Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520052 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #690 dnia: Listopada 05, 2012, 10:24:54 am »
To przejrzyj wątek ten lub Polityke Smoleńską.
Ojojoj, aleś Ty pamiętliwy. A ja się tak starałem ostatnio miły być i koncyliacyjny... wszystko na nic :'( .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #691 dnia: Listopada 05, 2012, 11:15:06 am »
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2153
Najbardziej przejmujace jest zdanie "urzadzenia mówiace ludzki glosem"-zdaje się to "urzadzenie"automatycznie się włacza,  jesli sie przekroczy pewen pułap podczas lądowania."Wyglądali przez okna szukając ziemi" do tego okna raczej służą."niewłaściwie korzystali z wysokościomierzy" byli świeżo po kursie pilotowania i piszacy te zarzuty,wie lepiej ,jak należy to robic."Do tego wisienka na torcie: nie mieli dopuszczeń" tak najwazniejsze aby w papierach wszystko grało-typowo bolszewickie podejście i tak można długo...Jak bylbym dziennikarzem ,to wstydziłbym sie takie teksty pisać,nie mówiąc o propagowaniu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 11:17:27 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #692 dnia: Listopada 05, 2012, 01:19:32 pm »
Wiesiol, musisz odrobić lekcje z wyczuwania ironii, bo pewne rzeczy do Ciebie nie docierają. Omija Cię pewna rzeczywistość. To po pierwsze. Po drugie zaś merytorycznie i ściśle:

a/ "okno" owszem służy między innymi do wyglądania za ziemią, ale piloci powinni też patrzeć na przyrządy i im ufać a nie wzrokowi w takich warunkach. Jak jest mgła to się leci na przyrządy bo błędnik ludzki niesamowicie łatwo oszukać. Przeczytałeś o Mirosławcu? Powiedz wprost, że uważasz, że we mgle piloci nie powinni patrzeć na sztuczny horyzont, prędkościomierz i wysokościomierz tylko wyglądać przez "okna" i wypatrywać ziemi.

b/ Nie znam się na pilotażu ale umiem czytać. Przeczytaj raport Millera. Jeśli uważasz, że nastawienie wysokości barycznej przelotowej przy podchodzeniu do lądowania po to, aby "urządzenie mówiące ludzkim głosem" dłużej milczało jest zgodne ze sztuką pilotażu to powiedz to wprost. Tak, należy oszukiwać, a potem ignorować urządzenie automatycznie przekazujące zapaleniem lampki i komendą głosową  informację, że kilkadziesiąt sekund samolot zderzy się z ziemią.

c/ Typowo europejskie podejście jest takie, że nie wolno prowadzić samochodu bez ważnego prawa jazdy. Nie zgadzasz się z tym? A może z tym się zgadzasz, ale uważasz, że w takiej sytuacji wolno pilotować samolot z prezydentem europejskiego pństwa? Powiedz to wprost. Moim zdaniem to bolszewikom się zdawało, że oni wszystko mogą jak chcą, ale co ja tam wiem...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #693 dnia: Listopada 05, 2012, 01:33:26 pm »
Realia są takie,że piloci powinni spogladać w "okno' jak i obserwować przyrządy.Nieprzestrzeganie procedur nie jest zawsze bezpośrednią przyczyną wypadku,jak i posiadanie nieważnego prawa jazdy.Jeśli chodzi o boleszewików,to moze ty nie zauwazasz pewnej ironii losu(nigdy nie slyszałeś o 700% normy).
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 01:35:50 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #694 dnia: Listopada 05, 2012, 06:08:02 pm »
Maźku, wskaż, proszę, źródło swej wiedzy o prokuratorskim śniadaniu Tuska + datę tego wydarzenia.
Staszek
Jednak całkiem szajba mi nie odbiła, tylko trochę. Słuchałem lewym uchem jak to w samochodzie, ale jednak Seremet się spotykał z Tuskiem w tej sprawie, tylko nie w tej dacie.
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/659325,seremet-o-publikacji-o-trotylu-na-wraku-tu-154m-czuje-sie-zmanipulowany-przez-redaktora-rzeczpospolitej.html.

Chyba to było tak, że Grasia cytowali i on coś albo komentując jego padło o tym spotkaniu. Tak, Graś był w tym obecny.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 06:11:36 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #695 dnia: Listopada 05, 2012, 07:09:05 pm »
Maźku, lecz w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi Seremeta nie ma ani jednego słowa o tym, iż
Cytuj
premier spędził ranek w prokuraturze
Nadal więc będę się upierał, że coś Ci się nieźle pokićkało (jechałeś na trójce po krajowej "trójce" słuchając trójki - nie dziwota...)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #696 dnia: Listopada 05, 2012, 07:40:06 pm »
Maźku, lecz w cytowanej przez Ciebie wypowiedzi Seremeta nie ma ani jednego słowa o tym, iż
Cytuj
premier spędził ranek w prokuraturze
Nadal więc będę się upierał, że coś Ci się nieźle pokićkało (jechałeś na trójce po krajowej "trójce" słuchając trójki - nie dziwota...)
VOSM
"Tak, informowałem o tej sprawie premiera Tuska" - przyznał Seremet w radiu ZET. "Już 2 października mieliśmy spotkanie z premierem, na którym przedstawiłem właśnie to, o czym mówię. Chciałem zapobiec skutkom, z jakimi mieliśmy do czynienia. (...) O tym wiedziało kilkanaście osób. Niestety, jest pewną przypadłością naszego życia publicznego, że pewne rzeczy w dyskrecji nie pozostają zbyt długo" - stwierdził Seremet.
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/659325,seremet-o-publikacji-o-trotylu-na-wraku-tu-154m-czuje-sie-zmanipulowany-przez-redaktora-rzeczpospolitej.html

2. Krytycznie o Lasku:
http://pmk.salon24.pl/460955,prowokacja-mobilnych-spektrometrow
Lepiej juz by nic nie mówił.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #697 dnia: Listopada 05, 2012, 07:41:58 pm »
/.../
c/ Typowo europejskie podejście jest takie, że nie wolno prowadzić samochodu bez ważnego prawa jazdy. Nie zgadzasz się z tym? A może z tym się zgadzasz, ale uważasz, że w takiej sytuacji wolno pilotować samolot z prezydentem europejskiego pństwa? Powiedz to wprost. Moim zdaniem to bolszewikom się zdawało, że oni wszystko mogą jak chcą, ale co ja tam wiem...
A może per analogiam samolot bez prezerwatywy w apteczce uznamy za niesprawny i to przez to?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #698 dnia: Listopada 05, 2012, 08:09:24 pm »
będę się upierał, że coś Ci się nieźle pokićkało
Nie masz się co upierać, pokićkało mi się na 100% tyle że mi ulżyło, że jednak nie ześwirowałem ze szczętem, konfabulując całe zajście. Dzwonili jednak, co prawda nie w tym kościele, ale jednak, mam jakiś punkt zaczepienia, żeby się nieco pocieszyć odnośnie swego stanu umysłowego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #699 dnia: Listopada 05, 2012, 08:17:44 pm »
A może per analogiam samolot bez prezerwatywy w apteczce uznamy za niesprawny i to przez to?
Nie ma żadnej analogii, bo samolot był sprawny, zawiedli ludzie. Analogia jest natomiast taka, że nie mieliby najmniejszych szans, żeby wsiąść do kokpitu samolotu pasażerskiego. Odpowiedzialność wygląda tak: http://www.elondyn.co.uk/forum,temat,1,1529. A nie tak, jak Tobie się wydaje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #700 dnia: Listopada 08, 2012, 10:45:27 pm »
Aspekt prawny zdaje się nie był poruszany w tym temacie,może nie jest bezpośrednio niezbędny w dociekaniu przyczyn katastrofy, jednako każdy logicznie myślący znajdzie tu związki  Katastrofa w świetle prawa międzynarodowego.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #701 dnia: Listopada 08, 2012, 10:51:01 pm »
Ja znalazłem związki - z takim filmem, "Jak rozpętałem DWŚ". Komedia to była.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #702 dnia: Listopada 08, 2012, 10:59:05 pm »
Ja znalazłem związki - z takim filmem, "Jak rozpętałem DWŚ". Komedia to była.
Za szybko odpowiedziałeś!I to cię zdradziło  ;) albo nie obejrzałeś całego wywiadu lub obejrzałeś wcześniej i odpowiedziałeś groteskowo-ironicznie uwiarygodniając swoją ignorację.Ponaśmiewaj sie jeszcze z naukowców biorących udział w Konferencji Smolenskiej a uwiarygodnisz sie jeszcze bardziej.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #703 dnia: Listopada 08, 2012, 11:01:17 pm »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #704 dnia: Listopada 08, 2012, 11:45:31 pm »
Są już materiały z tej konferencji? Może Binienda opublikował swój model? Naprawdę chętnie poczytam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).