Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 491576 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #975 dnia: Lutego 21, 2020, 03:24:47 pm »
Wczoraj przeczytałam te recenzje - dodatkowo pomyślałam, że jeśli ktoś chce wypunktować absurdy skrajnego feminizmu - nie powinien w ten sposób tytułować swojej rozprawy.
Jeśli tytuł miał być prowokacją, żartem to wg mnie chybionym, bo ustawia autora na drugim biegunie - skrajnej męskości...nie wiem, ale mnie odbiera chęć zajrzenia do środka...może gdyby "czym" zastąpić "czy"? Mm?;))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #976 dnia: Lutego 21, 2020, 03:39:15 pm »
Skoro polecamy książki. Jeśli ktoś nie czytał, lepszej rekomendacji chyba nie trzeba  ;D
Andrzej Dragan - Kwantechizm. Od siebie też polecam, nawet jeśli ktoś w tych sprawach zielony, bo to nie jest jakiś sztywny, nawet popularnonaukowy wykład, ale taka dygresyjna opowieść o współczesnej fizyce.


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #977 dnia: Lutego 21, 2020, 04:41:43 pm »
Muszę powiedzieć, że chwilę mi zabrało rozgryzienie kto kogo poleca-nie-poleca i komu co piszczy...a to wszystko bez deepfake'a - wystarczy przekleić kawałek fejsbuka;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #978 dnia: Lutego 21, 2020, 07:44:40 pm »
Muszę powiedzieć, że chwilę mi zabrało rozgryzienie kto kogo poleca-nie-poleca i komu co piszczy...a to wszystko bez deepfake'a - wystarczy przekleić kawałek fejsbuka;)
;D
Ale rozgryzłaś?
Cytuj
A Nikonow to raczej literatura popularna, nie naukowa. "jestem człowiekiem uczciwym, więc nie podaję bibliografii" - to jak "doktor" Zięba.
Chyba zdolny, sądząc po recenzjach i opiniach. Jednak mam ambiwalent, bo facet jest z wykształcenia metalurgiem a wypowiada się "na każdy temat" z miażdżąca pewnością siebie. Poza tym popada w sprzeczność będąc jednocześnie  za legalizacją narkotyków i aktywnie zwalczając religię  ::)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2020, 07:47:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #979 dnia: Lutego 21, 2020, 09:41:21 pm »
A Nikonow to raczej literatura popularna, nie naukowa. "jestem człowiekiem uczciwym, więc nie podaję bibliografii" - to jak "doktor" Zięba.

https://tu-czytam.blogspot.com/2011/12/aleksander-nikonow-koniec-feminizmu.html
https://historia.org.pl/2014/02/06/uderz-pierwszy-hitler-i-stalin-kto-kogo-przechytrzyl-a-nikonow-recenzja/
Tego o feminizmie to i tak bym nie brał, koń jaki jest każden (po swojemu) widzi, ale w tej sytuacji to i nad tym drugim się zastanowię, jak to nie na faktach (mocno) oparte.
Za przeproszeniem, maźku – mam wrażenie, iż opierasz swoje zdanie na recenzjach, czyli relacjach osób trzecich. Poniekąd a priori uważasz książki Nikonowa za bezwartościowe.
Recenzie recenzjami, a może warto byłoby wyrobić sobie własną opinię o autorze i jego dziełach? Przeczytać?
Ktoś wybitny rzekł: „nigdy nie pozwalaj, żeby inni myśleli za Ciebie”.

Sorry, jeśli powiedziałem coś nie tak ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #980 dnia: Lutego 22, 2020, 01:04:43 am »
Andrzej Dragan - Kwantechizm. Od siebie też polecam

Dorzucę okołoksiążkowe (podkreślam, bo są na YT i inne ;) ) wypowiedzi autora:




Poza tym popada w sprzeczność będąc jednocześnie  za legalizacją narkotyków i aktywnie zwalczając religię  ::)

Widać na ten jeden rodzaj opium uczulony ;).

BTW. Przypomniałeś mi klasyków ;):

"Gdy wcześnie rano Paul Gniedych wszedł na ulice fermy Wołga Jednoróg, ludzie odwracali się za nim i długo patrzyli. Paul specjalnie się nie ogolił i był boso. Na ramieniu niósł sękaty kij, na którego końcu kołysały się związane sznurkiem zakurzone buty. Obok wieży stacji mikropogodowej do Paula przyczepił się cybersprzątacz. Za ażurowym ogrodzeniem jednego z domków rozległy się śmiechy, a śliczna dziewczynka stojąca na ganku z ręcznikiem w ręku spytała na całą ulicę: „Ze świętych miejsc idziecie, pielgrzymie?” Z drugiej strony ulicy natychmiast padło pytanie: „Nie macie przypadkiem opium dla narodu?” Pomysł chyba się udał."
Бра́тья Струга́цкие, "Полдень, XXII век"
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #981 dnia: Lutego 22, 2020, 08:45:16 am »
Za przeproszeniem, maźku – mam wrażenie, iż opierasz swoje zdanie na recenzjach, czyli relacjach osób trzecich. Poniekąd a priori uważasz książki Nikonowa za bezwartościowe.
Nie a priori, tylko opieram na recenzjach, wtóro - przecież nie napisałem, że są bezwartościowe. W ogóle ich nie wartościowałem. Oczywiście masz rację, że najlepiej byłoby samemu przeczytać, rzecz w tym, że nie da się wszystkiego przeczytać i trzeba wybierać. Nie czytając nie da się inaczej wybrać, niż opierając na zdaniu tych, którzy przeczytali. Względnie kupić w ciemno, bo autor znany. Choć u mnie to wybieranie ma ostatnio często taki przebieg, że kupuję, zaczynam, i jak nie chwyci to rzucam. Kiedyś było mi wstyd, że nie doczytałem książki, ale teraz już nie. Bardzo też bronię się przed lekturami, które bym wybrał, bo z góry wiem, że przeczytam w nich to, co pasuje do moich poglądów. Twoja recenzja jest dla mnie istotna, więc z tą drugą książką waham się. LA, jak Ty kiedyś wreszcie powiesz "coś nie tak" (nie wiem jakim sposobem) - to zapewne spowoduje to jakieś straszne skutki w przyrodzie - bo ja wiem - może zadymi ten komin na polibudzie warszawskiej, o którym mówili, że dym z niego pójdzie, jak pierwsza dziewica opuści progi uczelni ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #982 dnia: Lutego 22, 2020, 10:23:02 pm »
LA, jak Ty kiedyś wreszcie powiesz "coś nie tak" (nie wiem jakim sposobem) - to zapewne spowoduje to jakieś straszne skutki w przyrodzie - bo ja wiem - może zadymi ten komin na polibudzie warszawskiej, o którym mówili, że dym z niego pójdzie, jak pierwsza dziewica opuści progi uczelni ;) ...
:))))))))
U nas w Odessie, w ogrodzie miejskim przy ulicy Deribasowskiej stoją dwie rzeźby, Lew i Lwica.

Stoją sobie przy głównym wejściu, jedna naprzeciw drugiej.
Stara odeska przepowiednia głosi, że zaryczą pełnym głosem, gdy przejdą między nimi pod rząd trzy dziewicy w wieku powyżej osiemnastu lat ;) :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #983 dnia: Lutego 23, 2020, 12:14:04 pm »
Ciekawe, porównując parytety 1 dyplomowana dziewica ever na PW vs 3 dziewice po rząd w odeskim parku miejskim - które miejsce jest bardziej zepsute ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #984 dnia: Lutego 23, 2020, 12:37:04 pm »
Cytuj
- które miejsce jest bardziej zepsute ;) ?
Eghm...a na czym miałoby polegać "zepsucie"?  ::)
Natomiast nie ma, a przynajmniej nie słyszałem o podobnych miejscach skanujących prawiczków. Ciekawe dlaczego?
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 12:39:57 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #985 dnia: Lutego 23, 2020, 02:01:02 pm »
To efekt prawa Kalego w sztafażu patriarchatu ;) .


Zepsucie polega tradycyjnie. Panna powinna donieść skarb dziewictwa do ołtarza ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #986 dnia: Lutego 23, 2020, 02:20:46 pm »
Z tego wniosek, że panowie powinni psuć się wzajemnie - przed ślubem? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #987 dnia: Lutego 23, 2020, 02:23:51 pm »
@ maziek

No nie mogę... (się powstrzymać).

Cytuj
Panna powinna donieść skarb dziewictwa do ołtarza

Skarb dziewictwa? Raczej koszmar.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #988 dnia: Lutego 23, 2020, 02:25:14 pm »
Nie rzutujcie umownych ludzkich norm na lwy i kominy... Może im wszystko jedno - dziewica czy prawiczek, samo życie w cnocie się liczy? Tylko, faktycznie, łatwiej to wyskanować w wypadku kobit (chociaż teraz, w erze zabiegów przywrócenia może być konfuzja)... No, chyba, że w mózgach czytają, jak Solaris...

Z tego wniosek, że panowie powinni psuć się wzajemnie - przed ślubem? :-\

Starożytni Grecy tak, zdaje się, twierdzili....
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #989 dnia: Lutego 23, 2020, 03:09:36 pm »
Pal sześć dziewictwo, prawictwo...choć;
Cytuj
dziewica czy prawiczek, samo życie w cnocie się liczy?
Na czym polega przewaga życia w cnocie? Że się jakoś "liczy"?
...Czyli "czystości" wedle reguł zakonnych. I stąd pewnie, ten brud - kontrastem.
No i cóż to za różnica; przed ślubem, czy przed?
Bo po prawdzie najbardziej zadziwia mnie ten ślub - bodaj u wszystkich przedpiśców. Jako opus magnum, niezbędny element życia człowieka a zwłaszcza kobiety? Wręcz stan docelowy.
Czy celem życia kobiety jest stanąć na... a wcześniej donosić? A jeśli się nie ma w planach kobierca to jak wtedy?  ??? Donaszanie traci sens?
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 03:12:27 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana