Autor Wątek: gratka dla lemofilów  (Przeczytany 5886 razy)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
gratka dla lemofilów
« dnia: Maja 27, 2013, 02:31:43 pm »
czyli pierwsze wydanie "Wszechswiata Lema" Jerzego Jarzębskiego w postaci e-booka  - za symboliczną cenę:

https://woblink.com/e-book,wszechswiat-lema-promocja-jerzy-jarzebski,8901

« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2013, 02:33:55 pm wysłana przez skrzat »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 30, 2013, 10:31:23 pm »
Się pozastanawiałam i kupiłam - bo nigdzie nie ma - więc rzeczywiście gratka:) Dzięki za info:)
Przy okazji wyjaśniła się sprawa wydawnictwa Cyfrant - o którym kiedyś pisaliśmy...info wydawnicze wygląda tak:
Cytuj
Jerzy Jarzębski
Wszechświat Lema
© Copyright by Jerzy Jarzębski, 2012
projekt okładki: Anna Maria Suchodolska
© Copyright for this edition: Pro Auctore Wojciech Zemek
www.cyfrant.pl
ISBN 978-83-63471-20-0
Kraków
2013
Wszelkie prawa zastrzeżone
Czyli sprawa Dyrekcji:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16087
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2013, 12:07:42 am »
Czyli sprawa Dyrekcji:)

A w ofercie - poza Lemami - m.in. "Guirl Guide" tego Szczepańskiego co Mistrz rekomendował...::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2013, 01:58:55 pm »
Właśnie mnie to:
https://woblink.com/e-book,girl-guide-michal-szczepanski,8065
“Girl Guide” rekomendował sam Stanisław Lem, jako “szalenie zabawną powieść rock-and-rollową, szpiegowską, góralską i sensacyjną”.
zaskoczyło.
Pamiętam film Girl Guide z Kukizem (podobno miał tam grać Kazik - ale się nie zgodził). Powiedzmy szczerze nie był to najlepszy film;) Ale chyba wyjaśnienie jest proste - właśnie to nazwisko autora książki, które kojarzy do Jana Józefa:)
Nawiasem - gdzie Lem zachwalał GG? Bo kompletnie nie wiem, nie pamiętam. :-\

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 02, 2013, 12:50:27 pm »
Lem polecał "Girl Guide" na tylnej okładce. Oczywiście czynił to ze względu na swojego przyjaciela, Jana Józefa Szczepańskiego, czyli ojca autora. Wydaje mi się jednak, że sama książeczka też mu się podobała, jako niezobowiązująca "sensacyjno-zabawna, bardzo współczesna" lektura. Powieść rzeczywiście czyta się bardzo się przyjemnie, chociaż nie jest to Literatura.

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 04, 2013, 04:17:07 pm »
Na papierze ten Jarzębski wyjdzie? Nie lubię ebuków.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2013, 05:52:15 pm »
On już wyszedł, z dziesięć lat temu będzie. Podzielił los wszystkich innych książek "o Lemie" jakie mam...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: gratka dla lemofilów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:47:50 pm »
Lem polecał "Girl Guide" na tylnej okładce. Oczywiście czynił to ze względu na swojego przyjaciela, Jana Józefa Szczepańskiego, czyli ojca autora. Wydaje mi się jednak, że sama książeczka też mu się podobała, jako niezobowiązująca "sensacyjno-zabawna, bardzo współczesna" lektura. Powieść rzeczywiście czyta się bardzo się przyjemnie, chociaż nie jest to Literatura.
Nawet zalogowałam się na tego woblinka i wrzuciłam do koszyka - w końcu wakacje za pasem - można i do literatury zajrzeć, ale dlaczego prawie 18 zł czyli tyle, ile Literatura?:)
W dodatku e:)
Potrzebna jest eee...promocja:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)