Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481004 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1020 dnia: Maja 31, 2015, 10:44:18 am »
Ol mówi, że une są z bakterii, nie ze słomy, te dziury w serze, i ja też tak myślę.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1022 dnia: Sierpnia 04, 2015, 01:08:27 am »
Zetknęliście się może z doniesieniami jakoby profesor Martin Tajmar z Drezna potwierdził, iż EmDrive naprawdę działa?
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/23697/niemozliwy-silnik-nadal-dziala
http://nt.interia.pl/news-potwierdzono-istnienie-napedu-em-drive,nId,1860863

Cóż... Jak łatwo się było domyślić są one prawdą trzeciego rodzaju...Po pierwsze konkluzja pracy Tajmara jest - w wydźwięku - zupełnie inna (a i w badaniach nie o potwierdzanie czegokolwiek chodziło):
http://tu-dresden.de/die_tu_dresden/fakultaeten/fakultaet_maschinenwesen/ilr/rfs/forschung/folder.2007-08-21.5231434330/ag_raumfahrtantriebe/JPC%20-%20Direct%20Thrust%20Measurements%20of%20an%20EM%20Drive%20and%20Evaluation%20of%20Possible%20Side-Effects.pdf
Po drugie: on sam jasno zaprzecza by cokolwiek potwierdził:
http://www.grenzwissenschaft-aktuell.de/prof-korrigiert-berichte-zu-emdrive-tests20150730/
Po trzecie: pojawiają się głosy (wśród indagowanych przez media fizyków), że to co robił było zwykłym marnowaniem czasu (kiepskim, w dodatku, metodologicznie):
http://io9.com/no-german-scientists-have-not-confirmed-the-impossibl-1720573809

(A ogólnie cały czas kręcimy się wokół spraw w stylu wiadomego obluzowanego kabla...)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2015, 01:10:49 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1023 dnia: Sierpnia 04, 2015, 10:10:10 am »
Mister Kju, skoro mamy trzeźwego, sceptycznego, krytycznego i wszędobylskiego Pana u boku, to nie boję się, że się dam na coś nabrać. Serio dzięki!
Poza "faktami medialnymi" są jeszcze "ogóry", a na dodatek chyba trzeba będzie otworzyć nowy wątek: "wrzątek" albo "upały"...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1024 dnia: Sierpnia 04, 2015, 11:34:56 am »
Ja Panu coś powiem nt. mojego sceptycyzmu (i trzeźwości też) ;).

Nabrałem się parę razy, to i teraz uważam ;).

Ot, np. lat temu sporo, zanim na Lem.pl trafiłem, usłyszałem w TV o "odkryciu życia na Marsie". Że młody i narwany bylem zdążyłem zamówić knajpę na przyjęcie i sporo (drogiego) szampana do oblewania, bo rzecz mi się wydała epokowa, a gest - jak to złoty młodzieniec - miewałem. Nie zdążyli szampana przywieźć, a już była w TV, na tym samym kanale, w ramach tego samego dziennika nawet chyba, dyskusja specjalistów o tym, że wszystko to jeszcze do weryfikacji, że pewności nie ma, że konkluzja nieostateczna, a interpretacja jedna z możliwych...

Knajpę odwołałem, ciesząc się, że entuzjazmem zdążyłem podzielić się tylko z ówczesną narzeczoną ;). A szampan został na lepsze czasy (i jakoś - przez to z czym się kojarzył - niezbyt mi smakował).

Drugi raz - wrzuciłem coś entuzjastycznie na nasze Forum (w czasach gdy nie byłem jeszcze modem, a - że tak powiem - kłopotliwym userem ;) ), jakiegoś entuzjastycznego niusa (też o marsjańskim życiu, zresztą). Ależ mi się wtedy oberwało. Ależ argumentami forumowi Koledzy mi dowalili...::)

Uznałem, że do trzech razy sztuka i odtąd każde medialne doniesienie sprawdzam do skutku. Skutki - jakie są - każdy widzi. (Ok, jak widzę "Daily Mail" w roli źródła nawet nie sprawdzam. Raz jeden - o ile pamiętam - napisali bowiem prawdę, gdy mi się jeszcze weryfikować ich chciało.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2015, 12:44:53 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1025 dnia: Sierpnia 04, 2015, 12:01:35 pm »
Hi, hi, z tym  DailyMailem...
R.
pjes: aleś się Pan ROZSZATANIŁ, SCZARCIŁ i WYDIABLIŁ...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1026 dnia: Sierpnia 04, 2015, 09:16:31 pm »
No i już tego szataństwa ubyło... (Dobrze czy źle?)

ps. Byłbym zapomniał: jedyny prawdziwy nius dailymailowy, to był jakiś obyczajowy drobiazg z życia aktorów (któren mnie zainteresował, bo chyba startrekowi byli abo cuś). Naukowy - żaden.

Zastanawiałem się zresztą czemu Onety itp. te bzdurstwa powielają... I tak sobie myślę, że to nawet nie musi być tak totalna głupota i bezkrytycyzm redachtórów. To może być presja rynku, bo jak konkurencja pisze "odkryto napęd nadświetlny i ufoki na Marsie za pomocą niego" to zawsze to lepiej brzmi (i większą poczytność zapewnia) niż stwierdzenie: "NIE odkryto napędu nadświetlnego, ufoki to na 90-z-okładem % bzdura, a na Marsie to się - góra - jakieś molekuły w piasku odkrywa", więc trza łgać tak samo, by liczba wejść nie spadła...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1027 dnia: Sierpnia 04, 2015, 09:49:55 pm »
To jest pierwsza prawda księdza Tischnera. nIESTETY.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1029 dnia: Sierpnia 31, 2015, 07:16:19 pm »
Z drugiej strony to straszne, bo człowiek W OGÓLE przestaje wierzyć w medialne doniesienia. Kiedyś mój genialny krytyczny umysł automatycznie odsiewał plewy i inne humbaki, a dziś widzę, że fikcją może być wszystko. Nie to, że takie czasy nastali histeryczne, tylko że media mogą próbować robić absolutnie dowolną wodę z mózgu, pomijając to, że jeszcze bardziej stały się przedłużeniem służb.
Howgh.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1030 dnia: Września 01, 2015, 02:17:42 am »
Cytuj
media mogą próbować robić absolutnie dowolną wodę z mózgu, pomijając to, że jeszcze bardziej stały się przedłużeniem służb.
Na szczęście w służbach też mamy pluralizm stąd fundament demokracji nie jest zagrożony. ::)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1031 dnia: Września 01, 2015, 06:58:01 am »
@ Liv: piękne z tym pluralizmem :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1032 dnia: Września 18, 2015, 05:43:07 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1033 dnia: Września 18, 2015, 09:26:41 pm »
Abstrahując od ew. (nie)prawdziwości niusa dorzucę drobny link dający orientację kto jest Ebbesson:
http://ec.europa.eu/environment/archives/greenweek2011/content/prof-jonas-ebbesson.html

A co do samej informacji... Źródłem jest prawdopodobnie ten tekst (powołujący się na ebbessonowego tweeta):
http://www.friatider.se/bilder-p-vita-manliga-professorer-togs-ner-och-ersattes-av-m-ngfaldstavlor
By zweryfikować prawdziwość trzeba by znać szwedzki... i dawny wystrój sali.

Co zaś do dalszego obiegu tego niusa, to poza "G.P." powtórzyły go głównie strony łajtpałerowo-neonazistowskie, z tego co widzę...
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2015, 09:34:27 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1034 dnia: Września 18, 2015, 11:52:22 pm »
Wygląda całkiem młodo i jakiegoś popularnego aktora mi przypomina. Faktycznie, wielce ustosunkowany.
Jonasz Syn Ojca...hmmmm.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana