Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1178045 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1650 dnia: Stycznia 05, 2012, 11:57:55 pm »
To Q jest botem? A fe, a ja tu prawie na wódkę się z nim umawiałem...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1651 dnia: Stycznia 06, 2012, 12:30:08 am »
Jak mie tela ludzi rzekło, żem bot, to musiałem na slowo uwierzyć. Wiesz jak jest: "Jeśli trzech ludzi mówi ci, że jestes pijany, to nie kłóć się, tylko idź spać"... Co i w temacie wódki ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1652 dnia: Stycznia 13, 2012, 11:25:35 am »
Nie wiem czy było, szybka impresja Dawkinsa nt. nowych rewelacji całunowyc
angielski:
http://richarddawkins.net/articles/644304-turin-shroud-resurrected
polski:
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7636

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1653 dnia: Stycznia 17, 2012, 01:45:54 pm »
Udowodnić nieistnienie to będzie ciężko  :)

Mam pytane do znających temat odnośnie tych monet na oczach - kto stwierdził i gdzie można zobaczyć?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1654 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:16:40 pm »
Cytuj
Mam pytane do znających temat odnośnie tych monet na oczach - kto stwierdził i gdzie można zobaczyć?
E tam, zaraz znających. :)
Za to, wygrzebałem coś takiego.
Ale zaraz zobaczyć... "Błogosławieni ci, którzy nie widzieli... 8)
http://www.kosciol.pl/article.php/20050228200633822/print
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1655 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:35:54 pm »
Za to, wygrzebałem coś takiego.

Leptony? Wolałbym kwarki... ::)

Ale oto i coś a'propos:
http://www.mikeepstein.com/path/shroud.html
a tak o tych leptonach debatowali całunolodzy...:
http://www.shroud.com/lombatti.htm

I jeszcze okołocałunowy tekścik (z 2008) z "Nature Materials":
http://www.nature.com/nmat/journal/v7/n5/full/nmat2170.html

ps. Jak o wygrzebywaniu mowa... Wygrzebałem takowe teodycee:
http://apologetyka.com/etyka/zlo/dlaczego
argumenta za Pambuka istnieniem:
http://apologetyka.com/swiatopoglad/ateizm/bog/kalam
i twierdzenia iż konsekwentny ateizm to satanizm:
http://watchtower.org.pl/forum/index.php?showtopic=4943&st=0&p=90626&
Chce się komu nad tymi wywodami znęcać? Mnie starczy, że się pośmieję...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 03:54:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1656 dnia: Stycznia 19, 2012, 12:10:33 pm »
He he, 78 rok. Wtedy to i na Danikena nie było rady. Dopóki nikt solidnie nie powtórzy wszystkich badań (w tym zrobienie nowych zdjęć), szkoda sobie tematem zawracać głowę.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1657 dnia: Stycznia 20, 2012, 12:26:41 am »
A po co powtarzać datowanie C14? W końcu spalą cały ten całun i nie będzie się do czego modlić. W tych badaniach z 1988 nie ma się czego czepić.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1658 dnia: Stycznia 20, 2012, 03:19:47 pm »
Przy płótnie po takich przejściach żadne datowanie nie będzie stuprocentowo wiarygodne. Jedyne co można zrobić, to wziąć kilkadziesiąt próbek z rozmaitych miejsc i oglądnąć rzecz statystycznie. A mnie tu szło nawet nie o badanie wieku, ale podstawowe badanie tego, co widać, bo znając cokolwiek historię nauki, tym starym zdjęciom jakoś nie do końca wierzę. Swoją drogą ciekawa ta koncepcja, w której promieniowanie świetlne idące z ciała powoduje odbicie na płótnie wzoru monety   :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1659 dnia: Kwietnia 05, 2012, 09:49:27 am »
Naprawdę nie wiem, co Ci napisać, aby wylać nieco oliwy na wzburzone fale, nie dolewając jej do ognia...

Po zaznajomieniu się z historią kościoła rz-k czy w ogóle religii (wyznań) wniosek jest jeden i ten co zawsze - ludzie są tylko ludźmi i po odrobinie zastanowienia trudno wymagać czegoś więcej. Ja ten artykuł przeczytałem ale po lekturze (niedawnej) książki "Kościół a faszyzm" trudno akurat to (co zapodajesz) uważać za najgorsze okropieństwo kościoła - przy takim na przykład państwie Ustaszy, będącym państwem wyznaniowym katolickim z pełnym namaszczeniem Watykanu (który namaścił przecież też i Musoliniego, i Hitlera, i Franco). W tym państwie duchowni dokonywali osobiście egzekucji i tortur na czele oddziałów czyszczących ziemię chorwacką z podludzi w tym w szczególności Serbów - a dostojnicy kościoła instruowali aby nie zezwalać Serbom na zmianę wiary na katolicką bo to nieszczere i ma na celu jedynie uniknięcie śmierci... Zalecali, aby 1/3 Serbów wybić, 1/3 wysiedlić a 1/3 pozwolić się zasymilować. Wybili 600 tysięcy jak leci, byli przy tym tak okrutni, że Niemcy - Niemcy! - wielokrotnie pacyfikowali ich oddziały bo nie mogli tego znieść... Cóż więc kilka jąder w te, czy wewte...

Oczywiście osobowo to tragedia, nie chodzi mi o to, że nie ma sprawy. Chodzi mi o to, że inklinacje poszczególnych duszpasterzy, nawet złączone wespół-zespół by żądz moc móc wzmóc, bledną przy odgórnie sterowanym aparacie działającym na poziomie międzypaństwowym (a nawet, jak chciałby Watykan, nadpaństwowym, czy też Nadpaństwowym), mielącym w żarnach historii nie jądra młodych chłopców - a milionkrotny mord.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1660 dnia: Kwietnia 05, 2012, 11:44:16 am »
Naprawdę staram sie jak mogę, ale ile lat można powtarzać to samo.Nie ma religii - nie ma problemu. Niestety już około 1999 doszedłem do wniosku, że ludzkość dojdzie do pełnego zateizowania dopiero na drodze naturalnej ewolucji socjologiczno/technologicznej, nie wcześniej niż za [?] lat. Wiele lat. Przyjmując, że od rewolucji technologicznej w 18w. minęło 300 lat, i Kościół mocno to poczuł, to być może za jakieś następne 500 nie będzie po nim śladu, oczywiście przyjmując optymistycznie, że nie będzie dużej wojny które zniweluje rozwój.
Na oceny moralne instytucji Kościoła (jakiegokolwiek) jako takie, nie ma sensu tracić bajtów. Ludzie, przecież to co my tu piszemy ląduje na jakimś dysku, za który ktoś zapłacił, nawet jeśli wartość jednej litery w 'twardej walucie' to liczba rzędu 1E-10 PLN, to cały ten topic kosztował już z 5 groszy, a to znacznie więcej niż owa Instytucja na to zasługuje. Takie przykłady, jak Maźka powyższy, tylko pomagają sobie to uświadomić.
Wchodzę na ten temat raz na jakiś czas, przywalam, i wychodzę. A tymczasem chyba powinienem się zacząć zastanawiać nad tym, żeby go zamknać:) przeca to paranoja.
pozdrówka
t

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1661 dnia: Kwietnia 05, 2012, 11:57:30 am »
O, Panie Terminusie, zamknąć? Zakazać? Zabronić? Ale nie sobie, tylko INNYM? Oczywiście w celach zbożnych (tu: ochrona przed paranoją)? Niech nie dyskutują, bo się pochorują? Czy kiedyś - za Inkwizycji i za PRL - nie nazywało się to cenzurą czasem? A co ze świętą wolnością słowa?
Czy Pan to serio?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1662 dnia: Kwietnia 05, 2012, 12:12:07 pm »
Niestety już około 1999 doszedłem do wniosku, że ludzkość dojdzie do pełnego zateizowania dopiero na drodze naturalnej ewolucji socjologiczno/technologicznej
Dotychczasowa historia w żadnym razie nie daje dowodu, że takie coś mogłoby nastąpić, o ile w każdym razie rozmawiamy o ludziach.

P.S. Wątek się wyrodził, założony został w celu dyskusji o tym, czy można naukowo stwierdzić, że Bóg istnieje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2012, 12:29:15 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1663 dnia: Kwietnia 05, 2012, 12:27:12 pm »
Jako głęboko wierzący agnostyk/ateista całkowicie popieram Przedmówcę.
Sam jestem przekonany, że powszechne zniknięcie religii stanie się faktem - ale tylko wśród tej części ludzkości, która przesiądzie się z białka w metal i cyfrę.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1664 dnia: Kwietnia 05, 2012, 02:23:19 pm »
Ale też pewnie niełatwo znaleźć słowa wobec takiej wiadomości.

Iiitam, już Ci odpowiedzieli... To wszystko przez rozluźnienie obyczajowe ::):
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/o._augustyn:_to_rozluznienie_obyczajowe_tworzylo_atmosfere_sprzyjajaca_naduzyciom_seksualnym_duchownych_wobec_nieletnich_18996

całkowitego braku poczucia odpowiedzialności za czyny jego funkcjonariuszy i hierarchów

Ciekawostka a'propos braku poczucia odpowiedzialności:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Crimen_sollicitationis

Niestety już około 1999 doszedłem do wniosku, że ludzkość dojdzie do pełnego zateizowania dopiero na drodze naturalnej ewolucji socjologiczno/technologicznej, nie wcześniej niż za [?] lat. Wiele lat.

A'propos:

Jak widać formy przybierane przez różne religie na przestrzeni wieków są powtarzalne ;D.

Sam jestem przekonany, że powszechne zniknięcie religii stanie się faktem - ale tylko wśród tej części ludzkości, która przesiądzie się z białka w metal i cyfrę.

Toś (Pan) też transhumanista? ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2012, 05:52:49 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki