Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595838 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 15, 2010, 11:15:21 am »
Ja jestem całkiem zdesynchronizowany, w nocy meteory zaczęły ostro latać, w zeszłą sobotę Góraszka m.in. z odrestaurowanym Limem-2, w tą sobotę Dęblin z odrzutowcami...





Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 15, 2010, 11:31:37 am »
A ja zrobilem z Niej "Ruda"  ;D

Marazm na forum co?  :P Moze ma wplyw aktywnosc sloneczna i sie synchronizujemy?

U mnie marazm na forum jest efektem całkowitego braku marazmu na innych polach :D

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 15, 2010, 12:42:01 pm »
Cytuj
A ja zrobilem z Niej "Ruda"  Grin
@ Evangelos
Kurczę, podebrałeś mi pomysł. :)
Na konkurs, kto pierwszy przerobi Olę na Marusię? Na dodatek wygrałeś.
No, ale tobie też niewiele do setki brakuje. A potem? Kogo wybierasz? Janka, Gustlika czy może....Tomka Cz.? :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2010, 12:47:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 25, 2010, 08:24:01 pm »
Tego nawet w groteskach o Tichym nie było czyli nieznane (chyba) oblicza neonazizmu:
-neonazizm izraelski:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wiezienie-dla-nastoletnich-neonazistow-w-Izraelu,wid,10596301,wiadomosc.html
-i proizraelski:
http://www.rp.pl/artykul/145011.html
-i jeszcze - neonazizm turecki, mongolski i japoński:
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/izraelscy-nazisci-i-skosnoocy-hitlerowcy,1348992
http://jameswasserman.photoshelter.com/gallery/Mongolia-Neo-Nazi-in-Mongolia/G0000JM4nZKJ3hGU/
(Przypomniał mi się początek vonnegutowej powieści "Matka noc"...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #259 dnia: Lipca 02, 2010, 11:58:02 pm »
Będzie nieprzystojnie.

Przyszedł dziś do nas pan, którego bardzo lubię, bo zwięźle potrafi myśli wyłożyć i się pyta, czyśmy chętni kilka lidli zrobić (=duża kasa). Oczywiście jesteśmy jak najchętniejsi, a nawet można powiedzieć zapałaliśmy uczuciem i zaklaskaliśmy uszami :) .

No to - mówi - dzwonię do plenipotenta inwestora - witam panie Zbyszku, jestem u dwóch młodych (sic!) kolegów, którzy są chętni zaspokoić pana od gardzieli do pierdzieli!

;)  ;D

(Czy pana Zbyszka docucono - nie wiem :) )
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #260 dnia: Lipca 04, 2010, 03:28:40 am »
A'propos rzeczy nieprzystojnych... Historia artystyczno-samorządowa przywodząca na myśl zawolanie "tylko podlec i kanalia lekceważy genitalia":
http://www.mmzielonagora.pl/artykul/penis-basen-i-zielona-gora-znow-razem-tak-zdecydowal-prezydent-kubicki-157189.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpnia 04, 2010, 12:48:06 am »
Heh, czytałem Doom Wiki  (maźku pamiętasz grę naszej młodości? ;)) z automatycznym tłumaczem (nie wiem dlaczego Google samo go właczyło)... Piękny jest "plasma gun" tłumaczony jako "karabin-w-osoczu".

Myślałem, że pęknę ze śmiechu.

ps. dwa cytaty:
"If one does not have the BFG, the rocket launcher or the plasma gun are recommended. - Jeśli nie ma BFG, wyrzutnię rakiet lub karabinu w osoczu są zalecane. "

i

"Po śmierci spiderdemon wali w kupie, z dołączonym serii wybuchów."

(Demon - uczciwszy uszy - walący w kupie... Toż to demoniczna perwersja ;D.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2010, 01:25:13 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpnia 04, 2010, 09:41:10 am »
Widziałem kiedyś stronę pewnej firmy, która ku memu zdziwieniu miała polską wersję językową. Jak się okazało - polską z automatycznego translatora ;). Najbardziej utkwiło mi w pamięci "pakiet mikromiękkie biuro" (Microsoft Office) oraz "trzaśnij w połączenie" (click the link) :P

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpnia 19, 2010, 12:54:27 pm »
"Dżwięk jest szybszy od światła":

Tyle osłów nie widziałem nawet w zoo.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpnia 19, 2010, 09:32:44 pm »
No nie mogę. Jak wchodzę na forum, nieraz i kilka razy dziennie w tym pasku, gdzie widać zalogowanych użytkowników, pojawiają się jacyś nowi, rozmaite nawet amandy, kelly i angeliny, a jak kliknąć w nick, to na stronie użytkownika nawet i zdjęcie panienki widać, całkiem do rzeczy - i tylko mnie męczy, czego one nic nie piszą?? A w zasadzie męczyło, bo chyba znalazłem odpowiedź. Mianowicie ze dwa tygodnie temu pojawił się jakiś użytkownik, nie pomnę nicka, nowy, który i był nawet coś po polsku napisał; a pod tym, co napisał, to był link, w stopce bodej, do jakiegoś, jak mniemałem, łatwego zarobku na Filipinach. I jak maziek  już tu nie raz zarzekał się, jak to mu się źle na tym małym wakacyjnym komputerku moderuje, tak wtedy tego linka do łatwego zarobku wyciął w try miga... To i sobie myślę, czy nasi zacni moderatorzy i tych angelin i amand czasem dla siebie nie biorą i po kryjomu z nimi gdzieś na boczku gadają  ::)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpnia 19, 2010, 10:25:23 pm »
Że się Amandami nie dzielą ze starszymi kolegami - wstyd.
Aże Term nam się rozdwoił ???
http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=4906
I który prawdziwiejszy?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpnia 19, 2010, 10:49:07 pm »
No cóż koledzy, takie jest życie  ;D .

Na otarcie łez macie pozdrowienia od Amandy, a nawet, cytuję: "całuśne buziaczki" . W czółka ma się rozumieć, żeby Wam od nadmiaru wyobraźni jakaś żyłka nie pękła .
To pa, lecę ten, pomoderować...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

DillingerEscPlan

  • Gość
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpnia 27, 2010, 08:13:29 pm »
Z internetowej wersji Słownika Języka Polskiego PWN:
Cytuj
nanizać «nawlec coś na nić, sznurek, żyłkę itp.»
nawlec I — nawlekać «nanizać coś na coś długiego, cienkiego; też: wsunąć jakiś długi i cienki przedmiot w uszko, dziurkę innego przedmiotu»

Też wam coś przypomina? ;D

ps.
Zacząłem czytać Cyberiadę, a tam na początku maszyna robiąca wszystko na "n", która musiała nanizać nici na naparstki. No to ja, mając taki zwyczaj, sprawdzam, co dokładnie oznacza owo "nanizać". No i teraz mam zagwozdkę, bo kompletnie się to wszystko "rozjeżdża". ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpnia 29, 2010, 04:43:17 pm »
Też wam coś przypomina? ;D

A juści ;). Ażem zobaczył oczyma duszy ten pozaziemski odpowiednik Tichego-z-podróży-czternastej bezskutecznie usiłujący pojąć co to nawlekanie i nizanie, a takoż wleczenie (czym się różni "wlec" od "nawlec"?) i bezsilnie obracajacy w swych mackach w/w słownik.

I tu pojawia się pytanie: czy wiadomy passus z wiadomej "Podróży..." pochodzi z mistrzowej głowy, czy też był efektem zetknięcia Lema z jakimś takim słownikowo-encyklopedycznym kwiatkiem?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2010, 04:46:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki