Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1178607 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1965 dnia: Kwietnia 03, 2013, 12:28:14 am »
W co?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1966 dnia: Kwietnia 03, 2013, 12:40:14 am »
W istnienie DNA Jezusa Chrystusa.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1967 dnia: Kwietnia 03, 2013, 12:50:13 am »
A to jakaś nowa religia? Kościół DNA Jezusa?
W kategoriach nauki (nie wiary) przyziemnie pytam, jak stwierdzić, że dane DNA należało do Jezusa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1968 dnia: Kwietnia 03, 2013, 06:13:37 am »
Zadajesz dwa pytania opatrzone pytajnikiem (znakiem interpunkcyjnym). Czy to są tzw. pytania retoryczne (na które nie trzeba odpowiadać) - czy pytania merytoryczne, na które odpowiedź przybliży nas obu do porozumienia w omawianej kwestii? Przypomnę, że "omawianą kwestią" jest tutaj - przynajmniej dla mnie - "istnienie DNA Jezusa". Dodam, dla Twojej pewności, że chodzi mi o Jezusa zwanego Namaszczonym (Pomazańcem), nie o innego, których pełno w Brasilii, Mehiko albo w takiej Arhentinie, skąd wywodzi się obecny namiestnik tegoż Jezusa, papież Franciszek. Mam nadzieję, że kim jest papież, a zwłaszcza papież Franciszek - nie muszę Ci wyjaśniać.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1969 dnia: Kwietnia 03, 2013, 09:36:59 am »
Oczywiście pytania o nową religię i kościół DNA Jezusowego są retoryczne. To chyba jest oczywiste?

Wyjaśniam jak umiem najlepiej: Jezus jest współcześnie uznawany (przynajmniej przez niektórych badaczy) za postać historyczną, a więc za człowieka żyjącego rzeczywiście na początku naszej ery. Przy tym założeniu istnienie DNA Jezusa jest wielce prawdopodobne, tak samo jak jest wielce prawdopodobne istnienie Twego DNA, skoro jesteś organizmem z ziemskiej biosfery i jak jest prawdopodobne istnienie DNA Chrobrego.

Natomiast nie jest retorycznym pytanie, skąd wiadomo, że jakaś próbka krwi należy do Jezusa. Są zasadniczo tylko dwie możliwości, aby przypisać komuś profil DNA: mieć próbkę tkanki w sposób pewny odeń pochodzącą, lub wywnioskować ten profil z DNA krewnych, możliwie bliskich. Drugi sposób o ile wiem odpada, natomiast to czy krew na całunie należy do Jezusa jest własnie przedmiotem badania. Czyli błędne koło, masło maślane.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1970 dnia: Kwietnia 03, 2013, 10:27:04 am »
Jeśli wierzysz w istnienie DNA Jezusowego choć ciutkę inaczej niż w istnienie swojego DNA, to nie mamy o co się spierać.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1971 dnia: Kwietnia 03, 2013, 11:45:04 am »
Ja się z nikim nie spieram, a w szczególności z Tobą. Spór wymaga istnienia przedmiotu sporu a ja nie widzę, aby takowy został przez Ciebie określony (tym bardziej przeze mnie). Nie wiem nawet, co dla Ciebie znaczy "wierzyć w istnienie DNA". Czy wiara ma tu aspekt duchowy, niematerialny, czy jest potocznym zamiennikiem dla "powziąć przekonanie na podstawie faktów". Jeśli to drugie, to "wierzę" w istnienie DNA Jezusa tak samo, jak w istnienie mego i chrobrowego, chyba jednoznacznie to napisałem post wyżej. W obu przypadkach "wiara" ma te same podstawy: że życie jakie znamy oparte jest na uniwersalnym kodzie genetycznym. Jednakże zgodnie z zasadą twierdzenia tylko tego, co zostało bezpośrednio dowiedzione badaniem, skoro nic nie wiem aby badano moje DNA, ośmieliłem się jedynie napisać, że jest wielce prawdopodobne, iż takowe posiadam, podobnie jak Jezus i Chrobry, a nawet Ty.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1972 dnia: Kwietnia 03, 2013, 12:41:59 pm »
Jeśli się nie spierasz, to nie żyjesz, przynajmniej umysłowo. Spór, którego nieobecność jest fundamentalną zasadą działania Kosmosu martwego (maksymalizacja entropii), jest zarazem SOLĄ Kosmosu Rozumnego. Bez napięcia nima prądu, bez różnicy poziomów energetycznych nima ruchu. No, ale musu przynależności do tego KR nima. Będziesz na wieki gnuśniał/gnił/czezł w swoim zastygłym/skrzepłym (=bezmyślnym) maźkowym dole potencjału. Fuj!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1973 dnia: Kwietnia 03, 2013, 01:04:14 pm »
Bez napięcia nima prądu...
- nieprawda,
Cytuj
... bez różnicy poziomów energetycznych nima ruchu
- nieprawda.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1974 dnia: Kwietnia 03, 2013, 01:08:20 pm »
O, zaczynasz się ruszać!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1976 dnia: Kwietnia 03, 2013, 02:09:31 pm »
Panie Hokusie, czy Pan chciał przez to coś konkretnego rzec, czy też to tylko ilustracja tematu rozmowy?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1977 dnia: Kwietnia 03, 2013, 02:22:54 pm »
Pierwsze nie wyklucza drugiego  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1978 dnia: Kwietnia 03, 2013, 02:37:01 pm »
Jeśli "tylko", to wyklucza.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1979 dnia: Kwietnia 03, 2013, 02:41:00 pm »
Ale tylko wtedy, gdy ilustracja nie jest konkretna. A ta, moim zdaniem, jest.