Autor Wątek: Ewolucjonizm  (Przeczytany 127235 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #240 dnia: Listopada 09, 2006, 01:28:07 am »
Cytuj
Quote:
Synami Adama i Ewy byli Kain i Abel, a także Set, którego potomkiem został Noe. O innych potomkach nic konkretnie nie wiadomo. Adam według Biblii żył po wygnaniu z Raju 930 lat.  
Ja bym jeszcze do Seta dodal Ptaha, Izis, Ozyrysa i Horusa  :P

Terminus

  • Gość
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #241 dnia: Listopada 09, 2006, 03:37:22 am »
Cytuj
Tak, a ja wymyśliłem świetny sposób, aby zadać kłam Giertychowi: wczoraj w szkle kontaktowym usłyszałem takie pytanie: Skąd wzięli się ludzie, skoro Adam i Ewa mieli tylko dwóch synów Kaina i Abla? Pytanie to zadano Romkowi, który odpowiedzieł eee, ten, hmm, nie pamiętam, nie było mnie wtedy na świecie... ;D . Potem ktoś z widzów smesował, że to nie prawda, bo Adam i Ewa mieli wielu potomków, w tym córki. W wikipedii stoi tak:
Cytuj
Synami Adama i Ewy byli Kain i Abel, a także Set, którego potomkiem został Noe. O innych potomkach nic konkretnie nie wiadomo. Adam według Biblii żył po wygnaniu z Raju 930 lat.
. No, w sumie możliwe, że ze względu na brak równouprawnienia o kobietach nic nie napisali. Ale pal to licho. Jak M. Giertych trzymając się następujących założeń:

1. Biblia dokładnie i ściśle opisuje tamte czasy
2. Po stworzeniu świata 6000 tyś lat temu Bóg nie stosował już ręcznego sterowania

wytłumaczy że:

a/ z jednej pary ludzkiej (i trzymając sie opisu biblijnego potopu - z jednej pary każdego gatunku stworzenia) powstały dzisiejsze populacje ludzi zwierząt, roślin itp. Wszak wiadomo, do czego prowadzi chów wsobny. To sie nie mogło naturalnie udać.
b/ dlaczego Adam (i spora rzesza jego bliskich krewnych) żyli po kilkaset lat?

Ba, no dzieci brały się stąd, że była przeca kobita: Ewa. Co z tego, że była ich matką, dalej była kobietą :)

A Adam i S-ka żyli po kilkaset lat, bo mieli zdrową dietę i nie znali alkoholu und papierosów.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #242 dnia: Listopada 09, 2006, 09:30:53 am »
Cytuj
Dzi to taki niepoprawny optymista, nawet jak by go na stosie palili to by jeszcze sie cieszyl, ze ludzie maja radoche z widowiska, hi, hi! Zaczyna sie niewinnie, ale od rzemyczka do koniczka... Dzis w stanach ucza dzieci o kreacjonizmie, ale za jakis czas moga dzieci ze szkoly wyrzucac, za to ze w to wierzyc nie beda. I to nie tylko w USA. I co wtedy?
No i wlasnie nic!!!  ;D

Tu jest sedno. Co za roznica jak sie zyje pod wzgledem cywilizacyjnym.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #243 dnia: Listopada 09, 2006, 01:49:03 pm »
Cytuj
Ba, no dzieci brały się stąd, że była przeca kobita: Ewa. Co z tego, że była ich matką, dalej była kobietą :)
Ty świntuszku! Sądzisz że Maciek z Kórnika by poszedł na takie tłumaczenie?
Cytuj
A Adam i S-ka żyli po kilkaset lat, bo mieli zdrową dietę i nie znali alkoholu und papierosów. [/color]
Czyli Jaś nie miał racji (kto pije i pali...)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #244 dnia: Grudnia 19, 2006, 03:51:52 am »
może niezbyt wykwintne, ale jak dla mnie śmieszne:
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Terminus

  • Gość
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #245 dnia: Grudnia 19, 2006, 08:29:59 pm »
Jak zwykle proponuję SouthParkową alternatywę: tutaj.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2006, 08:30:59 pm wysłana przez Terminus »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #246 dnia: Grudnia 20, 2006, 03:08:35 am »
(...) protestuje, ja optuje za Stalinem... ;D
Jakos mi akurat, na przyklad bardziej Family Guy/American Dad pasuje. Akurat to z ewolucja dosc prostawe...

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #247 dnia: Grudnia 21, 2006, 01:47:10 am »
hehe oglądałem akurat dzisiaj tego southparka, fajna była wizja przyszłości jak się Cartman na 500 lat zamroził :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #248 dnia: Grudnia 21, 2006, 07:48:04 pm »
Cytuj
hehe oglądałem akurat dzisiaj tego southparka, fajna była wizja przyszłości jak się Cartman na 500 lat zamroził :D
A który to sezon/ odcinek ?

Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=Z7Z82lm5oGQ&NR
Szczerze mówiąc, też bardziej mi się podobało:
&NR

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #249 dnia: Grudnia 21, 2006, 08:28:49 pm »
Tak baj de łej, to "South Park" jest zdaje się free, no nie? Znacie może jakieś dobre miejsca do zasysania odcinków (oprócz e-mule), bo chciałem sobie kolekcję uporządkować? Kiedyś dobra zasysaczka była na http://www.southpark.tv.pl/, ale ostatnio coś ta witryna podupadła.

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Kru

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Koniec jest początkiem
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #250 dnia: Grudnia 22, 2006, 10:38:46 am »
Dla mnie ewolucjonizm jest taki trochę dziwny :).
Już piszę dlaczego.
Ostatnio oglądałem program o ptaszkach darwinkach, ktore charakteryzują się wampiryzmem, czyli piją krew innych ptaków w tym przypadku.  Komentator zachowania tych małych drani powiedzial: Jedna darwinka musiała kiedyś napić się krwi i tak wywnioskowaly, że lepiej jest karmić się krwią niż nasionkami. Koniec.
No kurcze nie wiem jak Wy, ale ja nie wierzę, że jedna (może nawet kilka) darwinka spowodowala zmiany zachowania w całej populacji.
Z drugiej strony jeśli taki czynnik ma wpływ na ewolucję, czemu goryle, małpy i inne naczelne nie zmieniają się w jakieś doskonalsze formy?

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #251 dnia: Grudnia 22, 2006, 12:38:45 pm »
Cytuj
Dla mnie ewolucjonizm jest taki trochę dziwny :).
Już piszę dlaczego.
Ostatnio oglądałem program o ptaszkach darwinkach, ktore charakteryzują się wampiryzmem, czyli piją krew innych ptaków w tym przypadku.  Komentator zachowania tych małych drani powiedzial: Jedna darwinka musiała kiedyś napić się krwi i tak wywnioskowaly, że lepiej jest karmić się krwią niż nasionkami. Koniec.
No kurcze nie wiem jak Wy, ale ja nie wierzę, że jedna (może nawet kilka) darwinka spowodowala zmiany zachowania w całej populacji.
Z drugiej strony jeśli taki czynnik ma wpływ na ewolucję, czemu goryle, małpy i inne naczelne nie zmieniają się w jakieś doskonalsze formy?

To nie tak
Proces zmiany warunków żywieniowych jest rozciągnięty w czasie który dla człowieka jest nie do wyobrażenia.
Z darwinakami mogło być tak że żywiły się owadami, pasożytującymi na skórze większych ssaków.  Owady te  wgryzały się w skórę na tyle głęboko że darwiki zjadały je razem z skrzepami krwi ssaka. W ten sposób przyzwyczaiły się do trawienia krwi i stała się ona elementem ich diety  itd.
Oczywiście nie wiem czy właśnie tak było z darwinkami naprawdę, ale mogło by być.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #252 dnia: Grudnia 22, 2006, 12:55:12 pm »
W takich filmach zwykle komentatorzy strasznie przeinaczają fakty i w ogóle sa merytorycznie nieprzygotowani - taki sir David Attenborough na przykład to sztandarowy przedstawiciel. Wiadomo że M. Giertych lubił trzymać na kolanach i  głaskać darwniki i po prostu im powiedział, zeby żarły krew zamiast zboża...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #253 dnia: Grudnia 22, 2006, 12:56:16 pm »
Kru, nie poplątałeś coś z tymi darwinkami? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić ptaka, który żywi sie krwią innych ptaków, zwłaszcza jeśli miałyby to być ptaki niewielkie. Musiałby takiego najpierw ubić, a potem oskubać - chyba że ma dziób w formie igły i atakuje ofiary metodą lotki... A może jego ofiaram są strusie i kondory (nie opierzone szyje)? A może te darwinki to jakaś odmiana kolibrowatych pcheł?
Więcej danych bym prosił, bom strasznie ciekawy, a w google nic na ten temat nie znalazłem.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Ewolucjonizm
« Odpowiedź #254 dnia: Grudnia 22, 2006, 02:41:33 pm »
Cytuj
Tak baj de łej, to "South Park" jest zdaje się free, no nie? Znacie może jakieś dobre miejsca do zasysania odcinków (oprócz e-mule), bo chciałem sobie kolekcję uporządkować? Kiedyś dobra zasysaczka była na http://www.southpark.tv.pl/, ale ostatnio coś ta witryna podupadła.


www.sothparkstuff.com

tak, SP jest za darmo :)
A najlepszy imho z niego jest najnowszy (10) sezon z takimi majstersztykami jak Bush, który chce żeby ludzie myśleli, że to rząd jest odpowiedzialny za zniszczenie WTC, żeby się ich bali i słuchali ich.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.