Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481675 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #405 dnia: Września 10, 2012, 05:37:32 pm »
Możesz w miarę ściśle odpowiedzieć na pytanie 7?

Nie mam żadnej pewności, czy któryś agent nie skręcił półpaczki Goldasów (brawo za skojarzenie), ale jak napisałem, o ile suma 1/3 mld jest prawdziwa, choćby w 50% prawdziwa, to skręcenie jednej, dwóch czy nawet 20 paczek nie ma znaczenia. Nawet skręcenie 100 półpaczek zasadniczo nie zmieniłoby tej sytuacji (mniej, niż o 10%). Stąd wniosek, że skręcanie półpaczek w kalesonach, nawet jeśli zaistniało, nie miało istotnego znaczenia dla problemów finansowych P. i w związku z tym możemy je spokojnie i uczciwie w rozważaniach na obecnym etapie pominąć.

Mogłoby wchodzić w grę jedynie dobrze, bardzo dobrze zorganizowane wywiezienie całego złota hurtem, w sposób tajny, za pomocą agentów ABW. Wówczas wykluczam ich sprawstwo (za dużo komplikacji i odpowiedzialności), musiałoby to być zorganizowane na najwyższym szczeblu, jedynie ich rękami. To uważam za skrajnie nieprawdopodobne, aczkolwiek nie za niemożliwe, żeby była jasność.

Dalej, uważam za nieprawdopodobne, by kto posiadał półtorej tony złota w firmie/mieszkaniu i nie został skrojony. Półtorej tony złota może jest bezpieczne w dużym banku a i to nie byłbym pewien. Po prostu nie wierzę, aby ktoś rozsądnie myślący dopuścił do czegoś takiego, prowadząc biznes a nie przestępczy proceder. Prowadząc biznes, w szczególności uczciwy, zabezpieczasz się przed wypadkami powodującymi straty. W przypadku pieniędzy czy kruszców trzyma się je w banku, wynajmuje specjalne firmy do przewożenia, ubezpiecza się i tak dalej.

Na koniec uważam, że złoto znalezione już nawet nie w firmie, a mieszkaniu to oczywisty dowód na jego wyprowadzanie i chęć ukrycia.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #406 dnia: Września 10, 2012, 06:07:47 pm »
To, co powiedziałem ostatnio, to jest cała ścisłość, na jaką mój umysł stać w obecnym stanie sprawy AG. Ale, jako człek koncyliacyjnej natury, uprzejmie spytam: jaką (konkretny przykład) moją odpowiedź na rzeźnię nr 5 uznałbyś za wystarczająco ścisłą?
I jeszcze jedno powiem, Maźku: złoto w tamtym starym ujęciu (wg Ciebie/mediów 57:114) w moim felietoniku/blożku pełniło funkcję symboliczną. Funkcję skrótu myślowego. Więc ten cytat, tak przez Ciebie ulubiony, dziś mógłbym wydać tak: Jak ja mam Państwu oddać, i to w terminie, Państwa pieniądze – pyta wyimaginowany przeze mnie Marcin P. – skoro agenci wszystko mnię zabrali? Miałem szmalcu tyle, że starczyłoby na pokrycie wszystkich należności i jeszcze by zostało (bo moja firma nie jest instytucją charytatywną), ale rzucili mnie na glebę, skuli, ogródek przeorali, sejfy wyczyścili, kąta zajęli, i nie mam nic, nawet pokwitowania, że miałem coś…
Zmiany (jak widać - niewielkie) zostały natłuszczone.
A teraz z satysfakcją spytam: jakie masz dowody, że powyższy pan Plichta łże jak najęty?
sługa Maźkowy
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #407 dnia: Września 10, 2012, 06:30:38 pm »
Nie mam żadnych, ale przypuszczałbym, że łże, bo gdyby miał na to wszystko kwity to nie miałoby żadnego znaczenia, co mu zabrali - złoto, pieniądze, papiery wartościowe, samochody, nieruchomości czy harem. Dobrze wiesz, że nie jest możliwe prowadzenie biznesu uczciwego bez księgowości, a o ile nawet panowie agenci szybko pospieszyli i P.z nogami i księgą nakryli - to by nie "wykasowali" ksiąg u osób drugich. Przecież to proste. Oczywiście, ja tego nie wiem, i może być jakiś promil możliwości, że ABW czy też ich moczodawcy kazali skroić złoto i co tam było ORAZ sfałszować wszelkie księgi (sfałszować, bo księgi pono są, nie zginęły) - ale przecież byłby to w ww. sytuacji objaw skrajnej głupoty.

Moja rzeźnia jest nr 7, pod 5-tką pomięszkiwał Kurt, nie śmiałbym. Satysfakcjonuje mnie odpowiedź, że główną tezę (P. jest uczciwy tylko wynalazł inną metodę robienia kasy) uważasz za prawdopodobną bardziej niż w 50%, bądź mniej niż w 50%. Tylko już nie szturmuj się, że na 6 odpisałeś to co odpisałeś, i żebym nie był taki tępy i trochę się wysilił - tylko napisz po prostu i wprost - uważasz że owa teza przewodnia w tej chwili i przy Twej obecnej wiedzy jest bardziej prawdopodobna od antytezy, czy wręcz przeciwnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #408 dnia: Września 10, 2012, 06:40:53 pm »
Na mój dzisiejszy nastrój - wyraźnie przewaga po jednej stronie. Widzę analogię z teorią dziejów spiskowych: tego zrobić się NIE DA. W wypadku AG: tak gigantyczny państwowy spisek nawet teoretycznie nie jest możliwy w czasie pokoju, a i w czasie wojny musiałby wydać się wcześniej czy później. Dixi!
VOSM

pjes czyli [Last Edit]: co Państwo myślą po zajrzeniu tu: http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=343
i tu: http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=348
? ? ?
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2012, 06:47:41 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #409 dnia: Września 10, 2012, 06:57:51 pm »
Zatem, upewnię się, 7 uważasz obecnie za wyraźnie mniej prawdopodobne niż na 50%?

Chodzi Ci o przyrost? Słyszałem w radiu wypowiedź prokuratora zanim jeszcze pękło 300 mln, że obecnie trend jest już spadkowy jeśli chodzi liczbę dziennie przyjmowanych zawiadomień.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #410 dnia: Września 10, 2012, 07:41:11 pm »
Maźku, ale Ty jesteś leniwy, to są komunikaciki dwuzdaniowe, sekundy czytania, nawet gradient widać gołym...
Tak, uważam teraz oszustwo za wyraźnie bardziej prawdopodobne od nieoszustwa. Jakieś 2:1. Choć mechanizmu - nie rozumiem nadal, i przypuszczam, że wyjdzie on na jaw dopiero po paru latach procesu.
Cytuj
Nie mam żadnych, ale przypuszczałbym, że łże, bo gdyby miał na to wszystko kwity to nie miałoby żadnego znaczenia, co mu zabrali
Przecież on u mnie mówi, że kwity też mu zabrali!
A z księgami u innych to bym się nie spieszył, bo pierwsze, co zrobili inni (zapewne za "życzliwą radą" KNF/ABW), to, jak pamiętasz, zablokowali panu Plichcie konta. Nawet bodaj przed upadkiem OLT i na długo przed aresztowaniem. Wyobraź sobie, że banki z dnia na dzień blokują Ci wszystkie Twoje konta. Ile dni pożyjesz, zanim skończysz ze sobą skokiem do Suśca? Jak mógł nie tracic płynności finansowej, jeśli trzymał na kontach - jak rozsądny biznesmen - 99% swojego kapitału? Marne jeden procent, jakieś sto kilo złota, miał pod ręką, ot, dla fantazji...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #411 dnia: Września 10, 2012, 07:59:53 pm »
Ja nie jestem leniwy (w ogóle tak, ale nie w tym wypadku), tylko ja się wykazuję myśleniem to się zwykle od Ciebie dowiaduję, że przypisuję Ci nie Twoje słowa. Więc staram się nie myśleć - tylko jak przed sądem wymagam, żeby było jasno. A Ty udzielasz odpowiedzi jak polityk, a nie jak ob. Remuszko. Obywatel. Dwa razy pytałem prosto wprost i dwa razy nie dostałem wprost odpowiedzi. Zatem (czekając na cios) odfajkowuję ja: jedna z głównych tez felietonów ob. R. o firmie p. P., cytuję: pan Marcin Plichta jest wporzo pod względem prawnym i po prostu wynalazł nowy sposób zarabiania pieniędzy - obecnie jest przez autora uważana za mało prawdopodobną.

Uważam za skrajnie mało prawdopodobne, a w zasadzie niemożliwe, aby ABW (czy ktokolwiek) miała aż tak długie ręce, aby unicestwić informacje handlowe u kontrahentów P. gdyby owe istniały. Nie chodzi o to, co ma czy czego nie ma P. - chodzi o to, że taka akcja byłaby z góry narażona na 100% blamaż. To mi pozwala sądzić, że tak nie było. Jeśli banki blokują Ci konta - to nadal masz pieniądze. O, tu, proszę, mam wyciąg z poprzedniego miesiąca, widzisz pan? Zablokowane, ale mam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #412 dnia: Września 10, 2012, 08:56:58 pm »
Co Ci/Plichcie z tego, że ma, gdy nie może użyć?
W sławnym Matrixie braci Wachowskich jest ta fenomenalna scena, godna Mistrza: - Na co ci telefon, skoro nie możesz mówić?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #413 dnia: Września 10, 2012, 09:37:43 pm »
Uważasz, że żyjesz w matrixie ;) ?

Nie jest istotne, że TERAZ P. nie może użyć swojej dokumentacji (o ile nie może, bo nie wiem, ja np. mam swoją, prywatną zupełnie, 3-cią kopię każdej faktury, a złotem nie handluję - mógłbym jej użyć) tylko o to, że podmiana czy zniszczenie kwitów P. nic by nie dało ABW czy ich mocodawcom - ponieważ z łatwością dziecka można odtworzyć interesy P. na podstawie dokumentów osób drugich i trzecich co najmniej przez następne 5 pełnych lat jeśli chodzi o 2012 rok. Na tym polega księgowość, że jak kto zaczyna rżnąć we własnych papierach - to łatwo to sprawdzić tzw. kontrolą krzyżową. Ponadto P. raczej nie wydał 1/3 mld złotych z kieszeni, tylko dokonywał przelewów - też do łatwiego sprawdzenia, w niezależnych podmiotach, jakimi są banki. Dodatkowo część (większość?) jego kontrahentów i banków to podmioty zagraniczne, zdecydowanie za daleko jak na łapki ABW. Mniemam zwyczajnie, że w ABW też by na to wpadli, co zdusiłoby wszelkie tego typu pomysły, nawet, gdyby w pijanym widzie komuś przyszły do głowy, w zarodku ;) .

Czy jedyna szansa potwierdzenia prawdziwości tezy 7 to "milcząca zgoda"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #414 dnia: Września 10, 2012, 09:53:10 pm »
Cytuj
Możesz w miarę ściśle odpowiedzieć na pytanie 7?
Odpowiedziałem jak umiałem. Teraz Twoja kolej:
Cytuj
Co Ci/Plichcie z tego, że ma, gdy nie może użyć?
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #415 dnia: Września 10, 2012, 09:59:36 pm »
Ja też. Plichcie nic. W poście wyżej napisałem co komu z tego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #416 dnia: Września 10, 2012, 10:13:59 pm »
Cytuj
Co Ci/Plichcie z tego, że ma, gdy nie może użyć?
Ty też kiblujesz? I masz łączność z Netem? W kiciu swobodnie obracasz dokumentami? O, wciórności...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #417 dnia: Września 10, 2012, 10:29:03 pm »
Ja też odpowiedziałem jak umiałem. Ależ, czy ja piszę niewyraźnie? To czy P. obecnie może czy nie może nimi obracać nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie ma (dla domniemanego wszechspisku) to, że tylko idiota mógłby go popełnić, wiedząc, że są niezatarte dowody świadczące, iż P. kasę miał i to spiskujący ją zabrali.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #418 dnia: Września 10, 2012, 10:41:42 pm »
Kto stawia tezę o wszechspisku?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #419 dnia: Września 10, 2012, 10:44:55 pm »
A jaka inna teza może tłumaczyć, że P. miał a teraz nie ma i nie ma nawet kwitów, że miał? Skorośmy, jak mniemam, przyjęli, ze w gaciach wynieść się nie dało, cokolwiek to by nie było (łącznie z haremem)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).