Autor Wątek: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem  (Przeczytany 186163 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #285 dnia: Października 26, 2015, 10:58:05 am »
Bardzo ciekawy podział, co prawda to tylko szacunki, ale moje lubelskie to prawie 50% dla PiS i to drugi wynik, bo w podkarpackim aż 51%. Ściana wschodnia na głębokość 2 województw głosowała zdecydowanie na PiS - wyniki ponad 40%, przy czym najwyraźniej do ściany wschodniej zalicza się też mazowieckie - z wynikiem ponad 39%. Wyłamało się natomiast, co dziwne, warmińsko-mazurskie (tylko 32%) - a może i nie dziwne, wszak to Prusi ;) ... Danzig, Stettin i Oppeln to wiadomo, Szkopy. Tym niemniej na lewo od Wawy zwycięstwo PiS mniej spektakularne - bliżej sondaży (jeszcze Óć bardzo wysoko, 38%). Klęska PO jest druzgocąca i spektakularna, ale jeszcze bardziej spektakularne jest bezwzględne zwycięstwo PiS, które - tak na pamięć - to chyba ma rekordowy wynik ever w Polsce po sejmie kontraktowym i jeśli wyniki się potwierdzą - ma wszystko i bez łaski.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #286 dnia: Października 26, 2015, 03:13:42 pm »
Trwają liczbowe dożynki (zwłaszcza w wydaniu PKW), ale SEDNO się nie zmieni. Jako ludzie światli, powinniśmy pokornie przyjąć do wiadomości, że poglądy statystycznych Rodaków przesunęły się na prawo (lewo, ku środkowi, co tam komu podchodzi), w każdym razie w ciągu czterech lat zmieniły się z PO na PiS. Dlaczego - to inna sprawa. Sorry, Winnetou, taką mamy Ojczyznę...
Zgadzam się z Maźkiem, że bardziej spektakularne (przynajmniej dla mnie) od przegranej PO, którą, notabene, Maziek przewidział (jako proces naturalny) dobre pół roku temu i którą uważam za umiarkowaną, są rozmiary triumfu PiS. Będzie co analizować.
R.
pjes: wypełniając powyższy postulat, pokornie i publicznie przyjmuję do wiadomości, że jestem, a w każdym razie byłem głupi, naiwny i chciejski...
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2015, 04:44:37 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #287 dnia: Października 26, 2015, 07:16:02 pm »
Przecież to było oczywiste. W większości krajów tak sie dzieje. Powstają 2 mocne partie, na zmianę się zmieniające, czasami jedna siedzi 2 kadencje zanim ludziom nie zbrzydnie, obie różnią się w szczegółach, ale realizują podobna politykę, zwłaszcza ekonomiczną.  A ludzie tak sie miotaja od deszczu do rynny, a potem z powrotem na deszcz. Czasem zmieniają nazwy i robią roszady.
I jeszcze słówko dla tych, którzy chcą ulec medialnej (gdzieniegdzie) histerii, że się świat kończy: Nic się specjalnie nie zmieni. Oprócz retoryki i opakowania, będą Wam tak samo drenowac kieszenie jak do tej pory, tylko gegac będą z innego klucza. Zdrówko!

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #288 dnia: Października 26, 2015, 07:40:50 pm »
Cytuj
Zdrówko!
Co popijasz, że Ci ogonki wróciły?  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #289 dnia: Października 26, 2015, 08:15:05 pm »
Stan - coś tam znów wykombinował?  :D
A może i Nex ?
19:08 Jak dotąd podliczono głosy z 39 na 41 okręgów. Wyniki przedstawiają się następująco: PiS - 38.29 proc., PO - 23.49 proc., Kukiz'15 - 8,98 proc., Zjednoczona Lewica - 7.56 proc., Nowoczesna - 7.07 proc., PSL - 5,55 proc., KORWiN - 4,66 proc., Partia Razem - 3,47 proc. Co ważne, wciąż czekamy na głosy z dwóch okręgów: Londynu i Ursynowa.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2015, 08:16:58 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #290 dnia: Października 26, 2015, 08:40:56 pm »
Popijam wino biale (wole czerwone, ale nie chce zeby mi bylo widac po zebach ze pije  8)), siedzac w pracy, ktora zmieniam w piatek, tak ze humor mam ok, z powodu zmiany pracy i z powodu wina, nie z powodu wyborow. Ogonki mi wracaja jak pisze z telefonu, tylko mi czasem, lajza zmienia slowo ktore chce uzyc na inne i nie wiem jak to zlikwidowac.
O Londynie to slyszalem, ze jak nie wysla do 9pm glosow to beda one niewazne, nie wiem czy prawda. W takim razie to juz bym sie turlal ze smiechu nad ta polska demokracja, bo bylo by to ponizej wszelkiej krytyki.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #291 dnia: Października 26, 2015, 08:47:14 pm »
Panie, jam głosował na Kukiza:http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=4547

 



A co to za źródło, to Twoje?
Przypuszczam, że nie chodzi o Ursynów, lecz o całą Warszawę.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #292 dnia: Października 26, 2015, 08:53:35 pm »
Cytuj
A co to za źródło, to Twoje?
Przypuszczam, że nie chodzi o Ursynów, lecz o całą Warszawę.
Zwykle, z Onetu. Tam stoi, że Ursynów.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-parlamentarne-2015-wyniki-sondazowe-frekwencja-pkw/k7dxmq
Cytuj
Popijam wino biale (wole czerwone, ale nie chce zeby mi bylo widac po zebach ze pije  8)), siedzac w pracy, ktora zmieniam w piatek, tak ze humor mam ok, z powodu zmiany pracy
To smacznego i powodzenia w nowej robocie.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2015, 08:55:06 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #293 dnia: Października 26, 2015, 09:02:44 pm »
Ja od szeregu lat wyznaję tezę, że głosować powinno się w Polsce i tylko w Polsce. A jak ktoś wyjechał/wyemigrował - to nie. Co do zasady, z pewnymi odstępstwami. Zupełnie nie rozumiem tego cyrku z głosowaniem Polonii i na jakiej zasadzie coś dobrego ma z tego wynikać. Od 1989 roku czyli od ćwierćwiecza wyjazd za granicę jest kwestią wyboru takiego czy innego - ale nie kwestią ucieczki od reżimu, więzienia czy choćby politycznego prześladowania. Wybór polegający na płaceniu podatków gdzieś indziej moim zdaniem powinien nieść ze sobą utratę przywileju głosowania. Ponieważ płacenie podatków zostało w zasadzie jedynym stałym obowiązkiem obywatelskim (w miejsce służby wojskowej itd.).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #294 dnia: Października 26, 2015, 11:00:57 pm »
Maziek, czesciowo sie z Toba zgadzam. Ale po pierwsze ludzie moga byc akurat za granica nawet na kilka lat, ale zamierzaja wrocic, po drugie niektorzy maja nadal silne zwiazki z panstwem (rodzina, posiadane nieruchomosci, interesy, etc), trzecie - obywatelstwo, ktore jest formalnym wyznacznikiem przynaleznosci panstwowej i praw wyborczych. Jakby byl pobor do woja, to tych za granica tez by scigali.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #295 dnia: Października 27, 2015, 09:32:51 am »
Wiesz tak w ogóle, że nie piję akurat do Ciebie ;) ? Chodzi mi o pewną naczelną zasadę: tak, albo tak. Praktyczne regulacje mogą się różnić i np. byłoby niesprawiedliwe, gdyby nie mogli z tego przywileju skorzystać ludzie, którzy "pełnia służbę" dla RP (statki, naukowcy, biznesmeni, placówki dyplomatyczne i tak dalej). Z drugiej strony podstawowe pytanie, gdzie kto płaci podatki. Na drugim biegunie jest ktoś, kto wyemigrował za Gierka i od tego momentu siedzi w Chicago, albo po prostu ktoś, kto zdecydował żyć w innym kraju.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #296 dnia: Października 27, 2015, 07:06:19 pm »
A jak ktoś się zdecydował żyć i płacić podatki za granicą przez 7 miesięcy roku rachunkowego,  a potem wrócić, a wybory wypadły akurat jak za tą granicą był?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #297 dnia: Października 28, 2015, 01:27:36 pm »
No to są detale. Można wprowadzić cezurę 2 lat albo powiedzieć, że jak 7 miesięcy płaci za granicą - to i tak 5 w Polsce i jest OK. Ciekawe, jak to było historycznie. Czy np. za II RP można było głosować poza granicami kraju.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #298 dnia: Października 14, 2019, 10:38:56 pm »
Jeśli w ogóle, to przypuszczam, że na KO.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« Odpowiedź #299 dnia: Stycznia 11, 2023, 01:11:21 am »
Pan jeden - zachwalając model skandynawski - pisze z ironią o rynku – świeckim bogu wydającym niepodlegające odwołaniu wyroki (skąd niedaleko do bóstwa Kap-Eh-Thaal, ale i do szalonej, chaotycznie działającej maszyny ustroju społecznego):
https://www.tygodnikprzeglad.pl/liberalowie-lekajcie-sie/

Pan drugi idzie dalej, i rozwiązania obłoczne całkiem serio wieszczy:
https://www.tygodnikprzeglad.pl/luksus-dla-ludu/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fully_Automated_Luxury_Communism
https://www.amazon.pl/Fully-Automated-Luxury-Communism-Manifesto/dp/1786632624/

Ciekawe co Mistrz by na to dziś powiedział, gdyby żył?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki