Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424616 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #435 dnia: Marca 04, 2016, 12:31:57 am »
Też tak mi się widzi.
Ale - skoro tak- to jakie wątpliwości (czego konkretnie dotyczące) miała nasza Ola?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #436 dnia: Marca 04, 2016, 09:11:11 am »
Może przeczytaj co napisała, zamiast szukać dziury w całym ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #437 dnia: Marca 04, 2016, 10:20:30 am »
Dlaczego Twój język jest taki bezpodstawnie i bezinteresownie agresywny? Skąd sugestia, że nie czytałem i czemu nazywasz moje logiczne uprzejme staranie szukaniem  dziury w całym?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #438 dnia: Marca 04, 2016, 10:58:13 am »
Agresywny?! Staram się być rzeczowy. Nawet dodałem uśmieszek specjalnie dla Ciebie.

Dla mnie z tego co pisała Ola nie wynika, aby miała wątpliwości z odbiciem czy kształtem Słońca. Wynika mi, że jej zdaniem smuga po lewej to odbicie Księżyca, co jej nie zgadza się z zacytowanym przez liva tekstem, że Księżyc jest przy Słońcu.

Pisze: "W opisach obrazu pojawia się "księżyc w pierwszej kwadrze" - więc odpada ten podsłońcowy. Opisy opisami - wątpliwości budzi odbicie na wodzie. Słońca - po prawej, księżyca - po lewej.
Chyba się nadinterpretowało - autorowi:)
". Wprost pisze więc, że z odbić na wodzie wynika, że Księżyc po lewej a Słońce po prawej, a nie jak napisał autor cytowanego tekstu.

Potem: "Nie gapiłam się w niebo - jeno na wodę - po prawej słoneczne odbicie, po lewej srebrzyste."

Dalej, wyjaśniająco specjalnie dla Ciebie: "Moje wątpliwości - co do słuszności książkowego opisu położenia Księżyca względem Słońca  - na linkowanym wyżej obrazie - budzi odbicie światła na wodzie. Gdyby Księżyc był nad Słońcem - to prawdopodobnie nie byłoby srebrzystej smugi - na wodzie - po lewej stronie". Trudno zrozumieć inaczej, niż tak, że skoro są dwie smugi, jedna zupełnie z lewej a druga zupełnie z prawej obrazu, to Księżyc i Słońce są w oddaleniu a nie koło siebie i w związku z tym autor słów "Lecz jest tu także księżyc, ledwie widoczny, nieco powyżej słońca" mylił się w swoim opisie. O ile miał na myśli, że Księżyc to jest plama tuż nad Słońcem na tym obrazie - a chyba miał, bo Księżyc jest w rzeczywistości pół wysokości obrazu powyżej Słońca, a nie "nieco powyżej".

W świetle przytoczonych wyżej, klarownych i spójnych wypowiedzi i wyjaśnień Oli trudno nie zapytać, czy je czytałeś, skoro dalej pytasz, jakie wątpliwości miała Ola odnośnie do odbicia. Albo mieć wrażenie, że szukasz dziury w całym.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #439 dnia: Marca 04, 2016, 11:05:04 am »
Nadal nie rozumiem:
1. Czego dotyczą Oli wątpliwości (= co się Jej nie zgadza)
2. Czemu ona sama nie określiła, co się jej nie zgadza.
Proponuję zaprzestać omawiania tego tematu :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #440 dnia: Marca 04, 2016, 11:39:46 am »
Ihaaa ;D
Ok.
St proszę:
1) spójrz na ten obraz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostatnia_droga_Temeraire'a#/media/File:Turner,_J._M._W._-_The_Fighting_T%C3%A9m%C3%A9raire_tugged_to_her_last_Berth_to_be_broken.jpg
2) przeczytaj te dwa zdania dotyczące w/w obrazu:
Lecz jest tu także księżyc, ledwie widoczny, nieco powyżej słońca. Uchwycony został jeden z najniezwyklejszych momentów natury - miedzy opadającym dyskiem słońca a wcześniej wzeszłym księżycem.
3) odpowiedz: czy zobaczone w pkt1 jest poprawnie opisane w pkt2.

Margines: wątpliwości miał liv - nie ja;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #441 dnia: Marca 09, 2016, 12:27:34 pm »
Nowe pytanie.
O 14:00 mam spotkanie, z którego może wyłonić się współpraca (opłacalna, nie dla idei) nad stworzeniem nowego modelu telefonu dla LUDZI STARSZYCH DUCHEM I CIAŁEM.
Gdyby Państwu przyszły do głowy jakieś OGÓLNE pomysły, czego taki starszy człek może potrzebować (prócz dużych klawiszy), to za każdą taką sugestię chętnie wyślę nawet dużą wedlowską.
Mnię przyszło naprzód do głowy, że nie musi to być JEDEN model, lecz raczej powinno być kilka różnistych. Różne stany i sytuacje życiowe, zwłaszcza zdrowotno-demencyjne.
PO drugie, przyszło mi do głowy, by stworzyć jednego telefona-pilota, który w mieszkaniu obsługiwałby wszystko: telefon, telewizor, komputer, drzwi wejściowe, domofon, budzik i przypominacz oraz notatnik.
Możliwości konstrukcyjne wstępnie rysują się jako raczej nieograniczone. Granicą jest raczej czas niż nakłady.
Serdeczności dla życzliwych :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #442 dnia: Marca 09, 2016, 01:03:09 pm »
Szkoda, że nie zechciałeś odpowiedzieć na moje trzecie.

Wiadomość tekstowa (SMS) dostępna prosto z klawisza - bez szukania w menu.
Klawisze numeryczne z gotowymi tekstami do wysłania, a na jednym klawiszu opcja  wpisania własnej.
Teraz też to jest, ale trzeba trochę znać układ telefonu i sposób pisania, wysyłania itd. - wiem, że to sprawia kłopot.

Większość funkcji, o których piszesz, załatwia smartfon i jeden pilot.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 01:05:33 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #443 dnia: Marca 09, 2016, 01:08:15 pm »
Podobno starsi potrzebują ciepła, więc proponuję kaloryfer.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #444 dnia: Marca 09, 2016, 05:25:26 pm »
Ol, przepraszam, przeoczyłem/zaniedbałem:
Jeśli "nad"-"pod" rozumieć powszednio, potocznie, słownikowo - to sprzeczność jest widoczna gołym okiem i oczywista.
@ Maziek
Android jako szkandela? Fajne!
R.
BTW: Wpisuję "SSR" oraz "System Szybkiego Reagowania" do forumowej wyszukiwarki, ona wskazuje ZERO rezultatów, a przysiągłbym, żeśmy to ćwiczyli!!!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #445 dnia: Marca 09, 2016, 05:59:19 pm »
Wpisz w gugla: system szybkiego reagowania site:forum.lem.pl
Wyjdzie Ci to: http://forum.lem.pl/index.php?topic=1086.0

Wyszukiwarka forumowa jest kiepska.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #446 dnia: Marca 09, 2016, 07:54:46 pm »
Bardzo Ci dziękuję. Bardzo mi pomogłeś :-)
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #447 dnia: Marca 09, 2016, 10:52:37 pm »
Z czego został zastrzelony John Belby?
R.
pjes: Ol, czy, Twoim zdaniem, tak (lub podobnie) być powinno?
http://wyborcza.biz/biznes/1,147666,19739757,prezes-banku-pekao-w-2015-r-zarabial-36-tys-zl-dziennie.html
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2016, 12:12:32 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #448 dnia: Marca 16, 2016, 09:56:25 pm »
Gdy się gotuje rosół, w pewnej chwili pojawiają się tzw. szumy (szumowiny!), które zbiera się łyżką cedzakową. A gdy się ich w odpowiedniej chwili nie zbierze i o one się przegotują, to rosół robi się trochę mętny. Co zrobić, by się tych mętów pozbyć? Słyszałem gdzieś kiedyś, że należy wrzucić rozbite jajko, wtedy się białkiem sklaruje. Czy to prawda?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #449 dnia: Marca 16, 2016, 10:31:28 pm »
Na smak ani zdrowotność nie ma wpływu. Co do jajka to słyszałem, ale nie wiem. Mnie to lotto, ale mama to gotowa zabić, jak się rosół wzburzy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).