Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424546 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 14, 2015, 03:02:31 pm »
Jak wirtualnie vel fantomatycznie, to - jak przyzwoite roboty - pociągniemy z lejdejskiej butelki. Mam parę przygotowanych na taką okazję i niemi służę:

 :)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 14, 2015, 03:16:00 pm »
O, kurcze blade, to budzi bojaźń i szacunek...
R.
pjes: Dostojny Kju, czy dwudziesta plus Panu pasuje, aby nami trząchło?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 14, 2015, 03:21:15 pm »
O, kurcze blade, to budzi bojaźń i szacunek...

Jak za monumentalne i inksze mogą być:


czy dwudziesta plus Panu pasuje, aby nami trząchło?

I owszem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 14, 2015, 08:24:03 pm »
Ja jusz jezdem gotów. To co: walniemy?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 14, 2015, 09:27:18 pm »
No to Siup! Piromis!*

* jak to się Kalokagatówkę piło ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 14, 2015, 09:39:22 pm »
Mocna, ta lejdejska psiajucha, brrr! Mów mi Staszek. A jak życzysz sobie, żebym mówił Ci?
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 14, 2015, 09:55:55 pm »
Dzięki. Forumowo mów mi Kju, po prostu ;). Pozaforumowo (i PM'owo) - jak sobie życzysz (imię znasz, możliwe zdrobnienia i przekręcenia pewno też).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 14, 2015, 10:36:45 pm »
Tak będzie, Kju!
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 15, 2015, 05:59:28 pm »
Ludu Forumowy, pomusz, proszę: czy ja dobrze widzę, że na Allegro nie ma tej knigi: "Studia nad 220-letnią (1779-1998) serią temperatury powietrza w Warszawie oraz ocena jej wiekowych tendencji"???
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpnia 15, 2015, 06:03:42 pm »
Knigi chyba nie ma, ale zestawienie cyferek z niej tu masz:
ftp://ftp.ncdc.noaa.gov/pub/data/paleo/historical/europe/imgw-poland-t-p-indices.txt
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpnia 15, 2015, 06:16:55 pm »
No więc niestety będę musiał jechać metrem na ul. Podleśną i tam ślęczeć w bibliotece.
Z tych cyferek niic dla mnie nie wynika. Ale dziękuję Ci bardzo :-)
Moja hipoteza brzmi: według pani profesor Haliny Lorenc pod tytułem Studia nad 220-letnią (1779-1998) serią temperatury powietrza w Warszawie oraz ocena jej wiekowych tendencji. nie było dotychczas tak ciepłych trzech tygodni w pomiarowym okresie. Podhipoteza: co najmniej 21 dni z codzienną maksymalną co najmniej 30 stopni Celsjusza.
Zweryfikować będę musiał organoleptycznie, czyli bibliotecznie, papierowo. Dłubaninka...
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpnia 19, 2015, 05:50:45 pm »
Gdzie (tytuł, miejsce) Mistrz pisał o cierpieniu istot żywych (może ludzi?), coś w rodzaju, że gdyby coś tam - to Wszechświat byłby wypełniony jednym wielkim rykiem... No, przepraszam, jestem trzeźwy jak gwizdek, tylko ni w ząb nie mogę sobie przypomnieć... "Wizja" najbardziej mi podchodzi...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpnia 19, 2015, 09:48:35 pm »
Nie "Wizja...", Stasiu... "Głos Pana" to był:

"Co wiem o tajnych lękach, myślach i nadziejach tych, którzy byli mi towarzyszami przez opisany czas? Nigdy nie umiałem pokonywać międzyludzkiego dystansu. Zwierzę jest przytwierdzone do swego Tu i Teraz wszystkimi zmysłami, a człowiek potrafi odrywać się, wspominać, współczuć innym, wyobrażać sobie ich stany i uczucia – co, na szczęście, jest nieprawdą. W takich próbach pseudowcieleń i przenosin siebie tylko umiemy, mgliście, niejasno, sobie wyobrażać. Co by się z nami stało, gdybyśmy naprawdę mogli współczuć innym, z nimi czuć, za nich cierpieć? To, że ludzkie boleści, strachy, cierpienia rozpadają się ze śmiercią osobniczą, że nic nie pozostaje po wzlotach, upadkach, orgazmach i torturach, jest godnym pochwały darem ewolucji, która upodobniła nas do zwierząt. Gdyby po każdym nieszczęśliwym, umęczonym pozostawał choć jeden atom jego uczuć, gdyby tak rosło dziedzictwo pokoleń, gdyby choć skra mogła przeniknąć z człowieka do człowieka, świat byłby pełen ryku przemocą wydartego z kiszek."
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpnia 19, 2015, 11:12:10 pm »
Miało być "Staszku"!!!
Oczywiście.
To się nazywa starcza niepamięć (serio). Tylko "GP" wchodził w rachubę, jak teraz to widzę, ale przebiegałem myślą różne pozycje, i W OGÓLE o "GP" zapomniałem... Wstyd. I dzięki :-)
Bo wczoraj nieporadnie usiłowałem to sprzedać/wydać podczas kolacji ze starym druhem, a on nagle wtedy mówi: Thomas Huxley!
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpnia 20, 2015, 12:37:12 am »
Ok, Staszku :).

Tu trzeba zresztą zauważyć, że Twój Znajomy z tym Huxley'em to może nawet i tak bardzo się nie pomylił, bo zarówno T.H.H. jak i nasz Mistrz należą do tych myślicieli dla których centralnymi ideami są Ewolucjonizm i swego rodzaju agnostycyzm poznawczy (trochę inny u Huxley'a, trochę inny u Lema, ale świadomość ogromów Nieznanego i kruchości ludzkiej wiedzy podobna)...

ps. Skoro zaś o cierpieniu i ewolucjonistach mowa drobna ciekawostka o tym jak TE przewartościowując sposób postrzegania natury spowodowała zwrócenie uwagi na problem cierpienia zwierząt (a zaczęło się już od Darwina):
http://faculty.msj.edu/kritskg/darwin/Site/Darwin_Miscellany_files/animal%20rights.pdf
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki