Autor Wątek: Lem's day??  (Przeczytany 88050 razy)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #165 dnia: Kwietnia 01, 2012, 02:36:35 am »
Cytuj
Przepraszam, .chmuro:
Jak się Ono czuje?
VOSM
.chmura też była na salwatorze, tyle że w środę o 12.00 i wyczuwała w powietrzu wibrujące ślady tzoka i VOSM, widziałam też wedlowską. potem poszłom pod wiadomy kopiec, do kawiarni...
*
było i tak, że rocznica śmierci Mistrza skłoniła .chmurę do przeczytania "sex wars" (t. XIX kolekcji GW). nie doceniałom wcześniej tych krótkich form Mistrza. lektura upewniła .chmurę w tym, że w połowie lat 90. XX wieku o ontologii Mistrz myślał jak willard van orman quine i jak pani barbara stanosz. cytuję Mistrza: "Im więcej wiemy o mechanice kwantowej, tym mniej rozumiemy. (...) Matematyka wprowadzona w tę dziedzinę może jako tako się uporać z jej zjawiskowością, ale wykładnie mające nam przełożyć sprawność deskrypcyjno-prognostyczną tej matematyki po prostu nie są do pojęcia ‘przez ludzki rozum’. Dlatego lubię swoje porównanie tych konstruktów matematycznych do białej laski, jaką ślepiec, postukując, ‘wyobraża sobie’, gdzie się znajduje, jakoż i na przeszkody nie wpada. Ale czy echo tych postukiwań to jest po prostu obiektywna prezentacja jego otoczenia? Osobiście wątpię". w "sex wars" .chmura znalazła także Mistrza brawurowy rozbiór wiersza "gad" leśmiana.
*
a teraz .chmura jest już zdrowe. mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej, :).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2012, 02:42:39 am wysłana przez .chmura »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #166 dnia: Kwietnia 01, 2012, 06:06:49 am »
Budujące jest to, że budowlańcy, którzy budują obok, nie zagryźli wedlowską.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #167 dnia: Kwietnia 01, 2012, 10:52:07 am »
W tej dosłownie sekundzie wrociłem z kolacji, na ktorej też o tym opowiedziałem. i spytano mnie (rosądnie, uważam, choć retorycznie): czy ci, którzy ważą 40, 50 lub 60 kg - mają zwracane pieniądze za statystyczną NIEDOWAGĘ?
To nie było rozsądne pytanie, tylko obnażenie niezrozumienia problemu. Obywatel, który waży mniej niż średnia też jest bardzo niebezpieczny. Nawiasem najwięcej powinni pobierać za wąsy i szerokie horyzonty, ze względu na opór powietrza.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #168 dnia: Kwietnia 01, 2012, 09:07:38 pm »
Cytuj
w "sex wars" .chmura znalazła także Mistrza brawurowy rozbiór wiersza "gad" leśmiana.
Prawda, też mnie ujął.
Choć rozbieranie podług słów ryzykownym bywa. O czym przekonałem się niedawno, buszując w archiwaliach tego forum.
 Ażem się uśmiechnął pod nieistniejącym wąsem :)
Cytuj
Chmura, to bardzo dobrze, że jesteś osobą wrażliwą na zło, to dobrze świadczy o Twojej wrażliwości. Wygląda również na to, że chyba jesteś kobietą (cyt. ,,ta psychopatka''). Więc od tej chwili włącznie uznaję Cię za kobietę, witam Panią.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #169 dnia: Kwietnia 02, 2012, 10:09:22 am »
No dobra, kto jeszcze oprócz mnie, nabrał się na te 100 kg ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #170 dnia: Kwietnia 02, 2012, 12:13:46 pm »
No dobra, kto jeszcze oprócz mnie, nabrał się na te 100 kg ;) ?

 ;D

Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie;)

P.S. To wszystko wina Ryan Air - ichniejszy prezes miał taki pomysł, a toalety w ich samolotach miały być płatne;)
http://www.ryanair.com/pl/informacje/jeden-na-trzech-pasazerow-opowiedzial-sie-za-podatkiem-dla-grubych
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 02, 2012, 12:38:37 pm »
Dobry kawał primaaprylisowy powinien (według mnie):
1. Nikogo nie krzywdzić
2. Opisywać osobliwość
3. Żeby wszyscy uwierzyli z marszu, odruchowo
Trzy w jednym. To nie bywa łatwe i cieszę się, że w tak Dostojnym Umysłowo Gronie mi się udało. Ale na przyszły rok wymyśliłem jeszcze lepszy kawałek. Strzeżcie się :-)
VOSM
P.S. Maziek, chtoren jezd z Podlasia, mówi, że u nich nie dać się nabrać pierwszokwietniowo, to nie mieć fartu cały rok. Ja też tak sądzę, bo Remuszkowie są z Podlasia. Mnie na szczęście oszukała wczoraj moja Półteściowa.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #172 dnia: Lutego 28, 2013, 01:38:10 pm »
1. Dam małą wedlowską za wskazówkę, o jaki lapsus manus mnię szło rok temu: http://forum.lem.pl/index.php?topic=839.msg43691#msg43691
2. Kto by przyjechał w tym roku na godzinę, powiedzmy, 13:00?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #173 dnia: Lutego 28, 2013, 04:26:02 pm »
1. W 2013 będzie VII rocznica śmierci Lema
2. W tym roku w ostatni tydzień marca wyszły mi pewne plany. Dlatego jeśli w ogóle wybiorę się do Krakowa, to zapewne na początku kwietnia. Lem's day jeśli się odbędzie to beze mnie w tym roku :(, ale trzymam kciuki by się towarzystwo Lemowe spotkało i wirtualnie wspieram pomysł!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #174 dnia: Lutego 28, 2013, 05:39:35 pm »
Ot i wzkazówka dla Leniwego Pana Inżyniera Globalnego, jak bez wysiłku wyjmować z przydomowej skrzynki pocztowej małą wedlowską. Panie Tomaszu, będzie z Pana komputer!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )