Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 601959 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #210 dnia: Marca 23, 2010, 07:39:01 pm »
Czemuś bogaci ludzie nie lubią nawet odrobiny ryzyka. Zachowują się jak zbetryzowani.
No to podobne jajeczka (wielkanocne) w wersji hare, brama, panorama
http://wiadomosci.onet.pl/1604534,2678,1,kioskart.html

Ale bywa też inna filozofia życiowa.
Tego faceta od razu polubiłem 8)
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7690724,Genialny_matematyk_odrzucil_milion_dolarow_nagrody_.html
Ciekawe, co Terminus hibernus na to?
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2010, 08:41:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #211 dnia: Marca 23, 2010, 09:18:11 pm »
Guru chciał się po prostu napić i przespać z kobietą ;) "Wtedy święty mąż stwierdził, że musi przeprowadzić kolejny rytuał, który może odbyć się tylko nocą, na zewnątrz i po tym, jak prześpi się on z kobietą, napije alkoholu i natrze popiołem". No z tym popiołem to przesadził ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #212 dnia: Marca 28, 2010, 03:22:29 pm »
I matematyk, i indyjski racjonalista dołączyli do mojego prywatnego panteonu bohaterów pozytywnych.

(Swoją drogą przypominają się tu opinie, że jeśli chcemy bezpieczniejszego "trzeciego świata" to należy popierać "tubylczych wolterów", a nie pchac się tam z butami jak Bush.)

ps.
I tylko szkoda, że
Na moherowego
Guru, Edamaruku
Nic nie zaradzi.
Bo i sprytniej mami,
i lepiej się prowadzi...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #213 dnia: Kwietnia 01, 2010, 09:11:23 am »
No nie mogę, dawno mnie Brytole tak nie rozśmieszyli. Chyba że to Prima Aprilis, ale jak nie...

http://tiny.pl/hgjr4
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #214 dnia: Kwietnia 02, 2010, 04:14:38 pm »
Obawiam sie, ze to moze byc prawda  :'( :'(. Nic juz mnie nie zdziwi, zwlaszcza po wystawie sztuki za 500 tys, gdzie glownym dzielem byl wieszak na plaszcze obwieszony wieszakami na koszule, no i po pomysle na olimpijskie logo, ktore kosztowalo 400 tys:
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/olympics_2012/6718243.stm

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #215 dnia: Kwietnia 02, 2010, 08:02:50 pm »
Z cyklu Polak potrafi...
Już je opłakałem i przyzwyczaiłem się do myśli, że nigdy ich nie zobaczę. A tu proszę. W dużym, z niemiecka brzmiącym markecie. Dużo droższa, niż te dawniejsze, ale ona - moja okrąglutka setka.
I wystarczył małe dopisek na potną mękę urzędników unijnych, którzy chcieli mi ją zabrać i zastąpić zimno-białymi, oszczędnymi brzydulami.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #216 dnia: Kwietnia 02, 2010, 08:59:58 pm »
Niech mnie kule biją, naród nasz może na wyżyny nie zajdzie, ale też i nie zginie ;) .

Świetnie liv.

Słyszałem też (ale nie wiem, czy to prawda) że zakazane są setki więc produkują dziewięćdziesięciodziewiątki ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #217 dnia: Kwietnia 03, 2010, 01:11:19 am »
Jeronie,ino chopy ze Katowic mogly tako byrna wyrychtowac :P
A swoja drr...to dlaczego wycofywali te zarowki skoro mozna nimi oswietlac...cos? ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #218 dnia: Kwietnia 03, 2010, 01:25:02 am »
Cytuj
.to dlaczego wycofywali te zarowki skoro mozna nimi oswietlac...cos?
Pony prund źrom wielce
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #219 dnia: Kwietnia 21, 2010, 12:22:56 pm »
Jak tu powiedziec bez zajakniecia jaka posade otrzymalismy:

http://praca.gazetapraca.pl/200,4001,,787453,,SPECJALISTA%20-%20DORADCA%20DS.%20PORA.html

 ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #220 dnia: Kwietnia 28, 2010, 06:27:25 pm »
Jeszcze a'propos:

Hahaha, sztuka nowoczesna zdemaskowana, krol jest nagi:
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/art/news/a-twoyear-old-could-do-that-and-unfortunately-for-the-gallery-she-did-1242580.html

Heh... Witkacy to wszystko przewidział:
http://www.polona.pl/dlibra/doccontent2?id=1348&dirids=1
„Każdy może tworzyć byleco i ma prawo być z tego zadowolonym, byleby nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, kto równie kłamliwie będzie to podziwiał.”
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #221 dnia: Kwietnia 29, 2010, 05:04:22 pm »
Jakbys z ust mi to wyjal, tylko higieniczniej.
W pewnej galerii sztuki w Lodzi odbyl sie niedawno "performans". "Artysta" zazyczyl sobie zafundowania z galeryjnych (panstwowych) pieniedzy noza, gory owocow i warzyw, jakiejs bialej chusty oraz wykonanego chyba na zamowienie szklanego akwarium. "Performans" polegal na tym, ze ten cudak siekal owoce i warzywa i je sobie ukladal na chuscie, po czym przykryl je akwarium. Wszyscy sie troche pozachwycali i poszli na ekskluzywna kolacje (za galeryjne fundusze). Efekt performansu pozostal w galerii jako dzielo sztuki. Pierwsze poszly posiekane truskawki (zrobily sie biale) i trzy dni temu dzielo sztuki zaczelo cuchnaca ciecza powoli splywac na podloge. Chyba beda to demontowac, o ile sztuka nie wyjdzie sama.
I mowie to zupelnie powaznie, to nie cytat z przesmiesznych opowiadan-glupawek Woody'ego Allena, tylko wydarzenie kulturalne w galerii sztuki o dobrej renomie. Za Wasze, nie takie wcale male, jak mniemam, pieniadze.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 436
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #222 dnia: Kwietnia 29, 2010, 05:54:40 pm »

(narysował Marek Raczkowski)

Ale, ale... Parę lat temu jechałem pociągiem Intercity i tam rozdają w trakcie podróży herbatę i ciastko / batonik / czy coś podobnego. Spoglądam na jego opakowanie i cóż czytam:

PKP INTERCITY
Dla nieznajomych tematu cała kolej rzeczy zawieszona jest w powietrzu.
Tymczasem podróże to rysy twarzy, tworzące mapy z wszystkiego czego przez chwilę dotyczą.
Kierunki rozwijają się jak szale na szalonym wietrze przywiązanym do szyi, tak jak można się przywiązać do sezonowych zapachów traw czy smaku piernika.


WTF?! Poważnie, taki tekst był na opakowaniu. Nie muszę chyba dodawać, że od tamtego czasu nie jeżdżę koleją... ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #223 dnia: Kwietnia 29, 2010, 06:38:49 pm »
No tak... Zamiast zacytować Gra-bińskiego, woleli zapłacić gra-fomanowi  ::).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #224 dnia: Maja 11, 2010, 07:59:05 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).