Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923141 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4921 dnia: Listopada 28, 2023, 03:32:16 pm »
W zasadzie mogłoby to iść do wątku tej strasznej AI - przypadkiem się zorientowałem, że kasy samoobsługowe w Biedronce analizują, co się kładzie na wagę (jak ktoś tam nie kupuje to kasa taka ma poziomy blat wagi, a pionowo za nim jest szyba, za którą jest skaner do kodów ale i musi być najwidoczniej kamera). Załapałem w pewnym momencie, że jeśli kładzie się produkt, który nie jest ometkowany tylko nabywany "luzem" na wagę - np. pieczywo z wypieku, owoce, warzywa - to kasa rozpoznaje, co się położyło. Zdradza się to tym, że jak położę cytrynę, to od razu wyświetla się krótka lista obrazkowa podchodzących wyglądem owoców cytrusowych. Jak położę bułkę - to krótka lista podobnego pieczywa. Czyli widzenie maszynowe, święty Graal w praktyce od kuchni :) . Taki drobiażdżek. Czy raczej móżdżek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4925 dnia: Lutego 15, 2024, 08:42:24 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4927 dnia: Lutego 25, 2024, 03:06:37 pm »
W zasadzie mogłoby to iść do wątku tej strasznej AI - przypadkiem się zorientowałem, że kasy samoobsługowe w Biedronce analizują, co się kładzie na wagę (jak ktoś tam nie kupuje to kasa taka ma poziomy blat wagi, a pionowo za nim jest szyba, za którą jest skaner do kodów ale i musi być najwidoczniej kamera). Załapałem w pewnym momencie, że jeśli kładzie się produkt, który nie jest ometkowany tylko nabywany "luzem" na wagę - np. pieczywo z wypieku, owoce, warzywa - to kasa rozpoznaje, co się położyło. Zdradza się to tym, że jak położę cytrynę, to od razu wyświetla się krótka lista obrazkowa podchodzących wyglądem owoców cytrusowych. Jak położę bułkę - to krótka lista podobnego pieczywa. Czyli widzenie maszynowe, święty Graal w praktyce od kuchni :) . Taki drobiażdżek. Czy raczej móżdżek.

Ciekawe czy to dotyczy tej słynnej wódki za 8.99zł :) (Zakładam, że mimo wszystko ma kod).
Wieści o tym boskim trunku dawno już przekroczyły granice Ojczyzny i kontynentu. O ile dobrze rozumiem, cena akcyzy na połówkę to 15 zeta, zatem zarówno Biedronka jak Lidl dopłacają 6-7zł do każdej flaszki. Czego się nie zrobi dla zdobycia klienta. Wstyd tylko że to właśnie wódzia została do tego wybrana, a nie np. w/w bułki - wtedy i AI mogłaby poćwiczyć.

We Francji też jest "Biedronka"... ale to juz temat na inny odcinek...

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4928 dnia: Lutego 25, 2024, 03:07:44 pm »
...że będą dwa sezony "Futuramy" więcej!  :)
https://variety.com/2023/tv/news/futurama-renewed-season-13-14-hulu-1235776322/

No i wiwat. odcinki zrobione dla Hulu są, jak narazie, świetne.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4929 dnia: Lutego 25, 2024, 06:45:48 pm »
Oryginalni twórcy wciąż pieczę mają, Cohen nawet odcinki pisze, to i procentuje. [Nawiasem, gdy o scenariuszach i scenarzystach mowa, nie byłbym sobą, gdybym nie odnotował weterana "StarTreków" (z "Orville'ami") w ekipie:
https://en.wikipedia.org/wiki/David_A._Goodman]
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki