Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1360145 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3240 dnia: Października 21, 2019, 11:14:10 am »
Q,
ale to H, to nie ja, co? Jeszcze kto pomyśli, że jestem sympatyczny.

Z innej beczki. Dawno liści nie było.


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3241 dnia: Października 21, 2019, 11:55:40 am »
Nie, Ty się przezornie doprecyzowałeś i jesteś teraz HP, ale skoro domagasz się dedykacji, to coś się znajdzie:

ps. Zapewne wszyscy wiedzą, ale...
https://en.wikipedia.org/wiki/Vinteuil_Sonata
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2019, 12:05:14 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3242 dnia: Października 24, 2019, 07:25:25 pm »
No dobra - można coś zagrać.
Cytuj
Z innej beczki. Dawno liści nie było.
He, nie wiem dlaczego ale liście biorą mnie w każdym wykonaniu  :) można by stworzyć wątek listny.
Jakoś  o tej porze wrzucałem Genesis, albo tą wiecznie wietrzną płytę, albo ten późniejszy jesienny, z ewidencji...
Zatem dla odmiany inny band
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3243 dnia: Października 26, 2019, 06:27:46 pm »
Mnie chyba nie w każdym, zwłaszcza gdy mam wysłuchać kilku w krótkich odstępach czasu. Wątek listny zrobiłem u siebie, chociaż bardziej obrazkowy:

https://www.hokopoko.net/2019/10/autumn-leaves.html


To jeszcze jesień klasyczna z nowej płyty


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3244 dnia: Października 26, 2019, 09:55:32 pm »
To jeszcze jesień klasyczna z nowej płyty
Mam wrażenie, że Sulic się hamuje - zaraz wejdzie na wyższe obroty i skończy na thunderstrucku:))

Naprawdę ładny wątek listny...a ja...wiadomo...muszę, bo się uduszę - chociaż na pewno bonobo:
https://www.youtube.com/watch?v=rsz6TE6t7-A

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3245 dnia: Października 26, 2019, 11:53:31 pm »
Cytuj
Naprawdę ładny wątek listny...a ja...wiadomo...muszę, bo się uduszę - chociaż na pewno bonobo
Jasne, że bonobo, i to chyba z mojej klawiatury...  :-\
Cytuj
Mnie chyba nie w każdym, zwłaszcza gdy mam wysłuchać kilku w krótkich odstępach czasu. Wątek listny zrobiłem u siebie, chociaż bardziej obrazkowy:
Racja, że nie za często i za blisko, wtedy nawet najlepsze może zetleć i stracić na walorach  :) Fajny ten twój wątek obrazkowy - taki czerwony. Ktoś mi niedawno powiedział, że tej jesieni liście wyjątkowo czerwone, akurat to o kalinie było, ale nie tylko i chyba faktycznie coś jest w kolorze. Mniej żółci?
To i ja przybonobię. Wpierw Pani co ma jesień w głosie

I coś ostrzejszego z dawnych... po nazwie bandu jadąc...był już tu kiedyś z głównym hiciorem płyty (chyba jedynej), jakieś 6 lat temu... to inne dwa. W tym tempie to za jakieś 30 lat przesłuchamy całość  ;D
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 11:56:11 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3246 dnia: Października 29, 2019, 07:49:01 pm »
Teraz to nie wiem czy bonobo...ale pan jakby już kiedyś był - niemniej do mnie wychylił się nieoczekiwanie z filmu "Joker".

Jeden filmowy:
https://www.youtube.com/watch?v=n2-Ez98tbYo
Jeden jesienny:
https://www.youtube.com/watch?v=fO7ih6Nu3MA
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3247 dnia: Listopada 01, 2019, 05:46:09 pm »
Cytuj
Teraz to nie wiem czy bonobo...ale pan jakby już kiedyś był - niemniej do mnie wychylił się nieoczekiwanie z filmu "Joker".
Bardzo uroczy, nie pamiętam by tu już śpiewał, ale bardzo podobny do Nicka Drake. Posłuchałem więcej i prawie wszystko fajne.
Ale też pasuje do Jokera?...jak pięść do nosa.

No dobra bona uparta - już po spacerze, to na początek coś odciążającego, z przewrotnym tytułem, zwłaszcza w kontekście dnia. Ten już tu był - drugi, i ostatni, bo reszta... hmmm...jakby mniej rzepliwa.

I coś na rozgrzewkę, bo zimnoooo... gdy zawieje.
Pomijając wstępne plumpkania i zaloty, od razu do rzeczy;
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2019, 05:48:19 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3248 dnia: Listopada 06, 2019, 11:25:08 am »

Mam wrażenie, że Sulic się hamuje - zaraz wejdzie na wyższe obroty i skończy na thunderstrucku:))


No, obawiałem się, że będzie to jakaś pop-klasyka, ale spoko, jestem pozytywnie zaskoczony. Nie tylko Sulic z klasą, ale i reszta, i interpretacja oryginalna, a nie tylko któreś tam tysiączne odwalenie Pór Roku.

Jeszcze trochę jesieni



Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3249 dnia: Listopada 09, 2019, 01:16:31 pm »
Z adekwatnie ironiczną dedykacją dla forumowych protestantów:

Jakość niska, tedy dorzucę - można powiedzieć - cover:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3250 dnia: Listopada 10, 2019, 11:16:32 am »
Łomatko!!!
Jeff Lyyne czyli ELO wydał nową płytę. I ponoć jest już na pierwszym miejscu w UK (za Niedźwiedziem).
Po prawie 40 latach! -  od czasu Time.
Świat robi się sentymentalny. I jest numer o OlceRokendrolce  :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2019, 11:18:21 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3251 dnia: Listopada 11, 2019, 10:46:50 pm »
Cytuj
Bardzo uroczy, nie pamiętam by tu już śpiewał, ale bardzo podobny do Nicka Drake. Posłuchałem więcej i prawie wszystko fajne.
Dokładnie tak – myślałam czy go nie było – okołodrejkowo – ja mam sporo takich, co się rzepną, a za kilka lat słyszę ich…po raz pierwszy;)
Cytuj
Ale też pasuje do Jokera?...jak pięść do nosa.
Pasuje. Ten Joker to nie film pokroju: Batman. Tytuł mylący. To film o chorobie psychicznej. Tak Joker mówił o sobie: "My name is Carnival".
Jeszcze trochę jesieni
Ależ wietrzna ta jesień...
Łomatko!!!
Jeff Lyyne czyli ELO wydał nową płytę. I ponoć jest już na pierwszym miejscu w UK (za Niedźwiedziem).
Po prawie 40 latach! -  od czasu Time.
Świat robi się sentymentalny. I jest numer o OlceRokendrolce  :D
:))))
Panie...jakbyś Pan nie napisał, że to nowe, to pomyślałabym, ze sprzed 40 lat;))
Aprop nowych - całkiem inna beczka - taka zwykła - ale od lat lubię jego głos - a to dosyć dziwne:
https://www.youtube.com/watch?v=78jPg-O43A8
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3252 dnia: Listopada 15, 2019, 12:27:55 am »
A to jeszcze dziwniejsze i nawet pasuje na podsumowanie dnia:
https://www.youtube.com/watch?v=v4xZUr0BEfE

Nie sprawdzałam co faktycznie ten tytuł znaczy, bo taki mi pasuje;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3253 dnia: Listopada 15, 2019, 10:22:52 am »
 :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3254 dnia: Listopada 16, 2019, 11:20:59 am »
Beethoven skomponował tylko 9, no góra 10 symfonii, a Haydn aż 106. Kto był pańskim zdaniem lepszym kompozytorem symfonii - Ludwik czy Józef?

Nie odpowiem za Remuszkę, ale wyrażę swoje zdanie. Otóż ja preferuję symfonie Haydna od tych skomponowanych przez Beethovena.
Klasyk Haydn działa na mnie kojąco, w przeciwieństwie do porywczego romantyka Beethovena. Spotkałem się z humorystyczną opinią, iż Beethoven był pierwszym heavymetalowcem, gdyż z powodu swojego namiętnego stylu, ale i stopniowej głuchoty, uderzał w klawisze fortepianu, niczym współczesny gitarzysta w struny wiosła elektrycznego. Coś w tym jest.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen