Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162109 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2640 dnia: Października 06, 2015, 06:26:39 pm »
Panie, ja byłem, to wiem, a jak Pan nie byłeś i nie wiesz, a jesteś ciekaw, to sam se szukaj. Ja to przerobiłem równo ćwierć wieku temu i wywarło to na mnie tak wstrząsające wrażenie, że pamiętam do dzisiaj. Nic innego nie pamiętam z tego szkolenia, jak tylko to w którą dziurkę wolno, a w którą nie, oraz szczegółowe omówienie metody Billingsów z zestawem kolorowych fotopozytywów, co przerabialiśmy nie na jednym posiedzeniu a ksiądz pytał kandydatki, czy już próbowały i jak śluz wczoraj. I nic nie ściemniam, mogę to przysiąc przed sądem. Zaświadczenie mam do dziś. A Tobie mogę tylko współczuć, że musiałeś się zabierać do rzeczy będąc zupełnie niekompetentnym!

Ponadto przyznaję, że nie wiem co to Eklezja Oralna w tym kontekście.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2015, 06:28:45 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2641 dnia: Października 06, 2015, 07:55:36 pm »
To, co Kościół (Eklezja) mówi (ora, ora et labora, oracja, orać) o Oral-B, zresztą mogą być chyba inne litery...R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2642 dnia: Października 06, 2015, 08:03:12 pm »
Hm, nie znałem tego znaczenia słowa "eklezja" (kościół). Co prawda słyszałem o jakimś świętym "eklezjaście", ale się nie zastanawiałem, co to.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2643 dnia: Października 07, 2015, 02:52:45 pm »
Może się zdarzyć że te nielubienie jest wynikiem dajmy na to jakiegoś traumatycznego zdarzenia z dzieciństwa, ale tu już są od tego specjaliści. Także lepiej się w to nie pchać.



Ciekawym natomiast tematem podjętym przez Hoko, jest temat seksu oralnego zwłaszcza w Rzeżbie Religinej i tu się radziłbym skupić.

Ale nad czym się tu skupiać...
Zaświadczenie mam do dziś.
Widzę, że tylko Maziek ma papiery na hetero. Zdarza się, że często po latach ludzie zmieniają orientacje, muszę uważać. No i widzisz Q jak pięknie koledzy rozwinęli temat.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2015, 02:56:08 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2644 dnia: Października 07, 2015, 04:27:33 pm »
Cytuj
często po latach ludzie zmieniają orientacje
Zaprzeczam.
To nieprawda.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2645 dnia: Października 07, 2015, 07:02:56 pm »

Zaprzeczam.
To nieprawda.

A to:

W 2012 roku na łamach "Archives of Sexual Behavior" zostało opublikowane badanie dotyczące trwałości i zmiany orientacji seksualnej na przestrzeni 10 lat. W próbie 2560 osób kobiety stanowiły 54%, średnia wieku badanych wynosiła około 47 lat, 97,42% badanych zadeklarowało początkowo orientację heteroseksualną, 1,25% homoseksualną i 1,33% biseksualną. Po 10 latach 2,15% z 2560 uczestników badania odpowiedziało, że zmieniło orientację seksualną. Zmiana nastąpiła u:
1,36% heteroseksualnych kobiet,
63,63% homoseksualnych kobiet,
64,71% biseksualnych kobiet,
0,78% heteroseksualnych mężczyzn,
9,52% homoseksualnych mężczyzn,
47,06% biseksualnych mężczyzn.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Co prawda niewielki odsetek, a jednak
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2646 dnia: Października 07, 2015, 08:12:29 pm »
Cytuj
często po latach ludzie zmieniają orientacje
Zaprzeczam.
To nieprawda.
R.
Skąd takie kategoryczne stwierdzenie? Skoro na skutek schizofrenii można się zamienić w zupełnie inna osobę (a nawet dwie) - to niby czemu nie można co do zasady zmienić orientacji seksualnej? Szczególnie, że przejście między ściśle hetero a ściśle homo jest ciągłe i nie wyłączające? Pomijam, że wnioski w tym wypadku są niezwykle zależne od założeń (definicji), więc analiza jakichkolwiek badań powinna się zaczynać od pytania co to znaczy, że ktoś ma jakąś orientację, na jakiej podstawie to się stwierdza, co to znaczy że ją zmienił itp.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2015, 08:22:43 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2647 dnia: Października 07, 2015, 10:02:18 pm »
Tak mi się wydaje na podstawie osobistej znajomości setek ludzi oraz medialnej (nie "Fakt" ani "Superekspres") obserwacji tysięcy (milionów?) ludzi
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2648 dnia: Października 07, 2015, 10:31:42 pm »
Myślę, że można powiedzieć, że praktycznie "to się nie zdarza" - ale czytałem o takich wypadkach, czytałem też, że warunki bytowe to czasowo indukują - np. w pewnych sytuacjach heteroseksualni mężczyźni dobrowolnie odbywają stosunki homoseksualne. Więc nie można powiedzieć, że to nieprawda, że takie coś może się zdarzyć. Jeszcze łatwiej może dojść do zmiany deklaratywnej, a w sumie tylko to wychodzi w badaniach.

Ciekawsze od tego, kto co i z kim robi pod kordłą jest świeże orzeczenie TK nt. wolności sumienia lekarzy - może zostać strażakiem osoba, której światopogląd wyklucza gaszenie ognia, i jak jest na służbie to nie nie musi gasić, nawet jak pali się chałupa a są w niej ludzie. Nie musi nawet wykonać żadnej innej czynności w celu uratowania tych ludzi, gdyby ona także godziła w jego sumienie. Zdaniem TK to ludzie w płonącej chałupie powinni zawczasu ustalić, który strażak nie czuje moralnego niepokoju na myśl o użyciu prądownicy (po namyśle stwierdziłem, że aby nie naruszać niczyjego światopoglądu użyję słowa prądownica, a nie wąż, sikawka, czy armatka. Na wszelki wypadek wyjaśniam, że prądownica to końcowy element linii gaśniczej, z którego wytryskuje, wróć, wypływa silnym strumieniem woda lub inny środek gaśniczy).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2649 dnia: Października 07, 2015, 11:56:42 pm »
Gorąco polecam lekturę fenomenalnego krótkiego tekstu Marka Abramowicza, który przed chwilą mi przysłał, i tylko jęknąłem z zachwytu: jakie to bogate i piękne...
[Wysyłam prywatnie do naszego Yabby, żeby zrobił co trzeba, aby Forumowicze mogli ten tekst z "Uranii" w tym miejscu przeczytać. Link czy coś. Ja nie umiem]
Wiem, że niewiele zrozumiem, lecz mam nadzieję z tym pięknem trochę poobcować na odległość wzroku i wyciągniętej ręki, w sali wykładowej. Każdy zresztą może: czwartek 22 października 2015, 19:00. Michał Heller, Marek Demiański et consortes.
Co się tyczy światłych uwag Maźka na temat TK: święte Maźkowe słowa! Na mój rozum, zupełnie nie pojmuję, czemu akurat tych piętnastu bez wątpienia mądrych prawników ma mieć Rację Absolutną? Może pora konstytucyjnie podziękować temu Ciału, które z definicji zawsze wie Słuszniej, Lepiej, Postępowiej, Poprawniej i Arcyeuropejsko?
R.

pjes: co się tyczy orientacji, to zaprzeczałem tylko jednemu słowu: "często". To jest nieprawda.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2015, 12:41:58 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2650 dnia: Października 08, 2015, 06:29:10 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2651 dnia: Października 08, 2015, 10:31:05 pm »
Z artu;
Cytuj
oraz jeśli zachodzą inne "przypadki nie cierpiące zwłoki"
Przypadki pt. "nie cierpiące zwłoki" zachodzą dość często, by nie powiedzieć zawsze.
A co Maziek tak się przejąłeś - aborcję chcesz uskutecznić?  :)
Cytuj
które z definicji zawsze wie Słuszniej, Lepiej, Postępowiej, Poprawniej i Arcyeuropejsko?
W tym akurat wypadku nie wiem czy słuszniej i lepiej ale na pewno niepostępowo, niepoprawnie i nie europejsko.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2652 dnia: Października 08, 2015, 10:35:41 pm »
Osobiscie nie, z przyczyn fundamentalnych, ale nie cierpię cwanych cieląt, co dwie matki ssą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2653 dnia: Października 08, 2015, 10:56:52 pm »
Dlaczego piętnastu ludzi ma decydować - w sporym sensie bardziej niż Sejm, Senat, Brezydęt i Rżat razem wzięci, że o niejakim Narodzie nie wspomnę - o nieunormowanych prawnie szczegółach naszego powszedniego prawie czterdziestomilionowego życia?
Ja - nie wiem.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2654 dnia: Października 08, 2015, 11:23:13 pm »
Dlaczego piętnastu ludzi ma decydować - w sporym sensie bardziej niż Sejm, Senat, Brezydęt i Rżat razem wzięci, że o niejakim Narodzie nie wspomnę - o nieunormowanych prawnie szczegółach naszego powszedniego prawie czterdziestomilionowego życia?
Ja - nie wiem.
R.
Napisane tak;
Jego podstawowym zadaniem jest kontrolowanie zgodności norm prawnych niższego rzędu (rangi ustawowej lub podustawowej) z normami prawnymi wyższego rzędu, przede wszystkim z Konstytucją i niektórymi umowami międzynarodowymi (tzw. sąd nad prawem).
Więc nie tyle decyduje, co dba o spójność przepisów. Widocznie wymienione przez Ciebie organy nie radzą sobie z tym.
 Może dlatego, że to prawnicy? Podobno nawet wybitni.
Osobiscie nie, z przyczyn fundamentalnych, ale nie cierpię cwanych cieląt, co dwie matki ssą.
A, to też nie lubię takich cieląt. Choć nie do końca łapię związek z tym przypadkiem.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana