Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1936985 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4350 dnia: Marca 03, 2016, 01:26:09 am »
Zwykle masz tendencję do przesłuchiwania szczególnie jeśli uznasz, że ktoś wypowiedział osąd a nie fakt. Gdybyś spytał co sądzę, to bym Ci powiedział co sądzę, ale jak pytasz czy wiem - to nie wiem. Jeśli to prawda ze sprzedażą czy przekazaniem listów to warunkiem mogło być odczekanie aż wszyscy zainteresowani przeniosą się do lepszego świata, 25 czy 50 lat - dość często stosowane w delikatnych sprawach, choć nie wiem, czy Biblioteka Narodowa ma prawo taką klauzulę podpisać. Ale przypuszczam, że powinna odpisać obywatelowi jak się zapyta, a zwłaszcza dziennikarzowi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4351 dnia: Marca 03, 2016, 08:39:07 am »
Z pokorą przyjmuję Twą reprymendę, postaram się poprawić i pytać Cię tak, jak sobie tego życzysz, czyli "co sądzisz", a nie "czy wiesz".
Ad rem: ja też nie wiem, ale na zdrowy rozum wydaje mi się (bardzo), że ustawa o BN (nawet do niej nie zaglądałem) nie daje BN takich uprawnień. Przypomnę, że instytucje publiczne mogą czynić tylko to, co mają prawem dozwolone (w odróżnieniu od instytucji prywatnych, w tym, obywateli, którzy mogą czynić wszystko, co nie jest prawem zakazane).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4352 dnia: Marca 03, 2016, 09:20:13 am »
Z pokorą przyjmuję Twą reprymendę, postaram się poprawić
Ale nie ma "z pokorą", do kąta!

Cytuj
Przypomnę, że instytucje publiczne mogą czynić tylko to, co mają prawem dozwolone
Naprawdę jest gdzieś wyrażona w przepisie taka zasada? Z moich obserwacji to najważniejsze instytucje publiczne jak sejm, senat, prezydent i w dół aż do urzędnika gminnego jadą po bandzie czasem spoza niej zdrowo wystając - i nie mówię tylko o polityce, i nie tylko o ostatnich czasach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4353 dnia: Marca 03, 2016, 10:34:41 am »
Nie wiem nic o "wyrażeniu w przepisie", natomiast słyszałem tę zasadę od wielu prawników. Poczekaj, spróbuję zadzwonić do pana profesora Strzembosza.
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4354 dnia: Marca 03, 2016, 10:43:20 am »
Tam ciągle zajęte, ale zadzwoniłem do innego sędziego i on potwierdził. Tej zasady nie ma na piśmie, lecz wielu innych zasad też nie ma na piśmie, a działają w sensie nazywanego kryterium, przy wydawaniu orzeczeń (SN, TK).
R.

pjes: czy ktoś zechce mi odpowiedzieć na pytanie w sprawie słońca na obrazie?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4355 dnia: Marca 03, 2016, 10:54:35 am »
Może przy wydawaniu orzeczeń SN i TK to i działają, ale w praktyce nie działają zupełnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4356 dnia: Marca 03, 2016, 12:00:19 pm »
Działają (funkcjonują) jako nazwy, na które orzecznictwo i edukacja obywatelska się powołuje. Praktyka co innego
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4357 dnia: Marca 03, 2016, 12:14:50 pm »
Nie oszukuj się, nie działają, skoro nie ma przepisu. Ponieważ na okrągło przepycham rozmaite sprawy przez urząd to uwierz mi, że w życiu nie zaobserwowałem, aby na tym szczeblu istniała "praworządność" w rozumieniu innym niż ochrona własnego tyłka aby nie podpaść.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4358 dnia: Marca 03, 2016, 12:21:57 pm »
Nie rozumiem Cię. Jak ksiądz Magdzie piszę,  jakim sensie "działają".
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4359 dnia: Marca 03, 2016, 12:27:44 pm »
Działają jako lanie wody. Tak samo jak bezpłatna służba zdrowia i bezpłatna edukacja. Mozesz to nazywać "działaniem", Polska wolna kraj!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4360 dnia: Marca 03, 2016, 01:05:52 pm »
Może u Ciebie (Hełm) nie działają szkoły i przychodnie, ale u mnie (Urwysynów) działają. Gdybyś był w potrzebie, to przyjeżdżaj, nawet Cię podkarmię i przenocuję za friko :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4361 dnia: Marca 03, 2016, 01:07:17 pm »
Czy ja napisałem, że nie działają?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4362 dnia: Marca 03, 2016, 02:42:20 pm »
Napisałeś, że działają tak samo jak bezpłatna służba zdrowia i bezpłatna edukacja. Możesz to nazywać "działaniem".
Dziękuję za zezwolenie.
Rozumiem, że u Was szkoły i przychodnie są "sprawne inaczej" :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4363 dnia: Marca 03, 2016, 02:53:49 pm »
Proszę, ale pamiętaj, że było jednorazowe!

Teoretycznie, weźmy taką służbę zdrowia, ona działa. W praktyce na niektóre sprawy trzeba czekać rok, albo i lepiej, jak ma być na NFZ. Chyba słyszałeś o tym zjawisku? Możesz twierdzić, że działa, a ja twierdzę, że jeśli ktoś ma problem z oczami, słuchem albo ortopedyczny to nie działa, chyba, że w tym sensie, że może delikwent sam wyzdrowieje albo kopnie w kalendarz. Podane przykłady z życia rodziny. Słuch przykładowo wizyta na NFZ w Kajetanach zapisy za rok. Cykl 3 wizyt osoby (słownie - trzech wizyt - 1 wizyta zapoznawcza 15 minut, 2 wizyta jakieś tam badania może w sumie 1h, 3 wizyta tomo, 1/2 godziny - własnie przebił 2 lata, a teraz cud - już za 2 tygodnie będzie opis tomo i "udało się cudem wcisnąć" na koniec marca wizytę w celu omówienia wyników, bo ktoś tam zrezygnował. Jeśli uważasz, że to jest działająca bezpłatna służba zdrowia to jesteś porządny obywatel :) .

Dlatego dla nie ona nie działa, bo jak mam problem z oczami (którymi pracuję) to nie będę czekał pół roku czy rok na kolejkę do zapisów do okulisty, tylko idę za kasę (200 zł) albo po znajomościach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4364 dnia: Marca 03, 2016, 03:07:08 pm »
Cytuj
nie działają, skoro nie ma przepisu.
Dlatego nie działają???
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )