Autor Wątek: Lem's day??  (Przeczytany 91510 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 29, 2011, 12:06:40 am »
Szanowny Tzoku,
Do słodyczy.
Na moją pamięć, Pan Lem był strasznie łasy na słodycze uogólnione. Kiedyś... Aaa, "kiedyś" opowiem. Nie na forum.
S.R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 29, 2011, 12:18:42 am »
A to tak, dużo światła na tę słodyczolubną część Mistrza rzuca jego syn w "Awanturach na tle powszechnego ciążenia", więc o tym już wiedziałem. Myślałem sobie czy wybór czekolady był jeszcze dodatkowo podyktowany czymś innym.

A mnie już i tak pozostnie skojarzenie tej czekolady z rocznicowym spotkaniem :)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 29, 2011, 12:25:56 am »
A co to za publikacja p. Stanisława, która mnie ominęła?
edit: mam na myśli tą książkę co leży na stole na waszych fotkach
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2011, 10:10:28 am wysłana przez Terminus »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 29, 2011, 01:56:32 am »
fajnie wyszły zdjęcia. tekst faktycznie hermetyczny,
ale może komuś kiedyś będzie się chciało głowić
i składać wszystko co napisałem w całość
z której będzie cokolwiek wynikać ;]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 29, 2011, 02:44:16 am »
ludzie, spontanicznie, czynią sobą Wydarzenia, tworząc Nowe: słowem, gestem, obecnością, milczeniem, czasem nieśmiałym, zażenowanym uśmiechem. tak samo murarz stawia domy z cegieł, a quine-hogarth pisze papers. .chmura dziękuje wszystkim za możliwość  wzięcia udziału w tym Wydarzeniu. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2011, 03:12:09 am wysłana przez .chmura »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 29, 2011, 08:20:26 am »
Apropos dzieł Lema to sobie przypomniałem, o tym zapomnianym dziele, którego Lem wznawiać nie pozwalał, złożonym z Obłoku Magellana i dwóch "dopoconych" pod knutem cenzury części. Krótko - odwieźcie mnie do Tworek. Nie wiem, skąd ta teoria zrodziła się w moim umyśle ale musiało to być u zarania, kiedy przeczytałem o tym w Tako Rzecze musiało mi się przestawić na Obłok... Potem zobaczyłem tytuł na allegro "Czas nieutracony" i oczywiście natychmiast kupiłem, po czym dzieło powędrowało na półkę z mocnym postanowieniem że kiedyś, jak tylko... Tak, jest oprawione w szaro-niebieskie, grube płótno.

Zajrzałem doń (bo znów zapomniałem) dopiero pod wpływem ostatniego postu .chmury - i tak, odwieźcie mnie do Tworek, to jest Szpital plus dwie części...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 29, 2011, 10:13:49 am »
Tak, to dokładnie z tego wydania zaczynałem 'Akademię Lemologiczną' poświęconą tej książce 2 lata temu :)
Jest nawet fotka w pierwszym wątku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 29, 2011, 11:47:07 am »
Ad. "książki która leży na stole" Męberyta obdarował każdego z nas swymi "Wariacjami obywatelskimi" a ja, dzięki uporczywemu, wcześniejszemu molestowaniu otrzymałem również "GW. Początki i okolice" za co jeszcze raz dziękuję.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 29, 2011, 12:26:22 pm »
Primo, chcę gorąco podziękować Chmurze, od którego pomysłu wszystko się zaczęło :-)
Secundo, o tym, że zrodzony Pod Kopcem pomysł Lwowski jest przedni, najlepiej świadczy znane (wśród ludzi wybitnych...) zjawisko myślenia równoległego, które zademonstrował Wielki Terminus (March 28, 2011, 01:41:39 PM ).
Tertio, w tym roku konkuruje on jednak dość poważnie z pomysłem dra Rafała Sworsta, chtóren jest szefem Panalemowego Ogrodu [ http://www.ogroddoswiadczen.pl/ ] i w przeddzień urodzin Mistrza - w niedzielę 11 września - zamierza na tym terenie urządzić wielki konkurs z Niego, z wstępną propozycją "Cyberiady" jako lajtmotywu i otwartym uchem na propozycje inne.
Quarto, dla Nas (że tak poufale się wyrażę) do rozważenia i rozstrzygnięcia kwestia prymarna brzmi: czy w ogóle mamy wolną i nieprzymuszoną wolę robić Cokolwiek Więcej Niż? A potem: ile to by było to cokolwiek? Oraz: kto z Nas taką wolę ma?
Quinto (miscellanea): Maziek zdjęcia dostał i pewnie opublikuje jakiś jeden czy drugi fragment (jego mrówka jest niezwykła: czy ona się zawieruszyła/napatoczyła, czy też specjalnie zrobiłeś zdjęcie jej i tylko jej?). Płcią Chmury nie byłem tak zaskoczony, bo pamiętałem, że, gdy parę razy porzucał ton obojnaczy, używał męskiego. Największy podziw wzbudziła we mnie determinacja Tzoka (dwie zarwane i niebezpieczne noce pod rząd; to się nazywa młodość!!!). Największym oryginałem wydał mi się Smok Latający; ciekaw jestem, jaki z niego wyrośnie Trzydziesto-, Czterdziesto- i Pięćdziesięciolatek (potem, jak wiadomo, się umiera).
Teraz muszę iść kurować rwę.
Ale wrócę.
Mureszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13392
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 29, 2011, 08:17:32 pm »
Zdjęcie mrówki zrobiłem celowo bo natychmiast miałem skojarzenie o proporcjach między możliwościami człowieka a Czarnej Łapy Losu.

No to jeszcze reszta zdjęć, tym razem z aparatu Męberyty. Troszku wsadziłem łapy tu i ówdzie.

















Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 30, 2011, 12:33:12 am »
Przypuszczam, że ów piękny smukły maszt zapewnia szybką (TB/s) łączność z Wszechświatem, z której Mistrz korzysta od czasu do czasu...
Męber Very Senior
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 30, 2011, 01:12:11 am »
No proszę, ktoś tu słucha Korna :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 30, 2011, 01:18:43 am »
Chętnie posłucham, lecz czego konkretnie? Bardzo dużo do wyboru...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Korn
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 30, 2011, 01:27:03 pm »
No cóż, może lepiej niech wypowiada się właściciel bluzy, o którą mi chodziło :), czyli Draco.
Niemniej, jako szybki przykład, może Pan wejść na:


Przy czym ostrzegam lojalnie, że dla kogoś z Pańskiego pokolenia - to po prostu banda szarpidrutów:) Niemniej przy odrobinie dobrej woli mozna dosłuchać się w tym melodyki.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem's day??
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 30, 2011, 03:19:21 pm »
cała płyta daje radę

http://en.wikipedia.org/wiki/Follow_the_Leader_%28Korn_album%29

dzięki za linka Terminusie, właśnie chciałem go podać : )
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.