Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481328 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #570 dnia: Października 24, 2012, 06:21:26 pm »
A, 5 patyków się powierzyło, znaczy prywata... Szczerze współczuję, serio. Odpisz panu prokuratorowi, jako strona postępowania będziesz miał wgląd do akt. Teraz więcej rozumiem, bo czytając te teksty (na Twym blogu) wydajesz mi się, jak na Ciebie, mocno wytrącony ze stanu, w jakim można się zdobyć na obiektywizm.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #571 dnia: Października 24, 2012, 08:07:15 pm »
@smok
jaki błąd?
@maziek
O obiektywizmie świadczy konkret tak samo postrzegany przez wszystkich (daty, liczby, miary, dokumenty etc.). To określ, proszę, ale konkretnie, za co siedzi pan Plichta?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #572 dnia: Października 24, 2012, 08:51:25 pm »
Zaraz, zaraz. Chwileczkie. To stawiasz tezy, więc Ty je udowodnij a przynajmniej uprawdopodobnij.

Na początek może jaki widzisz bezwzględny związek z tym, że otrzymałeś informację od sędziego i prośbę o zgłoszenie wierzytelności - z tym, że, Twoim zdaniem, pan P. miał "porządek księgowy"? Co to znaczy mieć "porządek księgowy" (czy to to samo co zgodne z prawem prowadzenie księgowości)? Jakim oficjalnym źródłem informacji uprawdopodobnienie to podpierasz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #573 dnia: Października 24, 2012, 11:22:56 pm »
Tej tezy (punkty 1 i 2) się nie udowadnia: http://forum.lem.pl/index.php?topic=957.msg47673#msg47673
Skutkiem uznania prawdziwości/słuszności/trafności punktów 1-2 powinien być sukcesfulny wysiłek organów, a jeśli nimają sukcesu - nielzia w tiurmu zakliucziat'!
Poza tym - proszę bardzo. To się w języku prawniczym nazywa rozumowanie a contrario: gdyby pan Plichta miał bordello totale, to by pan sędzia Fijuth nie doszedł mnie ani moich pięciu patyków skrupulatnie zaxięgowanych.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #574 dnia: Października 24, 2012, 11:50:51 pm »
Wiesz, ja się nie lubię obijać o ściany. Większość spraw tego świata się mieści pomiędzy "porządkiem księgowym" a "bordello totale". Taka odpowiedź, to żadna odpowiedź. Czy wg Ciebie Pershing też miał "porządek księgowy" gdyż notował "pożyczki" w kalendarzyku? Ten kalendarzyk znalazła prokuratura i na jego podstawie ustaliła, kto komu ile jest winien, choć Pershing twierdził, że to tylko zapis gry w oczko.

Proszę o jasne podparcie wywodu, że z informacji sędziego wynika jednoznacznie, że p. P. miał "porządek księgowy" i co to znaczy dla Ciebie "porządek księgowy" (rzetelnie prowadzone księgi i odprowadzanie podatku - czy notesik za tapetą) i z jakich źródeł czerpiesz tę informację.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #575 dnia: Października 25, 2012, 01:13:02 am »
Masz rację, pomyliłem się: z informacji sędziego [zresztą cholera wie, może ktoś pod niego się podszywa, żeby wyłudzić informacje o moim koncie bankowym (rubryka nr 7) i inne dane osobowe? niby na tych drukach jest pieczątka i nazwisko syndyka masy upadłości mgr. Józefa Dębskiego, ale, jak już na Forum podkreślałem, ze śwagrem i fotoszopem nie takie rzeczy żeśwa po pijaku robili...] wynika jednoznacznie, że znalazł moje nazwisko i adres pocztowy w notesiku za tapetą, a i ten wpadł mu w ręce najzupełniejszym przypadkiem :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #576 dnia: Października 25, 2012, 12:17:45 pm »
uwielbiam wasze poczucie humoru:D

Mę: tylko na 4 miesiące i aż 10% w stosunku rocznym?

niedorzeczne @_@
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #577 dnia: Października 25, 2012, 03:54:46 pm »
Panie Drakonie, jeszcze do czech zliczyć potrafię. Czy, nie cztery. Czy! Potrenuj Pan: czy czyste cyczystki...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #578 dnia: Października 25, 2012, 04:51:08 pm »
Tak myślałem, czyli brak jednego związku logicznego już wykazałem.

Teraz druga sprawa. Przeczytałem kiedyś, że pepe (p.P.) postawiono (prokuraturą) najpierw 6 zarzutów (już w sierpniu br.), a potem jeszcze więcej (ale nie pamiętam ile za drugim razem i kiedy). Jeden z tych zarzutów nawet pamiętam: prowadzenie działalności bankowej bez wymaganej zgody. Oczywiście wiem to z gazet, żeby nie było (łatwo te prasowe doniesienia wyguglać pewnie, ale nie mam czasu). Na czym więc opierasz swoje twierdzenie, że zarzutów pepe nadal nie postawiono? Czy tamte zostały wycofane?

P.S. Smoku, ja przynajmniej jestem śmiertelnie poważny ! ;)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2012, 05:12:46 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #579 dnia: Października 25, 2012, 06:01:36 pm »
Oto klasyczny przykład faktoidu:
Cytuj
Na czym więc opierasz swoje twierdzenie, że zarzutów pepe nadal nie postawiono?
Źrodło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Faktoid, lecz oryginalna (lepsza) definicja Mailera jest tuta: http://en.wikipedia.org/wiki/Factoid
Wedle reguł logiki formalnej, na pytanie zawierające fałszywe założenie nie da się odpowiedzieć wprost. To Twoje pytanie zawiera fałszywe założenie. Albo się pomyliłeś, albo jesteś jakiś Urban, a może Palikot lub Macierenko? Tertium non datur.
A odrębna kwestia, to to, że jak jedziesz na gapę, to, złapany przez kanara, nie trafiasz prokuratorsko do pudła. Nawet gdyby sąd prawomocnie orzekł (za 10 lat), że pan Marcin Plichta prowadził dzialalnośc bankową bez wymaganego zezwolenia (w co watpię, i, być może, to jest sedno sporu; o, sedno, sedno, Twoje ulubione! - to prowadził (czas przeszły niezatarty niezaprzeczony niezbity), a przeszłości zmienic nie można, to po co go wsadzać do kicia na trzy miesiące? Ja wiem, po co. To nazywa się areszt wydobywczy, proszę bardzo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Areszt_wydobywczy
Leżysz i kwiczysz. Cienko.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #580 dnia: Października 25, 2012, 06:09:39 pm »
Możesz prościej jeśli idzie o pierwszą część? Nie znajduje tam odpowiedzi na zadane pytanie.

Jeśli chodzi o drugą część to wsadza się ludzi na ogół m. in. wówczas, kiedy mogą zbiec, kręcić, zacierać ślady, wpływać na świadków albo nie obudzić się rano. W przypadku pepe może chodzić o wszystkie te elementy. Porównywanie potencjalnie milionowych przestępstw z jazdą na gapę jest ob. Remuszko grubym nadużyciem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #581 dnia: Października 25, 2012, 06:22:06 pm »
1. Twoje cytowane zdanie zawiera fałszywą tezę - dlatego nie mogę Ci na nie odpowiedzieć, i dlatego takiej odpowiedzi nie znajdujesz.
2. Tak głosi rząd (BOM)[WL, wyd. I, Kraków 1982, str. 59]
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #582 dnia: Października 25, 2012, 10:35:17 pm »
Przed chwilą obejrzałem w opiniotwórczej stacji TVN czołówkę dzisiejszych "Faktów" z tematem Amber Gold - i odnoszę silne wrażenie, iż ta "afera" sprawia coraz większy kłopot prokuraturze, która coraz bardziej nie wie, jakie KONKRETNE zarzuty postawić nieszczęsnemu panu Plichcie. Nieszczęsnemu, bo wprawdzie siedzi, ale za co? Nad tym usilnie głowi się TVN, ABW, prawnicy, media oraz inni zainteresowani. Wysłałem do jego obrońcy zapowiadaną sugestię (http://www.sdp.pl/node/7489), ale może ta korespondencja została przejęta? Może ktoś zna numer telefonu do mecenasa Łuksza Daszuty?
VOSM 
Ty powyższe napisałeś?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #583 dnia: Października 25, 2012, 11:12:03 pm »
Mazku, nie udawaj greka, przecież wiesz dobrze, o co mi chodzi. Formalny zarzut brzmi (kodeksowo): o wyłudzenie. Ale do opinii publicznej - nawet tej "medialnej", "faktoidalnej" - nie przeniknęły absolutnie żadne konkrety, które MUSZĄ znaleźć się w ewentualnym akcie oskarżenia. No przecież prokurator nie może powiedzieć: oskarżam mureszkę o zabójstwo - i postawić kropkę. Prokurator musi w akcie oskarżenia zarzucić mureszce merytorycznie, kogo zabił (na przykład maźka) i w jaki sposób oraz podać okoliczności. Na ten temat - nigdzie nie ma ani mru-mru. Ja kibicuję panu Plichcie, bo zakładam, że on wymyślił nowy sposób zarabiania pieniędzy (jak ten pan od Optimusa), i na jego miejscu też bym ani słowa nie pisnął, żeby nie ujawnić tego sposobu. A nikt - powtarzam, nikt, ani instytucje, ani osoby prywatne - nie miały nic do zarzucenia panu Plichcie dopóty, dopóki nie zabrano mu wszystkiego. Jak zabrano - to nie miał czym splacac zobowiazań. Ale to już zostało powiedziane. Dawno.
Nie posuwamy się naprzód.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #584 dnia: Października 25, 2012, 11:26:35 pm »
Ułatwiłeś mi sprawę, bo chciałem spytać, czy prokuratura może postawić niekonkretny zarzut. Więc jest dla Ciebie oczywiste, że zarzuty muszą być konkretne. Następne pytanie - czy uważasz, że zarzuty istotnie zostały postawione - czy też to jest to tylko "fakt medialny"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).