Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1179033 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1545 dnia: Października 05, 2011, 11:37:07 pm »
Ty szatanisto!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1546 dnia: Października 05, 2011, 11:45:00 pm »
Przecież nie wierzysz w Szatana, Ty ateisto!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1547 dnia: Października 06, 2011, 12:26:37 am »
Wicie...

"Nie wierzę w istnienie Szatana. Wiara ta wydaje mi się przejawem bezradności. Człowiek nie może się pogodzić z tym, że w nim samym jest zło. Jest ono identycznym składnikiem naszego wnętrza jak dobro. Człowiek jest tak samo i dobry, i zły, ale zupełnie naturalne jest to, że pojawia się w nas mechanizm, aby temu zaprzeczyć. Szatan jest więc wygodną figurą na którą delegujemy swoją mroczną tożsamość. To nie my, to diabeł nas opętał. Świadomość istnienia Szatana ułatwia życie i przynosi ulgę, pozwala nam nie brać do końca odpowiedzialności za siebie.W Szatana więc nie wierzę, ale dobrze, że istnieje."
niejaki Mariusz Szczygieł
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1548 dnia: Października 20, 2011, 03:03:44 pm »
Zobaczymy, czy ktoś odważy się podpisać, czy też Racjonaliści et consortes mocni są tylko w gębie:
http://www.remuszko.pl/Pan_Bog/
VOSM

http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,129941470,129941470,Pan_Bog_i_cesarz.html
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 11:00:32 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1549 dnia: Października 22, 2011, 11:20:10 am »
Panie, a po cholerę Panu telefon w tej ankiecie? Danymi osobowymi będziesz Pan handlował?  8)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1550 dnia: Października 22, 2011, 11:54:45 am »
Nie, Panie, za cholerę nie będę. Po co telefon - tam jest napisane:
Można wyrazić swoje poparcie. Wpis będzie przesłany Stanisławowi Remuszce, który telefonicznie upewni się, że pod nadawcę nikt się nie podszywa. Następnie informacja o nowym sygnatariuszu - tylko imię, nazwisko oraz nazwa miejscowości zamieszkania - zostanie dodana w porządku alfabetycznym do poniższej listy.
Na dodatek to nie jest ankieta. Coś mi się wydaje, że przeczytał Pan to po łebkach (bez zrozumienia).
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1551 dnia: Października 22, 2011, 11:58:53 am »
Hy hy hy... to nie doczytałem. Ale to jeszcze lepiej, skoro chcesz Pan do ludzi osobiście dzwonić. Tylko po co ta zabawa?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1552 dnia: Października 22, 2011, 12:42:25 pm »
Może Senior nie chce finansować Sióstr Mniejszych od Biedaków, bo organizują niecne zabawy dla osieroconej dziatwy...Panie Hokopoko...ale że Harakiri? ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1553 dnia: Października 22, 2011, 12:47:09 pm »
Hy hy hy... Pozdrowienia dla Chustkadonosowa  ;D


A co do listy naszego Membryty, to zaraz dopiszę tam moją ciotkę. Jak mu zmyje głowę za telefoniczne ubliżanie jej od ateistów, to się zajmie czymś poważniejszym  ::)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1554 dnia: Października 22, 2011, 01:39:14 pm »
Arcy...tegonocotomchciała?...sobie cenię pozdrowienia od  Vladyszmiry  :D Tuszę, że Senior Hidalgo Caballero Don Pecadillo y Palabras y Paternoster de la Malora de la Malaria pozostaje w równie świetnym humorze? ;)

Co do listy - mam pytanie do Mębera - czy jakakolwiek lista, którą Senior tworzył, zbierał podpisy - przełożyła się na jakowąś odczuwalną dla społeczeństwa zmianę?
Wg mnie by doszło do zmian, to akcja musi mieć medialny oddźwięk - tzn. taki, jak np. z podpisami zbieranymi pod protestem w sprawie 6 latków w szkołach - 330 tys. podpisów, akcje w terenie, w mediach (telewizje dośniadaniowe i poobiednie;) ) itd. Jedna osoba tego nie zrobi - nawet z 1000 podpisów:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1555 dnia: Października 23, 2011, 10:41:11 am »
Szanowna Pani Aleksandro,
W ocenie sprawie sprawczości (listy) - całkowicie się z Panią zgadzam. O tym, że dostrzegam różnicę, niech świadczy tekst pod tym linkiem, zaraz znajdę, sprzed paru lat, o: http://www.remuszko.pl/dosc/, zwłaszcza punkt 2 i 3 postscriptum.Lecz zaraz dodaję: o takiej sprawczości nigdy nawet nie pomyślałem. To jest moje prywatne wołania na puszczy, osobiste votum publicum, a ich natężenie, to mysi pisk właśnie. Gdy czasami inne myszy - same z siebie! - mają ochotę popiszczeć tak samo, daje mi to prywatną satysfakcję (a i myszom chyba też, skoro dołączają do chóru). BTW: czy miałem przyjemność sprezentować Pani taką książczynę"Wariacje Obywatelskie"?
Pięknie pani pisze po hiszpańsku, sam Mistrz nie ująłby tego lepiej :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1556 dnia: Października 23, 2011, 01:53:10 pm »
Hy hy hy... Pozdrowienia dla Chustkadonosowa  ;D
Arcy...tegonocotomchciała?...sobie cenię pozdrowienia od  Vladyszmiry  :D Tuszę, że Senior Hidalgo Caballero Don Pecadillo y Palabras y Paternoster de la Malora de la Malaria pozostaje w równie świetnym humorze? ;)

To w końcu kto tu kogo pozdrawia, ten tego... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1557 dnia: Października 23, 2011, 02:06:59 pm »
Lecz zaraz dodaję: o takiej sprawczości nigdy nawet nie pomyślałem.
Dlaczego? Nie chciałam Seniora urazić tym pytaniem o skuteczność - jest Pan jedną z niewielu osób, które swoje przekonania próbują przekładać na działanie:) Może właśnie dlatego "mysi pisk" to min oczekiwań?

Nie, Wariacji Obywatelskich nie miałam przyjemności kupić/dostać:)

Pięknie pani pisze po hiszpańsku, sam Mistrz nie ująłby tego lepiej :-)
Nic mi nie wiadomo o takiej mej umiejętności ::) Natomiast posiadł ją zapewne - wzgardzony przez Męberytę - James Joyce;)


Hy hy hy... Pozdrowienia dla Chustkadonosowa  ;D
Arcy...tegonocotomchciała?...sobie cenię pozdrowienia od  Vladyszmiry  :D Tuszę, że Senior Hidalgo Caballero Don Pecadillo y Palabras y Paternoster de la Malora de la Malaria pozostaje w równie świetnym humorze? ;)

To w końcu kto tu kogo pozdrawia, ten tego... ::)
No jak kto kogo?Harakiri Chustkodonosowa, Chustkodonosow w domyśle mnie a ja pytam o Seniora - proste?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1558 dnia: Października 24, 2011, 01:08:55 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1559 dnia: Października 24, 2011, 01:35:37 am »
No, skremowany to byznes nie taki.