Autor Wątek: Konkurs 11 września 2011  (Przeczytany 34372 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 14, 2011, 12:08:05 pm »
Gdyby ktoś był zainteresowany, to uprzejmie podaję, że w sobotę 16 lipca o 12:00 złożę małą wedlowską na grobie Mistrza, a potem na okołogodzinne zwiedzanie pojadę jakimś tramwajem (jedynką?) do Ogrodu Doświadczeń, w którym pan Sworst zalecał zwrócenie specjalnej uwagi na dziesięć tablic z napisami (? ? ? brzmi to niemal jak 10 Przykazań...). Z Ogrodu przemieszczę się na Wiślną (muszę coś zostawić w redakcji "TP"), i gdyby w tej okolicy ktoś miał czas i ochotę na kawę z kremówką, to chętnie postawię :-)
Potem środkami komunikacji miejskiej jadę w kierunku Bronowic, a stamtąd na Mydlniki, gdzie mam leże.
504 830-131
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 24, 2011, 12:06:14 pm »
Mili Państwo,
Przez skórę czuję, że czas jest najwyższy, i jeśli nie zaczniemy teraz – nie zaczniemy w ogóle. Robię zatem niniejszym co mogę.
Jestem po ważnej wymianie korespondencji, którą niżej przytaczam in extenso (jako nie zawierającą żadnych treści prywatnych):
Mój list do pana Tomasza Lema z 5 lipca 2011:
Wielce Szanowny Panie,
W wątku pod tytułem Lem’s day? w dziale Hyde Park jest opisany pomysł przeprowadzenia Konkursu ze znajomości „Bajek robotów” i „Cyberiady” w przeddzień XC rocznicy urodzin Pana Ojca.
Organizatorem imprezy jest Ogród Doświadczeń, a my (forumowicze) zapewne pomożemy w układaniu konkursowych pytań. Chciałbym uprzejmie spytać, czy Szlachetny Pan nie miałby nic naprzeciw, aby informacja o Konkursie i pytania do I etapu zostały ogłoszone także na Forum?
Z głębokim respektem
Stanisław Remuszko

List od pana Wojciecha Zemka (sekretarza Mistrza):
Szanowny Panie:
W imieniu pana Tomasza Lema bardzo dziękuję za list. Oczywiście jest nam niezmiernie miło z powodu Państwa inicjatywy i postaramy się ją wspomóc, przynajmniej jeżeli chodzi o rozpropagowanie informacji na stronie www.lem.pl. Chociaż z doświadczenia wiemy, że młodzież sama z siebie bierze udział w takich konkursach raczej niechętnie.
Bardzo poważnie i z rozmachem przygotowuje się do obchodów 90 rocznicy urodzin Krakowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Może warto byłoby jakoś połączyć te projekty?
Z wyrazami poważania,
Wojciech Zemek

Skoro mamy życzliwe błogosławieństwo Forumowych Gospodarzy, to:
po pierwsze, uprzejmie proszę maźka, aby przeniósł wszystkie posty – począwszy od mojego z April 19, 2011, 08:49:57 AM skończywszy na moim z July 14, 2011, 11:53:41 PM – do odrębnego wątku w dziale (proponuję) „Forum po polsku” i nadał mu naturalną nazwę (proponuję): „11 września 2011” albo po prostu „Konkurs”.
po drugie, uprzejmie informuję, że wkrótce ułożę i przedstawię (po konsultacji z drem Sworstem) zwięzły projekt konkursowego regulaminu (taki na luzie), zbliżony do zarysu przedstawionego w moim poście z July 04, 2011, 01:18:49 PM – a zakłada on, przypominam, że I etap konkursu zostanie ogłoszony na internetowej stronie Ogrodu Doświadczeń; każdy, kto zarejestruje się tam i trafnie odpowie na (10?) pytań, przechodzi do etapu II.
po trzecie, mam nadzieję, że nie tylko tzok, olkapolka i Q, lecz także wszyscy P.T. Forumowicze zechcą od dziś przedstawiać w tym wątku pomysły na te kilka pierwszoetapowych pytań; zwracam uwagę, że propozycje niewykorzystane w etapie I przydadzą się jak znalazł do konstrukcji kwestionariusza w etapie II.
Pozostaje problem publikowania – wraz z pytaniami – odpowiedzi na nie, i na razie proponuję, by ich po prostu nie przedstawiać. Tym bardziej, że w Solarisowym Towarzystwie zapewne każdy je ma w małym paluszku (jeśli nie w małym, to w serdecznym)
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 24, 2011, 07:30:14 pm »
Zrobione wg wytycznych. Jeśli coś trzeba poprawić - dajcie znać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 24, 2011, 08:12:26 pm »
Zrobione wg wytycznych. Jeśli coś trzeba poprawić - dajcie znać.

Przydałoby się przenieść tutaj jeszcze ostatni post (nr 131) Seniora z Lem's day. Właśnie na niego chciałam odpowiedzieć;)

From Męber:
po trzecie, mam nadzieję, że nie tylko tzok, olkapolka i Q, lecz także wszyscy P.T. Forumowicze zechcą od dziś przedstawiać w tym wątku pomysły na te kilka pierwszoetapowych pytań; zwracam uwagę, że propozycje niewykorzystane w etapie I przydadzą się jak znalazł do konstrukcji kwestionariusza w etapie II.

Hm...skoro jednak ma to być kwiz (chociaż podtrzymuję swoje wątpliwości) to postaram się pomóc. Natomiast przedstawianie pytań w tym wątku - zwłaszcza, że miałyby być wykorzystane do drugiego etapu - to chyba nie jest dobry pomysł. Może po prostu PM do Mębera?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 24, 2011, 08:43:10 pm »
Padam do nóżek ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 24, 2011, 11:15:24 pm »
@ olkapolka
Niezależnie od prezentacji wątkowej, uprzejmie zapraszam Panią i Wszystkich na mojego priva.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 25, 2011, 06:10:47 pm »
Kogo pokonał Erg Samowzbudnik?
Pratchawca, Latawca, Bladawca, Oprawca

Czyim przyjacielem był Wuch?
Atomacieja   Automateusza   Atomateusza    Automacieja    

Przy pomocy jakiego działania król pozbył się elektrosmoka?
dodawania    odejmowania          dzielenia             mnożenia

Co jest chyba najgorsze?
Smok z kapokiem      Smok ze smokiem        Smok ze smakiem      Smok z amokiem

Do czego rymem jest śrubka?
próbka        stópka      pupka      trupka

Ile jest 2+2 jeśli nie 4?
102      7      0      44

Kto jest starszy?
Trurl      Klapaucjusz   Są w tym samym wieku   Nie wiadomo

Ile wzdyżm tęci gręzacz?
Ani jednej       trzy      sześć      sześć i pół

Co oznacza skrót NFR?
Najgorszy Film Roku
Najlepszy Film Roku
Największa Fraza Rozwoju
Najwyższa Faza Rozwoju

Czego łaknął zbój dyplomowany?
Integracji       Informacji    Inspiracji       Inwitacji

Od której litery mało co nie zginął świat?
L      Ł      M      N
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 12:16:27 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 26, 2011, 10:35:33 am »
"śrubka" jest rymem do wszystkich podanych wyrazów.

2+2 jest zawsze cztery.

ergo: pytania są źle sformułowane.  :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 26, 2011, 10:43:29 am »
Nie, ponieważ będą poprzedzone wyrazistym krótkim wstępem, że chodzi o te kwestie "w literackiej wersji Lema",  a prawidłowe odpowiedzi można znaleźć w "Bajkach robotów" i "Cyberiadzie".
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 26, 2011, 11:26:09 am »
Czyli wstęp taki będzie miał moc sprawczą, by z 2+2 zrobić siedem? Obawiam się, że wątpię. W opowiadaniu Lema nie jest siedem, tylko maszyna twierdzi, że jest.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 26, 2011, 11:42:22 am »
HokusiePokusie, nie bąć Pan taki sztywniak! Ten kąkurs ma być, w dużej mierze, luźną zabawą. Moja nakreślona ad hoc zapowiedź zdania poprzedzającego jest tylko tzw. rybką "oficjalnego" wstępiku. Masz Pan propozycje - to Pan proponuj, ale kąkretne sformółowania, bardzo proszę :-)
VSM
P.S. Do tej pory sądziłem, że nikt, powtarzam, NIKT z Forumowiczow nie ma najmniejszych wątpliwości, które odpowiedzi są właściwe. Ale może się myliłem? Będę wdzięczny za opinie...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 26, 2011, 11:48:52 am »
Nie mylisz się Pan, po prostu konkurs jest za łatwy, i nam się nawet nie chce:)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 26, 2011, 11:54:54 am »
2+2 jest zawsze cztery.
Czasem jest równe 100.  ;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 26, 2011, 12:15:51 pm »
Z maszynami nie dyskutuję  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Konkurs 11 września 2011
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 26, 2011, 12:21:09 pm »
@ Terminus
To nie jest konkurs dla P.T. Forumowiczów (tym bardziej nie dla moderatorów!), tylko dla Pozasolarisowej Reszty Świata. Taki surowy i bezwzględny ZAKAZ UCZESTNICTWA umieszczę w projekcie Regulaminu!
Prosiłem o co innego: chciałem się upewnić, że nikt tutaj nie ma wątpliwości co do wyboru odpowiedzi...
Przypominam też, że te pytania, to tylko moje propozycje. Miło byłoby móc zobaczyć propozycje inne.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )