Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 600964 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #855 dnia: Września 08, 2016, 04:42:45 pm »
ludzie są raczej dobrzy niż źli i do właścicieli mediów też się to odnosi
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #856 dnia: Października 02, 2016, 05:52:12 pm »
Niech skonam. Ma się tupet. Górale się dogadali i w narodowych górach (ściśle: niewielkiej ich części) jest jeden skipas. I uwaga: "teraz w polskich Tatrach pojeździsz jak w Alpach czy Dolomitach". Mianowicie na nabywców tego skipasu czeka aż 9 km tras ;) . Dzie-więć ki-lo-metrów!!!. Zaiste, niech się schowa taki Dolomiti Superski (marne 1200 km tras na jednym skipasie).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #857 dnia: Października 13, 2016, 12:39:12 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #858 dnia: Października 13, 2016, 12:51:22 pm »
Teściu (ś.p) napisał przed laty o polskich zwyczajach kulinarnych książczynę p.t. "Łyżka za cholewą i widelec na stole", w której chyba było o żabojadach, że wzięli widelec od nas. Jak odnajdę ten tomik, to sprawdzę i powiem więcej. Cóś mi się kojarzy z tym Henrykiem, co nawiał z Polski, chyba z widelcem (Henryk III Widelcjusz?)...
R.
pjes: Maźku, jeśli z Jagiełłą i Napoleonem to Twój pomysł - gratuluję z podziwem!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #859 dnia: Października 13, 2016, 12:53:10 pm »
No, przepraszam... Słówko "chamie" jest nieadekwatne, Buonaparte to był jednak ród szlachecki... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #860 dnia: Października 13, 2016, 01:13:12 pm »
Myślisz, że noblesse ubezpiecza od chamstwa?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #861 dnia: Października 13, 2016, 01:24:36 pm »
Dziękuję. Co do chama - zastanawiałem się nad właściwością tego słowa ze względu na wzgląd, który przywołujesz, jednakże cham od Chama pochodzi a celem wypowiedzi ministra Kownackiego było wykazanie chamstwa (nieokrzesania) narodu Francuzów jako takiego a nie ze względu na rodowód.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #862 dnia: Października 13, 2016, 02:16:34 pm »
Ja na pewno pochodzę od Chama. A kto pochodzi od Sema?
R.

pjes: znalazłem. Str. 10-14. Walezjusz się zgadza. No ale to tylko swobodna hipoteza ś.p. teścia, nie dowód.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #863 dnia: Października 13, 2016, 02:30:42 pm »
Nie mam na myśli genetyki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #864 dnia: Października 13, 2016, 04:51:19 pm »
Cytuj
Maźku, jeśli z Jagiełłą i Napoleonem to Twój pomysł - gratuluję z podziwem!
Jagiełło tak był Polakiem, jak Napoleon Francuzem.  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #865 dnia: Października 13, 2016, 06:07:53 pm »
Formalnie słuszna uwaga, ale primo o tym wiedzą nieliczni, mniej liczni od nieużywających widelcy ;) , wtóro realnie jeden był królem Polaków, a drugi cesarzem Francuzów, stanowiąc jednych i drugich egzemplifikację w koronowanych osobach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #866 dnia: Października 13, 2016, 07:42:18 pm »
A tu mamy egzemplifikacje Niemiec, Polski i Europy...

(NMSP.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #867 dnia: Października 13, 2016, 07:57:27 pm »
Formalnie słuszna uwaga, ale primo o tym wiedzą nieliczni, mniej liczni od nieużywających widelcy ;) , wtóro realnie jeden był królem Polaków, a drugi cesarzem Francuzów, stanowiąc jednych i drugich egzemplifikację w koronowanych osobach.
Bardzo dyplomatycznie napisane.  ;)
W odróżnieniu od powiedzianego, przez tego tam...dyplomatę.  :)
O tych widelcach to nie wiem, ale z okołokulinariów taka ciekawostka świadcząca o wykwintnym wyrafinowaniu przedpirenejczyków w pamięci została.
Danie `ala morderca, niejaki R.
27 maja 1610 roku rozpoczęła się publiczna egzekucja Ravaillaca. Miała być ona wykonana poprzez rozerwanie końmi, poprzedzono ją jednak cierpieniami skazańca na oczach zgromadzonego ludu. Wpierw prawą rękę zamachowca, w której dzierżył sztylet umoczony w królewskiej krwi, spalono aż do jej zwęglenia. Następnie ciało szarpano rozpalonymi szczypcami. Zdarto wreszcie z jego ramion, nóg i klatki piersiowej skórę, zalewając rany wrzącym olejem, woskiem, żywicą i siarką. Pępek zalano roztopionym ołowiem. Prawdopodobnie przynajmniej przez większość tego czasu, Ravaillac pozostawał przytomny, krzycząc i modląc się. Męki te były prawdopodobnie także ostatnią próbą wyduszenia ze skazańca jakichś nazwisk – bezskutecznie. Po tym wszystkim rozerwano jego ciało końmi. Męczarnie królobójcy trwały około 30 minut. Po egzekucji wygnano z Francji rodziców Ravaillaca, a jego imienia zabroniono wymawiać[potrzebny przypis]. Według relacji Jakuba Sobieskiego obecnego w Paryżu podczas egzekucji François Ravaillaca, wielu widzów zbierało fragmenty ciała torturowanego zamachowca w celu konsumpcji. Makabryczną potrawą próbowano również poczęstować polskiego magnata[1].
To z wiki
A tu więcej, też o zniesmaczonym Jakubie.
http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/08/02/polscy-zamachowcy-i-jajecznica-po-francusku-zamach-na-henryka-iv-oczami-jakuba-sobieskiego/
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2016, 08:00:00 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #868 dnia: Października 13, 2016, 09:30:34 pm »
Dziękuję. Starałem się (dyplomatycznie). Prawdę mówiąc nie było jak przypasować dwóch nagich widelców komukolwiek innemu, poza Jogaiłą względnie heroldom, co je wręczali, w imieniu komtura. Jednak heroldzi, jako i komtur, mniej jeszcze byli polscy, niż Jogaiło (o ile "polski" miało wtenczas jakieś sensowne znaczenie). Wtenczas - bowiem obecnie jak zasłyszałem jedna pra-prawnuczka zdaniem potomstwa egzemplifikowanych wtenczas przez Jogaiłę ma się zwać "Mickievic".  Współczesne egzemplifikacje czegoś mniej mi odpowiadają. Jednak biorę pod uwagę chwilową przewagę kanonu nad chwilowością, wywołana spaczeniem umysłu (zwłaszcza habituacją), poza tym myślałem 1 sekundę nim zlepiłem ten collage, a wreszcie było przed kawą więc wszyscy muszą mi wybaczyć, amen.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #869 dnia: Października 13, 2016, 09:38:50 pm »
to zdjęcie to nie jes fotoszop? O.o łał, chyba jednak nie będzie wojny O.o
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.