Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 260436 razy)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1095 dnia: Wrzesień 25, 2018, 02:19:04 pm »
Zalecam ostatni wers...

... Lem – ustami profesora Dońdy – dowodzi, iż świat ludzki i w ogóle cała ewolucja „na błędzie stoi, albowiem błąd się błędem odciska, błędem obraca, błąd tworzy, aż losowość zamienia się w Los Świata”. Historia profesora – wraz z jej niespodziewanym zakończeniem: zagładą całej wyprodukowanej przez człowieka informacji i powrotem do epoki jaskiniowej – to zatem nie tylko historia błędu, ale też przypadku jako motoru przemian.

Przypadkowa zbieżność nazwisk? Nie sądzę...
Nie mam racji a i tak maździory witosieją w terpentynie!
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1096 dnia: Wrzesień 25, 2018, 02:27:18 pm »
https://fulbright.edu.pl/dr-aleksander-danda-nowym-czlonkiem-rady-komisji-fulbrighta/

Nauki humanistyczne w zakresie nauk o polityce? W istocie jak śwarnetyka ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1097 dnia: Wrzesień 28, 2018, 10:42:18 pm »
Trochę humoru naukowego:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2018, 10:52:49 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #1098 dnia: Wrzesień 30, 2018, 05:39:43 pm »
W sumie miałem do  "Zapaści..", ale po namyśle - nie taka znów zapaść...
Faworyci z kluczowych przedmiotów
Religia

Polski

Królowa

Tu więcej
https://gloswielkopolski.pl/nauczyciel-plakal-jak-poprawial-zdjecia-z-klasowek/ga/13415690/zd/30601074
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1099 dnia: Październik 04, 2018, 06:12:17 pm »
Dostarczyłeś mi kilku dobrych minut szczerego śmiechu, dzięki ;).

I, faktycznie:
po namyśle - nie taka znów zapaść...
Bo, primo - wygląda to miejscami na próby inteligentnego - modnie mówiąc - strollowania nauczyciela, a kiedy indziej - sprytnego odwołania się do jego sympatii (co w wypadku danej klasówki nie uratuje, ale na całościową ocenę może mieć już pośredni wpływ), a więc tacy znów głupi ci uczniowie nie są; secundo - stanowi pozytywny znak czasu, dowód, że stosunki uczeń-nauczyciel są dziś bardziej partnerskie i luzackie niż w czasach naszej młodości (kadet Pirx ani bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa" nawet by się nie odważyli pomyśleć o udzieleniu tego typu odpowiedzi, a dziś to przechodzi, i zdaje się bawić obie strony...).

Tymczasem jednak mocno zaskoczyło mnie TO:
https://www.pakamera.pl/akcesoria-muszki-krawaty-mucha-stanislaw-lem-1-nr2170919.htm
https://www.pakamera.pl/akcesoria-muszki-krawaty-mucha-stanislaw-lem-2-nr2143708.htm
Karnawał się zbliża, elegancka mucha może się przydać, ale żeby tak Lema pod szyją nosić? ???
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2018, 06:58:34 pm wysłana przez Q »

liv

• Global Moderator
  • God Member
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1101 dnia: Październik 11, 2018, 04:46:28 pm »
Jakoś w to nie wierzę.

Ale działo się dziś poważniej:
. Tu radziecka technika najpierw zawiodła, a potem nie zawiodła :) .
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1102 dnia: Październik 11, 2018, 05:34:07 pm »

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #1103 dnia: Październik 11, 2018, 05:40:45 pm »
Jakoś w to nie wierzę.
Dziurkujący rakietę Amerykanie wyglądają rzeczywiście niewiarygodnie, ale ta druga wersja też jest szokująca;

Początkowo informowano nieoficjalnie, że do usterki doszło na ziemi i pracownik, który odkrył niedoróbkę w postaci mikroszczeliny, zasklepił ją specjalnym klejem, toteż nie wykryto jej podczas prób hermetyczności statku. Usterka nie dawała o sobie znać także przez pierwsze dwa miesiące lotu orbitalnego. Potem jednak klej odpadł i odsłonił mikroszczelinę.

Ano działo - Bajko-nur mamy problem...
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 05:42:38 pm wysłana przez liv »

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1104 dnia: Październik 11, 2018, 07:32:18 pm »
W wersję, że zrobił to pracownik na ziemli jakoś szybciej uwierzę. A nawet powiedziałbym, to jest zgodne z naszym słowiańskim rodowodem - sam, jakbym taką dziurkę zrobił, to bym zalepił czym popadło i rżnął głupa :) . Druga sprawa, że nad tą dziurką może być nadbudowa - Rosjanie poniekąd trzymają Amerykańców za klejnoty, bo ci nie mają czym lecieć na stację. Taka dziurka, niezależnie od przyczyny powstania, po rzuceniu oskarżenia na Amerykańców, może być "słusznym powodem"" jakichś roszczeń Rosjan, którzy dzięki temu pretekstowi udają, że nie podkopują wyższych celów dla niższych (mieżdunarodnowo, kasmiczieskowo pragramma na rzecz niskiej geopolityki).
Ukłony, maziek

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1105 dnia: Październik 11, 2018, 07:47:15 pm »
Ta wiertarka z klejem to jest nie tylko "Pirx", ale czysty Lem, bo łatanie - co prawda betonem - wiadomo, a znów wiertarki - Tichy (scenicznie adaptowany, i kiepsko zrecenzowany, ale zawsze).

Natomiast czy sam fakt ew. pokątnego zatykania dziur przez pracownika jest taki szokujący? Rzekłbym, że doskonale wpisuje się w stereotypowe wyobrażenia nt. rosyjskiego programu kosmicznego:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1613.msg74796#msg74796

Zresztą z ową dziurą to ogólnie barwna historia - "Sergiej Prokopiew, który był dowódcą Sojuza, zalepił dziurkę trzema plastrami wykonanymi z gazy nasączonej żywicą.":
http://wyborcza.pl/7,75400,23931896,co-z-ta-dziura-w-sojuzie-nikt-jej-palcem-nie-zatyka-nie-martwcie.html

I nawet filmiki z tego są:

ps. Gdy szukałem powyższego znalazł mi się przypadkiem jeszcze ten - jak się popatrzy na gumowe uszczelki to i dziury nie szokują:

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 08:02:20 pm wysłana przez Q »

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1106 dnia: Październik 21, 2018, 12:00:23 am »
...co* też ludziom na pola spada:
https://www.fresnobee.com/news/local/article220259570.html

* zbiornik paliwa satelity Iridium, mianowicie

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #1107 dnia: Listopad 11, 2018, 06:37:35 pm »
Właściwe, to właśnie się dowiedziałem :)))
Czesław byłby zdumiony...który Czesław?
No właśnie
https://kultura.onet.pl/wiadomosci/tomasz-raczek-w-rezerwacji-film-ziemia-obiecana-zostal-wykastrowany/l3ykc0e
Sezon na zestawy z setką w tle, i niech se jest. Na górze linkowanego artykułu jest taki filmik "Rezerwacja" czy jakoś i tam też podobne zestawy - no, ale na 1:05 pani rzekła coś co wbiło mnie w grań (Grań też jest, ale Wera).
Chyba nawet bardziej to, że szacowne grono ani się zająknęło, ani poprawiło - to może jednak  jest właśnie tak?
A ja głupi... Dziwny jest ten świat  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 06:42:48 pm wysłana przez liv »

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1108 dnia: Listopad 20, 2018, 09:05:05 am »

Hokopoko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1109 dnia: Listopad 29, 2018, 02:37:40 pm »