Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1181279 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1725 dnia: Maja 12, 2012, 09:16:52 pm »
Maźku, okaż, proszę, trochę dobrej woli. Lepiej: życzliwości. Jako fizyk.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1726 dnia: Maja 12, 2012, 09:43:33 pm »
Ja się poważnie pytam, a nie złośliwie. Fakt, jestem potworem, ale się hamuję ;) . W fizyce panie to jest właśnie tak, że na ogół precyzja z jaką podaje się jakąś wartość świadczy o "wrażliwości" tego parametru. Jak karkówkę piekę półtorej godziny, to nie będę mówił komuś, że godzinę i 25 minut, a tym bardziej że półtorej godziny i 3 sekundy. Przypuszczam, że skoro czas jest ustawiony na 3 minuty i 2 sekundy to znaczy że to jest bardzo wrażliwe. Wiesioł zdaje się wie, a ja się chcę dowiedzieć. Ja jeszcze rano dzisiaj w ogóle nie wiedziałem, na grzyba im te budziki na stołach... Myślałem, że aby ich budzić jak posną przy tej grze ;) ...

Boże, Ty też mnie masz za potwora? Zaczynam się zastanawiać, czy nim nie jestem...
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2012, 09:47:22 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1727 dnia: Maja 12, 2012, 10:13:18 pm »
Skoro poważnie, to daj se luz, te 3 sekundy - co do istoty problemu - nie mają znaczenia. Formalnie masz rację (tak uważam), lecz okaż, proszę, trochi (naszej podlaskiej) wyrozumiałości dla Wroga :-)
S.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1728 dnia: Maja 13, 2012, 09:42:55 am »
Ty sobie tak nie żartuj nawet (z jakąkolwiek wrogością), bo Tobie wesoło a wiesiol może to potraktować na poważnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1729 dnia: Maja 13, 2012, 10:10:57 am »
Przepraszam nieprecyzyjnie napisałem 3 min.+ 2 sek. oznacza czas ograniczony dla zawodnika 3min. + 2 sek. bonus za każdy wykonane posunięcie.Przekłada się to tak w rzeczywistości,że mając np. 5 sek. na zegarze i tzw. "czyściochę" w gwarze szachistów ,to zawsze zdąższysz przeciwnika zamatować.W praktyce jest tak,że lepsi i "nienaganni moralnie" szachiści w przegranej pozycji poddają się wcześniej niechcąc sprawdzać "rączki" przeciwnika lub liczyć na przypadek(a nuż piorun walnie itd.)Czasem różnie, to jednak bywa w grze o grubą kasę.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1730 dnia: Maja 13, 2012, 10:20:32 am »
No, i wszystko jasne, dzięki. A Wy się obywatelu Remuszko niesłusznie na mnie rozpędziliście :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1731 dnia: Maja 13, 2012, 11:06:14 am »
Zaprzeczam, ale nie jak zięć starego lorda (znasz to?), tylko na podstawie gołego (!) zapisu, który dowodzi, że o żadnym rozpędzie mowy być nie może, co najwyżej o powolnym i uprzejmym wyrażaniu. Intencji. Koncyliacyjnych :-)
VOSM
p.s. Nie widział ktoś gdzieś Kju?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1732 dnia: Maja 13, 2012, 11:12:28 am »
Nie znam. Czy Wyście się powolnie czy niepowolnie rozpędzali czy wyrażali to mało istotne, bo NIESŁUSZNIE! Mniejsza.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1733 dnia: Maja 13, 2012, 11:34:32 am »
Młody lord (świeży żonkiś) dał se fszyję ze starym lordem, i w pewnej chwili pyta: - Tato, a co robić, jak mnie żona zarzuci zdradę? - Zaprzeczać. - radzi stary lord. - No ale gdyby mnie nakryła osobiście in flagranti na golasa? - Zaprzeczać! Do końca zaprzeczać!!!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1734 dnia: Maja 13, 2012, 12:34:24 pm »
Oho, widzę, że powstała nam religia szachowa i to budząca ostre spory doktrynalne ;D.

ps. lord to by raczej nie powiedział tato, tylko ojcze (wypowiedziane lodowatym tonem father), przynajmniej w dowcipie ;) (a znam się na tym, miałem pociotka, co do Eton uczęszczał, serio, i kawałów o lordach nazwoził)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1735 dnia: Maja 13, 2012, 12:46:17 pm »
Przypuszczam, że po dwóch szklaneczkach Glenfiddicha (250 ml) sztywność się zmniejsza nawet wśród monarchów :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1736 dnia: Maja 13, 2012, 01:02:28 pm »
A to zależy... na elyty w wydaniu nieintencjonalnie kabatetowym - niekoniecznie:
DYNASTY: Adam's Machiavellian Ways
(Ta muzyczka, "Rodzina Addamsów" się przypomina ::).)

Acz na kosmonautów np. działa jak najbardziej:
DS9 O'Brien and Bashir's drinking song (Explorers)

ps. Mistrz Lem o w/w "Dynastii":

"Albo filmy seriale: salonowy, dynastyczny (mnie bardzo mdli już przy czołówce zwanej forszpanem - nie mogę)."
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2012, 01:04:50 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1737 dnia: Maja 25, 2012, 09:31:06 pm »
Wracając do tematu... Dyskutowaliśmy sobie, maźku o Arago, kościele etc. Otóż mam wrażenie, że taki model kościoła absolutnie by mi nie przeszkadzał:
http://apostolski.wordpress.com/about/
(Nie wiem czy oni są katoliccy, czy protestanccy de facto, ale wyglądają na cywilizowanych.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1738 dnia: Czerwca 07, 2012, 07:58:56 pm »
Czy ja dobrze pamiętam, że dla umierającego Winnetou najważniejsze było wyznać druhowi Pięściogrzmotowi, że Winnetou jest chrześcijaninem?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1739 dnia: Czerwca 07, 2012, 08:17:11 pm »
Q, nie zauważyłem Twego wpisu. Żaden kościół nie przeszkadza, póki nie ma realnego wpływu na nas.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).