Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923064 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4050 dnia: Czerwca 13, 2014, 09:10:30 pm »
Kretyn i młotek jest od Ciebie, nie ode mnie. Znam jednego gościa co by napisał na to "przez grzeczność nie zaprzeczę" (ale to nie ja :) ). Nie pytaj mnie, dlaczego biję żonę (to znaczy: nie przypisuj mi na zasadzie pytania intencji, jakich nie miałem. a które Ty sobie wymyśliłeś). Gdybym Cię uważał za kretyna i młotka, to bym z Tobą nie dyskutował. Argumenty są jasno wyłożone w dwóch czy trzech ostatnich moich "znaczących" wpisach i nie mogłeś ich przeoczyć:

Istotą konwersacji (rozumnej) jest dostrzeżenie (postawienie) problemu, pośród przenośni i luźnej gadki. Dowolny postawiony już (sformalizowany) problem komputer rozwiąże szybciej od człowieka. Dlatego nie widzę różnicy między TT a TD.

IMO różnica między rozwiązaniem problemu polegającego na określeniu, co ma na myśli rozmówca a podaniem rozwiązania problemu nie istnieje - a jeśli istnieje to ze wskazaniem na pierwsze.

Jeśli powiem zagwoździło mi ściek w kambuzie a gumowy cycek nie radzi to przypuszczam chwilowo żaden komputer nie załapie - a Ty sądzę od razu. Podanie sensownego rozwiązania problemu - o ile go określono - jest banalne i wymaga od komputera odwołania się do bazy. Nie wierzysz - to wpisz w gugla "jak przepchać zlew". A wpisz "zagwoździło mi ściek w kambuzie a gumowy cycek nie radzi". W najlepszym wypadku zobaczysz jakieś cycki, co w sumie można uznać za wartość dodaną. Zlew zbyt banalny? To wpisz "rzuciła mnie dziewczyna, jak ją odzyskać" albo "chcę sikać na zielono, co robić", "zgrzeszyłem i boję się pójść do spowiedzi" itd.

Ja nie sugerowałem ani przez moment, że gugl może zdać TT a tylko, że jeśli wyspecyfikować dobrze problem, to każdy komputer sobie z nim poradzi - o ile rozwiązanie ma w bazie... Gugl ma w bazie bardzo dużo rozwiązań, więc jeśli się dobrze zapytać, to można znaleźć odpowiednie. Jakość odpowiedzi zależy od jakości pytania, czyli myslenie spoczywa na człowieku, bo gugl nie rozumie, o co chodzi. Ale udzieli właściwej odpowiedzi, o ile tylko ma ją w bazie. Tak więc problemem nie jest odpowiedzieć na wyspecyfikowany problem - a jego specyfikacja. Dlatego uważam, że nie ma różnicy między TT a TD.


Skoro z tym nie dyskutujesz, tylko powtarzasz swoje bez żadnych argumentów - to co mogę myśleć, skoro NIE uważam Cię za kretyna i młotka :) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4051 dnia: Czerwca 13, 2014, 09:46:19 pm »
Być może rozmawiamy o różnych sprawach. Ja chcę rozmawiać o różnicy między defincją Turinga a definicją Damiana. Ja ją widzę, ale Ty piszesz: "nie widzę różnicy między TT a TD" (powód niewidzenia, to odrębna sprawa). Na pewno, na sto procent nie widzsz,a to w potocznym języko oznacza, iż uważasz, że różnicy nie ma.
Podałem swoje źródła tych definicji (wiki i blog), a teraz Ty podaj swoje, i porównajmy. A zwłaszcza niech porównają i ocenią postronni obserwatorzy, Forumowicze :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4052 dnia: Czerwca 13, 2014, 10:41:22 pm »
Jak to było - sam się miksuj.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4053 dnia: Czerwca 13, 2014, 10:57:58 pm »
No to - na rzeczowe argumenty oraz logikę dwuwartościową - sromotnie przerżnąłeś.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4054 dnia: Czerwca 13, 2014, 11:40:19 pm »
Z całą pewnością, skoro tak zadekretowałeś.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4055 dnia: Czerwca 13, 2014, 11:59:55 pm »
Nic się nie stało!
Hiszpanie, nic się nie stało!!
Nic się nie staaało!!!
To tylko Maziek dał ciało...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2014, 07:19:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4057 dnia: Czerwca 25, 2014, 10:08:04 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4058 dnia: Lipca 03, 2014, 02:14:12 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4059 dnia: Lipca 03, 2014, 07:26:34 pm »
Nomiacje do Zajdla

Apriorycznie kibicuję Sapkowskiemu, choć "Szczęśliwa ziemia" Orbitowskiego nawet mnie wciągnęła (ze względu na element niefantastyczny dodam; w sumie jak to jest fantastyka, to "Rok śmierci Ricarda Reisa" mógłby zamiast Nobla dostać Hugo).

Tylko co to za nagroda, skoro Lem jej nie dostał (choćby na zasadzie retronagrody czy GrandMastera)...

spektakle/dyktanda

Bardzo ambitne zamierzenie, zważywszy na materiał wyjściowy. Kiedyś widziałem przedstawienie na podstawie - mającego charakter narratorskiego monologu - fragmentu wyjętego z "Matki Nocy" Vonneguta, bardzo eksperymentalne, ale - na mój ówczesny, dwudziestoparoletni, gust - wyszło. Może i oni dadzą radę?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4060 dnia: Lipca 20, 2014, 11:32:22 pm »
Taka informacja:
http://www.wired.com/2014/03/warka-water-africa/
http://gadzetomania.pl/1537,woda-pozyskiwana-z-powietrza-wynalazek-fremenow-z-diuny-istnieje-naprawde
Jeśli rzecz okaże się skuteczna, to przy prostocie zastosowanej technologii będzie trzeba to rozwiązanie uznać za genialne. O to właśnie chodzi, o proste sposoby na najbardziej podstawowe bytowe problemy.

Trzymam kciuki, by się to udało. I czekam na potwierdzenie funkcjonalności, by móc złożyć niski ukłon przed Vittorim.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4061 dnia: Lipca 20, 2014, 11:38:31 pm »
Przyłączam się do Pana z dobrymi życzeniami, mister Kju, lecz zachowuję wyraźnie większy sceptycyzm :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4062 dnia: Lipca 20, 2014, 11:49:32 pm »
To tak dla równowagi. Wolę wyjść na naiwnego optymistę, mimo wszystko, niż zadręczać się ogólnym czarnowidztwem ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4063 dnia: Lipca 21, 2014, 11:57:17 pm »
Sceptycyzm nieuzasadniony gdyz tego typu instalacje funkcjonuja od dawna tylko widocznie nikt z tej gadzetomanii o nich nie czytal.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4064 dnia: Lipca 24, 2014, 01:10:18 am »
...że nasza najlepsza uczelnia (czyli Uniwersytet Warszawski) została sklasyfikowana (wg rankingu CWUR - The Center for World University Rankings) na 419 miejscu (na 1000).
Podczepiło się jeszcze 8 innych - polskich - z czego UŚl dziwi;):
Wśród polskich uczelni najwyższe miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, który zajął 419. miejsce. Nieco dalej - na 479. miejscu - znalazł się Uniwersytet Jagielloński. Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie uplasowała się na 653. miejscu, Politechnika Warszawska na 688. miejscu, a Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu na 878. miejscu. Cztery uczelnie znalazły się w ostatniej setce zestawienia. Na 914. miejscu uplasował się Uniwersytet Wrocławski, na 918 miejscu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, na 922. Politechnika Wrocławska, a na 954. miejscu Uniwersytet Śląski.
http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1184065,Edukacja-na-swiecie-Polskie-uczelnie-dopiero-w-piatej-setce
Tutaj można sprawdzić całość - metodologię, rank wg listy światowej, kontynentalnej...:
http://cwur.org/

Za to mamy najdłuższą kaszankę świata... ::)
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182331,Polacy-przygotowali-najdluzsza-kaszanke-swiata
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)