Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923371 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3960 dnia: Marca 18, 2014, 11:19:40 am »
Nie ma odwrotu. Znaczy jest i w te, i wewte. Nie mam czasu czytać co zalinkowałeś więc tylko szybko:
Zaobserwowano skutek, za jaki może odpowiadać inflacja (polaryzacja "najstarszego światła" - promieniowania reliktowego). Ten skutek jest wywołany (jak sadzą autorzy doniesienia) tym, że inflacja wywołała fale grawitacyjne, które "pokręciły" to światło. Jedno z drugim (inflacja i fale) jest nierozerwalnie związane (wg teorii ma się rozumieć). Tak więc z punktu widzenia teorii stwierdzenie jednego implikuje obecność drugiego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3961 dnia: Marca 18, 2014, 03:31:39 pm »
Kosmologia tautologiczna?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3962 dnia: Marca 18, 2014, 05:48:28 pm »
Tautologia kosmiczna :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3963 dnia: Marca 18, 2014, 06:37:02 pm »
Ja tam się cieszę... Pośrednio potwierdzają tym sposobem istnienie grawitonów, których w "StarTreku" pełno  8)


ps. maźku, jak czytać to z pierwszej ręki - tu jest wszystko:
http://bicepkeck.org/index.html
z czego TO bodaj kluczowe:
http://bicepkeck.org/b2_respap_arxiv_v1.pdf
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3964 dnia: Marca 18, 2014, 07:10:54 pm »
Nie ma obrazków - nie czytam :) . Strona musi jakoś wyglądać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3965 dnia: Marca 22, 2014, 01:20:22 am »
Właśnie się dowiedziałem...
Że gdzieś, kiedyś odbyło się coś takiego: http://poznan.culturowo.pl/lem-o-plynnej-granicy-miedzy-czlowiekiem-a-maszyna-wyklad-prof-antoniego-smuszkiewicza-e30654/
Jak myślicie, czy istnieje jakieś nagranie z tego wykładu? Chętnie bym to zobaczył. A stronę tę przez przypadek mi google podrzuciło...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3967 dnia: Marca 27, 2014, 04:15:34 am »
Ja niestety nie mam nawet czarno-białej ilustracji. Ale nowinę mam bardziej niezwykłą (na mój gust) i czarno na białym właśnie się dowiedziałem, że:
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3806
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3968 dnia: Marca 27, 2014, 09:31:22 am »
Bez guglania przychodzi mi natychmiast na myśl katastrofa w tej epoce technicznej, kiedy to wraku nie znaleziono, mimo że samolot zaginął nad lądem - katastrofa w Andach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3969 dnia: Marca 27, 2014, 09:57:52 am »
Jeśli masz na myśli kanibalizm, to wrak znaleziono jak najbardziej.
s.
Ty, ale może odniósłbyś się do tej mojej rewelacji?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3970 dnia: Marca 27, 2014, 10:24:11 am »
Wraku nie znaleziono w trakcie akcji poszukiwawczej. Rozbitkowie gdy dotarli do siedzib ludzkich po (na pamięć) 75 dniach od katastrofy wskazali, gdzie leży. Dla mnie to istotna różnica znaleźć coś - a zostać poinformowanym, gdzie to leży.

Merytorycznie to masz rację co do idei, zresztą tego typu systemy działają (ale nie są wymagane). Rzecz w tym, że nie wiemy na razie nic o tym, czy w tym wypadku system został wyłączony, czy też nastąpiła rzadka awaria i tak dalej. Jeśli było to celowe działanie to przypuszczam, że trudno się przed takim zabezpieczyć. A jeśli jakaś rzadka awaria to takie też zawsze będą występowały ale trzeba podkreślić, że wciąż decyduje czynnik ludzki jako podstawowy powód katastrof lotniczych (np. Helios Airways 2005, Air France 2009 czy z naszego podwórka Mirosławiec i Smoleńsk). W związku z tym, o czym nie wiem za wiele, pytanie ile pieniędzy by to kosztowało. W końcu chodzi o jeden przypadek (jeden jak sam piszesz, pewnie nie masz racji co do liczby, ale statystycznie mieścisz się w normie).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3971 dnia: Marca 27, 2014, 10:42:39 am »
Moi kapitanowie,  wbrew Tobie:
Cytuj
zresztą tego typu systemy działają (ale nie są wymagane).
mówią jakby co innego: tego typu systemów nie ma (zainstalowanych w samolotach), a jeśli fizycznie nie istnieją, to nie mogą działać. Tego typu systemy są banalne do stworzenia, ale ani jeden nie został stworzony. Może teraz?
s.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2014, 10:44:17 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3972 dnia: Marca 27, 2014, 11:22:32 am »
Pokaż kapitanom to.

Idea, aby odbiornik GPS wysyłał swoją nazwę i pozycję przez telefon komórkowy/satelitarny bądź radiowo jest prosta i dostępna w dziesiątkach jeśli nie setkach gotowych do zainstalowania urządzeń, które powszechnie montują sobie dziani faceci w swoich porszakach albo właściciele ciężarówek. Dlaczego nie jest to obowiązkowe w samolotach pasażerskich nie wiem. Przypuszczam, że istotne mogą być procedura, koszt i złożoność integracji z istniejącym systemem kontroli lotów. Nie jest to mój konik ale czytałem kilka artykułów w prasie pop-n, z których wynika, że te systemy są już tak złożone, że samoindukują się w nich błędy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3973 dnia: Marca 27, 2014, 11:26:12 am »
Pan o jednym, ja o drugim.
JA mówię, że taki postulowany przeze mnie system NIE ISTNIEJE - ani fizycznie, ani prawnie. Ty zaś mówisz o czymś innym.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3974 dnia: Marca 27, 2014, 11:32:48 am »
Skoro tak uważasz...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).