Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424794 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpnia 08, 2015, 07:57:48 pm »
Oto mejl, jaki wysłałem przed chwilą do siedmiu druhów - profesorów medycyny:
Cytuj
Dostojni Panowie, Drodzy Przyjaciele, dobry wieczór
Mam 67 lat i pamięć jak kryształ, ale naprawdę nie pamiętam, by kiedykolwiek w moim życiu tak długo panowały w Polsce (niech będzie, że w Warszawie) tak wysokie temperatury bez znaczących przerw..
To, oczywiście, nie jest kwestia mojej osobniczej pamięci, tylko twardych pomiarów i oficjalnych rejestrów, do których zamierzam dobrać się w przyszłym tygodniu.
Wszystkie aktualne bieżące prognozy meteo (przejrzałem pięć lub sześć) mówią, że w Warszawie dobrze ponad trzydziedzieści stopni Celsjusza ma utrzymać się dzień w dzień jeszcze przez dwa tygodnie.
Oznaczałoby to, że organizmy ponad półtora miliona warszawiaków (trzymajmy sie już tej stolicy) przynajmniej przez trzy tygodnie non stop dobę będą przebywały 24 godziny na dobę w temperaturze o 5-10 stopni wyższej niż norma bardzowieloletnia
Przed mrozem łatwo się ochronić, ale przed upałem nie ma jak (klimę posiadają mniej niż nieliczni).
Ta sytuacja w szczególnie przykry sposób musi dotykać pacjentów szpitali, które - poza salami operacyjnymi - klimy raczej nie mają.
W warszawskich spitalach przebywa dziś pewnie kilka tysięcy chorych. Przypuszczam, że po tygodniu-dwóch da się epidemiologicznie zmierzyć ewentualny statystyczny wzrost śmiertelności wśród tej populacji (sierpnień 2015 do sierpni poprzednich, skorelowany ze średnimi temperaturami sierpnia).
O arytmetycznych wynikach będę miał zaszczyt poinformować tak szybko, jak tylko zdobędę dane.
Wszelkie merytoryczne sugestie będą najmilej widziane.
sługa i wdzięcznik dozgonny :-)
Staszek Remuszko 
Jak Państwo Forumowicze sądzą: okaże się coś na rzeczy?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpnia 08, 2015, 09:05:27 pm »
Statystycznie nic się nie okaże, bo kogo mogli dawno wypisali ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpnia 08, 2015, 10:05:52 pm »
Czy można z Umówionym zagrać przez internet w szachy? Przerwać w dowolnym momencie i kontynuować kiedy indziej? Są takie programy?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpnia 10, 2015, 12:28:56 am »
Czy już ktoś zrobił komiksową "Logarytmiczną historię świata"? Pytam, bo mi to wczoraj przyszło do głowy, a jutro będę rozmawiał z wydawcą...
R.
pjes: od Zera do minus milion lat przy nieco innej podstawie niż od minus milion do minus tysiąc (po tyle samo stron na eon; konsultacja - Marcin Ryszkiewicz), potem po dwie stony (rozkładówka) na jeden wiek do 1900 roku, potem po dwie strony na dziesięć lat do 31.12.2000 (ale koniecznie z JP2 i Wałęsą), a potem poczekamy na Zamówienia z całego świata. Parowski i Polch (stories-pictures z Kovalem-Bondem na zasadzie Forest Gumpa). Fundusze UE + NYT. 10% dla mnie. Allrights reserved (a nawet brut; chodzi o wytrawność szczepu "cabernet allrights").
R.
pjes: kąstruktywna krytyka mile widziana :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpnia 10, 2015, 01:27:07 am »
Odtwarza to sposób widzenia.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpnia 10, 2015, 01:33:22 pm »
Pytanie:
Cytuj
Czy już ktoś zrobił komiksową "Logarytmiczną historię świata"?
Odpowiedź:
Cytuj
Odtwarza to sposób widzenia.
I jak tu rozmawiać?
R.
pjes: w świecie mentalnym moich druhów NASAMPRZÓD odpowiada się "tak"/"nie"/"nie wiem, a dopiero POTEM dodaje dowolny komentarz czy uwagi apropo albo i bez związku :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2015, 02:12:46 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 10, 2015, 01:45:29 pm »
Takie pytania to do Tuska.
Wszystkie historie w jakiejkolwiek postaci są logarytmiczne, tzn. im dalej wstecz, tym dłuższymi okresami się posługują z natury rzeczy.

P.S.  - co nie zmienia postaci rzeczy, że można to dobrze, mądrze i ciekawie zrobić.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2015, 01:47:34 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 10, 2015, 05:50:19 pm »
Cytuj
Czy już ktoś zrobił komiksową "Logarytmiczną historię świata"? Pytam, bo mi to wczoraj przyszło do głowy, a jutro będę rozmawiał z wydawcą...
Komiksową to nie wiem, ale podejścia obrazkowe były, takie wpadlo mi w oko, kiedyś.
J.M. Roberts - Ilustrowana Historia świata".
Dymków nie ma , ale obrazków dużo - pierwszy z brzegu;
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 10, 2015, 06:15:17 pm »
Dzięki, Livie. Bardzo ciekawe i inspirujące.
Zobaczymy.
Za chwilę przychodzi na lody Jacek Herman-Iżycki, przed chwilą wysłałem mejl do Mieczysława Prószyńskiego z prośbą o krótką rozmowę w cztery oczy, dzwoniłem też do pana Sedeńki oraz do Parowskiego i Jęczmyka, ale nie odbierają. Ryszkiewicz wstępnie się zapiera, ale jak dam mu tatara, to się pewnie zgodzi. Okazał zainteresowanie nawet pan Sznuk, ale w aspekcie 1/10. Tymczasem ja chcę stworzyć tim i ostro wziąć się do roboty. Główne Zadania są dwa: lista wydarzeń oraz Koncepcja Rysunków. Żeby na Boże Narodzenie można było kupić pod choinkę :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 10, 2015, 11:54:13 pm »
Robertsa - oczywiście - znam, czytałem, zaczytywałem się wręcz...

Z komiksowych historii świata przychodzi mi jednak na myśl raczej taka seria (zwąca się "Historia świata w obrazkach"):
http://www.alejakomiksu.com/okladki/1584/Historia-swiata-w-obrazkach/
Autorem był niejaki Larry Gonick:
http://en.wikipedia.org/wiki/Larry_Gonick
http://www.larrygonick.com/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:21:43 pm »
Bardzo dziękuję. Bardzo się przyda.
My name is Blond. Koval Blond.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 13, 2015, 11:37:56 pm »
Bardzo dziękuję. Bardzo się przyda.

Nie ma za co ;).

My name is Blond. Koval Blond.

Funky (vel Rock... Punky)? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 14, 2015, 10:06:25 am »
No tak, taka zabawa słowna :-)
R.
BTW: Mister Kju, czy zechciałby Pan uczynić mi ten honor i wypić ze mną poimiennego?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 14, 2015, 11:40:40 am »
Z najwyższą przyjemnością. Ale już teraz wirtualnego (do urealnienia przy najbliższej okazji), czy właśnie na okazję czekamy?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 14, 2015, 11:48:35 am »
Teraz muszę pędzić (-Gdzie pędzisz? - Na strychu. - A ja w piwnicy... do urologa, niestety, ale wieczorem możemy to zrobić zdalnie, w łączności elektromagnetycznej :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )