Autor Wątek: Konkurs 11 września 2011  (Przeczytany 32347 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 26, 2011, 12:32:39 pm »
W pierwszym p.b. "oprawcę", czwarte IMO zbyt szerokie dla osoby nieoczytanej, czy nie lepiej byłoby zapytać "który smok jest najgorszy", z NFR trzy złe odpowiedzi można odrzucić na logikę (zbyt wydumane). Ogólnie fajnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 26, 2011, 03:06:10 pm »
Prosiłem o co innego: chciałem się upewnić, że nikt tutaj nie ma wątpliwości co do wyboru odpowiedzi...

Trochę głupio mi się przyznawać, ale jeśli policzyć pytania co do których nie mam wątpliwości z odpowiedzią, to mam... 4/11 :-[ (w kilku innych pytaniach nie jestem pewien, ale pewnie odpowiedziałbym dobrze). Co prawda, to jest bez zaglądania do książki (teraz i w ostatnich miesiącach), ale w przeciwieństwie do Terminusa mam wrażenie, że nie jest za łatwo. Ale - tak jak stwierdził Maziek - ogólnie fajne.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 26, 2011, 03:09:28 pm »
Ad 1. Tam nie ma oprawca. Tam jest oprawiec. (BTW: co znaczy "p.b.?)
Ad 4. Dobry pomysł, zmienię.
Ad NFR. Kto może ten może. Ja pamiętam, co mi powiedział Pan Polsat, kiedy przyszedłem doń z projektem teleturnieju (na poziomie podstawówki): panie Stanisławie, z tym ić pan do National Gographic, Wiedzy i Życia albo innej Discovery; dla naszych widzów pytanie maksymalnie trudne powinno brzmieć: ile nóg ma żyrafa?, a odpowiedzi do wyboru: 2, 4, 6, 8
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 26, 2011, 03:33:58 pm »
Hm...fajne te pytania - wg mnie też łatwe (chociaż przyznaję, że z wzdyżmami mam problem ;) ), ale chyba o to chodzi w pierwszej części - żeby nie zniechęcić. Zawsze można zrobić dogrywkę - a nawiasem raczej martwiłabym się o frekwencję: są wakacje, wiadomo jak to z konkursami itp. Ale taka forma do przyjęcia. Chyba nikt, kto czytał Lema (wszak wiadomo, że odpowiedzi trzeba kojarzyć z jego twórczością) nie będzie miał wątpliwości ile jest 2+2 - poza tym chyba pytanie wypadło z konkursu;). Jednak pytania na drugi etap powinny być zdecydowanie trudniejsze - i naprawdę nie publikowałabym ich tutaj żeby uniemożliwić wyszukanie odpowiedzi.
Jak obiecałam - postaram się coś wykombinować do końca tygodnia:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 26, 2011, 03:35:56 pm »
Powinno być (p.b.). Rzecz w tym, że dochodzenie co sobie wymyśliłeś (i fajnie - oprawiec) się nie włącza, kiedy na pierwszy rzut oka zdaje się, że byk to jest :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 27, 2011, 09:42:37 pm »
Dostałem takie propozycje:

1) Jednym z Trzech Elektrycerzy nie jest:
Kwarcowy, Żelazny, Miedziany, Mosiężny
2) Największy mędrzec Kryonidów był zwany:
Złotoustym, Lodoustym, Mrozoustym, Szronoustym
3) Inżynier Kosmogonik miał do dyspozycji promienie:
- czerwony, fioletowy, niewidzialny
- czerwony, zielony, widzialny
- żółty, fioletowy, widzialny
- zielony, żółty, niewidzialny
4) By podejść złego władcę - Pyron wymyślił mowę:
- kaletniczą
- inżynierską
- szewską
- bednarską
5) Czym spłacili daninę mieszkańcy Aktynurii:
-uranowymi dukatami
-uranowymi uszami
-kadmowymi dukatami
-sześciuset platynowymi rękami
6) Istoty do których należy Homos Antropos zwą się:
- lepniakami
- trzęskimi
- mięczakami
- grząskimi
7) Matrycy Perforat - dnia nie spędził, aby kogoś nie:
- pocałkować
- zróżniczkować
- spierwiastkować
- spotęgować
8 ) Rtęciogłow, którego dosięgły ciosy:
- rozpraszał się
- dostawał gorączki
- konsolidował się
- kichał
Może Forumowicze prezentowaliby od razu na stronie? Wtedy moglibyśmy zrobić GŁOSOWANIE: które 10 podoba się najbardziej?
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 28, 2011, 10:51:52 am »
Może wśród P.T. Forumowiczow znalazłby sie ktoś, kto programistyczno-informatycznie stworzyłby formularz konkursowy, umieszczony potem na stronie Ogrodu Doświadczeń oraz na Forum? Jako ignorant, przypuszczam, że powstająca w ten sposób baza uczestników i ich odpowiedzi mogłaby być jedna, wspólna. Ta aplikacja działałaby również tak, że po kliknieciu przez admina w "wyniki" pokazywałaby się lista uczestników, uszeregowana według największej liczby zdobytych punktów (po jednym za każdą trafną odpowiedź).
Widziałem takusieńkie kwestionariusze na popularnych portalach (np. "sprawdź, czy orientujesz się w polityce"); może one są w sieci do pobrania?
VSM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 29, 2011, 09:50:39 am »
Na forum się nie da.
A jakby się nawet dało, to baza i tak nie mogłaby być wspólna. W każdym razie nie sądzę, by ktoś zaryzykował.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 29, 2011, 10:21:25 am »
Panie HokusiePokusie, a jaśniej ciut dałoby się?
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 29, 2011, 11:08:11 am »
Chodzi o to, że takie aplikacje są urachamiane i instalowane przez właściciela strony, czyli jak to się mówi w slangu "server side" (po stronie serwera). Zatem to admini Ogrodu Doświadczeń muszą się zgodzić na to. To, jak to pisać, jakby to miało działać etc. zależy w stu procentach od tego, jakiego typu mają stronę, etc. Teraz duży procent popularnych w sieci stron to w rzeczywistości strony tworzone z wzorca, od gotowej foremki. Przykładem są wszystkie prawie portale i większe strony. W takiego typu serwisach, rzeczywiście istnieją popisane i gotowe "wtyczki" służące do robienia ankiet i konkursów. Może więc zatem nikt nie musi niczego zaczynać od zera - wystarczyłoby gdyby admini OD zrobili to sami. Oczywiście JEŚLI ich strona jest tego typu. Jeśli była pisana od zera, jest w pełni autorska, etc, to jakiś koder mógłby im się przysłużyć i przydać.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 29, 2011, 11:40:59 am »
Panie Stanisławie,
nie jest najprościej  zwrócić się z zapytaniem do pana Sworsta? Zapytać go o możliwość zawieszenia pytań na stronie OD. O to samo zapytać skrzata? Bez ich pomocy ten formularz może sobie powisieć co najwyżej w tym wątku:)
Może na facebooka go dać?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 29, 2011, 11:47:46 am »
W sieci jest sporo serwisów, które robią gotowce np. tu
http://sonda.hanzo.pl/kreatorSondInternetowych

dzięki czemu mozna to zrobić bez wykorzystywania własnej bazy danych, ale tak czy inaczej kod trzeba dodać do odpowiedniego pliku ręcznie, chyba że ktoś ma formularz akceptujący javascript, a to raczej rzadkie. No i to służy do głosowania anonimowego, żeby rozpoznawac zalogowanych użytkowników, to juz trzeba sobie rzecz napisać samemu i zintegrować z serwisem. Chociaż do forumowych skryptów jest z reguły mnóstwo wtyczek, więc podejrzewam, że i ankieta by się znalazła - tyle że to jest instalowane z poziomu administratora. I tak czy owak w dwóch serwisach naraz działać nie będzie.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 30, 2011, 07:24:10 pm »
Regulamin

1. Organizatorem Konkursu jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.
2. O wynikach I i II etapu Konkursu decyduje liczba zdobytych punktów, a o wynikach III etapu decyduje jury, w którego skład wchodzą X, Y i Z.
3. W I etapie Konkursu może uczestniczyć każdy.
4. W II etapie Konkursu może uczestniczyć każdy uczestnik I etapu, który trafnie odpowiedział na przynajmniej sześć z dziesięciu pytań I etapu.
5. W III etapie Konkursu może uczestniczyć każdy uczestnik II etapu, który trafnie odpowiedział na przynajmniej osiem z dziesięciu pytań II etapu.
6. Organizator może odwołać II etap – jeśli przystąpi doń mniej niż dziesięcioro uczestników I etapu), oraz III etap – jeśli przystąpi doń mniej niż troje uczestników II etapu.
7. W przypadku odwołania, o którym mowa w punkcie 6., Organizator rozlosuje wśród uczestników ostatniego zrealizowanego etapu trzy następujące nagrody pocieszenia: a, b, c.
8. I etap polega na
C.d.n. (chyba jutro )
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 30, 2011, 07:26:35 pm »
Odwoływanie etapów spowoduje poczucie oszukania u grających. W końcu ma być popularyzacja, nie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 30, 2011, 09:18:18 pm »
Oszustwo to jest gra w Komissara*
VSM
*zmiana reguł gry w trakcie gry
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )