Autor Wątek: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genitalia"  (Przeczytany 91022 razy)

Terminus

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 03, 2006, 12:17:53 pm »
Opowiadanko 'wiara i informacja'. W zamian zobowiązuję Cię do przyłączenia się do następnego odcinka Akademii, w którym NA PEWNO będzie coś beletrystycznego (jako że nikt już nie bierze udziału w Akademii, to sam sobie wybiorę i będzie to najprawdopodobniej Czas Nieutracony (tj. Szpital Przemienienia + Wśród Umarłych + Powrót)).
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2006, 12:18:54 pm wysłana przez Terminus »

dzi

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 03, 2006, 12:52:08 pm »
Ja troche klamalem ;)

Terminus

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 03, 2006, 07:03:42 pm »
Szkoda gadać.

Mieslaw

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 09, 2006, 10:22:58 pm »
A ja tu dodam jeszcze dwa cytaty  :D .

"Ratujmy Kosmos"
Nleży wydawać broszury podobne do tych, które widziałem na Derdymonie, w których przestrzega się botaników- amatorów przed okrucytią cudawką (piximiglaquia bombardans L.). Zakwita ona wspaniałymi kwiatami, należy wszakże oprzeć się chętce ich zrywania, ponieważ okrucytia żyje w ścisłej symbiozie z miażdzycą kamienulą, drzewem rodzącym owoce rozmiarów dyni, ale rogate. Wystarczy zerwać jeden kwiatek, aby na głowę nieostrożnego kolekcjonera okazów roślinnych obruszył się grad twardych jak głazy pocisków. Okrucytia ani kamienula nie czynią potem uśmierconemu nic złego, kontentują się bowiem naturalnymi skutkami zgonu, gdyż to przyczynia się do użyźnienia gleby w ich pobliżu.

"Dzienniki Gwiazdowe" podróż 14
Osobliwością Enteropii jest ściorg (...). W naszej galaktyce jedynymjego odpowiednikiem są ały w bezpiennych ulasach Jupitera. (...) Ściorg podlega ochronie, szczególnie wzbronione jest tąpanie go w ciemno.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2006, 10:24:30 pm wysłana przez Mieslaw »

Levis

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 29, 2006, 04:10:32 am »
Ha, jakoż i moja tu druga odpowiedź, na forum tym zacnym, a temat owszem wydawszy się sympatyczny i lodoprzełamujący, powiem, że moim cytatem najulubieńszym, z pamięci azaliż przywoływanym, jest:

"Jestem ci ja robot młody
Nie boję się wody
Bo gdzie woda to ja hyc,
Nie boję się nic a nic".
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2006, 04:11:42 am wysłana przez Levis »

jarutek

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 06, 2006, 07:34:46 pm »
Cytuj
Wątróbka z cebulką krótko smażona, byle nie gorzka od żółci, jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie. Wątróbkę, nieboszczykowi niepotrzebną, z wnętrzności wyjmujemy i wkładamy do lodówki. Trupa wyrzucamy lub stawiamy w zbożu jako stracha na wróble. Z wątróbki osób starszych tylko pasztet się udaje, ponieważ jest łykowata. Najlepsze są wątróbki młodych chłopców jeżdżących zwykle na rowerze. Najwygodniej dopaść takiego, który nie ma hamulców ani bieżnika. Wątróbki tak zdobytej nie rzuca się na wrzący tłuszcz, lecz spłukuje kwaskiem, a mając na podorędziu bułkę, z móżdżka wyrabia się farsz. Dobry jest też chłopiec na zimno w galarecie (z chrzanem). Trzeba go tylko dobrze oskrobać, aby nie zgrzytał w zębach. Są kucharze zalecający nerkówkę, lecz bywa ciężkostrawna. Małe dzieci wolno spożywać tylko w dni postu.


"Dyktando"

jarutek

  • Gość
Re: Tylko głupiec i kanalia lekceważy genitalia
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 07, 2006, 01:59:54 pm »
Cytuj
ha, to ja mialem zalozyc ten thread! ;)

wkleje duzo, narazie jeden na start


Potem był tylko następny i ...(?) i to ma być dużo?!!
No nieeee....Walcz dzi!!! Nie poddawaj się!! ;D
Przecież to świetny pomysł tego wątku - będziemy sobie go mogli czytac przez lata od początku i jeszcze raz i jeszcze 8)

Cytuj
Najszlachetniejszym spośród kręgowców jest padalec. Żywi się on jajecznicą. Niektóre padalce mają nogi, ale tak małe, że niedostrzegalne gołym okiem. Padalec zamierzający przepłynąć ocean kuca na plaży i koncentracją woli powoduje wyrośnięcie na grzbiecie masztów i żagli. Istnieją padalce o takiej sile charakteru, że doprowadzają do przemiany kiszek w silniki odrzutowe. Jak wiadomo, padalce nie szybują w przestworzach, ponieważ im na tym nie zależy. Słuch mają tak bystry, że słyszą dźwięki na kilka godzin przed ich rozlegnięciem się. Wzrok padalca jest zabójczy dla skorpionów i małży. Pewne szczepy indiańskie wykorzystywały przenikliwy wzrok padalców do wiercenia dziur w deskach. Padalec brzydzi się ludźmi, lecz chętnie zjada małpy oraz starszych chłopców robiących błędy ortograficzne.


"Dyktando"

dzi

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 07, 2006, 03:31:02 pm »
A bo ja nic nie przeczytalem od tamtej pory  :o

Ale duzy cytat jest w "zycie i entropia" za to ;)

Macrofungel

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 07, 2006, 03:50:00 pm »

ANIEL-a

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 07, 2006, 09:09:56 pm »
Cyprian cyberotoman , cynik, ceniąc czule

Czarnej córy cesarskieh cud ciemnego ciała,

Ciągle cytrą czarował. Czerwieniała cała,

Cicha, co dzień czekała, cierpiała, czuwała...


...Cyprian ciotkę całuje, cisnąwszy czarnulę!!

Wyprawa pierwsza A, czyli elektrybałt Trurla

Ameta

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 26, 2006, 03:16:44 pm »
Cytuj
"Jestem ci ja robot młody
Nie boję się wody
Bo gdzie woda to ja hyc,
Nie boję się nic a nic".
Dodam:
"Hej, przeleciał Robot,
wydał cichy chrobot,
wszystkie śrubki
na Nim zadrżały ..."


A z "Obłoku Magellana" dodam:
"Komunizm już jest, lecz gdzież są Komuniści? ...".

Cytat przewrotny, znamienny dla onych czasów, lecz jako młodzieniec nawet tych paru durnych słówek nie zauważałem - zafascynowany swoją PIERWSZĄ KSIĄŻKĄ LEMA.

Stąd i nick

Mieslaw

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 01, 2006, 03:41:03 pm »
Wizja Lokalna, jak wszystkie książki z Ijonem Tichym obfitują w ciekawe cytaty:
Smok- podsuszony zmok
Zmok- zmoczony smok.


I jeszcze a propos pewnych snów pewnego forumowicza  ;) :
Kuzyn Tarantogi nie wierzy we Freuda ani we freudystów, bo od Freuda można się dowiedzieć, co ma na myśli ten, komu na jawie lub we śnie zjawia się wieża, maczuga, słup telegraficzny, polano, przodek wozu z dyszlem, pal i tak dalej, lecz cała mądrość się kończy, gdy ktoś śni bez wszelkiej okrężności.

Q

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genita
« Odpowiedź #57 dnia: Września 14, 2007, 05:32:50 pm »
Cytuj
A z "Obłoku Magellana" dodam:
"Komunizm już jest, lecz gdzież są Komuniści? ...".

Cytat przewrotny, znamienny dla onych czasów, lecz jako młodzieniec nawet tych paru durnych słówek nie zauważałem - zafascynowany swoją PIERWSZĄ KSIĄŻKĄ LEMA.

Ja bym sie tego cytatu (i rozdziału, z którego pochodzi) nie czepiał. Owszem. Jest to płaska agitka ideologiczna, ale wraz nią dostajemy pochwałę heroizmu najwyższego - bo idealnie bezinteresownego, nie liczacego na jakąkolwiek nagrodę lub pochwałę. I do takiego heroizmu wezwanie...

Jest w nim tez b. głęboka obserwacja, że jesłi ludzie mają "zbyt dobrze" mogą ulec pewnemu zgnuśnieniu i zdolność do jakichkolwiek wielkich czynów (czy choćby niewdzięcznego wysiłku) może ich opuścić... W czym widzę - docelowo - jedyne i najwieksze zagrożenie płynące z postępu naukowo-technicznego i związanego z nim dobrobytu społecznego. Jeśli wyrzucimy z tego zdania (i rozdziału) dorażną komunistyczna agitkę pozostanie ważkie pytanie...

ps. a mój ulubiony cytacik?

Pasta pierze, pasta świeci, pasta wychowuje dzieci!
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2007, 06:12:10 pm wysłana przez Q »

Q

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genitalia"
« Odpowiedź #58 dnia: Października 26, 2007, 09:23:20 pm »
Dopiero dziś miałem okazję piznać (wchofdzące w skład cyklu o Tichym) opowiadanie "Zakład doktora Vliperdiusa". Jest tam perełka niezrównanej urody:

Opuściwszy altanę, jakiś czas przyglądałem się łabędziom. Obok mnie jakiś dziwak rzucał im pocięte kawałki drutu. Powiedziałem, że łabędzie nie jadają tego. - Nie zależy mi na tym, by go jadły - odparł, kontynuujac swoją czynność. - Ale mogą się udławić, byłaby szkoda - rzekłem. - Nie udławią się, bo drut tonie. Jest cięższy od wody - wyjaśnił rzeczowo. - Więc po co pan go rzuca? - Bo lubię karmić łabędzie. Temat zostal wyczerpany.

maziek

  • Gość
Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genitalia"
« Odpowiedź #59 dnia: Października 27, 2007, 06:23:54 pm »
Z łabędziami bardzo ładne. 99% ludzkiej działalności na tym mniej więcej polega.

A ja poszedłem na całość - kupiłem wszystko co maja Szulkina w Merlinie a nie mają tylko Golema, z czego do czytania tylko Socjopatia - reszta filmy-  którą połykam jednym tchem, świetny język, wiele z Lema w Szulkinie czy odwrotnie...