Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 190938 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 16, 2015, 12:23:18 am »
Jak najbardziej - tak!
Dodam (oczywście bez sensu), że - podług paradygmatów wszystkich Europejczyków - wszyscy powinni być młodzi, dobrzy, piękni, uczciwi, bogaci, zdrowi i nawet wieczni. To dobre, a nawet bardzo dobre paradygmaty, tylko realizacja kuleje :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 19, 2015, 10:24:19 am »
Primo te paradygmaty w wersji jaką Ty podałeś brzmią L, F, E - ou la M. Czyli w wolnym tłumaczeniu końcówka jest taka, że jak się nie podoba to w ryj. Mi te paradygmaty w tej formie bardzo odpowiadają, jest to w zamyśle analog zbystrowanego społeczeństwa, w którym każdy może robić co mu się podoba pod warunkiem wszakże, że nie nie narusza LFE - bo jak narusza to M. Europa zdaje się o tym M zapomniała nieco i to tylko należałoby doszlifować. Że jeśli ktoś występuje przeciw temu porządkowi to popełnia zbrodnię i adekwatnie powinien być załatwiony.

Po drugie dobrze wiesz, że to co piszesz o byciu pięknym, bogatym i zdrowym to są cele osobnicze, które sobie każdy może chcieć, a może nie chcieć realizować, albo nawet z powodów naturalnych nigdy nie zrealizuje (np. wieczności). Nijak się to więc ma do LFE bo to jest podstawa umowy społecznej, czyli punkt wyjścia a nie dojścia. Dajesz tu taki przykład mniej więcej, że skoro są mordercy, to widać Kodeks Karny, policja i sądy są co do istoty bez sensu.

Po trzecie skoro stawiasz tezę, że te paradygmaty są złe - to jakie proponujesz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 19, 2015, 07:43:42 pm »
Cytuj
Primo te paradygmaty w wersji jaką Ty podałeś brzmią L, F, E
Takie paradygmaty?!
Durna triada rewolucyjna.
Wolność i równość stoją w fundamentalnej sprzeczności, a braterstwo...co to w ogóle jest.
A gdzie własność?
To jest paradygmat konkretny i z tej samej deklaracji. Czemuś, zapomina się o nim.
Art. I. Ludzie rodzą się i pozostają wolnymi i równymi w prawach. Podstawą różnic społecznych może być tylko wzgląd na pożytek ogółu.
Art. II. Celem wszelkiego zrzeszenia politycznego jest utrzymanie przyrodzonych i niezbywalnych praw człowieka. Prawa te to: wolność, własność, bezpieczeństwo i opór przeciw uciskowi.

Slogan o braterstwie, jak patrzę, sformułowano później.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2015, 07:57:52 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 19, 2015, 08:11:35 pm »
Masz właśnie w tym co zacytowałeś, że "równi w prawach". Nie żadna inna równość, tylko równość wobec prawa. I nie żadne, że "każdy ma takie same prawa" (jak to teraz mawiają mondrzy). Wolni, równi wobec prawa. Braterstwo. No, odwrotność, że homo homini lupus ... Może i to nazbyt pochopne. Jak w końcu zmusić do uprzejmości.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 19, 2015, 08:44:33 pm »
Cytuj
Jak w końcu zmusić do uprzejmości.
Jak zwykle - czynnik ludzki trudno sparadygmatyzować.  ;)
Cytuj
Nie żadna inna równość, tylko równość wobec prawa.
i tu pojawiają się pierwsze furtki. Np taka;
Równość wobec prawa należy rozumieć w ten sposób, iż wszystkie podmioty charakteryzujące się daną cechą istotną w stopniu równym, muszą być traktowane równo, a więc według jednakowej miary, bez zróżnicowań dyskryminujących, czy też faworyzujących określoną grupę osób. Od tej ogólnej reguły Trybunał Konstytucyjny w swoim orzecznictwie przewiduje wyjątek w postaci tak zwanej dyskryminacji pozytywnej ( :) ), urzeczywistniającej zasadę równości szans, a polegającej na aktywnym preferowaniu pewnych grup, wówczas gdy jest to konieczne dla doprowadzenia do stanu faktycznej równości.
http://www.prawo24.pl/a/zasada-r%C3%B3wno%C5%9Bci-wobec-prawa
To co z własnością i prawem oporu - wyrzucamy?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2015, 08:46:24 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 19, 2015, 09:17:30 pm »
Weź liv, bo się zakrztuszę ;) . Właśnie z mego podwórka - w 1994 wprowadzono prawo, dość bezwzględnie pomyślane jak na Polszę, że jak samowola budowlana - to albo rozbiórka, albo legalizacja. Legalizacja bezwzględnie wiązała się z opłata administracyjną (w przypadku domu jednorodzinnego 50 tysi). No i właśnie wprowadzili przepis, że można umorzyć (albo na raty). Czyli bezwzględnie - ale z możliwością umorzenia ;) ... Kara śmierci - ale z możliwością przeżycia :) (albo choć na raty)...

Ja po tym wszystkim to dochodzę do wniosku, że nasz system prawny to o kant wiadomo czego można. Co prawda nie wydaje mi się, aby Ogórek była Napoleonem, ale racje to ona troszkę ma, tyle że nie Napoleona trzeba, bo on jak widać schrzanił, tylko ławy przysięgłych.

Równość wobec prawa to wyjątkowo trudno wprowadzić, bo jednak najważniejsza jest papuga. Przykład z mego podwórka - facet buduje sobie staw rybny. Wg polskiego prawa roboty budowlane (w tym stawy hodowlane) wykonywać można na podstawie ostatecznego pozwolenia. Papuga mówi zaraz, zaraz. Przecież prawo mówi o "stawach hodowlanych". Zaś mój klient wykopał staw dla chowu ryb. Chów wedle sjp to jest utrzymanie przy życiu, a hodowla to jest pojęcie szersze, obejmujące rozmnażanie i doskonalenie rasy. Mój klient nic nie rozmnaża (no chyba, że ryby same, bezwstydnie, ale zasadniczo bez pozwolenia!). Więc skoro w prawie budowlanym mowa o "stawach hodowlanych" to mój klient jest czysty, bo ma staw do chowu ryb. I sąd to łyka. Sądowi nie przyszło do głowy zapytać się, a przepraszam, co w takim razie wybudował klient, zakładając, że prawo budowlane obejmuje WSZELKIE roboty budowlane?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 19, 2015, 10:04:30 pm »
Zaryzykuję: w praktyce, nie istnieją paradygmaty aprobowalne przez Ogół inne niż ogólne (typu wiara, nadzieja, miłość). Przy rozpatrywaniu szczegółów ZAWSZE musi dojść do konfliktu.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 20, 2015, 08:36:41 pm »
No zaraz, bo Ty jakąś samodestrukcję autotematyczną prowadzisz. Zaczynasz od tego, że trza zmienić, a pytany na co filozoficznie stwierdzasz, że żadnych ogół nie zaaprobuje, względnie, co wychodzi na to samo, że ogół zaaprobuje każde, byle dostatecznie ogólne były. Jaki wniosek praktyczny dla Europy?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 20, 2015, 09:16:10 pm »
Wolność i równość stoją w fundamentalnej sprzeczności

Pytanie ważniejsze: czy nie stoją w sprzeczności z prawami fizyki, jak demokracja, wedle Dukaja8)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 20, 2015, 10:02:49 pm »
Maziek, no co Ty? Skoro wolno czytasz, to powtórzę powoli: nie istnieje nic takiego, jak "praktyczny wniosek dla Europy" INNY niż ten:
Cytuj
w praktyce, nie istnieją paradygmaty aprobowalne przez Ogół inne niż ogólne
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 20, 2015, 10:13:44 pm »
Panie, wolno czytam, a jeszcze wolniej rozumuję - ale co ma piernik do wiatraka? Znaczy co ma "grozi nam wojna [...]. Chyba że Europa szybko i traktatowo zmieni swoje wolnościowo-demokratyczne paradygmaty" do "w praktyce, nie istnieją paradygmaty aprobowalne przez Ogół inne niż ogólne"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 20, 2015, 10:38:45 pm »
Nie miałem racji. Na ogólne życzenie (Forumowej) ludności podnoszę poziom wody o trzy (dwie?) głębarki. Wycofuję się ze swych fałszywych sądów i mogę je nawet wszystkie skasować dla powszechnego szczęścia.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 20, 2015, 10:46:24 pm »
Tym twierdzi, że dobrze robi pogłaskać się samemu po głowie ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 20, 2015, 11:27:06 pm »
Jedne startrekowe paskudniki (ciekawe jakimi słowy klął je Mistrz?) twierdziły, ze po uszach lepiej:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Oo-mox
;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 03, 2015, 08:43:38 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )