Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1941344 razy)

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4110 dnia: Października 30, 2014, 12:31:06 pm »
Na Politechnice wisiał u Nas jakiś plakat, który kierował na tę stronę: http://lem-nano.pl/
W pierwszej chwili skojarzyło mi się to z "Odysem z Itaki" z "Próżni doskonałej". ktoś słyszał o tym projekcie? Czy zupełnie przypadkiem skrót ten składa się z liter L.E.M.?  ;)

Ania

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4111 dnia: Października 30, 2014, 01:27:49 pm »
Właśnie miałam o tym napisać. Też dzisiaj zobaczyłam ten plakat. Logiczny Ekstraktor Możliwości - L.E.M. wygląda to tak, jakby specjalnie nazwali to tak, żeby wyszedł skrót LEM.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4112 dnia: Października 30, 2014, 03:06:48 pm »
@ Sosnus & Ania: o których politechnikach mowa?
vosbm
pjes: ktoś mi znowu karmę zwędził!
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2014, 03:09:03 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Ania

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4113 dnia: Października 30, 2014, 09:45:43 pm »
W moim przypadku to Politechnika Gdańska. Z takich ciekawszych plakatów, które jeszcze dzisiaj na uczelni zauważyłam był plakat z hasłem "Wydziałowa budowa łazika". Zdaje się, że chodziło o skonstruowanie łazika na ten konkurs: http://urc.marssociety.org/

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4114 dnia: Października 31, 2014, 02:31:52 am »
A ja z Politechniki Łódzkiej. Jak już zeszło na życie uczelni, to zapraszam na zawody robotów Sumo Challenge, do łódzkiej Manufaktury, 15 listopada (sobota).
http://sumochallenge.eu/
Jakoś zawsze robotyka kojarzyła mi się z Lemem, lecz w praktyce nigdy nie udało mi się związać tego w jedną całość. Jeżeli ma ktoś pomysł na jakiś "Lemowski" akcent na te zawody, to chętnie posłucham ;) .
PS. Ktoś z łódzkich forumowiczów pojawi się na tych zawodach?

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4115 dnia: Listopada 01, 2014, 10:32:32 am »
pjes: ktoś mi znowu karmę zwędził!
Miałem Panu jeszcze zabrać, bo fajnie Pan reaguje, ale w święto umarlaków pozostaje tylko dodawać, same plusy ma smętarzu  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4116 dnia: Listopada 01, 2014, 10:56:27 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4118 dnia: Listopada 04, 2014, 08:26:48 pm »
Pisałeś o tym bezmózgim urzędniku ;), maźku, gdy spieraliśmy się o definicję cudu ;).

ps. Apropośnie - fantastyka rodzima karmiła się takimi przypadkami:

"- Nerki bez zarzutu - referował Adam wyniki badań. - Systematyczne wspomaganie dializą zapobiegło degradacji. Wątroba nieznacznie powiększona, zmienione enzymy wątrobowe, ale zważywszy okoliczności, to po prostu papieski cud!
- Bez przesady, doktorze, dobrze dobierałem odtrutki. Co dalej?
- Z głową gorzej. Komórki nerwowe się nie regenerują...
- Ale mogą przejmować funkcje poległych.
- Owszem, i dlatego podejrzewam, że myślisz już za pomocą szarych komórek z rdzenia kręgowego, bo w korze mózgowej same dziury. Rozległe ubytki w płatach czołowych i ciemieniowych przerośnięte tkanką glejową. Masz z mózgu budyń, krótko mówiąc. Ośrodki czucia, ruchu i mowy jeszcze się trzymają, ale nie bardzo wiem jak.
- Podobno Pasteur stracił po wylewie całą jedną półkulę, a jeszcze dokonywał odkryć naukowych.
- Jesteś Alef zdecydowanie większym geniuszem niż on...
- Aż tak?
- Technik od tomografu, jak zobaczył zdjęcia, był przekonany, że jesteś zupełnym warzywem. Wolałem nie mówić, że pacjenta stać jeszcze na wisielczy humor. Ogórki nie dowcipkują, a łączy cię z nimi zbliżona zawartość wody i komórek nerwowych.
- Medycyna zna takie przypadki, na przykład wodogłowia.
- Owszem, tylko za cholerę nie umie ich wytłumaczyć. Tu nawet papieski cud to za mało.
- Widać naprawdę nie z tego świata jesteśmy... A może tomograf nawalił?
- Szczerze mówiąc, wolę w to wierzyć. Alternatywą jest zombi erudyta..."

Konrad T. Lewandowski "Prawo serii"
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2014, 08:53:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4119 dnia: Listopada 20, 2014, 07:26:17 pm »
Pan Jezus: Kto ma uszy do słuchania (i zna angielski - dusza pyskata) - niech słucha:

Marszałek Sejmu wygłosi na Harvardzie wykład o przyszłości Ukrainy

Dziś, 20 listopada o godz. 22.15 czasu polskiego marszałek Sejmu Radosław Sikorski wygłosi wykład na Uniwersytecie Harvarda pt.: „A Future for Ukraine: Lessons from Poland”.
Wystąpienie ma być poświęcone m.in. możliwościom wykorzystania doświadczeń polskiej transformacji przez Ukrainę. Marszałek Sikorski poruszy też kwestię niezbędnych reform oraz wyzwań towarzyszących przemianom ustrojowym.

Link do transmisji: http://new.livestream.com/accounts/7639591/events/3596567 

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu
Press Office, Chancellery of the Sejm
Tel/Ph. (+48) (22) 694 22 31, 621 11 50,
               694 10 86, 694 21 17, 694 24 42
Fax      (+48) 22 694 23 06, (+48) 22 694 14 46
e-mail:  bpr@sejm.gov.pl

vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4120 dnia: Listopada 20, 2014, 08:20:33 pm »
Hehe nie mogię, niech skonam, niech mnie kule biją, jakich czasów dożyłem, podobnież prawicowce zaszturmowały PKW a teraz ją okupują :) . Czego się spodziewają? Ja rozumiem, że są ludzie co lubieją szturmować, najlepiej z pochodniami, ale bitów cholera nie widać gołym okiem i rencami nie da się złapać :) . Czyżby chodziło o plakietką organizacyjną ala za marsz na Berlin :) ? Kurde la piżą - szczypię się i nie pomaga...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4121 dnia: Listopada 20, 2014, 10:12:33 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2197
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4122 dnia: Listopada 21, 2014, 12:01:36 am »
Hehe nie mogię, niech skonam, niech mnie kule biją, jakich czasów dożyłem, podobnież prawicowce zaszturmowały PKW a teraz ją okupują :) . Czego się spodziewają? Ja rozumiem, że są ludzie co lubieją szturmować, najlepiej z pochodniami, ale bitów cholera nie widać gołym okiem i rencami nie da się złapać :) . Czyżby chodziło o plakietką organizacyjną ala za marsz na Berlin :) ? Kurde la piżą - szczypię się i nie pomaga...
bity już dawno nieaktualne. Tera zajęli liczydła.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4123 dnia: Listopada 21, 2014, 07:44:36 pm »
Naruszenie miru domowego? Jednak moje państwo istnieje tylko teoretycznie. Sądziłem że to bezpośredni atak na jedną z najważniejszych instytucji państwa, w zasadzie w pewien sposób najważniejszą, a to tylko "naruszenie miru domowego"? Czyli nie będzie darcia pasów ze skóry na żywca i posypywania solą? Jestem zawiedziony...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4124 dnia: Listopada 21, 2014, 11:12:57 pm »
Hehe nie mogię, niech skonam, niech mnie kule biją, jakich czasów dożyłem, podobnież prawicowce zaszturmowały PKW a teraz ją okupują :) . Czego się spodziewają? Ja rozumiem, że są ludzie co lubieją szturmować, najlepiej z pochodniami, ale bitów cholera nie widać gołym okiem i rencami nie da się złapać :) . Czyżby chodziło o plakietką organizacyjną ala za marsz na Berlin :) ? Kurde la piżą - szczypię się i nie pomaga...
To jest jedyna rzecz, jaka Cie rozsmieszyla przy okazji tych wyborow? 8)