnia 13, 2015, 02:13:01 pm ---Tę bezpłciową metodę raczej sobie Dukaj wypożyczył z lemowej Maski...niźli z Cyberiady.
--- Koniec cytatu ---

Aleale... Skoro doradcy króla Hydropsa - Dioptryk, Minogar, Filonauta i Amassyd - mogli w szafach zostawić mózgi wypływając z domu, to kto wie co jeszcze do tych szaf odwiesili? 8)

(Swoją drogą te phoebe postępują z płcią jak GOLEM z "ja". Znamienne zresztą chyba, że - choć metoda pozostała - kiedyś sięgano w takich rozważaniach do sedna tego, co nas konstytuuje, dziś wystarczają wymienne genitalia.)


--- Cytat: olkapolka w Kwietnia 13, 2015, 02:13:01 pm ---Ale do obu pasuje mi kawałek z Linii oporu
--- Koniec cytatu ---

Mnie on się raczej skojarzył z tą tytułową "Maszyną Trurla"... wróć... "Maszyną Trurl"... No i z MontyPythonami:

olkapolka:
Blue ;D;)

--- Cytat: Q w Kwietnia 13, 2015, 02:40:05 pm ---(Swoją drogą te phoebe postępują z płcią jak GOLEM z "ja". Znamienne zresztą chyba, że - choć metoda pozostała - kiedyś sięgano w takich rozważaniach do sedna tego, co nas konstytuuje, dziś wystarczają wymienne genitalia.)
--- Koniec cytatu ---
W Linii oporu też raczej rzecz w tajemniczym "ja" - w końcu Państwa Ducha;) P. nie bardzo miał co zostawiać materialnie - tylko doczucia. Mógł.
Cielesność wszak jedną z owych oplinii, którą owe państwa pokonują.

A o tym już wiecie na ST? - powiedzmy, że wokół Lema, bo w Arenie na ul. Lema 7;) :
http://www.koncertomania.pl/koncert/368894/bilety-rozni-wykonawcy-krakow-31-05-2015.html

Q:

--- Cytat: olkapolka w Kwietnia 13, 2015, 03:14:49 pm ---A o tym już wiecie na ST? - powiedzmy, że wokół Lema, bo w Arenie na ul. Lema 7;)
--- Koniec cytatu ---

Teraz się dowiedzieliśmy ;) (dzięki! :)):
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=4&topic=1918&page=5#msg288991

"StarTrek" na Lema, nonono...

Z tym, ze to będzie muzyka z panaabramsowego filmu (z samym filmem - powiedzmy - w tle) ;):
http://www.fmf.fm/pl/3/659/669/star-trek-live-in-concert--film-z-muzyka-na-zywo

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej