Autor Wątek: Adam Wiśniewski -Snerg  (Przeczytany 316762 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #345 dnia: Maja 28, 2006, 03:05:11 pm »
Cytuj
Zdefiniuj co rozumiesz przez jezyk polski? Ktory dialekt: warszawski, malopolski, wielkopolski a moze kresowy?
Z tym też masz problem? A w którymś z nich było to po polsku? Jak jest taki, w którym to było po polsku to zwracam honor. Zresztą juz mi się nie chce Cię "eziać", to jałowe.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #346 dnia: Maja 28, 2006, 05:41:31 pm »
Cytuj
Z tym też masz problem? A w którymś z nich było to po polsku? Jak jest taki, w którym to było po polsku to zwracam honor. Zresztą juz mi się nie chce Cię "eziać", to jałowe.

Sam zaczales sprowadzac te dyskusje na jalowe grunta, a teraz sie dziwisz. Wrocmy do Snerga i jego ROBOTA!

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #347 dnia: Maja 28, 2006, 05:51:26 pm »
Cytuj
Przeczytałem ponownie Twój post i widzę, że pisząc swoja szybką recenzję ROBOTA popełniłem niemalże plagiat. Mam bardzo podobne odczucia na ten temat.

:)

Właśnie wpisałem na listę do przeczytania "Według łotra", polecone przez ANIEL-e. Ponoć więcej akcji - no zobaczymy... gdzieś na jesieni.

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #348 dnia: Maja 28, 2006, 06:10:26 pm »
Cytuj
Właśnie wpisałem na listę do przeczytania "Według łotra", polecone przez ANIEL-e.
Ja chyba czytałem "nagi cel" z tych, które Aniel-a wymieniła, ale zupełnie nic nie pamiętam, co mi się raczej rzadko zdarza... Gdzieś muszę mieć tą książkę, ale niestety remont w chałupie, czarna rozpacz, książki w paczkach...

Aniel-a: dzięki za miłe słowa!
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2006, 06:14:25 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwca 05, 2006, 12:37:58 pm »
Do techniki pisarza w Robocie zawsze mozna sie przyczepic i znalezc szczegoly,ktore zdystansuja do dziela sam osobicie cos tam znalazlem nie pamietam w tej chwili co ale to dopiero po ktoryms czytaniu z kolei nie znaczy to,ze czytam Robota na okraglo no moze co kilka lat wracam do powiesci.Jesli chodzi o te "niezgrabne" przejscie w ostatnich rozdzialach to pamietam gdy czytalem powiesc pierwszy raz tez doznalem takiego wrazenia ale bylo to lat temu siąt... teraz gdy mozna powiedziec,ze jestem "dojrzalym" czytelnikiem wcale mi to nie przeskadza a wrecz kiedy wracam do dziela czytam tylko ostatnie rozdzialy.Troche jest to tak jak w ulubionych dzielach muzycznych mistrzow sluchajac po latach te same kawalki odkrywa sie cos nowego a to cechuje wlasnie wybitne dziela.Przydlugie monologi sa teraz ciekawsze dla mnie niz wartka akcja ale to zdaje sie przychodzi z wiekiem ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwca 05, 2006, 12:51:01 pm »
Jest w rozdziale zdaje sie O wzglednosci życia pare zdan na temat wyzszosci socjalizmu nad konsunpcjonizmem kapitalizmu,imperializmu itd. i za to tak zdaje sie polubili Snerga ówczesni prominenci ale podtekstem moze byc tez np. zamkniety swiat,w ktorym dzieje sie akcja mi kojarzyl sie zawsze z żelazną kurtyna.Swoją powiesc Snerg pisal w epoce wczesnego gierka gdzie glosy buntu tlumiono min. poprzez dawanie ochlapow z biesiadnego stolu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2006, 12:51:50 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwca 06, 2006, 12:29:12 pm »
Trochę ściemnilem z tym wczesnym gierkiem bo przeciec data na koncu powiesci to 1971 aczkolwiek wydanie pierwsze w 1973 2 lata na poprawki czy tez kolejka w wydawnictwie?Nie ma Kagana pewnie by wiedzial. :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #352 dnia: Lipca 02, 2006, 06:04:03 pm »
mnie wnerwiły brontozaury, bo łatwo sie idzie domyślić, że nie brodziły w wodzie po szyję, czy żyrafy brodzą na litość boską? i czy znalazłyby takie fajne jeziorko gdzie możnaby brodzic sobie całe życie  :D
mózgi by im eksplodowały od zwiększonego ciśnienia, no i trochę mnie tak zniesmaczyło, że Snerg sie takiej rzeczy nie domyślił (rozumiem, że zgraja paleontologów mogłóa  ;))
A co do przejścia, to w ogóle nie zauważyłem takiegoż. Wszystko idzie płynnie, jak już napisałem po 100 stronach zdenerwowało mnie terminatorowa poczucie czasu . No i tyle, reszta ok. I to nawet bardzo ok.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

shyshe

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #353 dnia: Lipca 23, 2006, 04:22:29 pm »
Ostatnio wpadła mi w ręce Snerga "Jednolita teoria..." stad moja obecność na tym forum, szukałam info. na temat autora, odniosę się do postow  z   2005
O rety! panowie dlaczego wszystko rozbijacie tylko  na sztywne akty dowodzenia, stawianie twierdzen itp.
Wszystko w ujeciu umysłu i mysli, a co jeśli wszelkie działania wynikaja , ich siłą napędową, jest bezwiedna potrzeba kreacji, swiadoma, podswiadoma, wynikajaca tylko z wrażliwości na elementy zmysłowe? I to też jest punkt startowy , to że teraz toczy się dyskusja na temat celowości działania  Snerga jest dowodem na to, ze wymiar konstruowania pojęć, mysli, "do konca",  przekłada/przedkłada- może , lubie grę słów/ się, na inne,  w hierarchicznych poziomach poznawczych, w tym jest siła nauki.
Innym zas,  jest spór, dotyczący  wyboru modelu , badan empirycznych sprawdzających teorie, zazwyczaj poruszamy się o obrebie znanych metod, a co jeśli teoria wymaga nowej?

Eksperci zawsze jesteście zamknięci, inaczej niż badacze, bowiem tracicie emocje, a wraz z nimi otwatosc i ostrosc widzenia.


Wtrącam swój argument soft, w tło meskich dywagacji, jako twórca .

Użyteczność, kto tak naprawde  wie , gdzie jest jej koniec=poczatek/poza materialnymi wytworami/?
I pozostaje możliwość odczytania , czucia abstrakcji, którą można tylko odczytac poprzez wrodzona aktywność pewnej czesci mózgu, dar ten jest nie do nauczenia , pozyskujemy go jako zdolność wrodzona , stąd pewnie nieporozumienia  w odczytywaniu róznych teorii, pomiedzy tymi którzy ja posiadaja/ tę zdolność/ a tymi bez... i podoba mi się poczucie humoru Terminusa, szczególnie kiedy rozmawiacie o płaszczyznach, zapatrywań kulinarnych, insektów  :)
Wracam do lektury  "Jednolitej..."


wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #354 dnia: Lipca 24, 2006, 09:56:29 am »
Nareszcie jakies "swieże" spojrzenie na jtc czekam na więcej! ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #355 dnia: Lipca 24, 2006, 12:55:16 pm »
Cytuj
O rety! panowie dlaczego wszystko rozbijacie tylko  na sztywne akty dowodzenia, stawianie twierdzen itp.
Wszystko w ujeciu umysłu i mysli, a co jeśli wszelkie działania wynikaja , ich siłą napędową, jest bezwiedna potrzeba kreacji, swiadoma, podswiadoma, wynikajaca tylko z wrażliwości na elementy zmysłowe? I to też jest punkt startowy , to że teraz toczy się dyskusja na temat celowości działania  Snerga jest dowodem na to, ze wymiar konstruowania pojęć, mysli, "do konca",  przekłada/przedkłada- może , lubie grę słów/ się, na inne,  w hierarchicznych poziomach poznawczych, w tym jest siła nauki.
 Innym zas,  jest spór, dotyczący  wyboru modelu , badan empirycznych sprawdzających teorie, zazwyczaj poruszamy się o obrebie znanych metod, a co jeśli teoria wymaga nowej?

Eee... kopytko!

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #356 dnia: Lipca 24, 2006, 01:39:59 pm »
Cytuj
Ostatnio wpadła mi w ręce Snerga "Jednolita teoria..." stad moja obecność na tym forum, szukałam info. na temat autora, odniosę się do postow  z   2005


Właśnie wróciłem z męczącego ::) weekendu nad jeziorkiem i mam pewne problemy ze zrozumieniem tego o czym napisałaś... Wybacz proszę jeśli coś przekręcę  :-[

Z tego co mi się jednak zrozumieć udało, stoisz tutaj ostro w opozycji (niczym Kant w swojej Królewieckiej chatce) do stanowiska traktującego świat fenomenalny jako stricte rzeczywistą przestrzeń operatywną. Zauważ jednak, że tylko w ten sposób dane jest nam doświadczać świata w ogóle, tzn... hmm... ujmę to tak: nie istnieje "czystość poznawcza", myślenie odbywa się właśnie w oparciu o pewną wiedzę (niezależnie od jej definicji) nabytą, a dowolność (nie mylić z indywidualną kategoryzacją) wprowadza tylko niepotrzebny zamęt... Poza tym, jak myślę, pogląd na świat mamy bardzo zbliżony  ;)

Serdeczne pozdrowionka dla nowej forumowiczki  :),
SdS


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #357 dnia: Lipca 24, 2006, 01:55:21 pm »
Cytuj
Właśnie wróciłem z męczącego  weekendu nad jeziorkiem i mam pewne problemy ze zrozumieniem tego o czym napisałaś

Z tego co mi się jednak zrozumieć udało, stoisz tutaj ostro w opozycji ... do stanowiska traktującego świat fenomenalny jako stricte rzeczywistą przestrzeń operatywną ... nie istnieje "czystość poznawcza", myślenie odbywa się właśnie w oparciu o pewną wiedzę (niezależnie od jej definicji) nabytą, a dowolność (nie mylić z indywidualną kategoryzacją) wprowadza tylko niepotrzebny zamęt...


Mi sie zdawało, że jestem wypoczęty, ale jak to przeczytałem, to też się zmęczyłem ;D. Ach te filozofy, one to jednak potrafia namieszać...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

shyshe

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #358 dnia: Lipca 24, 2006, 06:11:42 pm »
Tak mi się wydawało, że poza odczuwaniem ... myślę, czyżbym była w błędzie....!? ::)
Sęk w tym ze mnie nie interesuje działanie  schematyczne, owszem wykorzystuje je, ale własnie po to aby burzyć skutek schematu.

Mogę się zgodzić co do zmiennych poznawczych i ... ale zdecydowanie wole teorie poznawcza  Freuda   :)....
i
przyjemności zdziwienia,
przyjemności demaskowania nieprawdy,
przyjemności zrozumienia znaczen, odkrywania porządku  i dominacji


widze wiele fiksacji ;D w zgodnym/niezgodnym chórku, ale jest fazowość_synkopowa_ w każdym kreatywnym działaniu na całe szczecie!!





dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Adam Wiśniewski -Snerg
« Odpowiedź #359 dnia: Lipca 25, 2006, 12:05:27 am »
a my wciaz nie rozumiemy...  :-/

This user possesses the following skills: