Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1944099 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3540 dnia: Listopada 28, 2012, 10:09:50 pm »
A jaki jest cel (tego) wydania PMS?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3541 dnia: Listopada 28, 2012, 10:28:23 pm »
Przypuszczam, że merkantylny.
Ale mogę Ci odłożyć gratis jeden egzemplarz okazowy...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3542 dnia: Listopada 28, 2012, 10:33:57 pm »
Poniekad w temacie:
http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/80501,w-poszukiwaniu-sprawiedliwego-zyda

Jeśli  inicjatywę traktować serio, to czemu nie, pomoc bliźnim należy nagradzać... Inna rzecz, że nie jestem pewien, czy autorowi tekstu chodzi o to (bo inaczej pewno by se pogrzebał np. w M.J. Chodakiewicz, "Po zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947", IPN, Warszawa 2008, gdzie przykładów znajdzie sporo), czy o neoendecki dym.

A właśnie... To Twoje zainteresowanie tematyką żydowską to, rozumiem, z racji pochodzenia Lema? ::)

A jaki jest cel (tego) wydania PMS?

Piękny skrót Ci wyszedł, ładnie podkreślający wybuchowość lektury... ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2012, 10:35:50 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3543 dnia: Listopada 28, 2012, 10:41:27 pm »
W tam wybuchowość... zwietrzała mocno.

Że merkantylny cel jest to się domyślam, ale z jakich pozycji? Czysta kasa czy "w celu"? Za gratis dzięki, gdybyś był redaktorem Playboya, to oczywiście pamiętaj o mnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3544 dnia: Listopada 28, 2012, 11:03:35 pm »
Cytuj
Właśnie się dowiedziałem, że mam redakcyjnie przygotować wstęp do nowej polskiej edycji "Protokołów Mędrców Syjonu". Co robić?
VOSM
Iście leninowskie pytanie. :)
Przeca już zrobione. Pierwsze wydanie 1992 i sporo wznowień.
http://histmag.org/Janusz-Tazbir-Protokoly-Medrcow-Syjonu.-Autentyk-czy-falsyfikat-7021
I solidny wstęp i cały tekst.
Cytuj
A jaki jest cel (tego) wydania PMS?
Tak jak oryginału. Cele zna Rosja, coś mi się czuje.
 Ostatnio bardzo komuś zależy na odbudowaniu skrajnej prawicy. Chyba pretekst potrzebny. Pytanie - do czego?
A pan z NE  został właśnie szefem łURze?
Ach, te kariery :)
http://niezalezna.pl/35265-kim-jest-nowy-naczelny-uwazam-rze
Cytuj
W tam wybuchowość... zwietrzała mocno.
Zwłaszcza u Huberta K. Nadspodziewanie szybko.
 Zamiast trotylu znaleziono nawozy sztuczne.
 Bomba nawozowa - parafrazując - jaki cel, taka bomba. 8)
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2012, 11:08:54 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3545 dnia: Listopada 28, 2012, 11:04:05 pm »
O, Mister Kju, to moje! Kobyrajt baj  VOSM!!!
Serio zas, to tam był jakis inny, chyba ppm?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3546 dnia: Listopada 28, 2012, 11:14:31 pm »
Poniekad w temacie:
http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/80501,w-poszukiwaniu-sprawiedliwego-zyda

Jeśli  inicjatywę traktować serio, to czemu nie, pomoc bliźnim należy nagradzać... Inna rzecz, że nie jestem pewien, czy autorowi tekstu chodzi o to (bo inaczej pewno by se pogrzebał np. w M.J. Chodakiewicz, "Po zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947", IPN, Warszawa 2008, gdzie przykładów znajdzie sporo), czy o neoendecki dym.

A właśnie... To Twoje zainteresowanie tematyką żydowską to, rozumiem, z racji pochodzenia Lema? ::)

A jaki jest cel (tego) wydania PMS?

Piękny skrót Ci wyszedł, ładnie podkreślający wybuchowość lektury... ;)
Podeslij gosciowi te info o Chodakiewiczu, o ile faktycznie sa tam przyklady na ratowanie Polakow przez Zydow. Ja nie interesuje sie specjalnie Zydami,  o ile nie dotyczy to UK, albo Polski, po prostu ostatnio wiecej tematow z nimi zwiazanych sie pojawilo, zapewne z powodu kolejnej rozpierduchy w regionie i wojny z Iranem. I tu mam do Usraela duza pretensje, bo mi znowu paliwo podrozeje  >:(
Ale odnosnie do pochodzenia Lema, to jakie on wlasciwie ma? Zdaje sie ojciec mial pochodzenie zydowskie, a matka nie? Czyli wg. wymagan zydowskiej tradycji, sam S. Lem Zydem by nie byl. Gdzies mi sie tez o uszy obilo, ze ojciec pochodzil z rodziny zydowskiej, ale przechrztow. Prawda li to?

Niech sie Pan, Panie STAR zapozna dobrze z ksiazka, sprawdzi czy jest prawdziwa i jesli tak, to niech Pan pisze. Nie ma sie co bac zaklec antysemityzmu. Tzn, owszem, moze to byc niebezpieczne, ale nie z punktu widzenia moralnosci, o ile Pan sam bedzie mial czyste sumienie.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3547 dnia: Listopada 29, 2012, 12:09:38 am »
Podeslij gosciowi te info o Chodakiewiczu, o ile faktycznie sa tam przyklady na ratowanie Polakow przez Zydow.

Podesłali mu już komentujący jego tekst i parę innych przykładów dali...

Ja nie interesuje sie specjalnie Zydami,  o ile nie dotyczy to UK, albo Polski, po prostu ostatnio wiecej tematow z nimi zwiazanych sie pojawilo, zapewne z powodu kolejnej rozpierduchy w regionie i wojny z Iranem. I tu mam do Usraela duza pretensje, bo mi znowu paliwo podrozeje  >:(

Ale to jest taka głupia odowiedzialność zbiorowa w w stylu nacjonaliizującym, bo co ma polityka Izraela - choćby i paskudna - ze zbrodniami p. Bermana et cons.? To coś jak by lączyć seksaferę w Samoobronie z gwałtem Bolesława Chrobrego na Предславе Владимировне czy stosunkiem Kazimierza Wielkiego do kobiet...

Ale odnosnie do pochodzenia Lema, to jakie on wlasciwie ma? Zdaje sie ojciec mial pochodzenie zydowskie, a matka nie? Czyli wg. wymagan zydowskiej tradycji, sam S. Lem Zydem by nie byl. Gdzies mi sie tez o uszy obilo, ze ojciec pochodzil z rodziny zydowskiej, ale przechrztow. Prawda li to?

Matka zwała się Sabina Woller. Ojciec - Samuel Lehm. Wszędzie piszą, że rodzina była żydowska - z pochodzenia - ale, że Mistrza Stanisława (wtedy raczej malego Stasia) wychowano po katolicku, co by wskazywało, że cała rodzina była, jak to ująłeś, przechrzczona.

Może zresztą - skoro szczegóły Cię interesują - zwróć się bezośrednio (czy raczej via skrzat) do naszego Admina. Jego Babcia, w/w Sabina żyła do roku '79, to jest szansa, że coś mu tam z przedwojennych dziejów opowiadała...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3548 dnia: Listopada 29, 2012, 02:32:08 am »
@liv
No co Ty, że "już zrobione"? Biblię też już wydano, nawet parę razy...
Jeśli wierzysz głęboko, że cel inny (niż merkantylny), to jakie jest popperowskie kryterium dla zmiany Twej wiary? Innymi słowy: co musiałoby się stać, aby Cię przekonać, że chodzi wyłącznie o dziaćki?
No i dziękuję za ten link do Gazety Polskiej Najniezależniejszej. Najbardziej podobała mi się propozycja:
Cytuj
Wesprzyj Gazetę Polską. Sięgnij SMS-em po newsletter. Bądź na bieżąco! Wyślij do nas SMS o treści GPA na numer 7955 (11,07PLN brutto), a otrzymasz zwrotnie newsletter z prawdziwymi, aktualnymi i najciekawszymi informacjami z kraju i ze świata.
To tak brzmi, jak znany żart z RWE: ...w odróżnieniu od radiostacji reżimowej, podajemy teraz prawdziwe numery totolotka...
@nex
Ale z czym mam się zapoznać (jak Pan sugeruje)? Treść PMS jest, zdaje się, ta sama od ponad 100 lat, a reszta książki, to trzykartkowy wstęp, który mam porządnie ocenić i podredagować, jeśli uznam, że coś nie tak. Chodzi o redakcję niemerytoryczną (bo na meritum się nie znam).
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3549 dnia: Listopada 29, 2012, 11:47:31 am »
...że szczupleje opozycja medialno-prasowa http://wpolityce.pl/wydarzenia/41595-ziemkiewicz-wspolczuje-dziennikarzom-ktorzy-biora-na-swe-sumienia-propagandowa-sluzbe-tej-szajce Próbowałem jeszcze jakiś tekst tu dopisać,ale cosik mi nijak nie wychodziło  :(
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3550 dnia: Listopada 29, 2012, 05:49:57 pm »
Panie STAR, zrozumialem poczatkowo, ze ma Pan caly wstep sam splodzic, wiec rzecz jasna zapoznanie sie z cala ksiazka i ew. kwestiami pobocznymi bylo by konieczne. Jesli to ma byc tylko redakcja "techniczna", a nie merytoryczna, to wg. mnie nie ma tu dylematu moralnego.

Q, kto tu stosuje jakas odpowiedzialnosc zbiorowa, ja? ??? Ale z Kazimierzem Wielkim, w temacie zydowskim i kobiecym, tos trafil  ;)
Co do pochodzenia Lema, to az tak mnie to nie interesi, zebym mial glowe jego rodzinie zawracac. Ot, zgadalo sie wiec zapytalem. To co Ty mi napisales, wystarczy. Ale, ale, cos sie tak ozywil w temacie zydowskim, zamiesc no laskawie swoje zdjecie z profilu  ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3551 dnia: Listopada 30, 2012, 02:33:21 am »
Ale z Kazimierzem Wielkim, w temacie zydowskim i kobiecym, tos trafil  ;)

Iiitam, to z Esterką to była bodaj najgrzeczniejsza z historii z udziałem Kazia jeszcze. Ciekawszy jest jego związek z wydarzeniem, któremu Elżbieta Łokietkówna zawdzięczała przydomek "Królowa Kikuta".

Ale, ale, cos sie tak ozywil w temacie zydowskim, zamiesc no laskawie swoje zdjecie z profilu  ;D

To już wolę zastosować manewr przypisywany przez wieść gminną (czy tam z Wiejskiej) Kurskiemu. Pod warunkiem, że sprawdzać aryjskość będzie atrakcyjna osoba płci żeńskiej. Trudno, w pewnych sprawach jestem seksistą... ;D

Proponuję zresztą byś wysłał mnie na wszelki wypadek do Syjamu, jak z podejrzanymi o syjonizm czynić wypada (Twoim sumptem, oczywiście), rzecz jasna z ową sprawdzającą damą i trzymał nas tam tak długo (nieśmiało zaproponuję na miejsce internowania pięciogwiazdkowy hotel), aż owa niewiasta nie przeprowadzi wszelkich niezbędnych testów (że sprawa jest poważna sądzę, iż badać ją należy min. tydzień)... ::)
(Tradycyjny Madagaskar też zresztą może być.)
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2012, 04:15:00 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3552 dnia: Listopada 30, 2012, 10:38:15 pm »
Przeczytałem pierwsze 25 stronic "Władców marionetek" i widzę, żem został oszwabiony. To jakieś potworne starocie sprzed ponad 60 lat. Nie chodzi mi o fabułę, lecz o narrację. Nie bardzo mam chęć czytać dalej. Może ktoś miałby ochotę za cenę przesyłki plus piwo PU 4,4%?
VOSM
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2012, 03:46:00 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3553 dnia: Grudnia 01, 2012, 03:44:26 am »
Nie lubisz (Pan) retro i oldskulu? ;)

ps. ja się tymczasem dowiedziałem, że i na Merkurym... ::):
http://www.rsc.org/chemistryworld/2012/11/mercury-messenger-water-organic-molecule
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3554 dnia: Grudnia 01, 2012, 03:51:21 am »
A ja się wczoraj dowiedziałem od pana redaktora Sznuka (mój ulubiony teleturniej "Jeden z dziesięciu", kulturalny i edukacyjny), że żadna planeta nie jest zwrócona cały czas ku Słońcu tą samą stroną.
Nie reflektuje Pan na książkę nową w twardej oprawie z serii "Solaris" za - w sumie - 10 zł (wraz z przesyłką)?
Obawiam się, że to samo spotka tę drugą pozycję, coś o żołnierzach, zdaje się.
Do jutra, tzn. do dziś. Dobranoc :-)
VOSM 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )