Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1371543 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2595 dnia: Stycznia 19, 2017, 08:32:34 pm »
Chybiłeś!
Podpowiedź: Dama tego Pana też jest sławna i ma tak samo na imię jak moja Dama Nidzicka!
No już teraz chyba banalne, proszę Szarpidrutolubów?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2596 dnia: Stycznia 20, 2017, 12:35:45 am »
Hej, widzę, że teraz to JA wiem więcej od Państwa Forumowych Melomanów o rodzimych kapelach i solyst(k)ach, tak dzięki Państwu się doedukowałem, dzięki :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2597 dnia: Stycznia 20, 2017, 12:44:46 am »
Wieszwiesz...to podziel się tą wiedzą:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2598 dnia: Stycznia 20, 2017, 01:02:27 am »
Cytuj
Nawiasem...tak słynnego, że jego rozpoznanie zajęło Ci dwa lata?
A skądże. I sto lat by nie starczyło, bo się kompletnie nie znam. Nie znałem, znaczysie, bo teraz samoedukacja. Wyjaśniam, że rozpoznanie zajęło mi koło minuty, gdy pan rzekł, w co gra, i sprawdziłem w Wiki.
Lider sławnej polskiej kapeli rokowej, w wieku 50-60 lat, jego partnerka (żona?) też jest muzycznie sławna i ma tak samo na imię jak moja półżona, jego nazwisko jest matematyczne, ma dwie samogłoski i zaczyna się na A-H, także nie Friedrich (czy jakoś podobnie), ani ten pan co pokazał siusiaka - no, Muzyczny Ludu Forumowy, ja bym się spalił ze wstydu... Niestety, epistola non erubescit, zwłaszcza wirtualne...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2599 dnia: Stycznia 20, 2017, 11:40:55 am »
Ok - płonę...resztkami kończyn górnych doklepuję: pierwsze 8 liter polskiego alfabetu, który specjalnie linkowałam, żeby nie było wątpliwości
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_polski
 to nie A-H.
To A-Ę. Odpada Ą, Ę. Zostaje 6 możliwych liter: A, B, C, Ć, D lub E.  Stąd Friedrich był poza rozwiązaniem. tak samo jak ktoś na literkę G i H.
Nie wiem dlaczego powyrzucałeś z polskiego alfabetu diaznaki? Na Ć mamy sporo nazwisk:)

Co do nazwiska frontmana - nie wiem. Poddaję się, macham białą flagą - więc może podaj nazwisko tego rokmena:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2600 dnia: Stycznia 20, 2017, 02:14:37 pm »
Banach
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2601 dnia: Stycznia 20, 2017, 02:18:42 pm »
Też myślałam, ale ma żonę/partnerkę Katarzynę?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2602 dnia: Stycznia 21, 2017, 12:17:11 am »
Fajne oba, ale co to...odmienne stany świadomości zaliczyłeś?  8)
Oj tak. Najgorsze, że na drugi dzień zobaczyłem, że coś zacząłem w Akademii smarować. Na wybaczenie duet całościowo irlandzki
i dopiero zahaczone- Imelda w innej odsłonie, po prawdzie nie eskaluje w mym umyśle jako ideał kobiecości, lecz iskierkę w sobie ma
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2017, 12:28:47 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2603 dnia: Stycznia 21, 2017, 04:25:52 pm »
Z innej beczki


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2604 dnia: Stycznia 21, 2017, 06:35:16 pm »
Niezły ten Koenig. Przypomina niektóre kawałki naszego Pendereckiego.

To może jeszcze Koenigiem pojedziemy...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2017, 06:53:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2605 dnia: Stycznia 21, 2017, 07:05:06 pm »
Taa...Hoko potrafi:) Niezły ten Terminus - oddaje dobrze mój nastrój ::)
Innobeczkowe Sinead Maye - wpadające (jakie wpadki w Akademii? coś Ci się wiesioł pomyliło;).
O, to może do niej taka lubiona konor:
https://www.youtube.com/watch?v=AwmYvc56wLI

Ale, że wypadałoby zakończyć konkursik Remowy - skoro on nie chce (że niby obiecał tydzień milczenia...sprawdźcie go;) - to tak: myślę, że St pali się połowicznie, bo zmylił alfabet i wprowadził w błąd z Kaśkę Nosowską, która nie jest partnerką ( i chyba nigdy nie była) Banacha. Zaś Banach zakończył współpracę z Heyem 17 lat temu.
Co wszystko i cuzamen nie oznacza, że niezwykle odważnym jest człekiem, że zabrał Cię z drogi - fajna zagadka i przygoda:)
Więc jeden słynny lubiony kawałek mniej słynnego Indios:
https://www.youtube.com/watch?v=Ir4f53stX5I
I drugi zradiowo rzępolony bardziej słynnego i prawie partnerskiego Heya:
https://www.youtube.com/watch?v=zx6ab_E0Cfs


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2606 dnia: Stycznia 21, 2017, 07:35:05 pm »
W zastępstwie Rema co złożył ślub milczenia  ;)
Banach
Chyba wygrałeś wedlowską. 8)
Cytuj
Co wszystko i cuzamen nie oznacza, że niezwykle odważnym jest człekiem, że zabrał Cię z drogi - fajna zagadka i przygoda:)
Hyba oznacza, chę  ::)
----------------------------------------------------------
Ja jakojajuż.
Cytuj
Więc jeden słynny lubiony kawałek mniej słynnego Indios:
Nie słyszałem - miewam poważne luki w muzykosłuchaniu. Ale fajny numer taki...kazikowaty.
Poza tym dużo muzyczki, aż miło popatrzeć (na razie). Resztę na wieczór sobie zostawię. Na usypianko...choć Koenig o smaku Pendereckiego nie rokuje spokojnego lulu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2017, 07:39:08 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2607 dnia: Stycznia 21, 2017, 07:41:35 pm »
Cytuj
Co wszystko i cuzamen nie oznacza, że niezwykle odważnym jest człekiem, że zabrał Cię z drogi - fajna zagadka i przygoda:)
Hyba oznacza, chę  ::)
Sic!;))
Z odpowiedzią i tym co mi kojarzy do Indios:
https://www.youtube.com/watch?v=kR252zr8ylY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2608 dnia: Stycznia 22, 2017, 01:56:21 am »
Cytuj
O, to może do niej taka lubiona konor:
Bardzo ładny utwór.
Szinedkę utrwaloną mam tylko z tuiu...chyba cała płyta stoi zakurzona, bo  winyl, w dodatku polski; ale inne piosenki zapomniane...ten futbolowy czymś znajomym pobrzękuje, zupełnie nie mogę złapać tropu brzęczącego motywu.  :-\
Od piwnicy pod baranami, po...no właśnie. :)
Inny z tej płyty, a posłuchałem całej, już bardziej kojarzy do - ale to innym razem. Późno.
Z innej beczki
Niezły ten Koenig. Przypomina niektóre kawałki naszego Pendereckiego.
Cytuj
Resztę na wieczór sobie zostawię. Na usypianko...choć Koenig o smaku Pendereckiego nie rokuje spokojnego lulu.
No to sobie ale pospałem…ufff…
Brak oddechu Morfeusza wynagrodziły wspomnienia. Z pięknych lat, kiedy trawa była bardziej zielona a…a konkretnie z pierwszej klasy liceum zawodowego. Szkoły, w której na tym etapie obowiązkowe były dwa dni warsztatów (pozostałe cztery jednak z teczką).
A na warsztatach hale, na halach maszyny i uwijający się między nimi w robocze kombinezony odziani mazidłami usmarowani uczniowie-pierwszaki.
A to zawzięcie piłują pilnikiem; raz zdzierakiem, raz gładzikiem wycięte z blachy i ściśnięte imadłem płaskowniki, a to młot w coś wali, też sprężynowy, do wtóru tych zwykłych – młotków i młoteczków atakujących przecinaki, gwoździe oraz inne metale. Tu furczą tokarki, z boku stara frezarko-strugarka tępo dialoguje z piskliwą od obrotów wiertarką, ktoś klnie, bo źle obliczył moduł i ostatni ząb struganej zębatki wyszedł, a właściwie nie wyszedł. Pot ścieka po brudnych tłustych rękach na podłogę z drewnianych klocków, równie czarnych i lepkich ja ci, których nosi. Blacha dzyń dzyń o blachę. Wszechobecne szlifierki wizzz wziiii...Podłącz masę - równaj spaw, aż skwierczy pod iskrą z elektrody.
Gorąco.
Bucha nim od pieca z kuźni, ale też słonko zagląda przez brudne szyby, bo to już maj. A może czerwiec? Z tranzystora ustawionego w kącie dobiegają cztery pory roku…taka audycja. Wtedy, zdaje się być jedyną tam muzyką. Jedyną?
Jakże się myliłem.  ;)
Kołysankę-zasypiankę to już sam sobie puszczę.
https://www.youtube.com/watch?v=HuPzOATDuDA
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2017, 03:26:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #2609 dnia: Stycznia 24, 2017, 01:57:11 pm »
Z innej beczułki ;). Domniemana melodia forszpanowa "Star Trek: Discovery"*:


* francuski kompozytor muzyki filmowej, Charles-Henri Avelange przygotował ów motyw muzyczny na zamówienie CBS-u, prawdopodobnie na potrzeby czołówki w/w serialu; z tym, że nie wiadomo czy jest to wersja finalna czołówkowej melodii... i czy w ogóle wytwórnia ją ostatecznie zaakceptowała
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2017, 03:09:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki