Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 561225 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #375 dnia: Lipca 08, 2011, 10:25:51 pm »
Jeszcze dodam (nasi wciąż mają szansę na HD...): czy, zdaniem Państwa, liczyć loty balistyczne? Czy tylko takie pełnoorbitalne, z przynajmniej jednym okrążeniem?
Mnie tam wszystko jedno, tylko się umówmy co do kryteriów.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #376 dnia: Lipca 08, 2011, 10:47:57 pm »
Bez balistycznych to Munchhausen odpadnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #377 dnia: Lipca 09, 2011, 05:26:41 pm »
@ trx
Może chociaż Pan się wypowie? Bo jak mam bez tego przydzielać wedlowską???
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #378 dnia: Lipca 10, 2011, 01:04:24 am »
Zgadzajac się z maźkiem, że:
moim zdaniem wyszukanie strony, na której jest powiedziane, że tyle i tyle to nie odpowiedź ;) .
pamietajac też jednak, że odpowiedzi należy szukać w bibliotece, a obecny internet rolę biblioteki (Babel) pełni, zasunę drugą listę, nie pretendując jednak do wedlowskich:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_space_travelers_by_name
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #379 dnia: Lipca 10, 2011, 11:09:29 am »
Jeśliby brać tylko misje z co najmniej jednym okrążeniem odpada Shepard i piloci X-15. Zależnie od warunku wysokości (80 km vs 100 km) można zaliczyć więcej bądź mniej lotów X-15.  Warunek FAI (powrót w statku na Ziemię) wyklucza formalnie* wszystkie loty Wostoków od Gagarina aż po Tiereszkową (6 misji). Wówczas Shepard (lub, jeśli brać co najmniej jedno pełne okrążenie - Glenn z pominięciem jeszcze Gusa) byliby pierwszymi ludźmi w kosmosie. Bez wykluczania misji bez choćby jednej orbity (a trzymając się konieczności powrotu na Ziemię w kapsule) Rosjan wyprzedziliby również piloci X-15 (i to niezależnie, czy limit wysokości ustawi się na 80, czy na 100 km). W takim przypadku pierwszy lot Rosjan w Kosmos miałby miejsce dopiero w 1964 roku :) .

* Rosjanie zataili, że Gagarin (i piloci wszystkich kolejnych misji Wostoków) katapultowali się kilka km nad Ziemią. FAI uznała jednak te loty, gdy wyszło to na jaw.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #380 dnia: Lipca 10, 2011, 11:16:54 am »
Uginając sie pod ciężarem wedlowskiej, suwerennie ogłaszam obowiązujące w tym kwizie jedyne kryterium bycia kosmonautą: przynajmniej jedno pełne okrążenie Ziemi.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #381 dnia: Lipca 10, 2011, 11:36:53 am »
Na dowolnej wysokości ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #382 dnia: Lipca 10, 2011, 11:55:23 am »
Owszem, lecz z jednym wyjątkiem: trajektoria musi przynajmniej raz osiągać/przekraczać 100 km.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #383 dnia: Lipca 12, 2011, 12:54:41 am »
Na prawach wątkowego Dziada-Posadowicza, ogłaszam, zamiast kwizu, jednorazowy konkurs na słowo.
Mistrz był HiperArcymistrzem słów, wyciągał je ze swej kombinatorycznej językowej fantazji sprawniej niż prestigiditator vel magik króliki z cylindra (młodzieży wyjaśniam, że chodzi o archaiczny rodzaj nakrycia głowy, nie o bryłę 3D).
Dam WW (wielką wedlowską, tę dwustugramową), oczywiście z orzechamy, za najfajniejsze wymyślone nowe słowo oznaczające osobę, która NADZWYCZAJ SIĘ PRZEJMUJE. Inni na to jak na lato, a ta osoba, Panie Boże, spać nie może, myśli aż trzeszczy, dostaje dreszczy, martwi się, cieszy, jęczy i grzeszy, wierci się, stęka, czasami pęka. Dla innych banał - a ona w kanał; inny już chrapie - ona wciąż sapie; zwykły człek w lesie - nasz biedak w stresie; przepraszam, już nie będę...
Wymyślant? Grześ Przejmowalski? Zosia Sensówka? Jaś Zigływidlak? Emotka? Nadczulnik? Tkliwinka? Przesadzacz? Siniak? Obrzmialec? Nerwiczka?
Nawet jakby cieplej, ale to wciąż nie to...
Dobranoc : - )
VSM    
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #384 dnia: Lipca 12, 2011, 01:06:20 am »
Nerwowzbud.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #385 dnia: Lipca 12, 2011, 09:27:55 am »
Przejmak Nadzwyczajny (w skrócie Przejmak)

edit: albo Nadprzejmak (w skrócie)
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2011, 09:35:27 am wysłana przez Hokopoko »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #386 dnia: Lipca 12, 2011, 11:40:03 am »
"Wzbud" nazbyt kojarzy mi się akustycznie ze "wzwód", i to wrażenie odruchowo deformowałoby semantykę, więc raczej nie, ale już przejmak HP mi podchodzi. (Gdyby nazwa była dwuwyrazowa, jak często u roślin i zwierząt, to wręcz idealny byłby Przejmak Nadwrażliwiec). Ale próbujmy jeszcze. Jeden wyraz. Nowy Twór.
:-)
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #387 dnia: Lipca 12, 2011, 11:58:13 am »
Męber przoduje;)...a ode mnie nie chce się odczepić: Dosiębracz Niepospolity ( często mylony - jakże niesłusznie -  z Dlasiębraczem Pospolitym).
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #388 dnia: Lipca 12, 2011, 12:11:09 pm »
Naramiec dusznik.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #389 dnia: Lipca 12, 2011, 12:12:31 pm »
Pani OlkoPolko, Dosiębracz Niepospolity zgrabne i oryginalne, lecz nieadekwatne. Dlatego, że - na mój słuch - zawiera domysł jakichś zarzutów, jakowejś krytyki - podczas gdy taki Przejmak przejmuje się nie tylko uwagami kierowanymi pod jego adresem, lecz poniekąd wszystkim.
sługa Paniny
VSM
P.S. Pani w końcu jest Śląsk czy Zagłębie?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )