Autor Wątek: Adam Wiśniewski -Snerg  (Przeczytany 320513 razy)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpnia 02, 2006, 06:40:57 pm »
Ja tez juz wszystko zapomnialem...

Ale z tym "postrzeganiem" o ktorym sie klucilismy z Terminusem to sie zgadzam. O ile dobrze pamietam.

This user possesses the following skills:

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpnia 03, 2006, 09:52:49 am »
To,że jtc nic nie wnosi to sie kategorycznie nie zgadzam .JTC jet alternatywa na wspolczesne pytania nauki a ze jest nie sprawdzalna to niech mi ktos udowodni ktorąś z teori kosmologicznych ;)Merytoryczna dyskusja przy takich upalach w moim przypadku nie wchodzi w gre no chyba wczesnym rankiem bo w nocy to spie.Chociaz postaram sie odpowiedziec na jakies watpliwosci  aczkolowiek przyznaje niektore kwestie sam do konca jeszcze nie pojalem. 8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpnia 09, 2006, 06:10:05 pm »
Przeczytałem ten wątek z pewnym trudem oraz fragmenty teorii pana Snerga i doszedłem do następujących wniosków:

Pan Snerg posługiwał się wywodami które z punktu widzenia współczesnej nauki są po prostu nieużyteczne, jednak posiadają walor estetyczny. Wartość jego literatury opiera się więc na wywołaniu emocji. Matematyka i fizyka jako aparat metodologiczny użyty do wykazania braku sensu tych teorii jest nie mierzalny w sensie ogólnym ponieważ nie można go przyrównać do innego aparatu z prostego względu ża człowiek innym nie dysponuje. Można się pokusić o chwilowe przyznanie racji alternatywnej teorii wszechświata, choćby to miała być teoria Snerga i założyć istnienie substancji właściwej, nad istoty duszy materialnej itd., wówczas na ziemi właściwy był by taki pogląd stanu. Substancja właściwa mierzona miarą matematyki oczywiście wymykała by się jej wykazując jej ograniczenie, jednak jeśli to matematyka jest naturalnym aparatem poznawczym, wtedy żaden argument sprzeczny z jej założeniami jest skazany na unicestwienie. A pewne jest że logika jest wrodzona, tym samym brak logiki, szczególnie w przekonaniu o zasadności na jej braku, wysnutych wniosków nie jest naturalny, więc z ewolucyjnego punktu widzenia, jeśli powstał człowiek i jego nauka, taka a nie inna, to elementy nieprzystosowane odpadają, konając jak Snerg w megalomani ku samozagładzie .Inną kwestią jest to że dziejowy popis nauki z jej tworami technologicznymi jest chwilowy, więc tylko patrzeć jak nam jakiś geniusz przedstawi teorię obalającą wszystko. No ale na pewno nie pan Snerg.
Nauka z całym swoim dorobkiem jest młoda jeszcze, i cierpi na dolegliwości wieku młodzieńczego ,,LEM,,.

Zagłębiając się dalej w osobie Pana Snerga poczułem nawet, lekką sympatię do niego, mimo że nie czytałem ani robota ani innych dzieł i wydaje mi się że uczucie to wywołane było emanującą odeń typową u niemowlaków niewinnością, zauważalną również u schizofreników. Wywołane jest to jak wiem niefrasobliwością lub wycofaniem osoby znajdującej się w potrzasku pięknej jednak nieprawdziwej teorii, której się broni, jako że, pewnie przez młodzieńczy bunt, opublikowana stanęła klinem w karierze Snerga i strąciła go z głównej gałęzi literackiej. I dodam tutaj że według mnie Lem nie przyczynił się do trzęsienia tą gałęzią.

Dalej, nie wiem dlaczego przychodzi mi na myśl Nikifor.


wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpnia 10, 2006, 08:56:02 am »
Do Tytana:Bardzo subiektywna opinia.Po pierwsze Snerg posluguje sie znanymi instrumentami wykorzystywanymi w fizyce i matematyce po drugie nigdzie nie pisze o istnieniu duszy nadistoty tylko o istnieniu nadistot to tyle bledow na poczatek jakie zauwazylem w twoim poscie.Pozdrawiam i polecam wnikliwie przeczytac dziela Snerga!
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Terminus

  • Gość
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpnia 10, 2006, 11:15:43 am »
Cytuj
jednak jeśli to matematyka jest naturalnym aparatem poznawczym, wtedy żaden argument sprzeczny z jej założeniami jest skazany na unicestwienie.


Ja wiem, że to jest "Hyde Park", że tu się dyskutuje na temat najwścieklejszych zaraz, i że dyskusja ma temperaturę topnienia stali.

ALE

Panie Tytan, to zdanie, które przytoczyłem powyżej, a ściślej drugi człon jest purnonsensem w najczystszym tego słowa znaczeniu. Zatem prosiłbym o przyjęcie dobrego zwyczaju - przeczytaj swój post, zanim go zamieścisz. Jeśli zauważysz w nim błędy takie jak powyższy, to popraw je. Jeśli nie zauważysz tych błędów (mimo, że one tam będą), to proszę napisz na dole postu małymi literkami "Przeczytałem post i nie zauważyłem w nim błędów" a wtedy bardzo szybko stracisz wszystkich czytelników ::)

NO, mówiąc poważniej, po prostu napisałeś bezsensowne zdanie i to nie pierwszy raz; mnie to wcale nie razi, ja też nie zawsze piszę sensowne rzeczy, ale jako moderator mam przykry obowiązek (wcale mi to przyjemności nie sprawia), poprosić Cię o uważniejsze pisanie.

Pozdrawiam



TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpnia 10, 2006, 12:42:02 pm »
Już prostuje, rzeczywiście jest błąd, ale na swoją obronę dodam że pisałem tego posta w biegu bo śpieszyłem się na autobus, za co przepraszam.

Powinno być:

jednak jeśli to matematyka jest naturalnym aparatem poznawczym, wtedy \każdy/ argument sprzeczny z jej założeniami jest skazany na unicestwienie.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpnia 10, 2006, 01:39:09 pm »
Snergisci twierdza ze nie jest naturalnym aparatem poznawczym i calosc pada.

This user possesses the following skills:

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpnia 10, 2006, 02:31:27 pm »
Nie jestem fajnką JTC, ale moim zdaniem matematyka nie jest naturalnym aparatem poznawczym  (Terminus, nie krzycz... ;) ).

Jest to moim zdaniem dość skomplikowany, wysoce  abstrakcyjny i częściowo arbitralnie sporządzony twór umysłów ludzkich.

Oczywiście - myślę o "wyższej" matematyce, nie o zadaniach algebraicznych w stylu: "zrobiłem 3 otoczaki, przyszli źli sąsiedzi, zabrali 2, to ile zostało...?".

Matematyka opisująca wszechświat z jego kwazarami, cząstkami, które mogą być falą, rozwiązująca  problemy oddziaływań grawitacyjnych kilkunastu ciał, które jeszcze na dodatek wirują itp.  jakoś nie wydaje mi się naturalna...  A dowodów na pewną arbitralność używanej matematyki dostarcza geometria - dotyczy przecież nieistniejących obiektów idealnych, no i akurat najbardziej powszechna geometria euklidesowa nie jest przecież jedyną...

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpnia 10, 2006, 03:02:44 pm »
Cytuj
Nie jestem fajnką JTC, ale moim zdaniem matematyka nie jest naturalnym aparatem poznawczym  (Terminus, nie krzycz... ;) ).

Jest to moim zdaniem dość skomplikowany, wysoce  abstrakcyjny i częściowo arbitralnie sporządzony twór umysłów ludzkich.

Oczywiście - myślę o "wyższej" matematyce, nie o zadaniach algebraicznych w stylu: "zrobiłem 3 otoczaki, przyszli źli sąsiedzi, zabrali 2, to ile zostało...?".

Matematyka opisująca wszechświat z jego kwazarami, cząstkami, które mogą być falą, rozwiązująca  problemy oddziaływań grawitacyjnych kilkunastu ciał, które jeszcze na dodatek wirują itp.  jakoś nie wydaje mi się naturalna...  A dowodów na pewną arbitralność używanej matematyki dostarcza geometria - dotyczy przecież nieistniejących obiektów idealnych, no i akurat najbardziej powszechna geometria euklidesowa nie jest przecież jedyną...


Logika jest wrodzona, a matematyka bezpośrednio się od niej wywodzi i poza nią wykracza np. w liczbie urojonej.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpnia 10, 2006, 08:13:24 pm »
dowcip mi się przypomniał:

Idzie exp(x) i x^2 przez pustynie. Nagle x^2 krzyczy:
- A! Kryjmy się! Nadchodzi wieka różniczka!
a exp(x) na to:
- A ja mam to w dupie.

:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-/ :-* :'( ;D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpnia 10, 2006, 09:08:17 pm »
A jak ona różniczkuje po "y" to co wtedy ::)?

Terminus

  • Gość
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpnia 10, 2006, 10:05:25 pm »
Dobrze że całki Radona nie spotkali.

Aha, Aniel-u moja droga, od kiedy to matematyka opisuje świat? Matematyków świat nie obchodzi!

A krzyczeć, na Ciebie? Niom... uważaj bo jednak wybulę te 52 na bilet .... haha...

dzi

  • Gość
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpnia 11, 2006, 12:35:44 am »
Cytuj

Logika jest wrodzona, a matematyka bezpośrednio się od niej wywodzi i poza nią wykracza np. w liczbie urojonej.
http://dzi.neostrada.pl/bullshit.avi ze tak powiem

TYTAN

  • Gość
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpnia 11, 2006, 11:09:49 am »
dzi razy liczba urojona ;D

dzi

  • Gość
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpnia 11, 2006, 12:23:12 pm »
na trzezwo jednak sie zgadzam: logika matematyczna wywodzi sie z "wrodzonej" (znaczy pomiedzy jest jeszcze logika niematematyczna)