Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1936543 razy)

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3900 dnia: Listopada 15, 2013, 09:16:28 pm »
http://www.wprost.pl/ar/425044/Wegry-dziecko-urodzilo-sie-trzy-miesiace-po-smierci-matki/ - nius może wczorajszy, ale taki dość eSeFowy moim zdaniem. Kiedy się doczekamy sztucznych macic?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3901 dnia: Listopada 16, 2013, 01:57:09 am »
Prawie jak "Fiasko":
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14953176,Najstarsza_istota_na_swiecie_mogla_miec_nawet_507.html
http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/10447117/Worlds-oldest-creature-was-507...but-scientists-killed-it.html

ps. Co do sztucznych macic to sprawa jest złożona, bo ponoć bez bodźców płynących z ciała matki układ nerwowy płodu nie tak by się kształtował... Ale z czasem pewnie i na to zaradzą...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3902 dnia: Listopada 16, 2013, 09:35:00 am »
Artykuł błędny o rzędy wielkości ;) ... Pamiętałem, że są robakopodobne stwory, o których sądzi się, że w wodach arktycznych dożywają 10 tysięcy lat i szukanie tego doprowadziło mnie tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_long-living_organisms

P.S. - a to niesamowite...
http://www.seas.harvard.edu/news/2013/11/synaptic-transistor-learns-while-it-computes
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2013, 09:44:21 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3903 dnia: Listopada 22, 2013, 12:05:48 pm »
Jeszcze o o komputerach kwantowych. Jak pamiętam troszkę się droczyliśmy ze sobą, czy takie coś w ogóle jest możliwe i jeśli nawet teoretycznie możliwe - to za ile set lat.
http://io9.com/what-will-nasa-be-doing-with-its-new-quantum-computer-1468333514

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3904 dnia: Listopada 22, 2013, 04:55:56 pm »
No no, jes postęp...

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3905 dnia: Listopada 23, 2013, 03:52:19 pm »
Jeszcze o o komputerach kwantowych.
To ma być "kwantowy" przewody-światłowody na opaski mocowane. Raczej wygląda na nowoczesną "bimbrownicę". Chłodzenie jeszcze poniżej zera absolutnego, to jednak przeważa szalę. Ja natomiast pragnę poinformować, że mamy nowego mistrza świata. Z wielu filmików o nim, wybrałem taki Magnus Carlsen Becomes the World's Youngest Grandmaster (at the time)
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2013, 04:07:17 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3906 dnia: Listopada 24, 2013, 01:58:30 am »
...że Terry Jones musi spłacić hipotekę i znowu ma ruszyć Latający Cyrk:)
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/981929,Wielki-powrot-Monty-Pythona-Zejdziemy-sie-i-opracujemy-show
Czy wielki...się okaże...mam w pamięci Rysia ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3907 dnia: Listopada 24, 2013, 02:21:13 am »
Jeszcze o o komputerach kwantowych.
To ma być "kwantowy" przewody-światłowody na opaski mocowane. Raczej wygląda na nowoczesną "bimbrownicę". Chłodzenie jeszcze poniżej zera absolutnego, to jednak przeważa szalę.
Jeśli tam rzeczywiście jest 512 qubitów, to już można na tym robić rzeczy, o których Twojemu komputerowi się nie śniło:)
(A masz coś do bimbrownic? Śmiem twierdzić, że także można na nich robić rzeczy o któryc Twojemu komputerowi...)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3908 dnia: Listopada 25, 2013, 11:57:21 am »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3909 dnia: Listopada 28, 2013, 02:50:58 pm »
Moja główna reakcja na to jest taka, że cholera mam preprint wrzucić na arXiv i ciągle o nim zapominam. Damn.
No czytam już ten papier Maynarda, ale nie obiecuję, że wytrzymam cały dowód, bo to 20 stron:) No ale fajny rezultat, przynajmniej ten Zhanga...
Dzięki!

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3910 dnia: Grudnia 10, 2013, 06:41:52 pm »
Dziesięć stron temu pokazały się tu zdjęcia z panem Wiktorem Jazniewiczem, naszym UL (Ukochanym Lemologiem), i dlatego TU wrzucę dwa urle [BTW: czy ktoś pamięta takie opowiadanie drukowane w latach pięćdziesiątych, bodaj w "Przekroju", z podobnym słowem? ZORL, kot przestrzeni...], których robienia nauczyła mnię dziś nasza Ślązaczka, za co dzięki skolan (a o Śląsku jeszcze dzisiaj tu: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3382.

Oto foty:
 


To jest zdjęcie ukazujące wstępna fazę zaszczycającej wizyty pana Wiktora, ktory po zjedzeniu czarnej polewki (Maziek) i wypiciu trzech flaszeczek stał się druhem-bratem Wiktorem albo Wicią (ale osochozi?)
Wiktor przyjechał tu do Krakowa na okresowy (co cztery lata, jak Olimpiada, a może co dwa, bo zapomniałem) Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej organizowany przez Państwo Polskie (MSZ?) i to jest straszna frajda, bo dwustu Japończyków, Eskimosów, Aborygenów i Amerykanów z całego świata pod Wawelem mają przez kilka dni żarcie, spanie i imprezy kulturalne za friko!!! O sesjach kongresowych nie wspomnę, bo się na tym znam, ale imprezowanie bardzo mi podeszło. A gdy po tych paru dniach przejąłem na peronie (patrz zdjęcie)powracającego Wiktora ("powracającemu wynajmę"...) i zaprosiłem go na kawę, gdzie pokazywał przepiękny kolorowy neseser kupiony dla córki; gdzieś jest to zdjęcie wzięte za obraz pop-art, to wtedy się wygłupiłem strasznie, ponieważ myślami byłem bardzo daleko, i pytam: Wiktor, a jak wy się wszyscy tam porozumiewacie, po angielsku? A ten na mnie spojrzał z politowaniem, i mówi: po polsku, Staszek, po POLSKU (...tępoto jedna - ale to chyba w myślach..)
Tego drugiego zdjęcia nie umiem zmniejszyć, żeby wyszlo tak jak pierwsze, niestety:


Dostojny Lemolog ofiarował mi przepięknie wydaną książkę (gdzieś tu jest zdjęcie; Boże, żeby można było te zdjęcia wszystkie umieścić w jednym miejscu, obok siebie; dałbym dużą wedlowską...) oraz zupełnie niezwykłą rzecz, mianowicie kartkę papieru, z treścią-tabelą, zatytułowaną tak: "Tab. 2. Zestawienie najważniejszych adresatów korespondencji Stanisława Lema". Zanim podam fascynujące szczegóły, to spytam: czy ta tabela jest gdzieś na stronie www.solaris.lem.pl, jeśli zaś tak - to gdzie?
Będę miał dla Państwa zagadkę Lemoniadową za średnią wedlowską!!!
VOSBM
[c.d.n]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2013, 10:00:27 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3911 dnia: Grudnia 16, 2013, 10:12:39 pm »
Dochodzimy do sytuacji, w której wymyślenie tekstu naukowego na prima-aprilis będzie graniczyło z niemożliwością. Dziś trafiłem na takie coś... I jak napisano w artykule, ja także "nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę"...

http://gizmodo.com/5843117/scientists-reconstruct-video-clips-from-brain-activity
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3912 dnia: Grudnia 16, 2013, 10:39:05 pm »
A kto był autorem (pierwszym, prawdziwym, oryginalnym) slawnej tezy, iż dostatecznie zaawansowana technika jest nieodróżnialna od magii?
vosbm
pjes: zapomniałem o guglach, które podają, że to trzecie prawo Clarke'a!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2013, 10:46:55 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2013, 01:23:07 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3914 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:42:45 am »
To mi się podoba, mnie często swędzą pięty ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).