Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1172584 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2265 dnia: Maja 31, 2014, 04:45:10 am »
Dlatego rozstrzyga odbiór statystyczny. Ten jest miażdżący dla deklaracji religijnej
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2266 dnia: Maja 31, 2014, 10:21:20 am »
Dlatego rozstrzyga odbiór statystyczny. Ten jest miażdżący dla deklaracji religijnej
Ale taki to ma chyba tylko klozet  :D  Mógłby pan szerzej wyjasnić mnie prowincjuszowi, w wolnej chwili.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2267 dnia: Maja 31, 2014, 10:29:33 am »
Uprzejmie wyjaśniam, że mówiąc o "odbiorze statystycznym" mam na myśli oceny interneutów na forach, których to ocen miażdżąca większość, na oko jakieś 4/5-9/10, (przejrzałem trzy popularne portale)  jest zdecydowanie negatywna.
A teraz niech Pan mi wyjaśni, proszę, co Pan miał na myśli, pisząc o klozecie?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2268 dnia: Maja 31, 2014, 11:02:56 am »
Na pewno nie ma w zadnej wersji nic, co by bylo sprzeczne z omawiana deklaracja.
To dobrze, z tym że ja mówię o sprzeczności deklaracji z przysięgą a nie odwrotnie. Konkretnie o tym, że ona ogranicza przyrzeczenie. Przytaczanie starożytnej treści ma tę wadę, że o ile sobie przypominam w czasach, kiedy ona powstała uważano, że dusza w płód wchodzi w dniu 40-tym, więc porządne tłumaczenie powinno to uwzględniać (również nie podam żadnej kobiecie środka do spędzenia płodu po 40 dniu od poczęcia). Myśl tę jak wiadomo rozwinął KK ustami samego św. Augustyna, Ojca Kościoła - tak na pamięć to do XIX wieku dusza wchodziła w ciało chłopca po dniu 40-tym, a dziewczynki po 80-tym. Cytując starsze teksty dobrze zdawać sobie z tego sprawę.

Co do podawania trucizny to jak zapewne także wiesz, miłosierdzie przez wieki okazywano, także pod auspicjami papieży, dobijając śmiertelnie rannych, aby się niepotrzebnie nie męczyli. Nawet wynaleziono w tym celu odpowiednie narzędzie, sztylet zwany misericordia. Tak więc eutanazja także była czymś oczywistym w owych wiekach i należy to mieć na uwadze, że niekoniecznie pisze się o czymś, co jest oczywiste.

Co do zawartości oryginalnej przysięgi Hipokratesa nie ma tam żadnych inwokacji o sacrum ciała ani porządku boskim, ani o tym, że bogowie decydują o dawaniu czy odbieraniu życia. Za to jest niewywabialny dowód, że lekarze wonczas bywali homoseksualistami :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2269 dnia: Maja 31, 2014, 11:10:39 am »
A teraz niech Pan mi wyjaśni, proszę, co Pan miał na myśli, pisząc o klozecie?

Nie mogę, wstydam się. W domyśle, odbiór jak najbardziej powiązany z fizjologią ludzką . Co do tych portali to zapewne jednym z nich jest gazeta. pl No cóż powstaje pytanie czy sa w Polsce w ogóle portale gdzie lewacy z prawicowcami jako tako się dogadują  a nie drą się na strzępy aż któraś ze stron się wyniesie na dobre z forum  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2270 dnia: Maja 31, 2014, 12:14:07 pm »
1. O czym miał świadczyć (za czym przemawiać) Pana klozetowy argument?
2. Czy może Pan podać adres portalu właściwego dla pomiaru statystycznego odbioru?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2271 dnia: Maja 31, 2014, 12:22:02 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2272 dnia: Maja 31, 2014, 05:35:49 pm »
1. O czym miał świadczyć (za czym przemawiać) Pana klozetowy argument?
2. Czy może Pan podać adres portalu właściwego dla pomiaru statystycznego odbioru?

Odbiór statystyczny= odbiór klozetowy- statystycznie większość populacji załatwia się dzięki temuż urządzeniu. Myślę, że takich portali nie ma, jak i ciężko by było przeprowadzić rzetelny sondaż.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2273 dnia: Maja 31, 2014, 06:06:27 pm »
Myśl tę jak wiadomo rozwinął KK ustami samego św. Augustyna, Ojca Kościoła - tak na pamięć to do XIX wieku dusza wchodziła w ciało chłopca po dniu 40-tym, a dziewczynki po 80-tym. Cytując starsze teksty dobrze zdawać sobie z tego sprawę.

Co do podawania trucizny to jak zapewne także wiesz, miłosierdzie przez wieki okazywano, także pod auspicjami papieży, dobijając śmiertelnie rannych, aby się niepotrzebnie nie męczyli. Nawet wynaleziono w tym celu odpowiednie narzędzie, sztylet zwany misericordia. Tak więc eutanazja także była czymś oczywistym w owych wiekach i należy to mieć na uwadze, że niekoniecznie pisze się o czymś, co jest oczywiste.

Tu masz akurat argument niepodważalny, rzekłbym nawet, za ob. Świńtuszką;): masz tak słusznego, że niech schowają się w tej dyskusji inne pałki (argumentacyjne). Dziwi mnie jednak, że oczywistości tak oczywiste trzeba przypominać, że ktoś jeszcze w odwieczności i przedustawności czegokolwiek serio wierzy.

(Inna rzecz, że na miejscu NEXa pewnie bym się starał - zupełnie nie-nexowo ;) - kontrować, że humanitarniejemy i starał się podczepić prawa płodu pod prawa zwierząt, naprzód dowodząc, że te drugie i tak wciąż za mało chronią. No ale to nie jest linia argumentacyjna dla konserwatysty ;).
Przy czym kwestia druga zaraz: czy szanując jednostkowy maksymalizm etyczny poradzilibyśmy sobie jako cywilizacja - na dziś, bez snucia wizji obłocznych - z tegoż maksymalizmu powszechnością. Zwł. gdyby obok zygoty chronić i równie jednokomórkowego pantofelka konsekwentnie, a może i Pseudomonas aeruginosa z Streptococcus pneumoniae, bo co procaryota gorsze...)
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2014, 07:00:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2274 dnia: Maja 31, 2014, 06:42:22 pm »
Na pewno nie ma w zadnej wersji nic, co by bylo sprzeczne z omawiana deklaracja.
Co do podawania trucizny to jak zapewne także wiesz, miłosierdzie przez wieki okazywano, także pod auspicjami papieży, dobijając śmiertelnie rannych, aby się niepotrzebnie nie męczyli. Nawet wynaleziono w tym celu odpowiednie narzędzie, sztylet zwany misericordia. Tak więc eutanazja także była czymś oczywistym w owych wiekach i należy to mieć na uwadze, że niekoniecznie pisze się o czymś, co jest oczywiste.

  Dyskusja jest o dobijaniu rannych na polu walki, mordach podstępnych czy też przewlekle chorych, cierpiących, bo już się pogubiłem  ???
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2275 dnia: Czerwca 01, 2014, 08:43:50 am »
Mamy coś 130 tysięcy lekarzy więc 2 tysiące które podpisały tę deklarację to nikły procent (ale nie promil!)

Konkretnie 138,9 tych tys. (a z dentystami nawet 161 tys), gdy liczymy także nieczynnych zawodowo:
http://www.nil.org.pl/__data/assets/pdf_file/0007/95173/Zestawienie-nr-01.pdf

Przy czym myślę sobie, że jednak nazbyt wiele czasu poświęciliśmy tej bzdurze zważywszy na to, że lista podpisywaczy zawiera aktualnie 2488 nazwisk, plus 120 podpisów nieczytelnych* (obstawiam, że nieczytelni to ci "moi" hipokryci co podpisali bo wypadało i gdzieś mają). Ba, w sumie to jest nawet optymistyczne, że mimo apeli biskupich podpisało się ich tylko tylu, bo to by sugerowało słabość, nie siłę, tego grodu mniej oświetlonego, a może i - rozmieniającego na drobne resztki budowanego wiekami autorytetu - episkopatu, który toto firmuje.

* http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16050049,2_5_tys__polskich_lekarzy_zlozylo_w_sieci_deklaracje.html

Inna sprawa, że nawet jeśli my się cokolwiek nakręcilismy, to obóz popierających wiadome cudo wykonał znacznie efektowniejsze skoki, dalece poza granicę śmieszności. Tak, Państwo Szanowne, sami zobaczcie z kim do spółki pianę toczymy:
http://www.fronda.pl/blogi/dialog-z-poganinem-to-nasza-powinnosc/deklaracja-wiary-lekarzy-rozwscieczyla-szatana-piekna-akcja,39176.html
I jako się - uczciwszy uszy - zwie bliski nam model cywilizacji:
http://www.fronda.pl/blogi/piorem-z-pazurem/brytyjska-degrengolada-krolewska-czyli-nowa-cywilizacja-cwelizacja,39142.html


Tymczasem, jeśli wierzyć mediom, gdzie indziej jakoś normalniej to wszystko wygląda:
http://www.lifesitenews.com/news/pope-kisses-the-hand-of-gay-activist-priest-allowed-to-concelebrate-mass
http://www.buzzfeed.com/lesterfeder/one-of-brazils-top-bishops-endorses-civil-uniones-for-same-s
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2014, 08:47:25 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2276 dnia: Czerwca 01, 2014, 10:45:20 am »

Tymczasem, jeśli wierzyć mediom, gdzie indziej jakoś normalniej to wszystko wygląda:
To taki dysonans niedzielny ma być  ;) Rzeczywiście nadęcie przerosło oczekiwania, ale jak się boicie tak doktorów-wierzących to się pytajcie przed wizytą. Gorzej jak się trafi taki w R-ce, czego nikomu oczywiście nie życzę  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2277 dnia: Czerwca 01, 2014, 11:38:00 am »
Dyskusja jest o dobijaniu rannych na polu walki, mordach podstępnych czy też przewlekle chorych, cierpiących, bo już się pogubiłem  ???

A to nie zauważyłeś, że aby na niniejszym forum przetrwać i na wała (korbowego) nie wyjść, trza być wszystkoistą stosowanym?;)

ale jak się boicie tak doktorów-wierzących to się pytajcie przed wizytą. Gorzej jak się trafi taki w R-ce, czego nikomu oczywiście nie życzę  :)

Zaraz, czy ja dobrze rozumiem, że te circa 2,500 to są wszyscy wierzący lekarze w Polsce? Nie wiedziałem, ze się tak daleko posunęła nam ateizacja...;D

Dalej... Czy równie dobrze rozumiem, że kożden dochtór, co nie podpisał, czyli w sumie circa 159 tys. luda z nieczynnymi zawodowo stomatologami licząc, jest to antychryst przebierający ino nogami by pacjentów skrycie pavulonować?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2278 dnia: Czerwca 01, 2014, 11:58:08 am »
Q Ty jak zwykle za dobrze rozumiesz i po mistrzowsku linkujesz,  w związku z tym idę na spacer, przewietrzyć się. Dobrze mi zrobi .
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2279 dnia: Czerwca 02, 2014, 10:20:47 pm »
@Maziek
Maziek, to Ty wywolales przysiege (Hipokratesa), mowiac, ze ta deklaracja jest sprzeczna z nia. Nie jest, a Twoja opinia ze jest, jest zupelnie niezgodna z rzeczywistoscia.Nie ogranicza jej tez, ani przyzeczenia lekarskiego.
P.S. Mizerykordia byla wynaleziona po cos zupelnie innego niz litosciwe dobijanie rannych, nazwa jest mylaca. 99% pojedynkow rycerzy w zbrojach plytowych konczylo sie w zwarciu i na ziemi i choc starali sie oni nie zabijac nawzajem, to jak juz chcieli zabic, sztylet wsuwany w szczeline zbroi byl jedynym sposobem.

Q i Maziek, ja nie bronie opinni wyrazonych w tej deklaracji, pomijam kwestie czy aborcja, eutanazja, antykoncepcja, etc. sa dobre czy zle. Mnie interesuje co innego, a mianowicie:
1. Uwazam, ze nie wolno odbierac lekarzom prawa do wolnosci sumienia, wyznania, deklarowania religijnego, wyrazania opinii, dokonywania przez nich wyborow zgodnych z ich przekonaniami.
2. Proby dyskryminowania ich w wyzej wymienionych kwestiach i przykrywania tego jakims specjalnym traktowaniem lekarzy, sa uwazam nieuczciwe.
3. Rzekome negatywne skutki, ktore maja bezposrednio z tej deklaracji wynikac dla pacjentow, sa przesadzaniem i wyszukiwaniem przyszlych, hipotetycznych zdarzen.
4. Deklaracja nie ma zadnej mocy sprawczej, prawnej itd.
5. Szum wokol tego nic nieznaczacego zdarzenia dowodzi silnej presji na rugowanie z przestrzeni publicznej i medialnej wszelkich objawow religijnosci i deklaracji religijnych, a nawet o religii wspominania, co jest w sprzecznosci z teoretycznymi prawami wolnosci religijnej i sumienia.