Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1922958 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3690 dnia: Marca 17, 2013, 06:04:40 pm »
No własnie o tym mówię (odnośnie tego co piszesz o sekwencjonowaniu). Przy czym można liczyć raczej na jakieś szczątki. Ale gdyby zostały rozpoznane jakieś geny to już byłoby coś, bo geny ewoluowały i np. enzym oddechowy bakterii różni się podstawieniami od enzymu ssaka. Jeśliby wyszedł gdzieś pośrodku drzewa rodowego, no to wiadomo, że jest pochodną. Jeśliby zaś inne aminokwasy były kodowane przez inne trójki czy w ogóle jeszcze głębsze różnice by wystąpiły (z tych tam pięciu czy sześciu bodaj wyróżników kodu genetycznego, że jest trójkowy, jednoznaczny, niezachodzący, uniwersalny itd.) to wówczas musiałby pochodzić spoza Ziemi. Na organizmy zdolne do przeżycia na innej planecie typuje się archebakterie a głównie ekstremofile. Te, które uważa się za najbardziej pierwotne są ścisłymi anaerobami, co jest zrozumiałe, zakładając, że powstały jako pierwsze w beztlenowych warunkach młodej planety. A do życia z kolei potrzebują siarki czy innych niewyszukanych związków rozpuszczonych w gorącej wodzie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3691 dnia: Marca 21, 2013, 03:39:44 pm »
Z przykrością zawiadamiam, że moja ulubiona strona internetowa niniwa2 przestała istnieć (chwilowo?)

Nic w przyrodzie nie ginie ;):
http://filip.rembialkowski.net/niniwa2/index.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3692 dnia: Marca 21, 2013, 08:34:27 pm »
No, to milusio.
Dzięki. :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3693 dnia: Marca 22, 2013, 12:04:16 am »
Wow. Chyba jestem za młody, kim jest autor tej strony?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3694 dnia: Marca 22, 2013, 01:49:33 pm »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3695 dnia: Marca 22, 2013, 04:28:34 pm »
Poza ostatnim akapitem wygląda to zupełnie jak biografia na moją miarę ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3696 dnia: Kwietnia 11, 2013, 11:56:05 pm »
Że będę go miał do końca:
To że Windows XP w marcu 2013 roku według firmy analitycznej Net Applications obecny jest na niemal 40% wszystkich komputerów, które łączą się z Internetem wskazuje na to, że wciąż duża grupa konsumentów w nowszych wersjach systemów serii Windows nie widzą niczego, co miałoby ich skłonić do porzucenia "Ikspeka". Windows XP ma już ponad dekadę i jest to dowód na to, że jest wyjątkowy. 11 lat w branży komputerowej to szmat czasu, gdy za optymalną "żywotność" przeciętnego komputera osobistego uznaje się okres od 3 do 4 lat.
Dobranoc :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3697 dnia: Kwietnia 12, 2013, 12:39:13 am »
Pono za rok skończy się wsparcie techniczne dla xp.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3698 dnia: Kwietnia 12, 2013, 03:09:08 am »
Zacytowałem celowo tylko fragment tej http://pclab.pl/news52875.html wiadomości, bo tylko on wydaje mi się ważny.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3699 dnia: Kwietnia 12, 2013, 11:04:12 pm »
A ja sie wlasnie dowiedzialem, ze wiecej ludzi bylo w kosmosie, niz w oceanie, ponizej jego sredniej glebokosci. Swoja droga to glupie, ze o tyle wiecej srodkow i energii przeznacza sie na badanie sfery tak odleglej.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3700 dnia: Kwietnia 12, 2013, 11:21:22 pm »
Jak liczono średnią ;) ... ?

A poważnie to techniczne wyzwania mają się nijak. W przestrzeń można wyjść w foliowym worku, a na każde 1000 m głębokości dodatkowe 100 kg ciśnie na 1 cm2... Ostatnio czytałem o Camerona -  jego batyskaf obliczony był na 1140 atmosfer a ciśnienie tam gdzie dotarł wynosiło 1020. Niewielki naddatek... W inżynierii standardowy margines to jest powiedzmy 20% co najmniej, i to w znanych, wielokrotnie budowanych rodzajach konstrukcji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3701 dnia: Kwietnia 16, 2013, 09:58:08 pm »
1. http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2737
2. Wiedziałem ten niezwykły film Camerona. To się w pale nie mieści!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3702 dnia: Kwietnia 16, 2013, 10:42:38 pm »
napisauem kiedyś jeden z najlepszych postów w życiu i jedną z rół grau w nim batyskaf trieste, może gdzieś odgrzebię.
a i faktycznie w cywilizowanych krajach powinny być kary pieniężne za oszustwa, ale nie więzienie..
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2013, 06:07:46 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3704 dnia: Kwietnia 23, 2013, 09:17:00 pm »
Jak liczono średnią ;) ... ?

A poważnie to techniczne wyzwania mają się nijak. W przestrzeń można wyjść w foliowym worku, a na każde 1000 m głębokości dodatkowe 100 kg ciśnie na 1 cm2... Ostatnio czytałem o Camerona -  jego batyskaf obliczony był na 1140 atmosfer a ciśnienie tam gdzie dotarł wynosiło 1020. Niewielki naddatek... W inżynierii standardowy margines to jest powiedzmy 20% co najmniej, i to w znanych, wielokrotnie budowanych rodzajach konstrukcji.
Wolne zarty. Na dno Rowu Marianskiego zeszli w 1960, wiec mozna. Samo wyjscie w przestrzen moze i byc tansze, ale caly program zeby sie tam dostac, z pewnoscia nie.