Autor Wątek: Ogóry  (Przeczytany 210758 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 10, 2012, 06:06:28 pm »
Raz tylko pojechalem  w cieple kraje (Gozo),  latem. Nigdy wiecej! Te temperatury nie sa dla ludzi, zwlaszcza jak trzeba polazic po okolicy.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #91 dnia: Września 05, 2012, 09:31:17 am »
http://www.ferryhalim.com/orisinal/g2/applegame.htm

My first test result: 59 missed 41 saved.
Good luck, young ladies and gentlemen :-)
VOSM

[Last edit]: to pierwsze było na półśpiąco w środku nocy (wtedy dostałem mejl z tą grą), a przed chwilą dwa razy spróbowałem przedśniadaniowo i wyszło: 61m:39s oraz 53m:47s. I'll be back!
[Laster edit]: (szósta próba): 43m:57s. 
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2012, 05:25:35 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #92 dnia: Września 06, 2012, 05:30:47 pm »
Może ktoś anglojęzyczny potrafiłby sprawdzić twardo, ile kosztuje w Kaliforni wysłanie do Polski za pomocą Poczty Federalnej zwykłego (niepoleconego, niewartościowego etc.) listu priorytetowego o normatywnych rozmiarach i wadze do 50 gramów? U nas wystarczy wpisac do gugli poczta polska cennik - i juz jest twarda kawa na twardej ławie.
Chętnie dam małą wedlowską...
VOSM

[Last edit] Kasia podesłała mi taki link: http://ircalc.usps.gov/ , lecz nie mam zaufania do własnych oczu. HELP!
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2012, 11:39:20 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #93 dnia: Września 08, 2012, 03:11:49 pm »
Z tabelki na tej stronie wychodzi, że koszt to 16.95 USD a czas realizacji wynosi 6-10 dni.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #94 dnia: Października 19, 2012, 09:25:06 pm »
Szanowny tzoku, dzięki. Ma Pan u mnie wedlowską, którą trochę boję się przesłać wraz z wiadomą Xięgą z obawy przed pocztowym rozmazem. Może osobiście? Będzie Pan w Polsce/ Warszawie tej jesieni?
A już ogórowo melduję, żem właśnie zakończył termiczną obróbkę pięciu kilogramów podgrzybków i dostalem na wadze precyzyjnej 350 gramów bezwodnego suszu. Co oznacza wydajność 7%, i ogłaszam, że to jest charakterystyczna SG (nie z "Fiaska", lecz Stała Grzybowa). Poręczam pomiary.
sługa
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #95 dnia: Października 23, 2012, 01:36:39 am »
Czy ktoś kiedykolwiek rozważał, czemu nie zapisuje się w alfabecie samogłosek takich jak ą i ę symetrycznych dla samogłosek zwykłych? Tego nie da się napisać, choć da się powiedzieć: a - ä (tak jak tramwaj), e - ę, i - ï (bimber, winda), o - ą (mąka), u - ü (proszę o dobry przykład), y - ÿ (drynda)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #96 dnia: Października 25, 2012, 09:40:19 pm »
przecież to nieprawda x)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #97 dnia: Października 25, 2012, 10:51:51 pm »
ale co nieprawda?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #98 dnia: Października 29, 2012, 02:13:29 pm »
http://www.conowego.pl/aktualnosci/wojciech-cejrowski-dla-conowegopl-7270/
Wedle redaktora "Gazety Wyborczej": - ...informacja musi być od komentarza oddzielona grubą kreską a każdy serwis informacyjny powinien przedstawiać zdanie obu stron...
Kontrowersyjny podróżnik Cejrowski Wojciech odpowiada: - ...Jeżeli to jest telewizja watykańska to przedstawia tylko jedną stronę, bo jest watykańska, jeżeli to jest telewizja Trwam to przedstawia katolicki punkt widzenia! Jeżeli to jest Fox News w Ameryce, przedstawia konserwatywny punkt widzenia, a nie daje 50 procent czasu Obamie. Obamie daje 50 procent kopniaków i drugie 50 jeszcze dla własnej przyjemności - czyli sto procent. Bo jest to Fox News! Pan się od Amerykanów uczy, a nie na tych durnych studiach, gdzie wykładają goście z Gazety Wyborczej
Brawo, Panie Podróżniku! Tak zdecydowane i wyraziste powinny być wszystkie media!! Będę na Pana głosował!!!
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #99 dnia: Października 29, 2012, 07:38:13 pm »
Tydzień przed przybyciem wiadomego Świętego uprzejmie zawiadamiam Zbiegowiszcze Forumowe, że UFUNDOWAŁEM przed chwilą kupon lotto (przyrzeczenie publiczne w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) - z przeznaczeniem POŁOWY wygranej (w wypadku szóstki, piątki lub czwórki) na cele szczytne związane z Mistrzem (II połowa na mą prywatę). Jeśli natomiast trójka - to wszystko (24 zł) dla mnie.
Przy czym:
- jeśli szóstka lub piątka lub czwórka, to połowa do prywatnego podziału między P.T. Forumowiczów, którzy przed losowaniem wytypują trafnie na Forum jedną liczbę z następujących (widniejących na kuponie): 2, 5, 8, 10, 26, 49.
sługa forumowy
VOSM
pjes: losowanie jutro koło 22:00 na tvp info
pjes II: kużden jeden może typować tylko raz tylko jedną liczbę.
Last edit z ostatniej chwili: dokupiłem jeszcze 16, 18, 21, 27, 33, 35 - na tych samych zasadach...
Ostatecznie wylosowano:
10 13 29 33 36 43
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2012, 04:53:37 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #100 dnia: Października 29, 2012, 07:49:20 pm »
Jakiego świętego, bo nie jestem mocny w te klocki?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #101 dnia: Października 29, 2012, 07:56:59 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #102 dnia: Października 29, 2012, 08:11:20 pm »
Św. Sebastian to Twoja projekcja (moim zadaniem całkowicie nietrafna), a nie mój wybór. A poza tym nie pasuje. A może chodziło o św. Mikołaja, tylko pomyłka o miech i dzień zaszła?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #103 dnia: Października 29, 2012, 08:38:04 pm »
Jest luk, szpikowanie strzalami, tylko mu sie koc zsunal troche nizej. A poza tym... Why so serious?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ogóry
« Odpowiedź #104 dnia: Października 29, 2012, 08:47:02 pm »
Juszjawas Naszpikuje (takie nazwisko litewsko-gruzińskie)... Ale fakstycznie - Liściospad pomylił mnię się z Decymbrem. Pora do grobu :-(
Lecz deklaracja w rytm KC jest jak najbardziej aktualna. Czekam na typy...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )