Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1943708 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3195 dnia: Października 07, 2011, 06:20:22 pm »
No, ja się Windowsa nie tykam, a Linux ma takie możliwości i bez programu mojopack. Sęk w tym, by przenosić wszystko, tj. CPU, RAM, cały HDD, wszystkie peryferia i nigdy niczego nie tracić. Wiesz, podchodzisz do laptopa, wkładasz telefon do slotu z boku, naciskasz jakiś przycisk i uruchamia się twoja Winda, najlepiej jeszcze z Cadem, Firefoksem i otwartym forum Lema. ja podchodze, wyjmuję Twój tel, podłączam mój, i uruchamiam swojego Linuksa (z tym samym forum, hehe).

A jeśli chodzi o przyspieszanie kompów: wake up. Procesory już od kilku lat praktycznie wcale nie przyspieszają - w sensie taktowania zegara. W 2006 normą były procki o prędośći 2.2 GHz. Teraz, o ile jarzę, mamy 3GHz w przypadku procesora i7 który przy okazji ogrzewa cały dom. 1GHz przez 5 lat to praktycznie nic! Cytat z angielskiej wiki:
Cytuj
As of 2007, performance improvements have continued to come through innovations in pipelining, instruction sets, and the development of multi-core processors, rather than clock rate increases (which have been constrained by CPU power dissipation issues).

I wiesz co? Na tym polu jest bardzo niewielki postęp. Produkowanie procków o większej i większej liczbie rdzeni owocuje przyspieszeniem tylko w przypadku bardzo przemyślanego programowania, w niektórych zaś zastosowaniach przyspieszenie jest niemożliwe (pewnych obliczeń nie da się zrównoleglić, muszą zachodzić sekwencyjnie). Dlatego Twoja opowieść o 1990 roku (choć piękna, sam w 1992 śliniłem się nad komputerem Elwro 800 Junior) nie będzie do końca adekwatna... jeśli nie wynajdziemy czegoś lepszego od krzemu. Na ten przykład grafen...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13407
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3196 dnia: Października 07, 2011, 06:28:46 pm »
Wy linuksiarze... ;) . Mojo to namiastka, oczywiście. Ostatnio (tzn. kilka miesięcy temu) anonsowano tranzystory 3d... Od pewnego czasu można kupić peceta wielkości napędu cd... nie wiem jak się zwie ten standard, ale sprzedają na pęczki w saturnie czy media...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3197 dnia: Października 17, 2011, 02:02:12 pm »
"Właśnie... informuję"
P.T. Forumowiczów namawiam na kliknięcie w poniższy link: tam jest to ładniej wydane...
http://www.remuszko.pl/wybory07/wersja_nowa.php
Wybory '2011: mój komentarz
Po pierwsze, w całej rozciągłości podtrzymuję uwagi na temat ocen „sondażowni” zamieszczone pod wynikami wyborów sprzed czterech lat (patrz wyżej). Przypomnę:
... od wskazania konkretnej firmy ważniejsze jest wskazanie jasnych i wymiernych kryteriów jej oceny. W tym celu należy porównać wyniki przedwyborczego badania (komunikat danego biura) z oficjalnymi wynikami wyborów (komunikat PKW), przyznając jeden "punkt karny" za każdy jeden procent odchyłki (w górę czy w dół - wszystko jedno). Suma tych punktów jest prostym, logicznym i bezdyskusyjnym wskaźnikiem trafności pomiarów danego ośrodka. "Dobroć" tego wskaźnika polega również na tym, iż w ogóle nie zależy on od ludzkich sympatii bądź antypatii, od konkurencyjnych albo politycznych uprzedzeń; nadto może go sam obliczyć każdy, kto umie czytać, rachować i korzystać z internetu.
Ponieważ wszakże jednoprocentowy błąd w przypadku partii, która zdobyła dwa procenty głosów zasadniczo różni się "jakością" od jednoprocentowego błędu w przypadku partii, która zdobyła dwadzieścia procent głosów - lepszym syntetycznym wskaźnikiem jest suma tzw. błędów względnych. Błąd względny, to - w uproszczeniu - sondażowa pomyłka podzielona przez wynik wyborczy (w powyższym przykładzie błąd względny wynosi 0,5 dla partii "jednoprocentowej" oraz 0,05 dla partii "dwudziestoprocentowej"). Najważniejszy ranking "Sondy" będzie ułożony podług rosnącej sumy błędów względnych...
Po drugie: koń jaki jest – każdy widzi. Rankingi III i IV nie zostawiają cienia wątpliwości. Znów wszyscy zawodnicy przybiegli na metę w czasach dobrych, a nawet bardzo dobrych. Szczere gratulacje! Ale też znów – drugi raz z rzędu, więc trudniej wierzyć w przypadek - najlepszy okazał się Millward Brown SMG/KRC, i to z przewagą taką, jaką nad rywalami zdobywa sam Usain Bolt (patrz: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=800). Składam niniejszym przyrzeczenie publiczne (art. 919 KC): jeśli stanie się tak trzeci raz – funduję wszystkim etatowym pracownikom warszawskiej centrali tej firmy po dwie śmietankowe babeczki od Gieryszewskiego (moim zdaniem najsmaczniejsze w Warszawie)!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem :-)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3198 dnia: Października 17, 2011, 05:35:45 pm »
Brawo Panie Stanislawie, prawdziwie obywatelska postawa.
Czy w ocenie sondazowni bral Pan tez pod uwage, ze niektore z nich pomijaly zpelnie niektore partie?
Zna Pan tego czlowieka?:
http://migal.salon24.pl/343974,stop-sondazom

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3199 dnia: Października 18, 2011, 12:36:11 am »
Chodzi ci o pomijanie JKM? Wiesz, chyba nie wierzysz, że Korwin naprawdę chce wygrać wybory! On chce, by ludzie kupowali jego książki:) A co do trafności sondaży - porównując np. prognozę TNSOBOP dla GW z piątku przed wyborami z wynikami tychże, stwierdzam, że prognoza jest świetna wręcz. Nie ma na co narzekać, trzeba tylko słuchać uważnie, czy nie są to "nasze wewnętrzne sondaże, w których dwa razy już wyprzedziliśmy PO" i tak dalej...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3200 dnia: Października 18, 2011, 03:55:42 am »
1. Może czegoś nie rozumiem, lecz wydaje mi się, że jest to komentarz Marka Migalskiego opublikowany miesiąc temu. Towarzyszy temu komentarzowi - jako komentarz Alfreda Kujota - artykuł Piotra Lisiewicza opublikowany ponoć w "Gazecie Polskiej", ale kiedy opublikowany - nie wiem. Alfred Kujot podaje wprawdzie link, lecz prowadzi on do jakiejś nie znanej mi strony, gdzie podano link do "oryginalnej poblikacji", ale ów link prowadzi do "Gazety Polskiej" z bieżącą datą (16-18.10.2011). Nie chce mi się dalej sprawdzać, ale chyba coś tu nie gra z datami.
2. "Gazeta Polska" jest dla mnie całkowicie niewiarygodna i żal mi czasu, by temu "życiu pozaumysłowemu" (genialny termin Jana Rurarza) poświęcać czas. Nexus pyta, czy znam Marka Migalskiego. Nie znam osobiście. Jednak odnoszę wrażenie, iż jest to ktoś, kto wierzy "Gazecie Polskiej", a to go w moich oczach dyskredytuje.
3. Artykuł Piotra Lisiewicza to jest trzecia góralska prawda księdza Tischnera.
4. Co brałem pod uwagę - jest dokładnie napisane w komunikacie. Ale chętnie coś dodam, jeśli coś nie jest jasne.
5. Dziękuję obydwu Panom (Terminusowi i Nexusowi6) za dobre słowo.
6. Zgadzam się, że prognoza OBOP jest bardzo trafna.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3201 dnia: Października 18, 2011, 06:00:46 pm »
Term
Owszem, plus UPR, KNP. Nie raz widzialem sondaze, ktore ich pomijaly, a w ankietach nie bylo tych opcji do glosowania. Korwin, owszem czasem sprawia wrazenie jakby nie wiedzial, ze przecietny wyborca "rozumuje" jak pies Pawlowa. Co prawda mainstream zwykle przedstawia go i jego wypowiedzi poza kontekstem, albo wrecz klamie. Poza tym daje sie podpuszczac jak dziecko i traci zimna krew, a wtedy mowi rzeczy nieprzemyslane. Znacznie lepszy jest w dyskusji Michalkiewicz, 100% kultury, logiki i swietne poczucie humoru. Szkoda ze juz nie dziala w polityce.
Panie STAR
Dlaczego ma Pan takie zdanie o Gazecie Polskiej? Pytam, bo nie czytuje, ale przejrzalem po Panskim wpisie i co widac to sa proPiSowscy i antyPOwscy, ale czy faktycznie oklamuja?
O znajomosc z tamta osoba pytalem, bo moze wspolpracuje Pan z innymi osobami w swoim projekcie, albo chcial zapoznac sie z podobnymi projektami.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3202 dnia: Października 19, 2011, 09:12:52 pm »

Nie bardzo wiem, do czego miałby służyć Pecet z modułem GSM (nie nadawał by się do wykonywania połączeń spoza mieszkania …),

A słyszałeś o tzw. laptopach? Nie no pewnie, ja nie mówię że to by było praktyczne, ale teoretycznie możliwe.

ja muszę wozić swojego laptopa do pracy i właściwie brakowałoby mi w nim tylko zasięgu komórki.

właśnie. słyszeliście że odkryto hektolitry wody w kosmosie?
O:
http://www.stumbleupon.com/su/2jchoa/www.fastcompany.com/1769468/scientist-discover-the-oldest-largest-body-of-water-in-existence-in-space
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3203 dnia: Października 19, 2011, 10:26:03 pm »
@Nexus6
Przypominam sobie - a propos Pana pytania - że Mistrz NIE RAZ (!), nagabywany przeze mnie: dlaczego cośtam albo i niecoś tam? - wyrozumiale powściągał irytację (zrozumiałą, jak dziś to widzę), mówił: już to wyjaśniałem marny TYSIĄC razy..., i czasami życzliwie wyjaśniał po raz tysiącpierwszy.
Jako zdecydowany leń, odpowiadam życzliwie, choć syntetycznie: nie lubię "Gazety Polskiej", ponieważ uważam, że żyje ona życiem pozaumysłowym (Jan Rurarz), i jest to mój wniosek wysnuty z lektury jej tekstów oraz z mojego wyksztalcenia (mat-fiz) i z moich kilkudziesięcioletnich życiowych dorosłych doświadczeń. Rozwinięcie tego uzasadnienia, to książka w pierwszym przybliżeniu, w drugim zaś cykl wydawniczy.
Pozdrawiam Pana serdecznie :-)
VOSM
P.S. Styl myślenia "GP" opisałem tu: http://www.remuszko.pl/wybory_2011/, kwintesencja zaś brzmi:
Ludzie ci postrzegają realia mocno inaczej niż ja. Rzeczy niemożliwe bywają dla nich możliwe; rzeczy mało prawdopodobne - prawie pewne; kilogramy, metry, sekundy i liczby, a także dokumenty, zdjęcia, nazwiska, fakty i daty oraz żelazne związki przyczynowo-skutkowe nie są dla nich argumentem ważniejszym od intuicji, przeświadczenia, wiary i uczuć; wszystko jest zazwyczaj czarne albo białe oraz przeważnie jednorodne (rzadko łaciate); z przeciwnikiem nie wolno się układać, lecz trzeba go zabić.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13407
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3204 dnia: Października 19, 2011, 10:47:48 pm »
Ale wiesz, że cyferki na niektórych kulkach przez pewien czas były malowane srebrna farbą i ona była cięższa, więc ta maszyna co je wsysała miała problem i dało to statystyczna odchyłkę ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3205 dnia: Października 19, 2011, 11:36:11 pm »
Faktycznie, tego pod uwagę nie wziąłem...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3206 dnia: Października 20, 2011, 08:25:17 pm »
Panie STAR
 Po przeczytaniu  Panskiego wpisu na blogu mniej-wiecej wiem dlaczego ma Pan takie, a nie inne zdanie o tej gazecie. Choc musze rzec, iz zarzuty, jak i wpis sa nienazbyt precyzyjne, a za to emocjonalne. Choc rozumiem, polaczyl Pan tam opinie o GP razem z opinia o PiS; zawiedziona milosc to zlamane serce, a to boli :) . Prosze nie odniesc wrazenia ze Pana jakos za to krytykuje.
Z wymienionych redaktorow czytywalem i sluchalem Ziemkiewicza, ale w ostatnim roku (+/-) cos mu sie stalo dziwnego...
 Ciekawi mnie, jakby Pan w kilku zgrabnych zdaniach okreslil Gazete Wyborcza, na podobnej zasadzie jak podsumowanie, ktore Pan wrzucil, dotyczace G. Polskiej.
Aha, prosze sie przygotowac na kolejny zawod milosny ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3207 dnia: Października 21, 2011, 10:08:22 am »
Panie Nexusie Poszóstny,
1. Co do generaliów: uważam, że krytyka jest SOLĄ każdej rozmowy (bez sporu nie ma porządnego myślenia).
2. Mój pogląd na "GP" nie jest skutkiem emocji, lecz rozumnej lektury: oni uprawiają, powtórzę ten genialny termin red. Rurarza, życie pozaumysłowe. Uważam, że to jest określenie nie tylko celne, lecz bardzo precyzyjne. Wyjaśnilem także, że procesowe (twarde, szczegółowe, poparte licznymi przykładami) uzasadnienie tej opinii wymagałoby książki, a na jej pisanie nie mam czasu (ani ochoty).
3. Owszem, akurat przygotowuję IV wydanie swej książczyny o "GW", i chętnie wyjawię Panu, iż uważam tę gazetę za najlepszą na polskim rynku. Ona góruje nad nielicznymi rywalami tak jak Mercedes góruje nad Fiatem. Zechce Pan tu jednak zważyć, iż gangsterscy/mafijni bossowie, podobnie jak demokratyczni prezydenci, również jeżdżą Mercami, Volvo czy innym BMW. Piję do tego, że markowym skalpelem najwyższej klasy można uleczyć, można skaleczyć, ale można też zabić. Tak patrząc na "Wybiórczą", czytam ją z zainteresowaniem, gdyż filtr mego wybitnego umysłu z łatwością odsiewa niewidzialne międzywierszowe jady/memy od pożywnej treści, zawsze świeżej, gorącej i ładnie podanej.
Mam nadzieję, że Pana zadowolniłem.
VOSM
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2011, 10:40:40 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16096
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #3209 dnia: Listopada 02, 2011, 09:56:38 pm »
Zawsze wydawalo mi sie, ze mam cos z gwiazdy  ::)