Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481360 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #960 dnia: Stycznia 02, 2015, 02:38:51 am »
By polecieć Młynarskim: uśmiałem się jak norka:

Cytuj
Po tym, co od miesięcy wypisuje "Rzepa", to właściwie Rosja nie powinna istnieć. Powinna wyglądać jak załączone zdjęcie, na którym pod śniegiem widać już tylko kopuły kremlowskich cerkwi. A niedługo, bardzo blisko, rzepowy artykuł będzie zilustrowany ostatnim zdjeciem Rosji, jaką znaliśmy: wystającą ponad taflę rosyjskiego lodu ręką rosyjskiego robotnika dzierżącą - a jakże - butelkę rosyjskiej wódki! Wkrótce potem ślad po Rosji zaniknie. Ciekawi mnie tylko, czy "Rzepa" nadal będzie pisać, jak to ślad po Rosji miewa się coraz gorzej...

http://www.rp.pl/artykul/29,1168401-Rosja-ugina-sie-pod-ciezarem-sankcji.html

To nie Ty, Maźku? W każdym razie Twój typ humoru i bardzo celne :-)
vosbm
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2015, 02:41:37 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #961 dnia: Stycznia 02, 2015, 02:51:58 pm »
Nie, to nie ja :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #962 dnia: Stycznia 02, 2015, 05:19:03 pm »
Pisałem o skafanderach ;), tymczasem dorastają ci, co nosić je zamierzają ;):
http://nasablueberry.com/
http://www.mars-one.com/about-mars-one/ambassadors/alyssa-carson

Co znajduje i - lepszy czy gorszy - medialny impakt:
http://www.24.pl/nastolatka-chce-leciec-na-marsa/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #963 dnia: Stycznia 06, 2015, 10:45:34 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #964 dnia: Stycznia 06, 2015, 10:53:34 pm »
Myślałem, że szykuje się jaki Państwowy Bank Prądowy, rzutko organizowany przez jakiego prezesa Dyzmę i jego przybocznych Krzepickich, a tu Hitachi... Lipa...::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #965 dnia: Stycznia 07, 2015, 11:34:27 am »
Faktycznie, po tytule oceniajac: Nobel sie nalezy bezwzglednie. Pierwsza na swiecie metoda magazynowania pradu. :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #966 dnia: Stycznia 19, 2015, 10:55:39 am »
Hahaha, aż wycinankę zrobiłem :) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #967 dnia: Stycznia 23, 2015, 04:59:13 pm »
Tysiąc do jednego...

W mojej starczej pamięci, która obejmuje całe czasy PRL, Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapisała się złotymi zgłoskami.
Odważne publiczne wystąpienia działaczy HFPC w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia (zwłaszcza stan wojenny) miały wtedy swą bezcenną wagę i rangę. Nikt im nie zabierze chwalebnych starań i wysiłków w walce z pezetpeerowskim monopolem i sowiecką dominacją. Pierwszy to zaświadczę!
Lecz dzisiaj?
Dlaczego dzisiaj, ćwierć wieku po odzyskaniu przez Polskę wolności i niepodległości, samotna opinia jednego lub nawet dwóch dyżurnych aktywistów HFPC, słuszna czy niesłuszna, w jakiejkolwiek sprawie, miałaby być ważniejsza od czyjejkolwiek innej opinii – nie mam bladego pojęcia. A jednak prasa, radio i telewizja od lewej do prawej stale eksponują dzisiejsze HFPC jakby to był nieomylny głos papieża w kwestiach wiary i moralności, a my żylibyśmy wciąż w ruskiej albo monopartyjnej niewoli. Dlaczego media to robią? 
Takie felietonowe pytanie zadałem niedawno, ale doczekałem się tylko jednej odpowiedzi. Anonimowy internauta o nicku „chehłacz” zajrzał mianowicie  na stronę HFPC, przejrzał listę członków Fundacji oraz jej Zarządu, i tę swoją wizytę skwitował stwierdzeniem, że organizacją zawiadują ludzie światli i mądrzy, więc im się posłuch należy... Dopiero wtedy zaciekawiłem się konkretami, bo przecież światli i mądrzy są nad Wisłą absolutnie wszyscy, a światlejsi i mądrzejsi – tylko niektórzy. 
Konkrety można samodzielnie sprawdzić, wchodząc na tę samą helsińską stronę www. Wszystko jest jawne. Cele i założenia szczytne. Członkowie Fundacji, to zamknięta grupa trzynastu osób. Sześcioro z nich wchodzi w skład Rady HFPC, Rada zaś powołuje pięcioosobowy (dziś) Zarząd. Czy coś jest w tym złego lub choćby niestosownego? Nic. Każdy może sobie założyć taką fundację, jaką chce, byleby działał zgodnie z polskim prawem. HFPC pod tym względem zdaje się wyglądać jak przysłowiowa żona cezara.
Owszem, uczestnicy prawej strony naszego życia politycznego mogą nieufnie patrzeć na osobowy skład HFPC ze względu na jego dość unijne i poprawnościowe konotacje (cokolwiek to znaczy), ale przecież z kolei lewa strona zapewne z symetryczną niechęcią spogląda na środowiska skupione wokół portalu wPolityce, wokół PiS, wokół SDP czy wokół „Naszego Dziennika. Taka jest natura rzeczy, i, póki nie dochodzi do rękoczynów, wszystko mieści się w pojemnych normach demokracji.
Lecz jednak coś mi się przypomniało. Na stronach 65-101 książki „Wariacje obywatelskie” (ISBN 978-83-913056-6-9) opisano starania patriotów o równy dostęp euroentuzjastów i eurosceptyków do publicznego radia i publicznej telewizji podczas debaty o zbliżającym  się przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2003 roku. Niby entuzjaści mieli te same obywatelskie prawa co sceptycy, lecz jednak dysponowali TYSIĄCKROTNIE wyższym funduszem promocyjnym, opłaconym przez zagraniczną Fundację Schumana. Otóż Helsińska Fundacja podaje na tej samej www, że w ciągu czterech ostatnich lat otrzymała z zagranicy na tworzenie i głoszenie swoich poglądów (jeśli dobrze rachuję) 465 000 brytyjskich funtów, 7 650 norweskich koron, 546 000 euro, 2 929 000 dolarów oraz 5 719 000 złotych, co w zbiorczym przeliczeniu na złotówki daje razem ponad 5 milionów do wydania rocznie, czyli prawie pół miliona do wydania miesięcznie, czyli około 15 000 dziennie...
I jak tu się dziwić popularności HFPC?

Uwaga Redakcja, uprzejmie proszę o podlinkowanie podkreślonej frazy tym linkiem:

http://www.hfhr.pl/

Dzięki : -)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2015, 03:55:37 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #969 dnia: Stycznia 28, 2015, 10:26:47 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #970 dnia: Stycznia 29, 2015, 11:42:14 pm »
[Drugi raz - pierwszy 12 godzin temu] To oczywiście polski antysemityzm wyssany z mlekiem matki. Ale żeby w takim miejscu i w takim momencie? Wstyd i hańba międzynarodowa! Mam nadzieję, że światowe media słusznie i poprawnie to nagłaśniają...
http://www.rp.pl/artykul/10,1175313-Wlosi-zamknieci-w-Auschwitz.html?referer=glowna
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #971 dnia: Lutego 09, 2015, 11:19:42 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #972 dnia: Lutego 09, 2015, 11:39:47 pm »
Słyszałem, demoty z tego robią ;):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #973 dnia: Lutego 19, 2015, 03:09:04 pm »
Spłodziłem (mimowolnie, niechcący, lecz rzadko bywa inaczej) FAKT MEDIALNY:
http://www.rp.pl/artykul/1180589.html
Napisałem tam o Durczoku, gdy tymczasem miałem na myśli Kraśkę.
Wychodzi, że moc przekroju zbioru telewidzów oglądających główne wydanie "Wiadomości" w TVP 1 (chwalą się, że codziennie ponad 3x10^6) oraz zbioru onlajnowych czytelników mojego bloga w "Rzepie" równa jest zero :-) To jest wersja optymistyczna...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #974 dnia: Lutego 21, 2015, 12:56:03 am »
Dostojne Koleżeństwo Forumowe, czy Państwo TEŻ nie mogą otworzyć strony o adresie www.rp.pl?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )