Autor Wątek: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?  (Przeczytany 68955 razy)


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 08, 2016, 06:36:04 pm »
Chryste Panie, nie przy jedzeniu!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 08, 2016, 06:51:40 pm »
Chodzi o "brutalność" Hala i jej domniemane lęki.
Ona wcale się go nie boi, co zresztą werbalizuje. Jemu zaś się wydaję, że tak jest, choć to dzieje się wyłącznie w jego głowie, a ona go w tym podtrzymuje.
Mało tego, ona go uwodzi w sposób klasyczny, bazując na tym jego przewrażliwieniu - rozwiniętym "poczuciu odpowiedzialności". Podsłuchała kluczową rozmowę z Olafem, gdzie pojawił się wątek psychiki Hala i zauroczenia nią. Znała temat.
Mimo to, przyszła samotnie, pewnie w dezabilu, na basen, wiedząc, że on tam jest.
Tak postępuje osoba, która się boi?
Na basenie, choć mogła odejść, nie odchodzi i pozwala na pieszczoty. Zimna i milcząca ale bynajmniej, nie sparaliżowana lękiem. Nic na to nie wskazuje.

Wiesz co? Teraz mi się to jeszcze z jedną rzeczą skojarzyło. Z tymi osławionymi paranormalami (zwanymi też - dłużej - paranormal romance) gdzie to kobity ;) z wampirami, wilkołakami itp. jak piękna z bestią (odpryskiem tego pod realizm zamaskowanym jest ten sławetny "Earl Grey" czy jak mu tam ;), gdzie wąpierza przerobiono na młodocianego miliardera-sadystę, postać dalece bardziej życiową ;)). Znam kobiety z kręgów tzw. biznesowych co to poczytawszy takie historyje ;), a tkwiąc w średnio udanych małżeństwach zaczynały w romanse się wdawać, mocnych wrażeń szukać... I tak się zastanawiam czy z Eri nie jest podobnie (choć nic nie wiemy, by takie bzdurstwa czytała... chociaż... te bajki, któż wie jakie to bajki były? 8)), czy ona identycznych ekscytacji nie szuka. Bo, zobaczcie, tam jest jeszcze mąż, którego ona zostawia dość gładko, nie wiemy czy z poczuciem winy. A Bregga to się - na moje oko - ona jednak boi, chwilami nawet panicznie. Tylko... niekoniecznie jej to przeszkadza w czymkolwiek. Dostała bajkę na żywo i autentycznego potwora (bo Hal na tle betryzowanych to prawie jako ten wampir krwiochłonny) do kochania.
Boję się jednak myśleć co się stanie, gdy odkryje, że ten potwór - jak już niedobory z lat podróży międzygwiezdnej nadrobi - gotów również okazać się poczciwą ciapą (mimo muskulatury, dla której chciano w jego roli Schwarzeneggera osadzać).

Znaczy: mam wrażenie, że to nie jest zdrowy związek, z obu stron. Choć obojgu jakieś tam potrzeby zaspokaja.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2016, 07:37:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 08, 2016, 07:14:41 pm »
@ Ol
1. To dlaczego tutaj: http://forum.lem.pl/index.php?topic=1521.msg66041#msg66041
piszesz o starożytnym eposie babilońskim, nie o Lemowym "Gigameshu"?
Bo Ty tak napisałeś i przyjęłam, że bez czepiania o słówka - wiemy o czym gadka. A epos...też pewnie długi;)
i dalej on ją okrywa, utula itp.
Ufff...no właśnie o tym pisałam: basen, a potem jest cała noc w jednym łóżku. I gdzie tu gwałt? W ogóle jakaś forma przemocy?
Dopiero później jest ta ich pierwsza prawdziwa - co cytowałam.
Więc jak na wygłodniałego przemocowca chyba jednak się kontrolował;)

Puenta zastępcza to mi wcześniej przyszła ze Śląska...że to niby ta kultura ślll...;)))
https://www.youtube.com/watch?v=RT0-4qBTMrs
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 08, 2016, 07:24:37 pm »
@ Ol
Nie wierz nigdy mężczyźnie na słowo. Dawieriaj, no prawieriaj, jak rzekł prezydent Reagan gensekowi Gorbaczowowi na Islandii.
Co zaś się pana Freuda tyczy, to bystra Kasia w międzyczasie znalazła genialne szczegóły:

http://www.christies.com/features/Lucian-Freuds-Benefits-Supervisor-Resting-5994-3.aspx

Dodam, że trzeba tam w środku jeszcze kliknąć, żeby ujrzeć żywe zdjęcia później namalowanego. Pycha!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 08, 2016, 07:34:33 pm »
Ola, dopowiem tylko, że wnioski wyciągam nie z tego, że sam jestem facetem ani z "rozmów w szatni". Wnioski są czysto biologiczne. Oczywiście są różnice osobnicze, ale mimo wszystko wszyscy (minus in vitro) żyjący obecnie na tej planecie faceci mieli tatusiów, u których ten motór działał jak trzeba - znaczy w normie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 08, 2016, 07:37:47 pm »
Cytuj
Więc jak na wygłodniałego przemocowca chyba jednak się kontrolował;)
Przemocowca?!!!
Cacka się tak, że gdybym był kobietą w jego ramionach pogoniłbym na zbity - do świata bajek o złotowłosych i śpiących królewnach, by tam szeptał twe swoje szalone, bezsensowne, dziecinne słowa...  ;)
Cytuj
I tak się zastanawiam czy z Eri nie jest podobnie (choć nic nie wiemy, by takie bzdurstwa czytała... chociaż... te bajki, któż wie jakie to bajki były? 8)), czy ona identycznych ekscytacji nie szuka. Bo, zobaczcie, tam jest jeszcze mąż, którego ona zostawia dość gładko, nie wiemy czy z poczuciem winy.
Może tak być - (po dokończeniu rozdziału), lęk pojawia się u niej, gdy dociera, że Hal to na poważnie z tym dożywociem.  Chce gadać z mężem etc. - więc boi się o tego męża. A myślała, że to tylko mesk - cokolwiek ten mesk, ale wygląda na zalegalizowany skok w bok.
A potem boi się o jednego i drugiego (ryzykowna pogoń za samochodem H.) - taka rozdarta.
Ale bym był uparty - o siebie się nie boi. Zresztą, ciężko się to czyta.
Na jednej stronie - nie chcę, nie chcę - ona.
Kilka stron dalej - Ale ja tak nie chcę - on.
A chodzi o to samo.  :)
Jedno warte drugiego, ot  8)
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2016, 07:41:31 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 08, 2016, 07:50:02 pm »
mimo wszystko wszyscy (minus in vitro) żyjący obecnie na tej planecie faceci mieli tatusiów, u których ten motór działał jak trzeba - znaczy w normie.
A kobiety ich nie miały? Tych tatusiów ???
Cytuj
Oczywiście są różnice osobnicze
I o nie tutaj chodzi.
Cytuj
Więc jak na wygłodniałego przemocowca chyba jednak się kontrolował;)
Przemocowca?!!!
;D
Noo...: http://forum.lem.pl/index.php?topic=1521.msg66010#msg66010
Może to była przemoc werbalna?!;))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 08, 2016, 10:01:24 pm »
A kobiety ich nie miały? Tych tatusiów ???
Miały, ale te geny u kobit śpią.
Cytuj
I o nie tutaj chodzi.
One są poniżej istotności. To staram się powiedzieć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 08, 2016, 10:28:03 pm »
A kobiety ich nie miały? Tych tatusiów ???
Miały, ale te geny u kobit śpią.
Przepraszam, ale chyba nie rozumiem.
Które geny u kobiet śpią? Popędu seksualnego? I w ogóle jest coś tak wyizolowanego jak "gen popędu seksualnego"?
Cytuj
One są poniżej istotności. To staram się powiedzieć.
To się różnimy w opinii. Ja uważam, że różnice osobnicze w popędzie mają znaczenie jeśli chodzi o realizację tego popędu. Zwłaszcza poprzez gwałt.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 08, 2016, 10:43:30 pm »
Kobita to nie chłop. Trochę się różnią ;) . O to mi chodzi. Jak powiedziałem, nie mam śmiałości wypowiadać się o tych kwestiach u dam.

Chwilowo decyduje, oczywiście. Jak ni ma ochoty to ni ma. Ale że tak powiem obwiednia wykresu jest taka, że każdy facet kiedyś tam ma ochotę zdolną góry przenosić. Jeden mam non stop pewnie, a drugi raz na tydzień, a może na rok. Gdyby nie cechy nabyte, to w te dni bezwarunkowo rzucaliby się na baby, tylko jeden codziennie, a drugi raz na rok. Uważam, że po dostatecznie głębokim zniesieniu świadomości - bo tylko w niej te nabyte cechy tkwią - facet to gwałciciel, bo to siedzi głębiej. Nawet robaczki to potrafią. Oczywiście są tacy, którym niczego nie trzeba znosić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 08, 2016, 10:45:44 pm »
Jestem pod wrażeniem !!!
Pani Pirxowa zainicjowała wątek o książce pani profesor Agnieszki Gajewskiej "Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema". Książka rzuca zupełnie nowe światło na postać Mistrza - w aspekcie narodowości, Lwowa, Holokaustu i losów późniejszych. [Sygnalizowałem na Forum zaistnienie tej książki w sierpniu, ale pies z kulawa nogą...] Wątek doczekał się - cytuję - "0 Odpowiedzi i 12 Wyświetleń".
Potem (albo na odwrót) Pani Pirxowa zainicjowała wątek homoerotyczny, chtóren NATYCHMIAST zanotował 82 Odpowiedzi i 694 Wyświetleń
To jest coś, albo i jezd cóś!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 08, 2016, 10:49:09 pm »
Kobita to nie chłop. Trochę się różnią ;) . O to mi chodzi. Jak powiedziałem, nie mam śmiałości wypowiadać się o tych kwestiach u dam.
Ależ mnie nie chodzi o wypowiadanie się za kobiety. Napisałeś, że nie dziedziczymy jakiegoś genu albo on u nas nie działa. Konkret to był i nie ma związku ze śmiałością.
I nie odpowiedziałeś na moje pytanie - jaki to gen?
Oczywiście, że się różnimy - i całe szczęście:)
facet to gwałciciel, bo to siedzi głębiej.
;D
Ok - odpuszczam;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 08, 2016, 11:14:50 pm »
Cytuj
Książka rzuca zupełnie nowe światło na postać Mistrza - w aspekcie narodowośc
Był Ormianinem?  ;)
Cytuj
Uważam, że po dostatecznie głębokim zniesieniu świadomości - bo tylko w niej te nabyte cechy tkwią - facet to gwałciciel, bo to siedzi głębiej.
Chyba trochę zboczyłeś z gruntu twardej empirii, hę? Choć w sumie  - uważać możesz. ;)
Ale jak przesadzisz z tym uważaniem przeniosę Cię do katedry filologicznej.
Jakem lif.  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Powrót z gwiazd. Hal - Olaf. Wątek homoerotyczny?
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 08, 2016, 11:21:00 pm »
Zbok jeden!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )