Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162216 razy)

oko1wita

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2835 dnia: Maja 09, 2016, 09:58:26 pm »
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2016, 10:01:49 pm wysłana przez oko1wita »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2836 dnia: Maja 09, 2016, 10:33:21 pm »
Pewnie że stronniczy.
Mnie szło o tylko tę rycerskość zakonną jako sugerowane kryterium kwalifikacji awansowej PP. Ale może to też nieprawda?
R.
pjes: zdjęcia w poczcie (UP 59) zrobiłem. Moim zdaniem, inspirujące. Lecz nie mam teraz siły, aby je wkleić. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2837 dnia: Lipca 29, 2016, 09:08:05 pm »
Forumowicze pewnie nie śledzą, ale ja trochę tak, i wydaje mi się, że w relacjach TVP więcej jest JP2 niż F.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2838 dnia: Lipca 30, 2016, 10:02:11 pm »
20:00-20:30. Pięknie i Mądrze kazał! Przypuszczam, że nawet Mistrz dał swój szczery aplauz - ze zjednoczonego  serca i rozumu...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2839 dnia: Września 15, 2016, 07:56:38 pm »
Przy zmywaniu statków przyszło mi do głowy, że znak naszej chrześcijańskiej wiary jest dziełem przypadku (wiem, to pojęcie nie istnieje).
Gdyby Chrystus żył w głębokim średniowieczu, to zostałby zatorturowany (ogień, kół). W renesansie - ścięty (miecz, topór), nabity (pal) lub powieszony (szubienica), za rewolucji francuskiej - gilotyna, za WSRP i później - rozstrzelany (karabin, pistolet).
Czy ktoś już wysunął taką hipotezę?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2841 dnia: Listopada 17, 2016, 06:41:29 pm »
Tytuł "DNA. Pierwszy człowiek genetycznie modyfikowany" idiotyczny. Ciąg dalszy "Chińczycy jako pierwsi poprawili geny człowieka" nieprawdziwy. Dopiero dalej jest prawda: "Chińscy naukowcy jako pierwsi na świecie podali dorosłemu człowiekowi komórki, które zostały zmodyfikowane genetycznie za pomocą rewolucyjnej techniki CRISPR/Cas9". Nie ma mowy o genetycznie zmodyfikowanym człowieku (cóż za piramidalna bzdura!) ani nie jest to pierwszy przypadek klinicznego podania człowiekowi jego własnych genetycznie zmodyfikowanych komórek.

A dlaczego do religii?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2842 dnia: Listopada 17, 2016, 07:07:30 pm »
Przy zmywaniu statków przyszło mi do głowy, że znak naszej chrześcijańskiej wiary jest dziełem przypadku (wiem, to pojęcie nie istnieje).
Gdyby Chrystus żył w głębokim średniowieczu, to zostałby zatorturowany (ogień, kół). W renesansie - ścięty (miecz, topór), nabity (pal) lub powieszony (szubienica), za rewolucji francuskiej - gilotyna, za WSRP i później - rozstrzelany (karabin, pistolet).
Czy ktoś już wysunął taką hipotezę?
R.
Jakieś pół wieku temu amerykański komik Lenny Bruce. I pewnie nie był pierwszy.
,,Gdyby Jezusa zabito 20 lat temu, to dziś katolickie dzieci w zamian nosiłyby na szyi malutkie krzesła elektryczne." - Lenny Bruce.
Ten;
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lenny_Bruce
Przy okazji, tak swoista wizja lokalna
https://wizjalokalna.wordpress.com/2010/04/01/krzyz-2/
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2016, 07:09:19 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2843 dnia: Listopada 17, 2016, 07:24:49 pm »
Co do krzesła to nie wiadomo. Został zabity na krzyżu, bo to był najpodlejszy sposób zadania śmierci zgodnie z prawem i chodziło o upodlenie. W zasadzie po II wojnie światowej w naszej części świata śmierć nie jest zadawana w upodlający sposób a krzesło chyba nie jest symbolem upodlenia i w dzisiejszych realiach trudno coś tak oczywistego znaleźć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2844 dnia: Listopada 17, 2016, 08:01:37 pm »
A dlaczego do religii?

Widzi mi się, że S.R. sądzi, iż ktoś - na podstawie tytułu - zaraz rzecz uzna za wchodzenie w stwórcze prerogatywy i zabawa się zacznie ;).
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2016, 12:04:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2845 dnia: Listopada 17, 2016, 09:04:33 pm »
@ Maziek
Dlatego:
Cytuj
Jeśli ta metoda zostanie uznana przez cały świat medyczny za bezpieczną i skuteczną, i jeśli, nie daj Boże, jakiś kardynał albo biskup zachoruje na raka - to czy zgodzi się, aby go leczyć przy pomocy tej metody?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2846 dnia: Listopada 17, 2016, 09:22:23 pm »
Skąd ten cytat? A z jakiego powodu miałby się nie zgodzić poza tym?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2847 dnia: Listopada 17, 2016, 09:32:58 pm »
@ Maziek http://forum.lem.pl/index.php?topic=537.msg66288#msg66288
A ja tak wierzyłem "Wyborczej" ...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2848 dnia: Listopada 17, 2016, 09:58:26 pm »
@ Maziek
Cytat z wcześniejszego podanego linka (widzę, że nie przeczytałeś).
Dlaczego miałby się nie zgodzić? Ja - nie wiem, ale przypuszczam, że mógłby z podobnego powodu, co in vitro.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2849 dnia: Listopada 17, 2016, 10:58:01 pm »
To może cytujesz komentarze, tych nie czytam. Technika polega na pobraniu od człowieka komórek somatycznych (limfocytów T) i wyłączeniu w nich genu kodującego białko umożliwiające limfocytowi rozpoznanie swój-obcy. Tak zmienione komórki zostaną rozmnożone w hodowli i wprowadzone do krwiobiegu pacjenta. Nie ma tu poczęcia, komórki nie pochodzą z embrionów itd. - nie ma powodów do protestu KK.

Aczkolwiek sprawa ogólnie jest dość nowa, to takie eksperymentalne terapie już z sukcesem prowadzono, tyle że bez stosowania techniki CRISPR. Jest to technika manipulacji DNA. Jest przełomowa raczej nie ze względu na to, że można nią zrobić coś, czego dotąd nie udawało się robić, tylko z powodu łatwości manipulacji DNA - porównują to do prostoty stosowania "kopiuj-wklej" w edytorach tekstu. Coś jakby pisanie polegało dotąd na ręcznym kuciu liter w kamieniu - a teraz wynaleziono maszynę do pisania.

Apropos Wyborczej to dział naukowy chyba im pisze gimbaza, dawno to zauważyłem.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).