Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 102
1
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Grudzień 03, 2021, 02:09:52 pm »
Czy Jar.Kacz. jest aktywistem?
Tak ale pasywnym.

2
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Grudzień 03, 2021, 11:00:25 am »
[/.../
I bardzo dobrze. Jezeli ktos zaklada, ze szaleje grozna pandemia, a juz dokladnie wiadomo ze zaszczepieni roznosza wirusa, to test ma o wiele wiecej sensu niz  szczepionka. A kto to jest antyszczepionkowiec? Czy ja, ktory stwierdzilem, ze statystycznie wole podjac ryzyko zakazenia, niz ryzyko szczepionki i zakazenia (jak sie okazalo mialem racje) i ktory jestem absolutnym wrogiem przymusu szczepien, tez sie zaliczam do tej kategorii? I czy powinienem sie wstydzic? :-[
1 TAK
2 TAK

3:
https://www.salon24.pl/newsroom/1186049,fatalne-informacje-o-szczepionkach-przekazal-je-sam-szef-pfizera

Szef firmy Pfizer Albert Bourla powiedział w czwartek w rozmowie z BBC, że jest bardzo prawdopodobne, że szczepienia przeciw Covid-19 będą musiały być powtarzane przez wiele lat, aby utrzymać wysoki poziom ochrony.

3
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Grudzień 03, 2021, 02:44:42 am »


@S.E.

Jak już ktoś komentujący w/w tweet zauważył - nie należy mylić skuteczności z efektywnością (gdzie pierwsza może się różnić od drugiej, bo testy kliniczne obejmują pewien, nieduży, wycinek populacji):
https://toolbox.eupati.eu/glossary/skutecznosc-kliniczna/?lang=pl
(Na temat polityki informacyjnej NIZP-PZH się nie wypowiadam.)

Jeśli by tak było to niestety testy kliniczne się okazują niewystarczającymi. Ja jednak mniemam, ze od początku wiedzieli, że wciskają ściemę:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1185841,antysubstancjojojowcy

4
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Grudzień 03, 2021, 02:15:49 am »
Gdzież są zawarte powyższe tezy?
Tzw aktywisty raz że tworzą fałszywe gniazda orlika to są kompletnie odklejeni o czym kiedy indziej.
W argumencie ekonomicznym nie chodzi o innych tylko że aktywisty działają w celu takim, aby naszych wykończyć i oddać rynek tamtym. Wskazówka: KGB.

5
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Grudzień 01, 2021, 02:40:30 am »

Wszechbambizm

6
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Grudzień 01, 2021, 12:34:51 am »
Bambizm to nie miłość do zwierząt.

7
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Grudzień 01, 2021, 12:12:23 am »
Gruchnęła plotka że Polsat szykuje nową audycję satyryczno-polityczną na wzór Szkła Kontaktowego i w Tyle Wizji. Są to plotki niczym nie potwierdzone więc najpierw może potwierdźcie  a potem róbcie gównoburzę? Gwiazdami tam mają być Jaruzelska i Ziemkiewicz. Weźcie jeszcze Warzechę i Otokę-Frąckiewicza. Takie imprezy nie udawały się (Interia!) bo totalni dostawali kociokwiku i zaczynali się miotać, że się nie godzi z pisiorami pod jednym dachem. Teraz deepface Węglarczyka z Onetu się spieniła. Pseudowęglarczyku zatrudniasz chyba Warzechę do felietonów który jest gorszy niż Ziemkiewicz? Nie?

Polsat dostrzegł chyba powstanie takiej centrowej grupy zmęczonej nieco toporną propagandą TVN i TVP. Stąd robi się przestrzeń na taki obrotowy program w którym zelżą i reżim i opozycję. Ale uwaga: jeśli zachowają minimum przyzwoitości to będą musieli być propisoscy, bo tak się przyzwoitość rozkłada w społeczeństwie.Weźcie se puśćcie filmy Ziemkiewicza i wyobraźcie że to idzie w Polsacie. O to chodzi. Jest to dalsze rozpychanie się pisizmu. Jaruzelska też jest propisoska z uwagi na programy, które tworzy. Zaprasza pisiorów, co powduje ból zadka totalnych i prowadzi swe wywiady w antytotalnym stylu. Wolałbym aby takimi cechami wyróżniała się np. Lichocka no ale trudno.

Kolejną grupa docelową są ludzie wierni ideom z którymi PiS szedł do wyborów w 2015 roku i którym nie podoba się sprzeniewierzenie tym ideom. Tj Kaczor się sprzeniewierzył im forsując piątkę dla zwierząt, GLOBCIO i inne takie. I tu warto jakiś rozrachunek zrobić. Obrona polskich interesów o. Węgla.

Czy w Polsacie nastąpi bunt pracowników oburzonych Ziemkiewiczem? No nie sądzę. Fali rezygnacji nie będzie i przecierpią. To już nie te czasy.Ale jeśli w Polsacie jest jakaś szyszka totalna z chowu Wyborczej to impreza się nie uda. Może takich planów w ogóle nie ma? Ale z drugiej strony skoro Ziemkiewicz nie zaprzecza to coś może być na rzeczy? Autonomię se muszą zagwarantować. Ciekawe, szczególnie że pisiory na tłiterze też toczą pianę...

9
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 30, 2021, 02:55:22 am »
Taka ciekawa wymiana zdań:
https://twitter.com/WolnoscO/status/1464685284923252740
2. Restrykcje nie działają dlatego wprowadzają.

10
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 30, 2021, 02:53:42 am »
Ukończyłem już cały Mandalorian. Moją uwagę zwraca fakt iż, przynajmniej w wersji, którą widziałem, dipfejk ze Skywalkerem chyba nieco wymknął sie spod kontroli przy końcu:No ale jesteśmy tylko ludźmi.
Poprawiali coś ponoć i to pewnie dlatego.

11
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 27, 2021, 10:20:12 pm »
 Niech przemówi nauka o roznosicielach-super https://dorzeczy.pl/amp/196470/badanie-dlaczego-osoby-zaszczepione-zarazaja-sie-wariantem-delta.html?utm_medium=referral&utm_source=upday
Jak widać intuicje me się potwierdzają w całej rozciągłości.

2. Zwracam uprzejmie uwagę że za ustawą z której projektu się wycofały pisiory stoi prezes Astra Zeneca Polska.

12
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 26, 2021, 12:00:52 pm »
/.../

Możesz prześmiewczo w tarkinowate tony uderzać (zresztą ta sytuacja cokolwiek się o ironię prosi), ale - co byś nie sądził - z samej już listy wyróżnień otrzymanych przez (nad)redaktora A.M. wynika ponadlokalne znaczenie i opiniotwórczość:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik#Odznaczenia_i_wyróżnienia

Te czasy się skończyły i już nie wrócą.
Dalej dają w palnik:
https://wyborcza.pl/7,75968,27846416,list-zarzadu-agory-sklada-sie-z-klamstw-i-manipulacji.html
Mitomania autorytetów, którzy się sami trzymają a mają wytrąbione na resztę.

2. https://wyborcza.pl/7,75968,27846427,wojna-zarzadu-agory-z-redakcja-wyborczej-wchodzi-w-faze-czarnego.html

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1184458,agora-versus-wyborcza

Pokazuję i objaśniam czego nie pojął Redaktor Ziemkiewicz w swej publikacji multimedialnej zatytułowanej  Karma wraca do Michnika:

https://youtu.be/6awxClY9Bzs


Jak uprzejmie donosi Redaktor Orliński (chwilowo na wygnaniu):

https://ekskursje.pl/2021/11/rozkosz-bycia-gdzie-indziej/

kluczową rolę odgrywa spółka Agora-Holding, którą zarządza pięcioro udziałowców: "Seweryn Blumsztajn, Helena Łuczywo, Wanda Rapaczyńska, Barbara Piegdoń, Bartosz Hojka". Kto to jest ta pani Piegdoń? Nie słyszałem o niej. W każdym bądź razie oni mają pakiet złotych akcji które zapewniają kontrolę nad Agorą. W praktyce są to 4 osoby w tym 3 kobiety oraz urzędujący prezes, czyli Hojka. Udziałów w Agorze-Holdingu nie można zbyć, odziedziczyć itp. Jak ktoś zrezygnuje to nowego członka dobierają pozostali po uważaniu. Dlatego nie da się zrobić wrogiego przejęcia i zrobić Ziemkiewicza naczelnym, bo nawet jak się skupi wszystkie akcje które są na giełdzie to ma się mniejszość. Tak to przedstawia Orliński. Mało kto jednak kuma czaczę bo ani Michnik ani Agora nie powołują się zbytnio na Agorę-Holding   z przyczyn oczywistych, o których za chwilę:

Agora-Holding nabrała wody w usta, słuszny zatem jest domysł, że jest tam remis 2:2 co powoduje, że prezes Agory może atakować. Przypuszczalnie jedna osoba nie głosuje i jak ona zagłosuje to przeważy szalę: albo prezes poleci albo Wyborcza. Będzie o tym jeszcze w podsumowaniu.

Akcjonariusze nieuprzywilejowani nie mogą obalić prezesa wprost, ale nacisk wywrą. A to powiedzą, że akcję sprzedadzą, a to to, a to sio. Nie można ich lekceważyć. Ich poczynania mogą mieć sens ekonomiczny - chęć zysku - albo polityczny: pisiory, czyli firmy w rękach reżimu. I tu totalni mają jakieś wyczucie kwicząc.

image

II

Z obrad komisji Rywina pamiętam, że Wanda Rapaczyński domaga się takiej, amerykańskiej, pisowni  nazwiska więc niech ma. Nie tłumaczy ta pisownia jednak paraliżu decyzyjnego  Agory-Holdingu. Paraliż ten powoduje swobodę działania zarządu Agory, który gnębi Wyborczą. Dodatkowy biznes czyli kina i parówki stał się podstawowym źródłem zysków Agory. Wyborcza zaś cienko przędzie.
Wyborcza zaś oczekiwała, że całą Agora będzie robić na nią aby mogła sobie pielęgnować etos, czyli pisać te pierdoły co zwykle, walczyć ze złowrogim Kaczorem i ogólnie pięknie się różnić. Z właściwym sobie dyletantyzmem nie zapewniła sobie odpowiedniej pozycji w Agorze Holdingu. Michnik tam nie wszedł i Kurski. Blumsztajn wszedł. Michnik sobie wyobraża do tej pory, że jak napisze o marcu 68 roku, o metodach, o niegodziwości, o opozycji to porazi swą moralnością oponentów, którzy zostaną sterroryzowani. I tu jest pytanie na logikę: czy jak Michnik pozywał osoby twierdzące, ze terroryzuje pozwami to terroryzował czy nie terroryzował? Słuchajcie on tak od 30 lat pitoli na tą samą nutę i nie dociera do niego, że nie robi to wrażenia na nikim.  Słusznie zauważa RAZ że pełni obecnie rolę Sharkeya. No upadłego Sarumana. Jeszcze w czasach Rywina mniemał, że tego obrzuci błotem, innemu naurąga i tak się wykręci. No nie udało się co do niego nie dociera.

Teraz poszukajmy łagodnego terminu na określenie sitwy. Z sitwą mamy bowiem do czynienia w  tym wypadku. Koncepcja nadczłowieka się pojawia: Michnik, Kurski, Wójcik i ich kumple są ludźmi którzy mają prawo mieć prawa a reszta to jakieś leszcze, stażysty, na smieciówkach, można to doić jak bydło i wywalać. Zaszczytem dla nich jest oddychanie tym samym powietrzem co Michnik więc wypłata niepotrzebna. Stąd  obojętność ich dla fali zwolnień, redukcji i innych takich, dopóki to dotyczy motłochu.

III

O co chodzi Agorze? Wyborcza staje się obciążeniem biznesowym z kilku przyczyn. Trzeba do niej dopłacać, ponieważ stała się mocno deficytowa. Ponieważ wyrodziła się w biuletyn KODu staje się coraz większym obciążeniem wizerunkowym utrudniającym zawieranie kontraktów w branży reklamowej i parówkowej. Jak wywodzi wspomniany Orliński niedostatecznie rezonuje z innymi działaniami koncernu jak wydanie bestsellerowych 365 dni, z czego jest przychód. A we Wyborczej się śmieją z tego. Agora pragnie zatem uzyskać wpływ na linię pisma, nawet może nie po linii politycznej tylko biznesowej. Wymaga to rozprawienia się z obecną redakcją, która nie ma pojęcia o niczym. Portalem gazeta.pl Agora może dyrygować bezpośrednio.

Redaktor Ziemkiewicz ma zaś rację punktując celnie frustrację Wyborczej i jej urojenia wielkościowe. Michnik, który kiedyś powoływał i odwoływał premierów teraz walczy o Wójcika. Co za upadek. Ale sam sobie zgotował ten los zaniedbując stosowną terapię.

PS: Wspomnę legendę o amerykańskiej firmie konsultingowej wynajętej przez Agorę do usprawnień. Stwierdzili, że w sekcie nie pracują.

13
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 25, 2021, 11:35:53 pm »
/..../
- ogólnie (to już nie w odpowiedzi tylko tak w eter) widzę, że niestety szczepionka nieco przegrywa z "mutantem". Nie jest tak skuteczna, jak była w początkowej fazie testowana na ówczesnych typach, choć nadal jest całkiem skuteczna.
Bo minął już jakiś czas i okazało się, że jest to guzik warte. Bo nie trzyma parametrów. Ja się zaszczepiłem 1 lipca 92 dawka) bo liczyłem, że na wakacje coś pomoże a jak kwiknę to trudno.

14
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 25, 2021, 04:52:54 am »
Jakby ciąg dalszy sprawy odejścia W.O. z "G.W.":
https://ksiazki.wp.pl/konflikt-w-agorze-michnik-o-zarzadzie-nie-bedzie-ogon-krecil-psem-6708285649009632a
https://wirtualnemedia.pl/artykul/jerzy-wojcik-zwolniony-gazeta-wyborcza
Odejście WO było skutkiem a nie przyczyną.
Pojawiło się zaś przy okazji pytanie: to kto będzie im płodził tzw. kontent?

Cytuj
- Michnik powiedział nam, że dalej będziemy walczyć o niezależność "Wyborczej" i dalej będziemy ostro walczyć z PiS. Nie będzie zmiany linii na neutralną. Mówił, że zarząd chce od nas pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy, a my jesteśmy od obrony demokracji i jesteśmy właśnie teraz potrzebni jak nigdy.


https://wyborcza.pl/7,162657,27844523,ten-spor-zagraza-nie-tylko-wyborczej-ale-tez-demokracji-w.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=TT_Gazeta_Wyborcza
Cytuj
Ten spór zagraża nie tylko "Wyborczej", ale też demokracji w Polsce i całym regionie
Planecie, sektorze, galaktyce i uniwersum.

Uwaga lotnik kryj się:
https://ekskursje.pl/2021/11/rozkosz-bycia-gdzie-indziej/
Mocno niejasno to wygląda.
W każdym razie Wyborcza jest postrzegana coraz wyraźniej jako balast dla Agory z przyczyn oczywistych, o których nie chcę nawet wspominać.
Michnik kiedyś kreował premierów a tera walczy o Wójcika. Co za upadek.

15
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 24, 2021, 04:16:12 pm »

Strony: [1] 2 3 ... 102