Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399746 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #330 dnia: Maja 22, 2015, 10:59:50 pm »
Kto będzie huczeć na 0,52% poparcia? Media poinformowały, wszystkie. W ramach ciekawostki przyrodniczej. Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Tu nie chodzi o narodowcow, tylko o kryminalne akcje szefa MSW. Przeciez normalnie, niezalezne media i dziennikarze sledczy by sie na to rzucili jak wilk na owieczke. No tak, slowo-klucz: Normalnie. ::)

  Po pierwszej turze zobaczylem w necie spot Bula, jak obiecuje JOWy. I pomyslalem: Hehe, ale teraz gajowego trolluja i sie z niego nabijaja. Ale potem sie okazalo, ze to nie byl fake, tylko prawdziwy spot! To mi dalo do myslenia. Od jakis 15 lat nie ogladam telewizji i zatracilem kontakt z tym medium.  Rodza sie pytania, czy politycy (w tym przypadku gajowy i jego sztab) uwazaja ludzi za takich debili? Czy cala telewizja i jej przekaz informacyjno-polityczny jest tak glupi i prostacko manipulujacy? I co najwazniejsze: Czy ten przekaz jest autentycznie i prawidlowo dostosowany do przecietnego odbiorcy?!
  Tak a propos TV w Polsce: Jak pojawiam sie raz na rzadki czas w kraju i chcac nie chcac spotykam sie z wlaczonym TV, to widze absolutne zatrzesienie reklam roznorakich lekow. O co tu chodzi? Czy TV ogladaja tylko chorzy? Czy z Polakow zrobil sie narod hipochondrykow?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #331 dnia: Maja 23, 2015, 09:51:14 am »
Tu nie chodzi o narodowcow, tylko o kryminalne akcje szefa MSW. Przeciez normalnie, niezalezne media i dziennikarze sledczy by sie na to rzucili jak wilk na owieczke. No tak, slowo-klucz: Normalnie. ::)
Raczej przesadzasz.  Przeczytałem o tym w "najbardziej reżimowym medium". Potem poszedłem do możliwie najbardziej "niezależnych" mediów (tych, co mają słowo "niezależne" w nazwie) - i tam niczego więcej się nie dowiedziałem. Uważasz, że te niezależne media też są "reżimowe"? Internet? Nie popadajmy w paranoję. Szkoda mi czasu dochodzić, ale widocznie nie ma o czym pisać (nie ma materiału). Potem obejrzałem film z zajścia (spalenia budki, każdy może, też go pełno) - nie powiem, że teza o sterowaniu tymi zajściami jest absurdalna, ale raczej mało prawdopodobna.

Tak, sztaby wyborcze uważają, że przeciętny Kowalski jest głupi jak but. W przypadku Komorowskiego jest mi na prawdę przykro. Przyjął zasady walki narzucone przez nie wiadomo kogo - w każdym razie "amerykańskie metody", z piórkiem w pupie, striptizem i całym tym sztafażem znanym nam z amerykańskich filmów. I obietnicami kompletnie bez pokrycia, skierowanymi chyba rzeczywiście do osób, którym z iloczynu 2*2 wychodzi 7. Na ile wydaje mi się, że wczuwam się w jego osobowość, musi potwornie cierpieć. Prawdopodobnie traktuje te elementy z obrzydzeniem, a równocześnie robi to, bo uważa, że musi. Już czuje jak prostytutka, a jak jeszcze biedak przegra, to będzie się czuł jak wykorzystana prostytutka. Naprawdę mi go szkoda jako człowieka. Ja osobiście mam odruch wymiotny jak patrzę na ten sposób prowadzenia kampanii, na ten rozwód z rozumem, przypomina mi to uwodzenie małp za pomocą bananów, a w zasadzie za pomocą samej skrzynki po bananach, wewnątrz pustej.

Cytuj
Jak pojawiam sie raz na rzadki czas w kraju i chcac nie chcac spotykam sie z wlaczonym TV, to widze absolutne zatrzesienie reklam roznorakich lekow. O co tu chodzi? Czy TV ogladaja tylko chorzy? Czy z Polakow zrobil sie narod hipochondrykow?
Raczej nie widzisz reklam leków. W większości widzisz reklamy paraleków, czyli "preparatów" sprzedawanych bez recepty. "Preparat" - magiczne słowo pięciolecia. Jak wejdziesz do apteki to też masz małe szanse, aby pierwsze co wpadnie Ci w oko było lekiem, raczej to będzie jakiś magiczny proszek, wyciąg z korzenia renifera, na sikanie, na niesikanie, na pocenie, na niepocenie, na kupę, na brak kupy, na swędzenie (zgadnij gdzie) i tak dalej... Wydaje mi się, że już od dawna to właśnie głównie sprzedają apteki, nie wiem, czy to już nie główne źródło ich utrzymania poza aptekami szpitalnymi. Z tego wniosek, że patrz wyżej - przeciętny Kowalski jest głupi jak but. Niedawno media zaczęły pisać o tym, że ta głupota odbija się na dzieciach - są faszerowane owymi "preparatami" na potęgę. Oczywiście prowadzimy w światowych rankingach.

Najbardziej kretyńska reklama, jaką ostatnio słyszę w radiu jest taka: córka p. Czubówny mówi, że mama jej poleciła pewien specyfik, to ona weźmie, bo mama się zna. Może nie kojarzysz to dopowiem: p. Czubówna zna się, ponieważ od lat udziela swego głosu reklamom rozmaitych białych proszków. Czyta już latami reklamy, stąd jej wiedza. Taki jest przekaz tej reklamy i najwidoczniej producent założył, że ludzie to kupią - i kupują! Ma p. Czubówna, nawiasem mówiąc, rzeczywiście ładny "radiowy głos" a także "telewizyjną" twarz, bo była bardzo lubiana jako prezenterka Panoramy, a potem podkładała głos pod filmy - i teraz odcina od tego kupony, i słusznie, i na zdrowie - ale idzie ku temu, że honoris causa doktorem medycyny zostanie ;) ... No bo tyle reklam "preparatów" przeczytała to głupi by coś zapamiętał, a co dopiero taka inteligentna osoba.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 09:58:57 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #332 dnia: Maja 23, 2015, 12:24:28 pm »
nie powiem, że teza o sterowaniu tymi zajściami jest absurdalna, ale raczej mało prawdopodobna.


  Ja tam bardziej wierzę w to , co mówi szef CBA , pani wicepremier przy wódeczce , niż w to , co mówi oficjalnie   8)
Kto będzie huczeć na 0,52% poparcia? Media poinformowały, wszystkie. W ramach ciekawostki przyrodniczej. Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Tu nie chodzi o narodowcow, tylko o kryminalne akcje szefa MSW. Przeciez normalnie, niezalezne media i dziennikarze sledczy by sie na to rzucili jak wilk na owieczke. No tak, slowo-klucz: Normalnie. ::)

  Po pierwszej turze zobaczylem w necie spot Bula, jak obiecuje JOWy. I pomyslalem: Hehe, ale teraz gajowego trolluja i sie z niego nabijaja. Ale potem sie okazalo, ze to nie byl fake, tylko prawdziwy spot! To mi dalo do myslenia. Od jakis 15 lat nie ogladam telewizji i zatracilem kontakt z tym medium.  Rodza sie pytania, czy politycy (w tym przypadku gajowy i jego sztab) uwazaja ludzi za takich debili? Czy cala telewizja i jej przekaz informacyjno-polityczny jest tak glupi i prostacko manipulujacy? I co najwazniejsze: Czy ten przekaz jest autentycznie i prawidlowo dostosowany do przecietnego odbiorcy?!
  Tak a propos TV w Polsce: Jak pojawiam sie raz na rzadki czas w kraju i chcac nie chcac spotykam sie z wlaczonym TV, to widze absolutne zatrzesienie reklam roznorakich lekow. O co tu chodzi? Czy TV ogladaja tylko chorzy? Czy z Polakow zrobil sie narod hipochondrykow?

   Wczoraj to dopiero tvp. Info pokazało na co ich stać. W ostatniej audycji przed ciszą wyborczą, komentującą kampanie wyborczą , transmitowano relację z ostatniego wystąpienia kandydata opozyjnego. Wcześniej oczywiście relacja z analogicznego wystąpienia kandydata Komorowskiego i oczywiście w godzinach najlepszej oglądalności. Sama relacja z wystąpienia Dudy została ostentacyjnie wyśmiana przez obecnych w studio, nie w całości za treść ale za samozagłuszanie wystąpienia przez głośną muzykę towarzyszącą relacji. Wszyscy zgodnie z tego w studiu wręcz rechotali. Nie wiem, nie bylem w tym czasie w Krakowie, ale myślę, że przy dzisiejszej technice nie trudno tak ustawić mikrofony aby było słychać w reżyserce to co jest ważne. W tym samym czasie na tzw. "pasku" zapodawano informację o postawieniu zarzutów z odpowiednich paragrafów niedoszłemu "zamachowcowi" na prezydenta , gdy tymczasem dzisiaj dowiaduje się http://wpolityce.pl/polityka/245576-jak-to-z-tym-zamachem-bylo-ciekawa-relacja-adwokata-ktory-chcial-bronic-zatrzymanego-w-toruniu-i-juz-wypuszczonego-mężczyzny     Za krótkiego panowania w TVP  PIS-u  , idealnie nie było , ale to co teraz się dzieje to już gorsze niż żenada .
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #333 dnia: Maja 24, 2015, 02:13:38 am »

Najbardziej kretyńska reklama, jaką ostatnio słyszę w radiu jest taka: córka p. Czubówny mówi, że mama jej poleciła pewien specyfik, to ona weźmie, bo mama się zna. Może nie kojarzysz to dopowiem: p. Czubówna zna się, ponieważ od lat udziela swego głosu reklamom rozmaitych białych proszków. Czyta już latami reklamy, stąd jej wiedza. Taki jest przekaz tej reklamy i najwidoczniej producent założył, że ludzie to kupią - i kupują! Ma p. Czubówna, nawiasem mówiąc, rzeczywiście ładny "radiowy głos" a także "telewizyjną" twarz, bo była bardzo lubiana jako prezenterka Panoramy, a potem podkładała głos pod filmy - i teraz odcina od tego kupony, i słusznie, i na zdrowie - ale idzie ku temu, że honoris causa doktorem medycyny zostanie ;) ... No bo tyle reklam "preparatów" przeczytała to głupi by coś zapamiętał, a co dopiero taka inteligentna osoba.

O, słyszę to w Trójce (przez net) prawie codziennie. Zauważyłem też, że jest coraz więcej reklam przyspieszanych komputerowo. Bardzo ciekawe...
Natomiast nikt do słuchania nie zmusza, zawsze można wyłączyć.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #334 dnia: Maja 24, 2015, 02:31:47 pm »
Przeczytałem o tym w "najbardziej reżimowym medium". Potem poszedłem do możliwie najbardziej "niezależnych" mediów (tych, co mają słowo "niezależne" w nazwie) - i tam niczego więcej się nie dowiedziałem. Uważasz, że te niezależne media też są "reżimowe"? Internet? Nie popadajmy w paranoję. Szkoda mi czasu dochodzić, ale widocznie nie ma o czym pisać (nie ma materiału). Potem obejrzałem film z zajścia (spalenia budki, każdy może, też go pełno) - nie powiem, że teza o sterowaniu tymi zajściami jest absurdalna, ale raczej mało prawdopodobna.

Kto słabo szuka, ten nie znajduje  ::)  http://dorzeczy.pl/  sprawa do nieudowodnienia, czyli nie ma sprawy  ;) , zresztą prawie wszystkie ( winne) strony już zaprzeczyły oficjalnie w mediach. Zawsze można się wyprzeć pomrocznością czy tez inna jasnością, tym bardziej , że sądy i prokuratura sprzyja rządzącym. Pozostaje wydźwięk społeczny i tak jak napisałem- takim rządzącym lepiej wierzyć co mówią przy wódeczce niż oficjalnie.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #335 dnia: Maja 25, 2015, 12:53:59 am »
Głosowałem na KomuchaRuskiego (pokażę zdjęcie na Fotokawie). Jednak Polska od Dudy się nie zawali.
Ale - będzie ciekawie.
Zwłaszcza w pierwszym rzucie - gdy się rzucą na ZAREJESTROWANE obietnice i przysięgi kampanijne kandydatów, i będą to puszczać ad mortem defecatam.
Mądra Kasia mówi, że Brezydent w obecnym stanie rzeczy NIEWIELE może. [Choć - trochę może] Kasia ma słusznego.
Jedyne, czego się boję, to dalszych podziałów w Narodzie, zwłaszcza przy TAK MARNEJ różnicy wyborczej brezydenckiej
oraz przy tak WYRAZISTYCH różnicach poglądów na wszystko.
Proszę bardzo, to jest DRAMAT: http://wyborcza.pl/1,143644,17977111,Wybory_prezydenckie_2015__Pol_Polski_na_Dude__pol.html
Będzie wojna domowa?

R.
pjes: to bardzo trafne, co mówił pan Hołdys w telewizorze: pokoleniowe przyspieszenie, którego nie rozumieją dziadki z PO i PiS.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2015, 01:17:10 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2015, 02:11:20 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #337 dnia: Maja 25, 2015, 01:39:09 am »
Cytuj
Proszę bardzo, to jest DRAMAT: http://wyborcza.pl/1,143644,17977111,Wybory_prezydenckie_2015__Pol_Polski_na_Dude__pol.html
Gdzie ten dramat, bo nie widzę?
To, że w mazowieckim jeden miał procent więcej, a w kujawsko-pomorskim procent mniej?
A drugi odwrotnie?
Kolorki są bardzo wyraziste i o tyleż mylące.
Dla mnie było to starcie mediów. Telewizji z internetem. I po raz pierwszy wygrała sieć.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #338 dnia: Maja 25, 2015, 03:18:22 am »
Powstał nowy Kaczor - straszniejszy niż ten pierwszy
Kto będzie huczeć na 0,52% poparcia? Media poinformowały, wszystkie. W ramach ciekawostki przyrodniczej. Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Może jednak minister każe sfajczyć budkę pod ambasadą obcego mocarstwa?
I inne.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2015, 03:21:30 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #339 dnia: Maja 25, 2015, 09:29:58 am »
Good morning Wietnam :) .

P.S. Wykres dnia ;) .

« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2015, 09:32:58 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #340 dnia: Maja 25, 2015, 02:18:58 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #341 dnia: Maja 25, 2015, 02:41:00 pm »
Good morning Wietnam :) .

P.S. Wykres dnia ;) .



Bardzo niekompetentnie przygotowany wykres. Czas na osi x jest zupełnie nieuporządkowany. I tak na przykład, między 12.12 a 14.01 minął miesiąc, podczas gdy między 01.05 a 08.05 tydzień, czemu odpowiada taki sam przyrost odciętej. nie mam zbytnio ochoty przerysowywać tego wykresu, ale wygląda na to, że sugerowana tu dynamika wzrostu/spadku jest myląca.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #342 dnia: Maja 25, 2015, 03:10:08 pm »
Warszawa nie zmieni zwycięzców, ale może zmniejszyć różnicę o jeden punkt procentowy.
Jeden punkt procentowy oznacz około 200 000 głosów.
W ogóle pewnie wyjdzie, że na pana Dudę głosowało wszystkiego pół miliona wyborców więcej niż na pana Komorowskiego. Jak na trzydziestoośmiomilionowy naród, w tym ponad trzydzieści milionów ludzi dorosłych - to niewielka różnica.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #343 dnia: Maja 25, 2015, 04:14:40 pm »
Matematyk (do Terma)... Ale w sumie są zawsze 2 wartości w miesiącu - mniej więcej to jest co 15 dni. Zresztą to nieistotne, bezwzględny wznios Dudy czy też głębokość upadku Komora pozostaje bez zmian. A jeszcze niedawno Komor mówił "rozstrzygnijmy to w pierwszej turze" ;) ...

Zawsze przegrana strona używa takich wyliczanek (co to ten procent oznacza i że tak naprawdę mały procent obywateli zdecydował) - ale jakie to ma znaczenie? Na tym polegają wybory, szczególnie że te akurat są możliwie najbardziej "jowialne" - różnica mogła wynieść 1 głos w skali całego kraju. Takie wyliczanki to podkopywanie autorytetu obranej władzy (do ob. Remuszki).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #344 dnia: Maja 25, 2015, 04:32:19 pm »
Ty gupi jezdeś po prostu (to do Yabba).
Mnie chodzi o to, że praktycznie cały głosujący naród jest ostro podzielony pół na pół, a nie o jakieś gupie pół miliona fte czy wefte. Podział narodu to jest dycha fte i druga dycha wefte. I to jest kłopot patriotyczny WIELKIEGO ROZMIARU (Tobie trzeba wersalikami, byś pojął), bo przecież, jak słucham Naród, to jedna połowa utopiłaby drugą w łyżce wody, albo litościwie skazała przynajmniej na banicję. A moje kumple w Górach Skalistych mówią, że w USA, na Wyspach, we Francji  i w Niemczech  niema takich nerw odin drugamu...
R.
pjes: tu widać wyższość monarchii nad brezydenturą
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )