Autor Wątek: Ogóry  (Przeczytany 209181 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #105 dnia: Października 29, 2012, 08:54:40 pm »
Sebastiana naszpikowano ze złości, zaś Indianie szpikowali remerytów z miłości. Ot różnica.

Mam problem, bo nie ma liczby siedem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #106 dnia: Października 29, 2012, 09:11:16 pm »
na szczęście to nie jest mój problem, bo JA mam kupon na okaziciela!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #107 dnia: Października 29, 2012, 09:21:22 pm »
Sebastiana naszpikowano ze złości, zaś Indianie szpikowali remerytów z miłości. Ot różnica.

Mam problem, bo nie ma liczby siedem.
I tu sie mozesz mylic, bo Sebe mogli naszpikowac z milosci takoz. Pamietasz ta podroz Tichego, gdzie zakonnik-misjonarz opowiadal mu, jak na jednej z planet, misjonarza tubylcy wykonczyli na x sposobow, by mu przychylic nieba, choc sami skazali sie na wieczne potepienie?
 Przeciez wiesz doskonale, ze ze Sw. Sebastianem to takie luzne skojarzenie. Indianie na pewno szpikowali swoich starcow z milosci? Nie z wygody, albo potrzeby?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #108 dnia: Października 30, 2012, 03:31:56 am »
Tutaj http://forum.lem.pl/index.php?topic=757.msg47825#msg47825 podałem przykład dubeltowy: słusznego postulatu "GW", która sama wszakże tego postulatu nie realizuje, oraz fundamentalistycznego postulatu WC, którego szczęśliwie nie realizuje świat.
Co zaś tyczy się łupów, to kalkulacje są takie:
25 000 000 : 2 = 12,5 bańki na cele
12,5 :2 = 6,25 bańki do podziału między Forumowiczów, którzy trafią jedną liczbę (prawdopodobieństwo trafienia = 1/6)
- Rappaport, ty daj mnie szansę, ty kup los...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #109 dnia: Października 30, 2012, 09:15:42 am »
Nexus, nie wiem. Czytałem w jednej powieści.

Wybieram 49, tej liczby jeszcze nie dożyłem (ale mam nadzieję).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 03, 2012, 02:36:52 am »
Dziś 35 000 000. Kupiłem dla Forum/siebie takie liczby: 08, 12, 14, 23, 31, 40. Żeby miec szansę wygrać, trzeba zatypować (jak maziek).
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 03, 2012, 01:22:19 pm »
Juszjawas Naszpikuje (takie nazwisko litewsko-gruzińskie)...

Anichwili Tegonieradze to jakiś jego kuzyn? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 03, 2012, 01:42:09 pm »
Pamiętam! Pan Lem był bardzo dumny z tego wynalazku :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 03, 2012, 07:48:48 pm »
Dlaczego złośliwie nie skreśliłeś liczby, którą ja wytypowałem?!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 04, 2012, 07:42:58 pm »
A dziś w Rosji - polskij prazdnik, jak na to mówią tambylcy.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/717110,Rosja-swieto-wypedzenia-Polakow-z-Kremla
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 04, 2012, 07:56:30 pm »
W sumie to przykre, że mają takie kompleksy względem nas, że aż się to w ichnim święcie narodowym ujawnia :) po 400 latach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 07, 2012, 11:26:51 pm »
To jest wszędzie:
http://ek.pl/artykuly/ludzie-ze-stanow-chudna-na-potege/
Nie można stracić jednego kilograma masy ciała, jeśli w bilansie nie ma minus 7 Mcal. To jest nie tylko prawo zachowania energii/masy (co tam komu podchodzi) w wydaniu potocznym, ale i bezwzględne prawo fizyki w ścisłym przełożeniu na Wszechświat. Dlaczego ludzie, nawet prymitywni, wierzą, że grawitacja (uniwersalne prawo fizyki) nie pozwala fruwać (i radośnie nie skaczą z balkonu), a nie wierzą w inne prawo dokładnie tego samego bezwzględnego rodzaju? To dopiero jest zagadka ontologiczna HomoLedwoSapiens...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 17, 2012, 09:13:36 pm »
Ogóry Wigilijne:
Grzybówka
Grzyby [minimum 10 dag (można więcej), w większości kapeluszy porządnie wysuszonych - z tym, że jeśli na Wiliją, to połowa muszą być prawdziwki, reszta tylko rurkowe] po całości wrzucić wieczorem do trzech litrów zimny wody, pomnięszać parę razy i zostawić na noc. Po śniadaniu dodać dobrą łyżkę (ćwierć kostki) prawdziwego (min. 82%) majsła, trzy cebule wielkości piłki tenisowej pokrojone w plasterki-ćwiartki (dość grubo – i tak się rozpadną), płaską łyżeczkę mielonego pieprzu, jeden liść bobkowy, ze dwie grzybowe kostki Knora i jedną raczej czubatą łyżeczkę (od herbaty) soli kamiennej nie czyszczonej, po czym wszystko razem zagotować, a potem odstawić na płytkę na mały gaz pod przykryciem i niech się powolutku dusi/gotuje kilka godzin (nie sposób przedobrzyć), aż z początkowej objętości zostanie 2/3-1/2.
Taki wywar przelać przez sito do innego gara. Sito z grzybamy odstawić do ostygnięcia, a potem, po wyjęciu grzybów (otrząsając wewnątrz sita!) na talerz obok – przetrzeć pozostałości w sicie drewnianą pałką nad garem z wywarem; sito od razu umyć, wysuszyć i potem odwiesić na miejsce.
Rzeczony wywar posmakować (zwłaszcza na drugi-trzeci smak), i ewentualnie doprawić (tylko sól, pieprz; przesolić i przepieprzyć łatwo – odsolić i odpieprzyć nie można (chyba że się). Na koniec (ale to już jak kto woli – przefiltrowane czy zawiesistsze) ewentualnie jeszcze raz przelać całość przez bardzo drobne sito stalowe do docelowego naczynia. To jest finałowa grzybówka.
Teraz są dwie szkoły, falenicka i otwocka, czyli mojego Taty i mojej Mamy. Ojciec uwielbiał grzybówkę czystą czyli solo, Mama natomiast zawsze dodawała śmietany. Kwestia gustu, chtóren non disputandum est :-)
Poręczam.
Stanisław Remuszko  
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 17, 2012, 09:56:29 pm »
Ja tylko tak, z dobroci serca, mając na uwadze, że św. Mikołaja zamierzałeś obchodzić miesiąc wcześniej zapytam, czy wszystko w porządku?

Z innej beczki ciekawi mnie, czy choć raz przeczytałeś skład kostki?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 17, 2012, 10:15:44 pm »
1. Tak, dzięki :-)
2. Sól, tłuszcz roślinny, substancja wzmacniające (smak i zapach), glutaminian sodu, i dalej już nie mogę, ale potem cukier, aromat mleka (?) gorczyca, barwnik, karmel maniakalny, multidekstryna, kukuruma, nasiona selera, regulator kwasowości, kwas cytrynowy, natka pietruszki
A co?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )