Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1171181 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1785 dnia: Czerwca 23, 2012, 03:03:23 am »
Wiesz, Q. Maziek jest po prostu zazdrosny, że Dawkins wyciął tę knigę pierwszy. Sława, kobiety, polo...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1786 dnia: Czerwca 23, 2012, 09:34:42 am »
Term, punkt dla Ciebie, ale co do meritumu to nie widzę tego aby jakaś znaczna część luda modlącego się o deszcz kupiła tę książkę, a tym bardziej przebiła się przez nią i zaczęła zamawiać prognozy meteo. Raczej widze odwrotny skutek, zwarcie szeregów, bo ta książka napisana jest dość drwiąco z tego luda. Zresztą nie o to chyba chodzi, żeby na siłę, w imię ratio nawracać ujemnie ludzi - guzik mnie obchodzi, co Iksińskiemu w duszy gra.

Tak więc sami widzicie, wychodzi na to, że to kupa zgranych banałów ;) , z której nic nie wynika, a przeczytają to tylko ci, dla których są to właśnie banały.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1787 dnia: Czerwca 23, 2012, 10:01:11 am »
Delikatnie i nieśmiało, acz z naciskiem i molestancją, uprzejmie sugeruję Dostojnym Globalistom, aby, począwszy od tej wypowiedzi Hokopoko:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=998.msg45193#msg45193
przenieśli całość (bardzo ciekawą, notabene) do RR - jako wręcz Wzorzec Adekwatności (charakteru debaty z tytułem wątku).
Pan Terminus dawno to dostrzegł, lecz chyba rozleniwił się rytmicznie (z racji wakacji).
VOSM
[Modify]:
Niespodzianie okazało się, że nie mam ty [Notify], więc dopiero teraz przeczytałem, i:
@ Q
Dzięki za celne przypomnienie i przytoczenie (skąd Pan bierzesz te oryginalne pliki???) fragmentu genialnej ST Mistrza, według mnie jego opus maximum w kategorii jego dokonań epistemologicznych. Notabene, całą istotę tego cytatu wyraża (kompresuje), jak sądzę, jego ostatnie zdanie:
Cytuj
...istnieje jedna rzeczywistość, którą można interpretować na nieskończoną ilość sposobów...
No, powiedzmy precyzyjniej: na wiele sposobów.
@ Hokopoko
Ma Pan słuszność, gdyż trójniak z definicji nie może być idealny (sama nazwa wskazuje). Oraz, oczywiście:
Cytuj
Bóg, który mówi, to już nie ideał.
@ liv
Cytuj
(Dyrektywy odnośnie do realnego życia) z czegoś wywodzić trzeba.
Po pierwsze, ja tego nie widzę (wystarcza mi moje własne widzimisię). Natomiast "trzeba", to tylko dbać, aby innym nie sprawiać przykrości (jeśli to tylko możliwe). Chodzi mi o to, że jedyne i nieliczne dyrektywy, do których warto i "trzeba" się w życiu stosować, mają charakter drogowego znaku zakazu: czego NIE ROBIĆ. Nie nakazu.
@ maziek
Uważam, że ta książka jest potrzebna jako ciekawa, poruszająca i inspirująca dla ludzi myślących, choćby poprzez wyrażanie niezgody na poglądy autora (żebyś zobaczył, jak pokreślony i pobazgrany uwagami jest mój egzemplarz!)
A propos OlkiPolki (za którą dziadek już się stęsknił): co z nią się dzieje?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2012, 10:51:50 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1788 dnia: Czerwca 23, 2012, 10:10:43 am »
@Mariusz
Będzie nam trudno porozumieć się wobec tak diametralnie odmiennego postrzegania/odbioru tych dwóch tekstów.
@ maziek :-(
@ liv i Cetarian
:-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1789 dnia: Czerwca 23, 2012, 10:12:48 am »
@ maziek :-(
Medycyna czyni cuda. A w każdym razie znosi ból.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1790 dnia: Czerwca 23, 2012, 10:57:17 am »
"Medycyna" o tej porze??? Panie, a dom, rodzina, robota, małżonka, dzieci letnie i nieletnie...!!!
Skoro tak, to natychmiast zamieniam na :-/
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1791 dnia: Czerwca 23, 2012, 01:02:21 pm »
Uchowaj Boże. Miałem na myśli medycynę tradycyjną, dostępną dla osoby ubezpieczonej, choć właściwie mam nadzieję, że psychiatry jeszcze nie potrzebuję, na razie wystarczy może psycholog.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13389
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1792 dnia: Czerwca 23, 2012, 09:08:14 pm »
Jan Paweł II to naprawdę robił to co robił,to tylko tak  dla dobra ludzkości.Proszę uprzejmie o wyprowadzenie mnie z błędu.
Proszę: po znaku przestankowym stawia się, do ciężkiej cholery, SPACJĘ!

@ maziek
Uważam, że ta książka jest potrzebna jako ciekawa, poruszająca i inspirująca dla ludzi myślących, choćby poprzez wyrażanie niezgody na poglądy autora (żebyś zobaczył, jak pokreślony i pobazgrany uwagami jest mój egzemplarz!)
Nie no, da się przeczytać...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1793 dnia: Czerwca 23, 2012, 11:15:53 pm »
Bo o tym, że to banał to wiemy my na tym Forum, Dawkins i jeszcze trochę luda, ale większa część ludzkości nie ma nawet pojęcia, że może mieć o tym pojęcie? ;)
To znaczy, że większośc kleru to lud niedouczony czy też nieuświadomiony? Przyznam też, że kiedyś sam wyznawałem tezę, taką chociażby   np.Jan Paweł II to naprawdę robił to co robił, to tylko tak  dla dobra ludzkości. Proszę uprzejmie o wyprowadzenie mnie z błędu.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1794 dnia: Czerwca 27, 2012, 04:37:26 am »
Wiesz, Q. Maziek jest po prostu zazdrosny, że Dawkins wyciął tę knigę pierwszy. Sława, kobiety, polo...

Sławę i kobiety to i my mamy, ale polo... To przeboleć trudno...

To znaczy, że większośc kleru to lud niedouczony czy też nieuświadomiony?

Powiem Ci, że przestalem juz wnikać co tam w którym chińskim pokoju siedzi. Po owocach poznaję... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1795 dnia: Czerwca 30, 2012, 08:08:26 pm »
Cytat: Stanisław Remuszko
Pan Terminus dawno to dostrzegł, lecz chyba rozleniwił się rytmicznie (z racji wakacji).


Panie SR, ostatnie wakacje to miałem formalnie w 2003. Wakacje to trzeba mieć właśnie po to, żeby na tym forum być aktywnym.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1796 dnia: Czerwca 30, 2012, 08:14:31 pm »
Tematy "korespondencja... ' i 'rzeźba...' zostały rozprute i połączone wedle zamiaru... Dalsze przemyślenia nt. tego dlaczego ludzi nie można wyleczyć z wiary racjonalnością proszę wpisywać tutaj.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1797 dnia: Lipca 03, 2012, 08:18:57 pm »
To jest niezle:
Rabbi Explains the Process of Sucking Blood From the Penis During Circumcision
Czy to zwykla sakralna pedofilia, czy cos innego?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1798 dnia: Lipca 03, 2012, 11:01:16 pm »
Czuję się wykluczony...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1799 dnia: Lipca 03, 2012, 11:34:48 pm »
Czuję się wykluczony...
VOSM
Troche mi niezrecznie tlumaczyc tresc, ale chodzi o szczegoly jak naprawde wyglada rytualne, zydowskie obrzezanie dziecka. Po ciachaniu, rabin ssie dziecko w miejscu, gdzie bylo ciachanie. A ten pan na filmiku tlumaczy co, jak i po co.